Bitcoin Forum
June 22, 2024, 02:50:12 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »  All
  Print  
Author Topic: dolardaki kur sabitleri nir mi sizce  (Read 985 times)
by24
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
August 07, 2018, 09:31:20 PM

Sabitlense bile bu saatten sonra 5'in üzerinde bir değerde sabitlenir o da düşük ihtimal ama olursa yine iyi olur ne yapalım artık kötünün iyisi buna da razıyız.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
August 07, 2018, 11:39:57 PM

Kur sabitlenirse daha büyük sorunlar bizi bekler, en iyisi bu dönemde kura olacaklara katlanmak ve ilerisine bakmak olur ama hükümet ne tercih yapar bilinmez.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
August 08, 2018, 08:16:20 AM

dolar kuru sabit ülkelerinde hali ortada.. kuru sabitlerlerse hiç bir şey değişmez her şey dahada boka sarar bunun yerine ülkede ekonomiyi ve tarımı düzeltecek çareler aranmalı tayyo halen yazlık saray derdinde.. devlet acilen kemer sıkmalı.
ront
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
August 08, 2018, 09:06:34 AM

Hangi ülkelerde sabit kur var? Çin, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan üretim ve yer altı kaynakları çok güçlü her şekilde teknoloji ve petrol doğalgaz üretimi ile kendilerini kollayabiliyorlar fakat çin harici bu 3 ülke yine sallantıda.
Venezuela, İran, Vietnam zaten baş edemiyorlar. Merkez bankalarının kuru 1 ise kara borsada en az 2 ye satılıyor.

türkiye? ne üretiyor? hangi yer altı kaynağına güveniyor? Sen 16 yılda 1 trilyon dolardan fazla açık ver sonra kalk doları sabitlemeye çalış.
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
August 08, 2018, 08:37:31 PM

Merkez bankası kendi çapında müdahale edip bir şeyleri bastırmaya çalışıyor çok uzun süredir zaten. Ama patlayacak bir kazanın tam içindeyiz, ne kadar baskılanırsa o kadar büyük patlayacak. Bıraksalar bir an önce ne olacaksa olsun aslında.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
August 12, 2018, 06:51:07 AM

Kur sabitlemesi bu ay doların ateşini söndürür ancak gelecek aylarda sorunun büyümesini sağlar. Geçici bir çözüm olarak alınabilir, bitiş tarihi net olarak ilan edilerek. Asıl sorun politik kaosun bir an önce sona erdirilmesidir acil olarak.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
August 12, 2018, 08:06:43 AM

Merkez bankası ne kadar hamle yaparsa yapsın geri tepiyor gibi şu an için. Sabitleme durumu ben görmüyorum açıkcası ama belirli bir yere gelince duracak gibi. Şu anda altcoinlerden daha fazla bir artış görülüyor.
derameyy
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
August 13, 2018, 09:15:48 PM

kur sabitlense bile bunun bizim için avantajlı bir yönü olmayacağı için ihtimal vermiyorum fakat bilgisiz halkın gazını almak adına yapabilir.
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
August 13, 2018, 09:43:48 PM

7 seviyelerinde sabitleneceğini düşünmüyorum ancak 6-6.5 aralığında en az 1 yıl durur gibime geliyor. Yapılan yatırımlardan sonuç almak zannedildiği kadar kısa bir süreç değil
sopromat
Full Member

Activity: 353
Merit: 100

View Profile
August 17, 2018, 07:39:10 PM

dolar 7.5 - 8 lira aralığına gelince sakin bir dönem başlar fiyatlamalar bu seviyelerden yapılır zam oranları doları takip eder. Emekli memur işçi maaşlarında ciddi düzeltme ihtiyacı hasıl oldu.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
August 17, 2018, 07:49:45 PM

merkez bankası şu anda zaten ellerindeki imkanlar doğrultusunda ve birilerinin izin verdiği ölçü de yapabileceklerini yaptılar. Şu anda doları sadece bir baskı altında tutmaya çalışıyorlar. Dolar kurunu sabitlemenin en ufak bile bir faydası olsaydı şimdiye kadar masaya yatırırlardı zaten.

Spack17
Sr. Member

Activity: 1666
Merit: 274

View Profile
August 17, 2018, 07:57:13 PM

Bu saatten sonra sabitlense bile 1 dolar=6 TL civarında sabitlenir diye düşünüyorum. Daha aşağısı olmasını isterdim tabi ama şu anki şartlarda çok zor gözüküyor.
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
August 17, 2018, 09:16:24 PM

Dolar kurunu sabitleyebilmek icin merkez bankasi kasasinda hatri sayilir miktarda dolar olmasi lazim.  Piyasanin ihtiyacini karsilayabilecek kadar dolar mevcut ise olur.  Fakat zaten dolarimiz olmadigi icin bu haldeyiz.  Bu nedenle bu imkansiz.  Surdurulebilir ve uzun vadeli bir cozum degil.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
August 17, 2018, 10:13:14 PM

Sabit kur çok tehlikeli bir ekonomik silahtır. Devlet kendi eliyle kur için bir rakam belirler. Ancak bu piyasa ve yasal kur birbirinden çok farklı olur. Bu da sorunlara yol açar. Büyük sorunlara.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
August 18, 2018, 03:29:23 PM

Bu saatten sonra sabitlense bile 1 dolar=6 TL civarında sabitlenir diye düşünüyorum. Daha aşağısı olmasını isterdim tabi ama şu anki şartlarda çok zor gözüküyor.

valla daha aşağısı olmaz ama 6 seviyeside de hiç bir şekilde kalmaz. daha 1 ayını doldurmadan kara borsada 7 liraya çıkar dolar kuru
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
August 18, 2018, 07:34:41 PM

serbest piyasa ekonomisini benimsemiş bir ülke olarak dolar kurunu sabitlemek dış yatırımcıyı iyice kaçırır.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
August 18, 2018, 09:33:36 PM
Last edit: August 18, 2018, 09:56:32 PM by suukool

Valla her şey bir kararıma bakar, akşam yatarım sabah kalkarım o günkü psikolojime göre karar alabilirim, sabitlemek istersem imkansız diye bi olay yok bende. Şaka şaka olmaz öyle bir şey Grin
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
August 19, 2018, 05:31:12 AM

sabitleneceğini düşünmüyorum olsa olsa sansür uygulanır, medyaya baskı yapılır. sen kuru sabitledin diye paran değerini korumuş olmuyor çünkü.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
namedeprimh
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 22, 2018, 10:36:29 AM

bence 5i geçicek orası kesin durdurulamaz yükselişi ama bellide olmaz devlet derseki ben bankadakileri 4 tlden alıcam 4 tl sabit kurdur. Kim ne yapabilir?
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
August 22, 2018, 12:39:37 PM

Kardeşim bari konuyu editleyip şu yazım yanlışını düzeltseydin gözüm takılıp duruyor Grin Serbest piyasa ekonomisi falan yazanlar görüyorum. Şimdi konuyla ilgili esas fikrimi açıkça yazmak isterdim ama malum, sosyal mecralarda her yazıp çizdiğimize dikkat etmek gerekiyor. Olmaz mı olur, güvenmiyorum Grin

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »  All
  Print  

Jump to: