Bitcoin Forum
August 31, 2024, 08:59:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey: İnternetin kendine özgü bir parası olacak  (Read 104 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
May 17, 2018, 01:23:39 AM

Dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain etkinliği Consensus 2018 sırasında kripto para meraklılarından oluşan kalabalık bir gruba konuşan Twitter ve Square’ın CEO’su Jack Dorsey, dijital para birimlerinin geleceğin yolu olduğu görüşüyle tamamen uyumlu olduğunu gösterdi.

Dorsey, burada yaptığı konuşmada, “Internet, kendine özgü bir para birimini hak ediyor ve buna sahip olacak. Bitcoin olup olmayacağını bilmiyorum ama umarım olur.” dedi.

Bu Dorsey’in dijital para birimleriyle alakalı ilk konuşması değil. 2016 yılında kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te, dijital para birimlerini görmekten mutluluk duyduğunu ifade etmişti. CEO’su olduğu Square’da da kripto para birimlerini destekledi.

Square’ın kripto para birimlerini destekleme kararı konusunda da açıklamalarda bulunan Dorsey, “Açık konuşacağım, bu şirkette oldukça tartışmalı bir hamleydi.” dedi ve bugün bile şirketteki diğer yöneticilerle bu nedenle zaman zaman tartışma yaşadığını söyledi.

Dorsey sözlerinin devamında, “Bu teknoloji dünyamızda temel bir değişim ve çok olumlu sonuçlar getirebilir. Düzenleyicileri ve SEC’i bu teknolojinin neden önemli olduğunu eğitmek için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Haber linki  : https://uzmancoin.com/bitcoin-twitter-jack-dorsey/

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
May 17, 2018, 01:39:35 AM

Twitter ceosu Jack Dorsey kripto paralar konusunda fikir beyan eden en tutarlı şahıslardan biri. Consensus 2018’de İnternetin kendine has bir para birimi olması gerektiğini ve bu para biriminin Bitcoin olmasına olumlu baktığını ifade ederek çizgisini bozmadığını ortaya koymuş. Blokzincir teknolojisinin Dünya için olumlu etkilerinin olacağı düşüncesine katılmamak elde değil.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
May 18, 2018, 11:52:44 PM

İnternetin kendine özgü parası olması demek butun dunyada geçecek ortak bir para birimi demek kısaca şuan bitcoin demek zaten, Jack inde bu olaya olumlu bakması piyasa için iyi haber
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
May 18, 2018, 11:54:54 PM

Twitter ceosu olan Jack Dorsey'in daha öncede bu bağlamdaki açıklamalarını okumuş ve takdir etmiştim. Tutarlı bir çizgisi var ve kripto paralarda bir geecek görüp bunu  her fırsatta da dillendiriyor..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
May 19, 2018, 02:35:43 AM

Bu adam daha once de kripto paralarla ilgili oldukca iyimser olumlu aciklamalar yapmisti ve ben bu adama guvenenlerdenim bakalim hakli cikacak mi.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
May 19, 2018, 09:16:29 AM

Al işte. E madem böyle düşünüyorsun kripto para dünyası ile ilgili niye yasak koyuyorsun ki. Aslında twitter da facebook da bu işten hepimizden çok karlı çıkabilir ama nedense bunu göz ardı ediyor gibiler. Açıklama ile eylem ters düşüyor yine.
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
May 19, 2018, 11:50:45 AM

goldman stable coini destekliyormuş haberi türedi. bitcoini belki vadeli destekler ilerde. ama bankacılara bakın ne kadar garantiye oynuyor. bitcoin ve diğer tüm kripto paraların düşüş ve yükselişinden etkilenmeye stablecoin. bu haberi haftalar öncesinde okumuştum ve ilgimi çekmişti. yani tether tek alternatif değil. bununla da kripto alabiliyorsunuz.

internetin, dijital yaşamın kripto parası da asıl bunlar olmalı.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 19, 2018, 12:09:51 PM

Ben bu adamı seviyorum, hep aynı doğrultuda açıklamalar yapıyor. İnternetin kendine özgü parası olması fikrine ben de katılıyorum. Bu adam bu arada ICO'ları sevmiyor yoksa bu piyasaya karşı değil.
tommyss
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
May 19, 2018, 12:26:03 PM

Reklamlari yasaklamasi ICOlarla yasanan sikintidan dolayi oteki yandan bu adam hep ilimli yaklasiyor zaten kripto paralara. Umarim gerceklesir.

neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
May 19, 2018, 03:04:54 PM

Sanal paralara geçiş kesin gibi biş şey zaten de o bitcoin mi olur başka coin mi olur bilinmez.Şahsi kannatim bunlar demo sürüm gibi bir şey. Asıl paralarin denemesi.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
May 19, 2018, 03:10:54 PM

Enteresan ve çok iddialı bir tabir kullanmış, açıklamaları altında çok önemli bilgiler yatıyor , yani açıkça dünyanın ortak bir para birimi olacak demek istiyor , bunun bitcoin mi yoksa başka bir kripto para birimi mi olacağı konusunda bir netlik yok.
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
May 19, 2018, 03:29:41 PM

Kesinlikle internetin kendi para birimi olacağına katılıyorum. Bitcoin olur mu bilmiyorum ama bir dijital para birimi gelecek ve çok fazla kullanılmaya başlayacak. Bitcoinin kullanım alanları da artacak.
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
May 19, 2018, 03:56:25 PM

Dunya uzerindeki tek para birimi bitcoin olacak aciklamasindan daha mantikli ve olabilir bir aciklama bu. Bircok islemi daha da kolaylastirabilecek bir gelisme olurdu.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
May 19, 2018, 05:55:31 PM

Konulan yasaklar ve konuşulan şeyler trajikomik gibi. Sanki ileri de tarafınca ortaya çıkarılacak bir kripto para için zemin hazırlıyor gibi. Belki de konulan yasaklar da bu yuzdendi. İnternetin kendine özgü parası az çok zemin hazırlıyor kendine.
kulmagu
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 19, 2018, 10:28:13 PM

İnternet'in ortak para birimi olacaksa bu sadece bitcoin olabilir başka hangi para birimi olabilir ki şuan. Herkesin bildiği kullandığı ve güvendiği bitcoin dururken başka para birimi çıkartmak saçmalık olur.
btrice7
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
May 19, 2018, 11:01:00 PM

“Internet, kendine özgü bir para birimini hak ediyor ve buna sahip olacak. Bitcoin olup olmayacağını bilmiyorum ama umarım olur.” soru sormuşlar ve konuşmuş.bir bilgi içermiyor.keşke bilgi olsaydı..
Pages: [1]
  Print  

Jump to: