Bitcoin Forum
May 13, 2024, 09:24:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin için Debit Card (ATMden bozmak için)  (Read 176 times)
muratos (OP)
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 08:50:53 AM

Selam arkadaşlar,

Yurtdışı kaynaklı içine btc ekleyip, herhangi bir ATM'den USD olarak çekebileceğimiz şu an fiilen kendiniz de kullandığınız bir debit card var mı?

Payoneerı biliyorum ve kullanıyorum. Payoneerdan dolaylı yoldan USD alabiliyorum ama bana direk BTC yüklemeli debit kart lazım.

Bir çok kartı araştırdım. Çoğu henüz kart yollamıyor, ya da sıraya sokuyor, ya da daha proje aşamasında. İncelediklerim Monaco, Tenx, Wirex, Cryptopay.

Bu konu çok önemli. Teşekkürler.
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
May 17, 2018, 12:18:10 PM

şuan bütün debit kartlar iptal edildi. hiçbir firma gönderim yapmıyor bizlerde dört gözle bekliyoruz.bitwala kart almıştım kart geldi elime ertesinde bütün kartlar iptal edildi. servisler başlığında debit kart konusu var bakabilirsin.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1290
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 17, 2018, 12:36:28 PM

Şu an Türk vatandaşı olarak herhangi bir kripto para debit kartı kullanabilmen mümkün değil...
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 17, 2018, 01:38:39 PM

Debit kartlar şu şartlarda ne yazık ki kullanışlı olmaz. Özellikle Türkiye'de bunu yasal bir şekle uyduramazsın veya bir işlev görmez.
2-3 yıl sonra belki bu debit kartlar hayatımızda yer bulabilir ve kullanılabilir.

muratos (OP)
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
May 17, 2018, 05:11:45 PM

Anladığım kadarıyla debit kart işi şu an muamma.

Peki direk btc gönderilemeyen ama usd olarak para çekilebilen ATM kartları alsak.

Mesela perfectmoney, okpay, payeer, advcash gibi. Buralara başka coin changerlar kullanarak BTC karşılığı usd atılabiliyor.

Aramızda bu tarz kartları olan ve şu an kullanan var mı? Hangisini kullanabiliriz?

Neden bu konu üzerine düşüyorum derseniz, konu yakında gelebilecek vergiler.
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
May 17, 2018, 07:12:09 PM

Debit kartların büyük çoğunluğu Wavecrest (Wavecrest'ide anlaşmalı olduğu firma patlattı) yüzünden patladı. Forumun yabancı kısmında bir liste var. Sizinde belirttiğiniz Aralık 2017 - Ocak 2018 ayında başlayan furya ile sırayla patladılar.Mayıs 2018 itibari ile çoğu iptal yeni arayışlarda. Ancak Eylül gibi firmaların görüşmeleri çoğunlukla olumlu olacağının ve durumun düzelmeye başlayacağını umuyorum.

Şu an Türk vatandaşı olarak herhangi bir kripto para debit kartı kullanabilmen mümkün değil...

Şu an sadece Türk vatandaşı olarak debit kartımla $ ve € olarak çekim yapabilmekteyim. Ancak tek işlemde withdraw limiti Türkiye'de çok düşük olduğu için çanları çaldırmadan azar azar çekiyorum. Normal alışverişlerde kart çekimlerinde herhangi bir problem yok. Limitte tatminkar, aylık alışverişimin çoğunu oradan yapıyorum. Türk internet sitelerinde yurtdışı kart olduğu için çalışmıyor. Kart firmasının adını yazmak istemiyorum. Zaten bir elin parmakları kadar, ararsanız bulursunuz. Yazmamamın sebebi sinek gibi doluşup firmadaki olan "TÜRK" profili üyelik bile alma! kısmını geciktirmek  Kiss

Unutmadan ilave edeyim. HashCard'dan uzak durun. Epeydir takip ediyorum. SCAM gibi! değilse mesajımı düzenlerim.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1290
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
May 17, 2018, 07:22:33 PM

Şu an sadece Türk vatandaşı olarak debit kartımla $ ve € olarak çekim yapabilmekteyim. Ancak tek işlemde withdraw limiti Türkiye'de çok düşük olduğu için çanları çaldırmadan azar azar çekiyorum. Normal alışverişlerde kart çekimlerinde herhangi bir problem yok. Limitte tatminkar, aylık alışverişimin çoğunu oradan yapıyorum. Türk internet sitelerinde yurtdışı kart olduğu için çalışmıyor. Kart firmasının adını yazmak istemiyorum. Zaten bir elin parmakları kadar, ararsanız bulursunuz. Yazmamamın sebebi sinek gibi doluşup firmadaki olan "TÜRK" profili üyelik bile alma! kısmını geciktirmek  Kiss

Bahsettiğin konu sadece West Crest holding'le değil Visa'nın geneliyle alakalı. Visa, ön ödemeli Bitcoin kartlarını belirli ülkelere sınırladı. Aracı kurum, sizin Türk pasaportunuzu Visa'ya ilettiyse işlem yapamazsınız. Ancak sistemde sorun olmuştur, atlamışlardır vs. vs.

Servis adresini bizimle paylaşmadan başka bir TC pasaportu ile deneyin bakalım ne olacak? Türkiye ülke listesinde bile yoktur muhtemelen...
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 17, 2018, 07:42:36 PM

Bir ara bu konu hakkında birçok proje vardı. Ama sanırım hiçbiri olumlu bir sonuç veremedi. Kripto paralar ile çalışan bir debit kart fikri aslında birçok insanın problemini çözecekti. İleri tarihlerde dişe dokunur projelerle karşılaşacağımızı umuyorum.
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
May 17, 2018, 07:47:27 PM

Bahsettiğin konu sadece West Crest holding'le değil Visa'nın geneliyle alakalı. Visa, ön ödemeli Bitcoin kartlarını belirli ülkelere sınırladı. Aracı kurum, sizin Türk pasaportunuzu Visa'ya ilettiyse işlem yapamazsınız. Ancak sistemde sorun olmuştur, atlamışlardır vs. vs.

Servis adresini bizimle paylaşmadan başka bir TC pasaportu ile deneyin bakalım ne olacak? Türkiye ülke listesinde bile yoktur muhtemelen...

bende öyle düşünmüştüm. Ancak öyle değilmiş, halen çalışıyor. İlave olarak 6 farklı kişiden hesap açtım. kart istedim ve geldi. aktif çalışıyorlar. Nazar değmesin Smiley

tekrar düzenleyerek ilave ediyorum. 6 hesaptan ikisi yeşil pasaport ve problem yok.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: