Bitcoin Forum
June 04, 2024, 07:26:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: GÜRCİSTAN YADA UKRANYADA BTC MADENCİLİĞİ  (Read 630 times)
exotictweeta
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
August 26, 2018, 12:19:38 AM

ben gürcistanda yaşamayı düşünüyordum ama çok tehlikeliymiş mafyalar felan korkmuştum yoksa çok iyi yatırım yapılır gürcistanda
gemisudayuzer
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
September 02, 2018, 11:24:15 AM

Türkiyede zaten yapılcak gibi değil bu iş her geçen gün zam geliyor daha dün %15 geldi gelir düştükçe gider çoğalıyor millet kapatmaya satmaya başladı riglerini yazık valla
derameyy
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
September 02, 2018, 04:01:11 PM

sadece  türkiyeden gitmek için bile yapılacak bir eylem. gürcistandan ziyade ukrayna bence daha tercih edilesi duruyor.
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
September 03, 2018, 07:40:08 PM

dostum sana tavsiyem madencilikte yapacaksan çok iyi araştırma yapman gerek elinin altında internet var gir araştır hangi ülkede elektrik ucuz hava koşulları nasıl ve bitcoin ile ilgili o ülkede yaptırım varmı yani yasalmı bunu öğrenmen iki tıklamana bakar...
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 03, 2018, 07:55:39 PM

Bugün oraya gitmek mantıklı evet ama uzun vadede bir gelişme sağlanmazsa madencilik işi sıkıntılı olacak. Sadece ucuz elektrik olan ülkelerde yapılan bir işlev olursa geleceği ne kadar parlak olur bilemiyorum.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sinandd
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
September 09, 2018, 06:28:08 PM

bu açılan konuyu takibe aldım hocam bu gün arkadaşla aynı şeyi konustuk özellikle gürcistan konusnu ama velakin kartların oraya götürmesi gümrük vs düşündürdü kıbrıs üstünde durduk son günlerdeki gelişmeler biraz daha etkili oldu açıkcası yeni hayat yeni düzen dedik ama ukrayna bize olaslık olarak uzak takib edelim araştıran yazsın nedir ne değildir takipte kalıyoruz bu başlığı

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
oziwan
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
September 10, 2018, 07:48:53 AM

Ukrayna'nın Lviv şehrinde bitcoin mining yapmak için melek yatırımcı arıyoruz.

Fizibilite raporumuz,  sunumumuz hazır, alacağımız ASIC miner ve bu ürünün Ukrayna'ya nasıl teslim edileceğini dahi araştırdık. Yani artık tek ve en önemli eksiğimiz finansal destek.

İlgili arkadaşlar özelden yazsın lütfen.
SoLPogue
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
September 10, 2018, 08:22:45 PM

GÜRCİSTANa sürekli gidip geliyorum isterseniz birlikte ortak bir şeyler yapabiliriz.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
September 12, 2018, 04:59:47 PM

Gürcistan yada ukranya üzerinde 100 den fazla ekran kartından oluşan bir rig kurmak istiyorum buralarda elektirik ciddi miktarlarda ucuz diye biliyorumki ukranyada bu iş yasal zeminede oturturmaya başladı benim sorum sizce yapıcagım iş mantıklı olur mu
NOT:bir taraftanda göç etmek istiyorum benim için çıkar yollardan biri diye düşünüyorum fikirlerinize açıgım arkadaşlar
Öncelikle kardeşim Ukranya değil, Ukrayna... Önce yazım hatası sandım. Ancak sürekli bu şekilde yazdığınızı görünce hatırlatayım dedim. Kusura bakmayın bu da bir öğretmen defosu... Bu günlerde kurduğunuz sistem kendini amorti edecek kadar kazamaz ancak bir yandan da mining doğru yapıldığında, iyi bir donanımla ve ucuz elektrikle kar bırakacaktır. Ancak sizin memlekette bıraktıklarınızın değerini karşılar mı iyi düşünmek lazım...
sinandd
Jr. Member
*

View Profile WWW
September 16, 2018, 08:19:19 PM

ukrayna iyi seçim olur hayatını yaşarsın oturum almak şartmı ona bkamak gerek sürekli giriş çıkış yapman lazım gürcistan bence uygun bir ülke araç sahibi olup türkiyedekinin 10da 3 fiyatına ülkeye giriş çıkış yapıp aynı zmanda keyfine bakması var bana  gürcistan daha mantıklı geliyor

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
September 18, 2018, 03:28:41 PM

yorumlar hep genel olarak yapılmış net hesap için KW fiyatını bilmek gerekir. Bilen bir arkadaş varmadır acaba. Şu an mining keyifsiz gidiyor
oziwan
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
September 19, 2018, 08:43:47 PM

yorumlar hep genel olarak yapılmış net hesap için KW fiyatını bilmek gerekir. Bilen bir arkadaş varmadır acaba. Şu an mining keyifsiz gidiyor

0,06 dolar/kw/saat
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
September 19, 2018, 09:45:03 PM

vergiyide hesap edin vergi geliyor ukrayna ve rusyaya
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
October 04, 2018, 07:33:41 PM

Yeni elektirik tarifeleriyle Türkiye'de madencilik yapmaktan daha karlı olacağı kesin.Bazı ülkelerde elektirik fiyatları oldukça uygun.Dolayısı fiyatların düşük olduğu yerler de madencilik yapmak mantıklı.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
October 16, 2018, 05:57:46 AM

Şuan dünyanın neresinde yaparsan yap türkiyeden ucuza malolacaktır elektrik Smiley

Ben tüm değişkenleri hesaplayıp en uygun yeri ararken heryer uygun oldu Smiley

Ama iki ev zordur. Burada ve gittiğin yerde iki eve bakacaksan sıkıntı büyük olur.

...
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420

Bountyhive.io

View Profile WWW
October 18, 2018, 09:09:52 PM

Şuan dünyanın neresinde yaparsan yap türkiyeden ucuza malolacaktır elektrik Smiley

Ama iki ev zordur. Burada ve gittiğin yerde iki eve bakacaksan sıkıntı büyük olur.

hepsini okuyup sizin söylediklerinize gelince takıldım. Sizin yazınızı okumadan önce geldi aklıma. Ben işin kartlardan uzak olunca nasıl olacak kısmına geldim tabiki, sistem oturtma kısmı. Mining için ülkeyimi terk etsek  Smiley
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
October 25, 2018, 10:36:40 AM

imkanı olan güvenliğini sağlayabilecek kişiler gürcistanda böyle bir mining farm kurma işine girebilirler. elektrik ve soğutma için çok iyi yer
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
November 10, 2018, 09:05:00 PM

hepsini okuyup sizin söylediklerinize gelince takıldım. Sizin yazınızı okumadan önce geldi aklıma. Ben işin kartlardan uzak olunca nasıl olacak kısmına geldim tabiki, sistem oturtma kısmı. Mining için ülkeyimi terk etsek  Smiley

Yani kartlardan uzakkenki kısmı çok problem değil. Ama şu bir gerçek ki riglere fiziki müdahale gereken durumlar ayda bir kere başınıza gelse(ki bazen 2 ay bile bişey olmayabilir hatta olmayabilirde) ayda bir oraya girmek durumundasınız. Her ay 1 kartın kablosunun yandıpını düşünün Smiley

Gitmek durumundasınız Smiley
Uzaktan açıp kapatmak sıkıntı. E git gel yapıncada karın bir kıamını oraya gömmüş olacaksınız.

...
Garou
Jr. Member
*

Activity: 55

View Profile
November 12, 2018, 09:59:13 AM

Şu Gürcistan'ın, Bulgaristan'ın bilimum güya ekonomisi bizden kötü yerlerin elektrik, doğalgaz, benzin fiyatları bizden ucuz oluyor deli oluyorum.
Bizimkilere sorsan oralarda yol yok. Kardeşim adam mutlu yaşıyor ülkesinde ötesi var mı ya.
Küba fakir. Bir tane somurtan adam yok sokaklarda.
0nightblue0
Newbie
*

Activity: 101

View Profile
November 20, 2018, 08:04:03 PM

Ne gerek var gürcistana, ukraynaya. Madem paran var akarsu kenarından tarla icarla yada satın al yada sahibinle anlaş, 40 - 50 m2 kulube yap akar sudan enerji üret mobil hattanda net bağlantını kur su akar güldür güldür kartlar para basar şıkır şıkır...
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: