Bitcoin Forum
May 07, 2024, 02:21:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Çin Sanayi ve Bilgi Bakanlığının Kripto Para Birimleri İçin yeni Sıralaması  (Read 447 times)
EnaksiS (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
May 20, 2018, 07:23:47 PM

Çin’in Sanayi ve Bilgi Bakanlığı, kripto para birimleri için yeni sıralama sistemi hazırladı. Sıralamalar, sektörün üç temel alanına odaklanmış bakanlık tarafından yapılan araştırmaya dayanmaktadır.

Birincil değerlendirme, para birimi arkasındaki teknoloji, ikincisi, para biriminin uygulamaları ve üçüncüsü, para birimini geleceğe taşıyan inovasyon. Sıralamadaki bütün para birimleri, tüm değer ve içeriklerine göre puanlanmışlardır. 129.4 puan alan Ethereum açık ara birinci gelmiştir.

Buradaki gerçek sürpriz, Verge’in yanında 13. sırada yer alan Bitcoin’in 88.1'lik skorlarla bu sırada yer alması. Bununla birlikte Verge, teknoloji için Bitcoin'den daha yüksek puan aldı, ancak genel olarak, Bitcoin Uygulama ve teknolojiye gelindiğinde kenarda kaldı. Ama tabiki inovasyonda birinciliği elden bırakmadı. Sonuçta Bitcoin'in ileri görüşlülüğünü henüz geçebilmiş bir proje yok.

Çin şimdi kripto paraları çok ciddiye alıyor. Sanayi ve Bilgi Bakanlığı yetkilileri, ülkede kripto para birimi kullanımı için sağlıklı bir ortam geliştirebilecek düzenlemeler oluşturmaya bakıyor gibi görünüyor artık.

1715091719
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715091719
Reply with quote  #2

1715091719
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715091719
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715091719
Reply with quote  #2

1715091719
Report to moderator
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 20, 2018, 07:50:22 PM

Yani bir Bitcoin sever olarakm bu sıralama hoşuma gitmedi. Ama cahilce ret etmek yerine bu şekilde yapılan çalışmalara saygı duyuyorum. Ethereum bence de büyük potansiyel ama Bitcoin'in bu kadar geride kalması biraz garip geldi sadece.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
May 20, 2018, 07:53:45 PM

Tablo bile cok dandik olmus resmi bir kurum boyle birsey yayinlamaz diye dusunuyorum. Muhtemelen ethereum fiyati artsin diye bir soylenti.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
May 20, 2018, 08:16:29 PM

Tablo bile cok dandik olmus resmi bir kurum boyle birsey yayinlamaz diye dusunuyorum. Muhtemelen ethereum fiyati artsin diye bir soylenti.

Resmi kurum nasıl bir tablo hazırlar ki? Pembeli yeşilli mi?

Bu tablo resmi bir kurumun teknolojileri sıralaması açısından güzel. Bu koinlerin fiyatı artacak demek değil tabi ki, ancak fiyatı hala düşük olan koinlerin önümüzdeki 2 sene içinde büyük sıçrama yapacağının bir işareti olabilir.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
May 20, 2018, 10:16:38 PM

yakında o listeye yukarlardan bir yerden apex girecek diye bir hisse kapılıyorum Cheesy gerci yakında dediğim minimum 1 - 1.5 sene sonra. hem takımı çinli hemde mükemmel işler cıkartıyorlar. ama maalesef hala fiyata yansıtamadılar
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
May 21, 2018, 03:18:38 AM

Çin sürekli yasak haberleriyle gündemde ama bu piyasanın lideri olmak için de hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar, çoğu ülke Bitcoin nedir Blockchain nedir diye araştırma yaparken Çin hangi teknolojinin geleceği var onlar için çalışıyor, ona göre yatırım yapacaklar

salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
May 21, 2018, 04:49:35 AM

Resmi kurum nasıl bir tablo hazırlar ki? Pembeli yeşilli mi?

Bu tablo resmi bir kurumun teknolojileri sıralaması açısından güzel. Bu koinlerin fiyatı artacak demek değil tabi ki, ancak fiyatı hala düşük olan koinlerin önümüzdeki 2 sene içinde büyük sıçrama yapacağının bir işareti olabilir.

Çok güldüm bu söyleminize Smiley

Arkadaş tabloyu pek sevmemiş ama biraz araştırınca haberin gerçek olduğu anlaşılıyor. Çin hem yasaklıyor hemde araştırıyor bu teknolojiyi. Hatta yetmiyor zaten minning cihazlarında tekel bir endüstri kolu oluyor. Bu işleri yapsa yapsa Çinliler yapardı zaten.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 21, 2018, 08:41:58 AM

Yalnız arkadaşın itirazı o kadar da mantıksız değil. Sürekli piyasaya yalan haber pompalanıyor. Arkadaşlar bence her yazılan habere direkt inanacağınıza biraz şüpheci yaklaşsanız daha iyi olur gibime geliyor. Bu haberin doğruluğunu gösteren haber linki veya resmi kaynak olması lazım. Birileri paylaşsa güzel olurdu. Ve hakikaten excell'de beş dakikada hazırlanmış bir palavra liste gibi duruyor. Hiç resmi rapor nasıl olur bilmiyor mu bu millet. Nerede bu raporun içerikleri ve tabloları?
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 21, 2018, 02:39:32 PM

Listede favorim olan ethereumun 1. olmasını sevdim ama kullanmadığım ve sevmediğim steemin 2. olmasına şaşırdım. Platformu botlarla doldu, nasıl bu kadar ileri sırada yer almış anlam veremiyorum.
esdbgrydn
Newbie
*

Activity: 86
Merit: 0

View Profile
May 21, 2018, 02:42:46 PM

liste kötü değil ama bana da inanılmaz fake gibi geldi. doğruluğu araştırılmalı. ben de bir tablo yapıp evet bu büyük çin impartorluğunun son yayınladığı belge diyebilirim
karadeli
Member
**

Activity: 114

View Profile
May 21, 2018, 02:45:01 PM

kabul etmek gerekir ki bitcoin her ne kadar öncü ve pazarın en büyük sahibi olsa da teknolojik altyapı ve çeşitli amaçlarda kullanabilirlik bakımında bir çok proje daha iyi. Bu kripto borsası için de harfiyen geçerli zanımca.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 21, 2018, 02:55:54 PM

Hepimiz biliyoruz ki bitcoinin kodu core bir kod ve diğer kripto para birimleri üzerlerine birşeyler ekleyerek devam ediyorlar . Bitcoinin teknoloji olarak bu sıralarda olması çok normal . Muhtemelen gelecekte tasarımcılar üzerine başka şeyler koyacaklar ve farklı projeler yer alacak bu ilk 10 sıralamasında
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 21, 2018, 03:51:35 PM

Çin diye bizim kiler her gün yeni liste çıkartıyo gibi geliyor bana.  Grin
clonely
Member
**

Activity: 490

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
May 21, 2018, 04:49:32 PM

Liste garip geldi gözüme. Ethereum, ADA gibi bir kaç coin i anlıyorum. Ama Komodo, Steem gibilerin bu kadar yüksek potansiyeli olduğunu düşünmüyorum. ADA'da hiç bir zaman bir NEO veya Ethereum olamayacak olsa da bugün olduğundan çok daha yukarılarda olacaktır.

funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
May 21, 2018, 05:10:59 PM

Benimde gözüme hemen IOTA çarptı. Nasıl bir uğursuzluğum varsa o coini ne zaman alsam fiyatı sürekli düşüyor. Herkes çok iyi gelecekte süper olacak diyor ama ben nedense buna bir türlü ikna olamadım.
EnaksiS (OP)
Member
**

View Profile
May 21, 2018, 09:57:35 PM

Bunu Phillip Nunn LinkedIn hesabında paylaştı. Büyük ihtimalle o da ethereumun yükselmesini istiyordur bizler gibi fakat uydurma bir şey olmadığı da kesin. Sonuçta bu tabloyu da bir insan ya da bir kaç insan yaptı. Fikirlerimiz uyuşmayabilir.
EnaksiS (OP)
Member
**

View Profile
May 21, 2018, 10:00:40 PM

Liste garip geldi gözüme. Ethereum, ADA gibi bir kaç coin i anlıyorum. Ama Komodo, Steem gibilerin bu kadar yüksek potansiyeli olduğunu düşünmüyorum. ADA'da hiç bir zaman bir NEO veya Ethereum olamayacak olsa da bugün olduğundan çok daha yukarılarda olacaktır.

Komodo blok zinciri son dönemlerin parlayan yıldızı. Bir kaç tane yeni proje bu zincire eklendi. Gerçekten çok güvenli bir platform. Hacklenmek neredeyse imkansız. Steem'e gelirsek, bir çok üst düzey yorumcunun da söylediği gibi Steemit geleceğin sosyal medya devi. Bu kadar üst sırada yer almasının sebebi de bu. Ama tabiki de fikir ayrılığı olacaktır sıralamada. Herkesin herşeyine kimse karışamaz sonuçta Smiley
EnaksiS (OP)
Member
**

View Profile
May 21, 2018, 10:02:24 PM

liste kötü değil ama bana da inanılmaz fake gibi geldi. doğruluğu araştırılmalı. ben de bir tablo yapıp evet bu büyük çin impartorluğunun son yayınladığı belge diyebilirim

Dostum biraz araştırırsan sen de doğruluğunu bulursun. Phillip Nunn sosyal medya hesabında paylaştı. Ben de çevirisini yapıp buraya ekledim. Oturup bu tabloyu yapmanın kimseye faydası olacağını düşünmüyorum.
yusuftkngr
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
May 21, 2018, 10:37:43 PM

Sonuçlara bakınca birçok kişi bitcoini 1.sırada bekliyordu ama bu sırayı ethereum kapmış durumda.Benimde favorim olan ethereum son zamanlarda büyük bir artış gerçekleştirdi.Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Çin ekonomisi kripto işine yavaş yavaş ısınmış durumda.Çin'in bu alanda yapacağı hamleler çok önemli olacak önümüzdeki süreçlerde kripto borsasında önemli değişimler gerçekleşebilir.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
May 23, 2018, 09:59:25 AM

Ethereum şuan sadece fiyat ve popülerlik olarak bitcoinin gerisinde. Diğer her konuda tabir-i caizse ezer geçer. Ardından NEO gelir benim görüşüme göre. Bana göre düzgün bir sıralama olmuş.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: