Bitcoin Forum
June 22, 2024, 02:20:21 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum ağında sorun mu var 3 gündür token gönderemiyorum  (Read 351 times)
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
May 19, 2018, 11:12:11 PM
Last edit: May 19, 2018, 11:45:34 PM by everbtcnever

Merhaba arkadaşlar 3 gündür ethereum tabanlı tokeni borsaya atamıyorum. gas 20 bile yaptım gitmiyor neden acaba sorunu anlamadım. ethergasstationda gas limiti 3 gösterirken bile 10-20 yaptım yine gitmiyor
 Transaction Information

Sorry, we are unable to locate this Transaction Hash

sürekli böyle diyor

İlk gönderim yaptığın GAS fee düşük ise, o işlemden dolayı şimdi GASı kaç verirsen ver sıraya alınmaz.

Yani ilk GAS 4 ise daha sonraki denemelerinde 10-20-50 GAS bile versen ilk GASdan dolayı o işlemler beklemede kalır. Fakat ilk gönderinin üzerine yazarsan o zaman bu sıkıntıdan kurtulabilirsin. Yoksa yeni gönderim yaptıkça ilk gönderimin arkasına atılır.

Hocam bu dediğin mantıklı geldi peki nasıl üzerine yazabilirim en az 15 20 tane yeni işlem denemisimdir Smiley  üzerine yazma olayını nasıl yapabilirim

Önceki postlarda verilen video linkinden de rahatça görülebileceği üzere, şu işlemleri yaparak üzerine yazma/aynı gönderim veya Cancel işlemi yapabilirsin;

> https://www.myetherwallet.com/#check-tx-status adresine ilk yaptığın işlemin TX bilgisini gir, !verilen herhangi bir linke tıkladığında açılan pencerenin doğru sayfa olduğunu herzaman kontrol et!

> Cüzdana bağlan,
> Hiçbirşeyi değiştirme, !Eğer işlemden vazgeçtiysen To Address kısmına kendi adresini girebilirsin, Gas Price ı istersen daha da arttırabilirsin!
> Generate Transaction butonuna tıkla,
> Send Transaction

alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
May 20, 2018, 02:59:02 AM

evet sorun var ben de göndermekte problem yaşıyorum . umarım kayıp yaşamayız...
akiko6823 (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 20, 2018, 09:12:03 AM

Merhaba arkadaşlar 3 gündür ethereum tabanlı tokeni borsaya atamıyorum. gas 20 bile yaptım gitmiyor neden acaba sorunu anlamadım. ethergasstationda gas limiti 3 gösterirken bile 10-20 yaptım yine gitmiyor
 Transaction Information

Sorry, we are unable to locate this Transaction Hash

sürekli böyle diyor

İlk gönderim yaptığın GAS fee düşük ise, o işlemden dolayı şimdi GASı kaç verirsen ver sıraya alınmaz.

Yani ilk GAS 4 ise daha sonraki denemelerinde 10-20-50 GAS bile versen ilk GASdan dolayı o işlemler beklemede kalır. Fakat ilk gönderinin üzerine yazarsan o zaman bu sıkıntıdan kurtulabilirsin. Yoksa yeni gönderim yaptıkça ilk gönderimin arkasına atılır.

Hocam bu dediğin mantıklı geldi peki nasıl üzerine yazabilirim en az 15 20 tane yeni işlem denemisimdir Smiley  üzerine yazma olayını nasıl yapabilirim

Üzerine yazmak için; öncelikle transactionınızın kimliğini bilmeniz gerekir. Önemli olanlar from(yollayan adres yani siz) ve nonce kısmındaki değer sizin transactionınızın kimliği oluyor. Bu bilgilere Tx hash numarasıyla etherscanden bakacaksınız. Şimdi mew e giris yapıp check tx status kısmına girin ve bekleyen transactiona ait tx hash nosunu yazın check tx statuse tıklayın. Altta gösterecek bekleyen transactionu. Dahada asagıya indiginizde cancel or replaca trans kısmını göreceksiniz. Burası üzerine yazacagınız kısım oluyor. Tekrardan keyinizle yada metamaskla artık nasıl giris yapıyorsanız mewinize o cancel or replace kısmından giriş yapıyorsunuz. Daha aşağıdada transaction bilgilerinizi güncelleyebileceğiniz kısım olacak. Aynen doldurun bir önceki gönderiminizdeki bilgileri nonce değerine dikkat edin. Gas i en az yuzde 10 arttırın safelowuda kontrol ettikten sonra (olası safelow gas fiyatının fırlamasına karşı) Şimdi bende en son üzerine yazma olayını 5 ay once yaptıgımdan adım adım anımsamıyorum. İşlem düzeldiğinde bilgilendirin bizlerde hepberaber keyiflenelim  Cheesy Şunuda bir izleyin metamaskla girmiyorsanız bile güncelleme mew üzerinden yapıldığı için baya fikir verecektir. Kolay gelsin. Bu arada iptal edebilme imkanıda var ama fee yi kaybediyorsunuz diye biliyorum. İptal olayını hiç denememiştim. Deneyen arkadaşlar yazarsa fee gidiyormu gitmiyormu bilgileniriz bizde.

https://www.youtube.com/watch?v=HLo-i-qXBc4

üstadım dün birden bire düzeldi. ama diğer bazı işlemler halenb ekliyor komik yani düşük gas verdiğim onaylandı yüksekler halen bekliyor . Bakalım düzeliyor gibi ama . Bu arada ilgi alakana teşekkür ederim
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
May 20, 2018, 10:38:02 AM

bende de aynı problem var hocam. anlamadım gitti bazılarında bu turü problem yokken bizde var neye göre böyle oluyır anlam veremiyorum. bilen varsa çözümm üretirse sevinriz

trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
May 20, 2018, 12:33:39 PM

Ben metamask kullanıyorum ve birkaç gündür gas limitini güncel olana göre değiştirdiğim halde gönderim yapılamadı. En son dün denedim, yine işlem onaylanmayınca vazgeçtim. Vermiş olduğu tx ile herhangi bir kayda da ulaşamadım. Açıkçası işkillendim.
clonely
Member
**

Activity: 490

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
May 20, 2018, 07:34:41 PM

Bazen Ethereum ağında bu tarz sıkıntılar yaşanıyor maalesef. Yakın gelecekte bir güncelleme yapılıp, bu sorunların azaltılacağıyla ilgili bir çalışma olduğunu duymuştum ama kaynağını bulamadım şu anda.

panoramaniaa
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
May 20, 2018, 07:47:46 PM

Bendede herhangi bir problem görünmüyor
B.aksoy
Member
**

Activity: 308

View Profile
May 20, 2018, 08:12:15 PM

Bir kaç gün önce bende bu durumu yaşamıştım ama nsi lgrcti ne yaptım da geçti herhangi bir fikrim yok. Çok onemli bir sorun degilmis galiba. Geçici bir durum.
SCSY_dev
Member
**

View Profile WWW
May 20, 2018, 08:13:41 PM

geçici bir durum ancak bu durum 4-5 gündür devam ediyor bu nasıl gecici Cheesy ama sanki yavaş yavaş düzelmeler başladı gibi şimdi yeniden bir kere daha deneyeceğim

Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
May 20, 2018, 09:19:00 PM

Bende de yaptigim transferde 20 saat felan gosteriyordu tahmini onaylama suresini ama 2 dakika sonra gitti. Kim bekleyecek okadar simdi demistim Cheesy gas fee 10 suan.
depecoin
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 1

View Profile
May 21, 2018, 05:24:19 AM

gördüğüm en saçma sistem deneme yanılma yoluyla bize gas limiti bulduruyorlar 3 dolarlık eth gitti sürekli out of gas diyor gas arttır demeyin 10 la başlayıp 42 ye kadar çıktım , tamamen vitalik in para tuzağı kaç gas gerekiyorsa yazın amk verelim tahmin oyunu mu oynuyoruz  Grin delirdim artık
baris553
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
May 21, 2018, 07:43:57 AM

Benim gönderimlerimde de bir sorun olmadı ama sorun yaşayan başka kişiler duydum. Hepsi de yüksek gas ile gönderdiklerini söylediler. Kısmi yoğunluk problemi yaşanıyor sanırım.
SpacExplorer
Jr. Member
*

Activity: 51

View Profile
May 21, 2018, 08:43:17 PM

merhabalar. ben pek fazla anlamam eth evreninden. deneme için airdrop ile gelen tokeni göndermek istedim. karışıklık olmuş 2 kere gönderme yapmış nasıl olduysa olmayan tokeni göndermiş. fee de cabası. yada ben komple yanlış anladım. Cheesy
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434

View Profile
May 26, 2018, 10:57:03 AM

Evet bu aralar nedense transfer yapmak oldukça güçleşti. 20 saat 24 saat süre  transfer işlemleri oluyor. Bu da zaman ve para kaybına yol açmaya başladı. 
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
May 26, 2018, 12:08:40 PM

Ben sabah metamask üzerinden bir transfer yaptım sorunsuzca geçti. Nereden yaptığınızla ilgili de olabilir diye geliyor aklıma.
ScorpionZ
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 26, 2018, 07:04:52 PM

Birkaç gün önce bende bir transfer yaptım halen geçmedi.Demekki sorun var.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
akiko6823 (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
May 26, 2018, 08:26:57 PM

Beyler konuyu açan benim sorunum hakkında bilgilendirme yapayım.  2 gündür herşey düzelmiş gibi. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Slow gasi verince tak diye geçiyor nazar değmesin.
SCSY_dev
Member
**

View Profile WWW
May 26, 2018, 08:30:47 PM

Aynen düzelmiş sanırım çünkü birden fazla tx lerim şuan için işleme girdi mtabi 3 4 gün önceki tx bunlar yeni yeni girmeye başladı hayret

Marginatus
Member
**

Activity: 152

View Profile
May 27, 2018, 10:00:37 AM

ben de hic bir sorun yasamıyorum col ilginc, virus falan bulasmıs olabilir mi acaba bilgisayarına bi kontrol et yada baska bi ap den bilgisayardan dene bence
hacidasi
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
May 27, 2018, 08:31:34 PM

küsüratlardan dolayı hataya düşebilir. elinde 99.999 tane varken 100 tane göndermeyi deniyorsan belki o yüzdendir. bir tekrar denemende fayda var bence

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: