Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:47:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum ağında sorun mu var 3 gündür token gönderemiyorum  (Read 351 times)
akiko6823 (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 18, 2018, 09:47:49 PM

Merhaba arkadaşlar 3 gündür ethereum tabanlı tokeni borsaya atamıyorum. gas 20 bile yaptım gitmiyor neden acaba sorunu anlamadım. ethergasstationda gas limiti 3 gösterirken bile 10-20 yaptım yine gitmiyor
 Transaction Information

Sorry, we are unable to locate this Transaction Hash

sürekli böyle diyor
1714884431
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714884431
Reply with quote  #2

1714884431
Report to moderator
1714884431
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714884431
Reply with quote  #2

1714884431
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
akiko6823 (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 19, 2018, 09:22:14 AM

Arkadaşlar yorumu olan yokmu 4 5 gündür beni deli etti. Çok ilginç benden başka arkadaşlar da aynı sorunu yaşamaya başlamış. Tx  de vermiyor yani göstermiyor
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
May 19, 2018, 09:24:56 AM

Bende de var aynı problem. 4 gün oldu transferi yapalı. Ethereum ağında bir sorun varmış. Kedicikler oyunu çıktığında da böyle olmuştu. Düzelir yakın zamanda umarım.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
May 19, 2018, 09:26:53 AM

Hiç bir sorun yok. Son 1 haftadır defalarca hem eth hem token  transferi yaptım dakikalar içinde gitmesi gereken yerlere ulaştılar.
Tx falan var mı bi kontrol edelim. Ne aşamada pending mi?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
ruhikizi
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
May 19, 2018, 09:31:44 AM

gas miktarı yüzünden oluyor bu gereken miktara bakmadan düşük bir şekilde gönderildiğinde günlerce bekletebiliyo ki 4 gündür beklemede olan bir işlemim var
akiko6823 (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 19, 2018, 09:36:37 AM

Hocam gas ethergasstation da 3 4 iken ben 30 bile yaptım yine gitmiyor tx de bile gözükmüyor nasıl sizin kiler gidiyor anlamış değilim. Bence kesin bir sorun var hatta bazı ico sahipleri bounty tokenlerinizin bile atamıyoruz diye mesaj yazmışlar Telegram adreslerine
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 19, 2018, 09:46:12 AM

Bu aralar böyle şeyler olabilir Casper güncellemesi çıkmıştı ethereum networkü için işeyişe entegre ediyorlardır herhalde diye düşünüyorum. Safelow gas miktarı su an icin 8 gwei görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda 1-2 seviyelerindeydi. Bir hareketlilik var
kursunkalem
Jr. Member
*

Activity: 188
Merit: 8

View Profile
May 19, 2018, 09:52:24 AM

btc dünyasında olduğum günden beri bekleyen işlem sayısında bir artış varsa eğer yakın zamanda bu dünyada ciddi bir hareket olacaktır anlamını taşır oldu. hadi bakalım yeni serüvenimiz nasıl olacak
akiko6823 (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 19, 2018, 09:57:47 AM

Bu aralar böyle şeyler olabilir Casper güncellemesi çıkmıştı ethereum networkü için işeyişe entegre ediyorlardır herhalde diye düşünüyorum. Safelow gas miktarı su an icin 8 gwei görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda 1-2 seviyelerindeydi. Bir hareketlilik var
Hocam okadar ilginç ki bazen 0 gösterdiğini gördüm o durumda bile sorun olduğu aşikar ama 3 4 gündür bu sorun devam ediyor bu kadar uzaması Van sıkıcı hale gelmesinr neden oluyor
Behcet
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
May 19, 2018, 11:01:02 AM

Bu hafta küçük büyük birkaç defa yaptım. Borsadan çıktıktan sonra sorun yaşanmıyor. Borsa onay süresi 15 dk falan sürüyor
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
May 19, 2018, 11:15:49 AM

10 ile gönderdim problem olmadı.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 19, 2018, 12:06:44 PM

Benim gönderimlerimde de bir sorun olmadı ama sorun yaşayan başka kişiler duydum. Hepsi de yüksek gas ile gönderdiklerini söylediler. Kısmi yoğunluk problemi yaşanıyor sanırım.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
May 19, 2018, 12:51:10 PM

bende son zamanlarda çok transferler yaptım hatta icoya bile girdim herhangi bir sıkıntı yaşamadım.isterseniz başka programlardan deneyin bide metamask veya imtoken gibi
akiko6823 (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 19, 2018, 01:34:29 PM

bende son zamanlarda çok transferler yaptım hatta icoya bile girdim herhangi bir sıkıntı yaşamadım.isterseniz başka programlardan deneyin bide metamask veya imtoken gibi
denemediğim şey kalmadı. 180 doalrlık token satayım dedim bi türlü satamadım inat ettim 50 gas bile verdim yne gitmedi acaba token kilitlimi ondan olabilir ama tx çıkmıyor ki çıksa yani çıkıyorda sürekli
Sorry, we are unable to locate this Transaction Hash bunu diyor
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
May 19, 2018, 07:00:12 PM
Last edit: May 28, 2018, 04:29:05 PM by everbtcnever

Merhaba arkadaşlar 3 gündür ethereum tabanlı tokeni borsaya atamıyorum. gas 20 bile yaptım gitmiyor neden acaba sorunu anlamadım. ethergasstationda gas limiti 3 gösterirken bile 10-20 yaptım yine gitmiyor
 Transaction Information

sürekli böyle diyor

İlk gönderim yaptığın GAS düşük ise, o işlemden dolayı şimdi GASı kaç verirsen ver ilk işlemin arkasına atılır.

Yani ilk GAS 4 ise daha sonraki denemelerinde 10-20-50 GAS versen bile ilk GASdan dolayı o işlemler beklemede kalır. Fakat ilk gönderinin üzerine yazarsan o zaman bu sıkıntıdan kurtulabilirsin. Yoksa yeni gönderim yaptıkça ilk gönderinin arkasına atılır.
omorfi
Sr. Member

View Profile
May 19, 2018, 07:56:05 PM

Arkadaşlar Safelow 3 ise 3 gwei ile göndereceginiz bir transaction günlerce bile sürebilir bunda hiç bir anormallik yok. Bu maksimum süreyi gas stationdan takip edebiliriz şu an safelowla gönderim yaptığınızda yarım saatten kısa süreceğini gösteriyor. Ancak siz gönderinin gerçekleşmesini beklerken safelow yukarı cıktımı olay uzamaya devam eder. Gönderinizi gası arttırıp güncelleyebilirsiniz yani olay uzadıgında beklemek istemezseniz. Aynı gönderim emrini tekrar transactionun üzerine yazıyor zaten ether ağında. Emir güncelleme gibi oluyor. Ocak ayında cangırtılı dönemde ben bu şekilde yapıyordum bir sıkıntı olmuyordu. 30-40 arası dalgalanıyordu safelow o zamanlar.
akiko6823 (OP)
Member
**

View Profile WWW
May 19, 2018, 09:14:42 PM

Transaction Information

sürekli böyle diyor

İlk gönderim yaptığın GAS fee düşük ise, o işlemden dolayı şimdi GASı kaç verirsen ver sıraya alınmaz.

Yani ilk GAS 4 ise daha sonraki denemelerinde 10-20-50 GAS bile versen ilk GASdan dolayı o işlemler beklemede kalır. Fakat ilk gönderinin üzerine yazarsan o zaman bu sıkıntıdan kurtulabilirsin. Yoksa yeni gönderim yaptıkça ilk gönderimin arkasına atılır.

Hocam bu dediğin mantıklı geldi peki nasıl üzerine yazabilirim en az 15 20 tane yeni işlem denemisimdir Smiley  üzerine yazma olayını nasıl yapabilirim
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 19, 2018, 09:47:58 PM

Gönderimde ucuza kaçmaya çalışmamak en mantıklısı. ETHgasstationda görülen gas miktarı kaç gwei görünüyorsa ona bir ekleyerek gönderimde bulunun. Bazen gas miktarı çok yüksek olabiliyor.O yüzden gönderimlerinizi bu durumları dikkate alarak yaparsanız daha az sıkıntı yaşamazsınız.
omorfi
Sr. Member

View Profile
May 19, 2018, 10:50:10 PM

Transaction Information

sürekli böyle diyor

İlk gönderim yaptığın GAS fee düşük ise, o işlemden dolayı şimdi GASı kaç verirsen ver sıraya alınmaz.

Yani ilk GAS 4 ise daha sonraki denemelerinde 10-20-50 GAS bile versen ilk GASdan dolayı o işlemler beklemede kalır. Fakat ilk gönderinin üzerine yazarsan o zaman bu sıkıntıdan kurtulabilirsin. Yoksa yeni gönderim yaptıkça ilk gönderimin arkasına atılır.

Hocam bu dediğin mantıklı geldi peki nasıl üzerine yazabilirim en az 15 20 tane yeni işlem denemisimdir Smiley  üzerine yazma olayını nasıl yapabilirim

Üzerine yazmak için; öncelikle transactionınızın kimliğini bilmeniz gerekir. Önemli olanlar from(yollayan adres yani siz) ve nonce kısmındaki değer sizin transactionınızın kimliği oluyor. Bu bilgilere Tx hash numarasıyla etherscanden bakacaksınız. Şimdi mew e giris yapıp check tx status kısmına girin ve bekleyen transactiona ait tx hash nosunu yazın check tx statuse tıklayın. Altta gösterecek bekleyen transactionu. Dahada asagıya indiginizde cancel or replaca trans kısmını göreceksiniz. Burası üzerine yazacagınız kısım oluyor. Tekrardan keyinizle yada metamaskla artık nasıl giris yapıyorsanız mewinize o cancel or replace kısmından giriş yapıyorsunuz. Daha aşağıdada transaction bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz kısım olacak. Aynen doldurun bir önceki gönderiminizdeki bilgileri nonce değerine dikkat edin. Gas i en az yuzde 10 arttırın safelowuda kontrol ettikten sonra (olası safelow gas fiyatının fırlamasına karşı) Şimdi bende en son üzerine yazma olayını 5 ay once yaptıgımdan adım adım anımsamıyorum. İşlem düzeldiğinde bilgilendirin bizlerde hepberaber keyiflenelim  Cheesy Şunuda bir izleyin metamaskla girmiyorsanız bile güncelleme mew üzerinden yapıldığı için baya fikir verecektir. Kolay gelsin. Bu arada iptal edebilme imkanıda var ama fee yi kaybediyorsunuz diye biliyorum. İptal olayını hiç denememiştim. Deneyen arkadaşlar yazarsa fee gidiyormu gitmiyormu bilgileniriz bizde.

https://www.youtube.com/watch?v=HLo-i-qXBc4

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
May 19, 2018, 10:59:48 PM

Transaction Information

sürekli böyle diyor

Hocam bu dediğin mantıklı geldi peki nasıl üzerine yazabilirim en az 15 20 tane yeni işlem denemisimdir Smiley  üzerine yazma olayını nasıl yapabilirim

Üzerine yazmak için; öncelikle transactionınızın kimliğini bilmeniz gerekir. Önemli olanlar from(yollayan adres yani siz) ve nonce kısmındaki değer sizin transactionınızın kimliği oluyor. Bu bilgilere Tx hash numarasıyla etherscanden bakacaksınız. Şimdi mew e giris yapıp check tx status kısmına girin ve bekleyen transactiona ait tx hash nosunu yazın check tx statuse tıklayın. Altta gösterecek bekleyen transactionu. Dahada asagıya indiginizde cancel or replaca trans kısmını göreceksiniz. Burası üzerine yazacagınız kısım oluyor. Tekrardan keyinizle yada metamaskla artık nasıl giris yapıyorsanız mewinize o cancel or replace kısmından giriş yapıyorsunuz. Daha aşağıdada transaction bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz kısım olacak. Aynen doldurun bir önceki gönderiminizdeki bilgileri nonce değerine dikkat edin. Gas i en az yuzde 10 arttırın safelowuda kontrol ettikten sonra (olası safelow gas fiyatının fırlamasına karşı) Şimdi bende en son üzerine yazma olayını 5 ay once yaptıgımdan adım adım anımsamıyorum. İşlem düzeldiğinde bilgilendirin bizlerde hepberaber keyiflenelim  Cheesy Şunuda bir izleyin metamaskla girmiyorsanız bile güncelleme mew üzerinden yapıldığı için baya fikir verecektir. Kolay gelsin. Bu arada iptal edebilme imkanıda var ama fee yi kaybediyorsunuz diye biliyorum. İptal olayını hiç denememiştim. Deneyen arkadaşlar yazarsa fee gidiyormu gitmiyormu bilgileniriz bizde.

https://www.youtube.com/watch?v=HLo-i-qXBc4

Yapilan her islem fee harcar eger forkdelta kullanan varsa bunu onlar bilirler. Girilmis bir teklif iptal edildiginde de gas gidiyordu.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: