Bitcoin Forum
May 12, 2024, 04:51:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: -  (Read 265 times)
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
May 17, 2018, 11:16:08 AM

Çok eskiden beri yapılabiliyor o maili aslında farklı bir adresten gelmiş gibi gösterebiliyorsun.

Ama asıl konu linkler de onlara dikkat etmek lazım.  Her zaman daha uyanık olmak zorundayız. Dolandırıclar nasıl ki boş durmuyor kafalarını çalıştırıyor bizde aynı düzeyde dikkatli olmalıyız.

Bu numarayı yemediğin ve burada ki arkadaşları da aydınlattığın için teşekkürler.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715489501
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715489501
Reply with quote  #2

1715489501
Report to moderator
khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
May 17, 2018, 11:17:44 AM

anlamadıgım sey myetherwallet sizin mailinizi nerden bileilir ki mail yollasın size?

Pekala, bu mail bana ait bir mail adresi değil ben sadece içine girmek durumunda kaldım kaldı ki konu MyEtherWallet'in bizim mailimizi bilip bilmemesi değil. Ben bu maile kanacak çapta biri değilim, kullandığım bilgisayar sadece yaptığım işe özel ayrıca hiçbir linke tıklamıyorum. Şu an konumuz Myetherwallet üzerinden nasıl mail gönderilebildikleri? Fake mail sistemlerinde mail gönderildiğinde yanda bu mail 'xxx.com' üzerinden gönderildi diye uyarı çıkıyor. Bu şekilde bir yönlendirme yapılabilir mi? Yoksa Myetherwallet 11 Mayısta hacklendi mi?
Hocam gönderilebiliyor diyorum. Mail sisteminiz de hiç bir şey algılamıyor. Neler neler yapılıyor...
Size isterlerse bill@microsoft.com adresinden bile mail gönderilmiş gibi gösterebilirler yani.
Azami dikkatli olmak lazım. Tarayıcıların güvenlik eklentileri de önemli tabi.

Vay hamına sayın seyirciler boşuna çalışıyoruz Bitcointalk databasedeki maillere bi phishing maili çeksen milyoner olursun hayat orospu çocuklarına güzel

Gönderici mail adresini gönderen kişi manuel olarak yazabiliyor. Bunun için illa ki özel bir şey yapmasına gerek yok kimsenin. Mail programı kur. Gönderen kişi adresine ne istersen onu yaz. Piyasa da bu şekil de mail alan , gönderen pek kalmadığı için bilinmemesi, unutulması normal. Diğer taraftan mail sistemleri de bunları kontrol edip çöp / gereksiz kutusuna zaten atıyor, atmış. Bu mail orjinal myetherwallet ten gelmiş olsaydı büyük ihtimal gelen kutunuza düşerdi.

Programlara örnek : Microsoft outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird gibi.

tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
May 17, 2018, 12:36:35 PM

ya bu phishing gerçekten çok rezil bir durum, resmen insanları kandırıp türlü şekilde paralarını alıyorlar bu insanlar resmen süt yerine haram içmiş, haram süt içmiş diye düşünüyorum ben. yani bir insan dolandırıcılık için bu kadar rezil duruma düşmesini doğru bulmuyorum ben
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 17, 2018, 05:52:40 PM

anlamadıgım sey myetherwallet sizin mailinizi nerden bileilir ki mail yollasın size?

Pekala, bu mail bana ait bir mail adresi değil ben sadece içine girmek durumunda kaldım kaldı ki konu MyEtherWallet'in bizim mailimizi bilip bilmemesi değil. Ben bu maile kanacak çapta biri değilim, kullandığım bilgisayar sadece yaptığım işe özel ayrıca hiçbir linke tıklamıyorum. Şu an konumuz Myetherwallet üzerinden nasıl mail gönderilebildikleri? Fake mail sistemlerinde mail gönderildiğinde yanda bu mail 'xxx.com' üzerinden gönderildi diye uyarı çıkıyor. Bu şekilde bir yönlendirme yapılabilir mi? Yoksa Myetherwallet 11 Mayısta hacklendi mi?
Hocam gönderilebiliyor diyorum. Mail sisteminiz de hiç bir şey algılamıyor. Neler neler yapılıyor...
Size isterlerse bill@microsoft.com adresinden bile mail gönderilmiş gibi gösterebilirler yani.

Vay hamına sayın seyirciler boşuna çalışıyoruz Bitcointalk databasedeki maillere bi phishing maili çeksen milyoner olursun hayat orospu çocuklarına güzel

Gönderici mail adresini gönderen kişi manuel olarak yazabiliyor. Bunun için illa ki özel bir şey yapmasına gerek yok kimsenin. Mail programı kur. Gönderen kişi adresine ne istersen onu yaz. Piyasa da bu şekil de mail alan , gönderen pek kalmadığı için bilinmemesi, unutulması normal. Diğer taraftan mail sistemleri de bunları kontrol edip çöp / gereksiz kutusuna zaten atıyor, atmış. Bu mail orjinal myetherwallet ten gelmiş olsaydı büyük ihtimal gelen kutunuza düşerdi.

Programlara örnek : Microsoft outlook, Outlook Express, Mozilla Thunderbird gibi.

Yalniz spam ya da trash'ta değildi yani bildiğin Gelen Kutusundaydı sadece yaninda istenmeyen posta olabilir diye bir uyarı var ama bu uyarı neredeyse bütün maillerde var. Bu posta direkt olarak Myetherwallet'den gelmiş gibi gozukyor ve o sahteler gibi yanda uyarı gelmiyor. Bence baya orijinal olmuş 1000 kişiden 1'i bile yese milyonluk mail databeseleri var, dikkatli olmak lazin.
khasank
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
May 17, 2018, 09:21:22 PM

Yalniz spam ya da trash'ta değildi yani bildiğin Gelen Kutusundaydı sadece yaninda istenmeyen posta olabilir diye bir uyarı var ama bu uyarı neredeyse bütün maillerde var. Bu posta direkt olarak Myetherwallet'den gelmiş gibi gozukyor ve o sahteler gibi yanda uyarı gelmiyor. Bence baya orijinal olmuş 1000 kişiden 1'i bile yese milyonluk mail databeseleri var, dikkatli olmak lazin.

Emin misiniz ? Çünkü : eklediğiniz resim de "Bu ileti, istenmayen posta olarak tanımlandı." ibaresi var. Gelen kutusun da böyle bir ibare olmaması lazım. Muhtemelen "Gereksiz E-posta" kutunuz da dır. O da spam/trash yani. Diğer taraftan bu tür mail saldırıcı yapanlar da hergün yeni taktikler geliştiriyorlar. Benim Gelen Kutu ma günlük olarak Apple dan gelmiş gibi mail ler düşüyor. Hepsini kimlik avı/dolandırıcılık olarak işaretlediğim halde bir gün sonra bir mail daha geliyor. Yani adamlar güvenlik sistemlerinden daha çok çalışıyor çalmak için. Azami dikkatli olmak lazım.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: