Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:41:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: UYARI : Electrum Pro diye piyasada dolaşan program HIRSIZLIK AMAÇLIDIR  (Read 124 times)
miyav (OP)
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
May 18, 2018, 09:08:49 PM
Merited by Blacknavy (1)

UYARI : Electrum Pro diye piyasada dolaşan program HIRSIZLIK AMAÇLIDIR

Electrum web sitesinde eklenmiş uyarıdır.
https://github.com/spesmilo/electrum-docs/blob/master/decompiling_guide.md adresinde olayın geçmişi ve nasıl oluştuğu.
nasıl temizleneceği de anlatılıyor.

1715172081
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715172081
Reply with quote  #2

1715172081
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715172081
Hero Member
*

Ignore
1715172081
Reply with quote  #2

1715172081
Report to moderator
1715172081
Hero Member
*

Ignore
1715172081
Reply with quote  #2

1715172081
Report to moderator
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 22, 2018, 09:21:18 AM

Bu piyasada ne yaparsanız yapın ama mutlaka her işlemde 2-3 kez düşünün araştırın. Uyarı için teşekkürler.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
May 22, 2018, 05:34:30 PM

Bu uyarı umarım birilerini kurtarmıştır. Buna benzer çok fazla dolandırıcılık amaçlı uygulama var ve bu tuzaklara düşüp birikimlerimizi kaybetmemek için maksimum çaba göstermemiz gerekiyor.

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
May 23, 2018, 04:00:27 PM

Uyarı için teşekkürler. Son zamanlarda birçok forumda özellikle mew hesaplarından coinlerinin tokenlerinin çalındığına dair yazılar okuyorum aman dikkat...

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
May 23, 2018, 04:48:39 PM

Normalleşti artık bu tür durumlar. İnsanlar bedava parayı sevdiği için bu tarz hilelerle insanları kandırmaya çalışıyorlar.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
icmimar34
Newbie
*

Activity: 64
Merit: 0

View Profile WWW
May 24, 2018, 08:04:17 AM

Dijital piyasada çok daha kolay oluyor bu işler. Çok kişi var ve neyi riske ettiğini bilmeyen. Ben bile neleri riske ediyorum bilmeden.
miyav (OP)
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
May 24, 2018, 09:27:01 AM

Bu piyasada ne yaparsanız yapın ama mutlaka her işlemde 2-3 kez düşünün araştırın. Uyarı için teşekkürler.

Electrum özel ilgi alanım olduğu için sürekli takip ediyorum. Birbirimize yardımcı olmamız lazım her zaman için.

Bu uyarı umarım birilerini kurtarmıştır. Buna benzer çok fazla dolandırıcılık amaçlı uygulama var ve bu tuzaklara düşüp birikimlerimizi kaybetmemek için maksimum çaba göstermemiz gerekiyor.

Özelden mesaj atan bir kaç kişi oldu temizleme konusununda destek olmam için. Ama gördüğüm kadarıyla forum üyeleri konudan haberdar.

Uyarı için teşekkürler. Son zamanlarda birçok forumda özellikle mew hesaplarından coinlerinin tokenlerinin çalındığına dair yazılar okuyorum aman dikkat...

Aslında Electrum ile mew in hiç bir alakası yok. mew yani my ether wallet, Ethereum blockchain i üzerinde web tabanlı bir cüzdan servisi ve güvenilmez olduğunu uzman üyeler sıklıkla dile getiriyor.

Normalleşti artık bu tür durumlar. İnsanlar bedava parayı sevdiği için bu tarz hilelerle insanları kandırmaya çalışıyorlar.

Yok bu normal birşey değil. Adamların ki düpedüz hırsızlık. Üşenmeyip yazılımı port etmişler. Pro versiyonuyuz diye duyurmuşlar.
reddit de ve bir kaç yerde okudum binlerce indirme olmuş. çok kötü birşey.

Dijital piyasada çok daha kolay oluyor bu işler. Çok kişi var ve neyi riske ettiğini bilmeyen. Ben bile neleri riske ediyorum bilmeden.

Oyun gibi geliyor bana da Smiley
Airdrop dan madencilik denemelerinden elime geçenlerin ederini bilmeden kurcalıyorum. Hocamın bir tavsiyesi oldu bana yakın zamanda;
zaman zaman elinizdeki kripto değerlerin TL karşılığını hesaplayın. Böylece ne kaybedeceğinizi görür ve ona göre hareket edersiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: