Bitcoin Forum
May 31, 2024, 02:01:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: cihaz hakkinda yardimci olurmusunuz?  (Read 1426 times)
ilker1977 (OP)
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile WWW
January 08, 2014, 10:36:33 PM

http://m.ebay.de/itm/281241495822?nav=SEARCH&sbk=1

Yukaridaki cihazi almayi dusunuyorum kendim Almanyada yasiyorum ama bu cihaz ne kazandirir ne goturur bu konuda bilgisi olan arkadaslardan tavsiye alabilirmiyim?

romeozoom
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 08, 2014, 10:52:11 PM

yanlış bakmadıysam

https://products.butterflylabs.com/homepage/50-gh-s-bitcoin-miner.html

2 katı ghz ve daha ucuz
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
January 08, 2014, 11:12:57 PM

1 yılda belki parasını çıkarır ondan sonra da btc 100 kat artmazsa bişi kazandırmaz
bana bu asic miner satanlar biraz umut taciriymiş gibi geliyo
acedia
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
January 09, 2014, 08:55:26 AM

Herkes nedense Asic'leri BTC üzerinden değerlendiriyor. SHA-256 algoritması ile yazılmış alt coinler var ve çıkmaya da devam edecekler bu alt coinleri kazarak kar elde edilebilir.

Bu forumda Asic alıpta yorum yapan hatırlamıyorum. Genelde bu forumda Scrypt algoritması ile kazı yapan kişi daha fazla.
labtek38
Full Member

View Profile
January 09, 2014, 09:42:12 AM

Yanlız zaten btc için asic almış kişiler yine terahasslerce iş gücünü yeni altcoinlere yönlendirerek onlarında karlılığını düşürüyor. Yani sha-256 algoritması kullanan altcoin üretecek olsanız bile çok yüksek hass gücü ile girmeniz gerekmekte.

ilker1977 (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
January 09, 2014, 10:51:42 AM

Yanlız zaten btc için asic almış kişiler yine terahasslerce iş gücünü yeni altcoinlere yönlendirerek onlarında karlılığını düşürüyor. Yani sha-256 algoritması kullanan altcoin üretecek olsanız bile çok yüksek hass gücü ile girmeniz gerekmekte.

25ghash hizinda bir cihazla bitcoin madenciligimi yapmak yoksa gpu ilemi yapmak kazandirir
labtek38
Full Member

View Profile
January 09, 2014, 11:18:09 AM

şimdi 6xr9280x ile 4300-4400 khs yaparsınız. böyle bir sistemin maliyeti yaklaşık 7500 tl. aylık gideri ise yaklaşık 550-600 tl elektrik faturası. bununla ne kazarsanız aylık ne kazanırsnız hesap makinaları mevcut. asıc cihazların getirileri, güç tüketimleri ve maliyetleri hakkında pek bilgim yok. Bunları kıyaslayıp. Gpu-asıc arasında karar verin. Diğer yandan satın aldığınız gpu lar yüksek özellikli oyuncu kartları olduğu için 2. el piyasasında daha rahat alıcı bulur ve daha az değer kaybeder. Bunu da göz önünde bulundurun.

ilker1977 (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
January 10, 2014, 12:14:36 AM

şimdi 6xr9280x ile 4300-4400 khs yaparsınız. böyle bir sistemin maliyeti yaklaşık 7500 tl. aylık gideri ise yaklaşık 550-600 tl elektrik faturası. bununla ne kazarsanız aylık ne kazanırsnız hesap makinaları mevcut. asıc cihazların getirileri, güç tüketimleri ve maliyetleri hakkında pek bilgim yok. Bunları kıyaslayıp. Gpu-asıc arasında karar verin. Diğer yandan satın aldığınız gpu lar yüksek özellikli oyuncu kartları olduğu için 2. el piyasasında daha rahat alıcı bulur ve daha az değer kaybeder. Bunu da göz önünde bulundurun.

simdi almanyada bu cihazlarin fiyatlari dusuk 25 ghashlik bir cihazi 350 euroya alabiliyorum ama arastirmalarimda bu cihaz pek birsey kazandirmadigi gibi ekran kartlarininda hicbirsey kazandirmadigini gordum. Kisacasi ben vazgectim bitcoin miningden ama en azindan 1 bitcoin alip cuzdana atim belki ileride degerlenir
medoka
Full Member

Activity: 154

View Profile
January 10, 2014, 06:24:29 AM

Valla bende 3 gündür altından girdim üstünden çıktım CPU veya ekran kartıyla olacak iş değil.
Benim düşündüğüm şey de 600Gh/s lik https://products.butterflylabs.com/600-gh-bitcoin-mining-card.html bu kartı almış olsam, ki daha önsipariş yazıyor, bununla earthcoin gibi zorluk derecesi düşükleri kazıp sonra bu coinleri exchange sitelerde bitcoin'e çevirip btcturk ile TL olarak tahsil etme fikrim var, bunu illa düşünmüş olan çok kişi vardır burada, olumsuz yanı nedir anlatabilecek var mı?
labtek38
Full Member

View Profile
January 10, 2014, 06:51:28 AM

öncelikle o cihaz ile EAC falan kazamazsınız. Scrypt coinler için GPU kullanmanız şart. O cihazlarla sadece sha 256 algoritmasındaki coinleri kazarsınız. Verdiğim örnek sistem ile sadece ltc kazsanız garanti değeri olan birşey 4200 khs ile aylık 40 ltc civarı çıkartırsınız. Bu da 1500 tl den fazla getiri yapar aylık. Karlılığa göre takip ederseniz aylık 3-4 bin tl de kazanabilirsiniz. Tabi burda sorun ilk yatırım maliyetinin göze biraz yüksek görünmesi. Onu da kredi kartına taksit falan yapabilirseniz. birkaç ay sonra elinizde hem hatırı sayılır bir gelir kaynağı olur hem de çok az kayıpla satabileceğiniz 6-7 bin tl lik donanım kalmış olur. Yatırım tavsiyesidir donanımdan anlıyorsanız alın yapın. Ama hiçbirşey kolay olmayacal ve birçok sorunla karşılaşacaksınız bunu da göze alın.

medoka
Full Member

View Profile
January 10, 2014, 07:25:34 AM

öncelikle o cihaz ile EAC falan kazamazsınız. Scrypt coinler için GPU kullanmanız şart. O cihazlarla sadece sha 256 algoritmasındaki coinleri kazarsınız. Verdiğim örnek sistem ile sadece ltc kazsanız garanti değeri olan birşey 4200 khs ile aylık 40 ltc civarı çıkartırsınız. Bu da 1500 tl den fazla getiri yapar aylık. Karlılığa göre takip ederseniz aylık 3-4 bin tl de kazanabilirsiniz. Tabi burda sorun ilk yatırım maliyetinin göze biraz yüksek görünmesi. Onu da kredi kartına taksit falan yapabilirseniz. birkaç ay sonra elinizde hem hatırı sayılır bir gelir kaynağı olur hem de çok az kayıpla satabileceğiniz 6-7 bin tl lik donanım kalmış olur. Yatırım tavsiyesidir donanımdan anlıyorsanız alın yapın. Ama hiçbirşey kolay olmayacal ve birçok sorunla karşılaşacaksınız bunu da göze alın.
Öncelikle detaylı anlatım için teşekkürler şuan namecoin'e bakıyorum o da sh-256, şu 4200 khs kaç mhs ediyor hesabını anlamadım, donanımdan anlama konusunda sıkıntım yok da ilk maliyet, elektrik ve gürültü konusunda sıkıntı ekran kartı, bu yüzden ısrarla bahsettiğim cihaz için incelemedeyim, şimdi o 600Ghs lik cihaz ile namecoin sha-256 olduğuna göre kazılabilir diyorsunuz yani. olabilecek dikine fiyat artışıyla da uzun vade de riskli de olsa büyük kar getirme olasılığı var ozaman değilmi?
labtek38
Full Member

View Profile
January 10, 2014, 08:24:58 AM

gpu ile sha 256 coinleri kazmanız da anlamsız olur. çünkü hızı çok yavaş kalır. Asıc alacaksanız. Thz seviyesinde olanlara bakın.

medoka
Full Member

View Profile
January 10, 2014, 08:37:02 AM

gpu ile sha 256 coinleri kazmanız da anlamsız olur. çünkü hızı çok yavaş kalır. Asıc alacaksanız. Thz seviyesinde olanlara bakın.
yani bu namecoin gibi sha256 ları hep bu cihalarla mı kazıp da kazanıyorlar?
aslında altcoin ler için http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator bu linkteki gibi bir hesaplayıcı bulsam çok kolaylık olacak seçmemde. bu linkte de 1 mhs = kaç khs? yazarsan sevinirim
labtek38
Full Member

View Profile
January 10, 2014, 09:03:20 AM

http://www.coinwarz.com/cryptocurrency

sitesinde gerekli parametreleri girerek 2 tip için de hesap yapabilirsiniz. Alttaki listede 1 btc için kaç gün çalışmanız gerektiğini falan yazıyor ayrıntılı sonuçları var. Fakat bunu hesaplarken değer bilgisini crptsy gibi sitelerden aldığı için anlık değişimlerden etkileniyor yani ortalama değerlere bakıp karar vermelisiniz. Ya da belirli aralıklarla siteden takip edip trendi yakalayabilirsiniz.

ilker1977 (OP)
Newbie
*

View Profile WWW
January 10, 2014, 09:20:43 AM

Valla bende 3 gündür altından girdim üstünden çıktım CPU veya ekran kartıyla olacak iş değil.
Benim düşündüğüm şey de 600Gh/s lik https://products.butterflylabs.com/600-gh-bitcoin-mining-card.html bu kartı almış olsam, ki daha önsipariş yazıyor, bununla earthcoin gibi zorluk derecesi düşükleri kazıp sonra bu coinleri exchange sitelerde bitcoin'e çevirip btcturk ile TL olarak tahsil etme fikrim var, bunu illa düşünmüş olan çok kişi vardır burada, olumsuz yanı nedir anlatabilecek var mı?

Jetzt auf YouTube ansehen: T4D #84 - Pt 2 Bitcoin Mining, BFL ASIC vs FPGA vs GPU vs CPU
https://www.youtube.com/watch?v=ae97jo4wtis&feature=youtube_gdata_player

buradaki videoda ekran kartlarinin ve asic minerlarin nasil calistigi ve ne kadar elektrik tukettigi aciklamali belirtilmis ve bitminter uzerindede performans degerlendirmesi direkt olarak yapilmis sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim

1 bitcoini ne kadar surede cikardigida belirtilmis dikkatle izleyin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: