Bitcoin Forum
June 18, 2024, 08:55:25 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: btc leri uzun süre bekletirken?  (Read 1549 times)
tolga (OP)
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
January 04, 2014, 08:20:27 AM

merhaba arkadaşlar
coin piyasası benim için karmaşık ve uğraşırken sıkılıyorum ama inişler çıkışlar olsa da ben de bu furyanın yükselmeye devam edeceğini düşünüyorum.
btcturk den btc alıp bunu yabancı sitelere de saçmayı başardım. şimdi btc lerimi uzun süre bekletmek istiyorum, belki 2014 sonuna kadar hiç ellemem.

sizden istediğim tavsiye "bunları hangi sitede güvenle tutabilirim?" alıp unuttuğum btc ler "iiyi yükseldi bi bakayım" dediğimde kullandığım site yüzünden uçup giderlerse çok koyar. cüzdan olayını duydum, denemedim. coinleri 3-5 siteye bölsem mi? veya btcturk bana güven verdi, orada mı tutsam.. karar veremedim...
herkese iyi kazançlar...

...coin...coin...coin...coin...DİKKAT! COIN CAHİLİ...coin...coin...coin...coin...
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 04, 2014, 08:51:59 AM

merhaba bu işin tabiki bir garantisi yok ama;

btc-e de tutuyorum. ayrıca tüm giriş ve değişiklikler için google authenticator kullanıyorum.
ayrıca btc-e nin meşur trollbox undaki linklere kesinlikle bağlanmayın şifre çalıcı virüs programı yollayan var.
yanlız  google authenticator işi dediğim gibi çok önemli es geçmeyin.
ama genelde tavsiye edilen şu bir flash diske cüzdan yükleyip en az 2 ayrı flash diske yedeğini almak ve bu flash ları hiç bir şekilde online bir bilgisayara takmamak.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 04, 2014, 09:09:08 AM

Google authenticator sadece telefon için mi yoksa pc için kullanabiliyoruz mu?
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 04, 2014, 09:25:07 AM

ios ve android de var bildiğim kadarıyla sadece. bide pc den kullanmak zaten çok mantıklı olmaz zira zararlı bir yazılım yüklenirse pc nize hesabınızı ele geçirmek için aoogle aut a ulaşamayacağı bir yerde olması gerek.
tolga (OP)
Member
**

View Profile
January 04, 2014, 10:03:25 AM

ziya1453, teşekkürler

para dönen yerde illa ki hile ve sahtekarlıklarla burun buruna geliriz.

akıllı telefonum yok ama sitelere güven ile girsem bile elin yabancısı "hack yemişsiniz, hesabınız boş" dese, uğraş-yıpran dur, giden de geri gelmez büyük ihtimal. derdimi anlatmak için yabancı dil de bilmiyorum

sanırım oynamak için biraz sitelerde bırakıp, asıl miktarı flash diske kuracağım cüzdan da tutsam iyi olacak, aklıma yatan şimdi bu.

...coin...coin...coin...coin...DİKKAT! COIN CAHİLİ...coin...coin...coin...coin...
romeozoom
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 04, 2014, 10:05:21 AM

pc ye cüzdana alırsın cüzdan dosyasını arşivleyip arşivede bir şifre koyarsın ondan sonra bu dosyayı ister flash diskinde tut yada dropbox gibi bir servise yükle ve hiç sorunsuz kullan bana mantıklı olan kısmı hem flashdisk hem dropbox

dropbox girişinide sms ile yapabilirsin %90 güvenli olmuş olur birisi dosyaya ulaşsa bile rarı açamıcak + cüzdan şifreleme var onu tam bilmiyorum + olarak onuda yaparsan bir hackerin senin cüzdanın ulaşma ihtimali yok gibi bişey diyebiliriz.
halisakal
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
January 04, 2014, 10:14:07 AM

Cüzdanı bilgisayarına yükle
Cüzdanı şifrele
Komut konsolundan cüzdanın adresini privatekey ini alıp bir kağıda yaz.
Komple cüzdanı sil.

Bu kadar. Kazandığın bütün btc leri o adrese yolla.

Yıllar sonra bile private key ile istediğin yerden BTC lerine ulaşabilirsin. En güvenilir yol bu. PrivateKey i bilgisayarında saklama.
Adresine gelen ve biriken BTC lerine blogchain den bakabilirsin.
tolga (OP)
Member
**

View Profile
January 04, 2014, 12:02:53 PM

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar
"bi bakayım sorun var mı?" diye diye aklıma takılıp, işimi gücümü bölecekti, şimdi unutabilirim Smiley

Pages: [1]
  Print  

Jump to: