Bitcoin Forum
May 12, 2024, 07:37:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türkiye'deki firmalara Bitcoin'i kabul ettiriyoruz!  (Read 3069 times)
Deathwing (OP)
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
January 04, 2014, 12:41:58 PM

Arkadaşlar, Türkiye'deki firmaların en azından büyük firmaların çoğu yavaş yavaş internet ödemelerine açılıyor.

Yemeksepeti ile konuştuğumda PayPal ve Mobil Ödeme hakkında çalışmaların devam ettiğini söyledi sizce araya bir de Bitcoin sıkıştırılabilir mi?

Sizin istediğniz firmalar ne olurdu? Şu firma Bitcoin desteklese süper olurdu dediğiniz firmalar?
1715499451
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715499451
Reply with quote  #2

1715499451
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715499451
Hero Member
*

Ignore
1715499451
Reply with quote  #2

1715499451
Report to moderator
1715499451
Hero Member
*

Ignore
1715499451
Reply with quote  #2

1715499451
Report to moderator
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 04, 2014, 12:50:37 PM

Yemeksepeti Bitcoin kabul etse ohh süper olurdu Smiley Düşünsene imzana reklam alıyorsun, pizza bedavaya geliyor Smiley
Onun dışında sadecehosting, natro, isimtescil gibi hosting/domain firmaları da bitcoin kabul etse güzel olur.
Ayrıca bazı Türk VPS firmaları da Bitcoin kabul etse güzel olabilir.
romeozoom
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 04, 2014, 07:31:01 PM

gittigidiyor kabul etsin olay tamamdır
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2083

Crypto Swap Exchange

View Profile
January 04, 2014, 08:49:37 PM

Bunun için henüz erken.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 09, 2014, 10:41:39 AM

gittigidiyor kabul etsin olay tamamdır
gittigidiyor için amazonun kabul etmesi lazım amazon kabul ederse zaten önünü alamazlar daha sırayla çoguna gelir.
CrayzHackeR
Full Member

Activity: 219

View Profile
January 09, 2014, 10:57:27 AM

gitti gidiyorla amazon bağlantılımı ?
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
January 09, 2014, 11:01:20 AM

Gittigidiyor eBay kuruluşu. eBay de Paypal ile çalışıyor, dolayısıyla GG için Bitcoin çooook uzak bir ihtimal.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
January 09, 2014, 11:24:47 AM

Hepsiburada da büyük bir market. Onun da etkisi çok büyük olur ama ürünlere nasıl değer biçilecek o tam bir muamma. Şöyle bir sistem olabilir. Biz btc yi satıcı sitenin cüzdanına göndeririz ve herhangi bir anda belirli bir borsanın paritesine göre tl ye döndürürüz ve o parayla alışveriş yapılır. yani btc yi gönderip bakiyeye dönüştürüp sonra o bakiyeyle harcama yapılabilir. Diğer türlü 1 btc fiyat biçtiğiniz ürün 15 dk sonra % 20 değer kaybedebilir. Bu riski hangi satıcı alabilir ki?

CarnageTR
Full Member

Activity: 150

View Profile
March 27, 2014, 05:53:59 PM

MT.Gox'ta benzer bir sistem vardı. Buton oluşturarak sitedeki hesabına bitcoin akışı sağlayabiliyordun. Buton oluştururken dolar cinsinden miktarı belirleyebiliyordun ve oluşturulduğunda o anki kurdan fiyat veriyordu sana. Bitcoin yükselse de alçalsa da eline geçen miktar dolar cinsinden aynıydı. Buna benzer bir ödeme sistemi kurulabilirse herhangi bir sorun çıkacağını sanmıyorum.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
March 29, 2014, 06:31:45 PM

Gittigidiyor eBay kuruluşu. eBay de Paypal ile çalışıyor, dolayısıyla GG için Bitcoin çooook uzak bir ihtimal.
Ben de o yüzden GittiGidiyor'un kabul edeceğini sanmam. Başka firmalarla iletişime geçmek gerek.
theeric
Full Member

Activity: 130

View Profile
March 31, 2014, 02:37:07 PM

Türkiye'de BTC ödemesi almak için daha yeterli derinlik yok ne yazık ki. Toplamda 10.000 liralık bir alışveriş bile Türkiye coin piyasası için büyük bir dump anlamına gelebilir  Cry
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
April 23, 2014, 02:57:43 PM

Yemeksepetine her girişimde canlı yardıma Bitcoin ile ilgili bir soru soruyorum. Bir şekilde farkındalık yaratmamız lazım. Talep olmazsa üzerinde düşünmezler.
emrcan
Full Member

Activity: 174

View Profile
April 23, 2014, 04:04:25 PM

Beyler ilk başlarda bende btc'nin ödeme yöntemi olarak kullanılmasından yanaydım ama bu durum şu an ülkemiz için oldukça zor. Yemeksepeti canlı desteğine yaptığınız girişim sadece çalışanları boş yere zora sokmaktır. Çünkü bu tarz yerler paritesi sabit olan dolar, euro bile kabul etmezken 1 saat sonrası ne olacağı belli olmayan btc'yi kesinlikle kabul edemezler ayrıca şirkete bu girdiyi yansıtmakta sıkıntı yaşayabilirler. Hiçbir satıcı misal şu anda 0.02 btc 20 tl ediyor. 1 saat sonra bu 15 veya 10 tl olabilir. Bu riske kimse girmez.
EFS
Moderator
Legendary
*

Crypto Swap Exchange

View Profile
April 23, 2014, 04:11:03 PM

Bitcoin kabul edecek hiçbir şirket Bitcoin'i saklamak zorunda değil. Yurtdışı örneklerinde olduğu gibi CoinKite, BitPay, Coinbase benzeri sistemlerle anlaşarak şirketlerin Bitcoin protokolüne giriş dahi yapmadan Bitcoin ödemesi kabul etmesinin yolu sağlanabilir. Bu sayede vergi konusunda herhangi bir problem yaşamadan tüketicinin Bitcoin ödeyerek mal/hizmet alma imkanı şirketlerce sunulabilir.
Burada BtcTürk ve Koinim gibi şirketlere de iş düşüyor. Bu sistemi Türkiye'ye ilk kim getirirse hem kendi kazanır, hem Bitcoin topluluğuna büyük fayda sağlamış olur. Bireysel kullanıcılar olarak bizim talebimizi göstermekten başka yapabileceğimiz pek bir şey yok zaten.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
testerman
Hero Member

Activity: 840

View Profile
April 23, 2014, 06:15:21 PM

Yemeksepetine her girişimde canlı yardıma Bitcoin ile ilgili bir soru soruyorum. Bir şekilde farkındalık yaratmamız lazım. Talep olmazsa üzerinde düşünmezler.

ben de onu aliskanlik haline getirdim,

ancak yemeksepetinin supportunun konuyu bir sekilde , laf arasinda da olsa , yukariya goturmesi lazim

Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 23, 2014, 06:24:43 PM

ben de onu aliskanlik haline getirdim,

ancak yemeksepetinin supportunun konuyu bir sekilde , laf arasinda da olsa , yukariya goturmesi lazim

Bende sormuştum bi' kere PayPal ve Mobil Ödeme ile ilgili, yaklaşık... 6 ay önce. Sanal Para Birimi ile işlem yapma şansı olduğunu, yakında gelebileceğini söylediler, kaldı öyle.
pandacoin
Legendary
*

View Profile
April 23, 2014, 06:54:25 PM

Bende sormuştum bi' kere PayPal ve Mobil Ödeme ile ilgili, yaklaşık... 6 ay önce. Sanal Para Birimi ile işlem yapma şansı olduğunu, yakında gelebileceğini söylediler, kaldı öyle.

Konuyu sen açmışsın zaten. Smiley
Deathwing (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
April 23, 2014, 07:06:48 PM

Konuyu sen açmışsın zaten. Smiley

Konuyu ocakta açmışım, demekki daha önce sordum Smiley Ocakta tekrar sorduğumda işlemlerin devam ettiğini söylediler. Kaldı öyle, ondan bahsettim.
pandacoin
Legendary
*

View Profile
April 23, 2014, 07:16:16 PM

Bu yetmez, başka bir şeyler yapmamız lazım. Smiley
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
April 23, 2014, 08:21:17 PM

Olay şu, bakan akrabalarından biri bu işte para olduğunu anlayıp cukka yapmayı düşündüğü zaman BTC Türkiye'de gayet güzel ve zahmetsizce yayılır.. Napıyoruz? Bakan olma potansiyeli olan akrabanın en sevdiği akrabası olmaya şimdiden başlıyoruz. Çabalıyoruz. Uğraşıyoruz..
Pages: [1]
  Print  

Jump to: