Bitcoin Forum
May 09, 2024, 06:08:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Mutlaka Okuyun - Günlük Daha Fazla Getiri için Yöntem  (Read 306 times)
woadish (OP)
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
May 21, 2018, 09:14:49 AM
Last edit: May 22, 2018, 08:43:53 AM by woadish

bilen vardır yada yoktur bilmiyorum ama kısaca açıklayayım
bildiğiniz gibi havuzların hep çaldıkları söylenir bende buna bir çözüm çare ararken bir yöntem buldum
belirlediğiniz 2 adet pool (fazla da olabilir) arasında devamlı gitgel yapmak (işte bu benim kendimce keşfettiğim olay)
1 rigimde 7 adet rx580 var toplam Hash gücü 218.8 Mh/s
bununla 24 saat Nanopoolda kazım yapınca günlük ortalama 0,015 - 0,016 eth veriyor
sonradan keşfettiğim havuz 2miners te yaklaşık bu değerlerde
fakat 2 pool arasında kazım gücü farkı var
nanopool her dakika block bulurken PPLNS ödeme sistemi sayesinde her dakika bakiyenize yansıyor
fakat 2Miners havuzunda Block bulma süresi farklılık gösteriyor
ben şans faktörünü + zaman aralıklarına bakarak ortalama olarak yeni block bulma sürelerini tahmin ederek Nanopool dan 2Miners havuzuna geçiyorum
2Miners son 50.000 share ile PPLNS olarak dağıtıyor
Pool kapasitesi ile orantılarsak block bulunmadan yaklaşık 10-20 dk önce (bunu tutturmak şans meselesi dediğim gibi havuz luck oranına da bakıyorum) 2miners havuzuna geçiyorum
bazen 1.5 saat bazen 10 dk (şans meselesi) ile yeni bulundan blok sonrasında ödememin bakiyeme geçmesi için bekleyip sonra tekrar nanopoola geçiyorum
bu şekilde günlük ortalama olan 0,015 - 0,016 eth yerine yine yaklaşık 0,018 - 0,021 eth kazanabiliyorum
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715278125
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715278125
Reply with quote  #2

1715278125
Report to moderator
1715278125
Hero Member
*

Ignore
1715278125
Reply with quote  #2

1715278125
Report to moderator
1715278125
Hero Member
*

Ignore
1715278125
Reply with quote  #2

1715278125
Report to moderator
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 21, 2018, 10:19:03 AM

Ayni durumu blok bulma durumuna gore degilde,  hashrate dalgalanmasi icin dusunmustum bende.  Mesela nonapoolda 10 dakika yuksek hashrate olurken 10 dakika dusuk hashrate oluyor.  Ortalamasi rigimin gucu ile dogru ama.  Dustugunde baska bir poola yonlendirmek ne derece mantiklidir.  10ar dakika arayla surekli degisse poollar.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
woadish (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2018, 08:24:08 AM

400 Gh ile giren o. çocuğu o 400 Gh g.tüe sok.
Millete yardım edelim dedik ne oldu.
Ulan bi teşekkürü esirgersin sonrada gelip milletin 3-5 daha fazla kazanmasını engellersin.

Senin gibiler yüzünden sildim ama yine yazıyorum. Herkes gelsin de bari sende az kazan.

bildiğiniz gibi havuzların hep çaldıkları söylenir bende buna bir çözüm çare ararken bir yöntem buldum
belirlediğiniz 2 adet pool (fazla da olabilir) arasında devamlı gitgel yapmak (işte bu benim kendimce keşfettiğim olay)
bununla 24 saat Nanopoolda kazım yapınca günlük ortalama 0,015 - 0,016 eth veriyor
nanopool her dakika block bulurken PPLNS ödeme sistemi sayesinde her dakika bakiyenize yansıyor
ben şans faktörünü + zaman aralıklarına bakarak ortalama olarak yeni block bulma sürelerini tahmin ederek Nanopool dan 2Miners havuzuna geçiyorum
Pool kapasitesi ile orantılarsak block bulunmadan yaklaşık 10-20 dk önce (bunu tutturmak şans meselesi dediğim gibi havuz luck oranına da bakıyorum) 2miners havuzuna geçiyorum
bazen 1.5 saat bazen 10 dk (şans meselesi) ile yeni bulundan blok sonrasında ödememin bakiyeme geçmesi için bekleyip sonra tekrar nanopoola geçiyorum
bu şekilde günlük ortalama olan 0,015 - 0,016 eth yerine yine yaklaşıl 0,018 - 0,021 eth kazanabiliyorum
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
May 22, 2018, 08:35:48 AM

.

Hocam, mesaj olarak bana atabilirseniz sildiğiniz konuyu okumak isterim.
woadish (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2018, 08:43:07 AM

.

Hocam, mesaj olarak bana atabilirseniz sildiğiniz konuyu okumak isterim.

Selamlar,

bir üstünüzdeki postta yazmıştım. 2 pool arası git gel yapmak. umarım yazı görünüyordur.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
May 22, 2018, 08:54:30 AM

Ulan bi teşekkürü esirgersin sonrada gelip milletin 3-5 daha fazla kazanmasını engellersin.

Hocam sen o 400 Gh in senin yazına göre hareket ettiğini mi düşünüyorsun ?
woadish (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2018, 08:55:05 AM

2miners havuzu 580 Gh/s ile normal seyrediyordu şu an 1.23 Th/s oldu ama luck %213
woadish (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2018, 09:04:30 AM

selamlar hocam,

https://eth.2miners.com/tr

Sağdaki grafiğe bakarsanız iniş çıkışları görebilirsiniz.
Ben bilgiyi verene kadar pool 580 Gh/s yi geçmiyordu. sonradan birden ani 800-900 Gh/s çıkışlar oluştu.
benim anlattığımı uygulayan çok büyük bir balina var (orta ve küçükler bu kadar ani yükseltme yaratmaz diye düşünüyorum)
ayrıca bugün 1-2 balina daha geldi şu an 1.25 Th/s luck 235
benim gibi küçük rig sahipleri yararlansın istedim ama bu oldu.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
May 22, 2018, 09:13:36 AM

selamlar hocam,

https://eth.2miners.com/tr

Sağdaki grafiğe bakarsanız iniş çıkışları görebilirsiniz.
Ben bilgiyi verene kadar pool 580 Gh/s yi geçmiyordu. sonradan birden ani 800-900 Gh/s çıkışlar oluştu.
benim anlattığımı uygulayan çok büyük bir balina var (orta ve küçükler bu kadar ani yükseltme yaratmaz diye düşünüyorum)
ayrıca bugün 1-2 balina daha geldi şu an 1.25 Th/s luck 235
benim gibi küçük rig sahipleri yararlansın istedim ama bu oldu.

Hocam ethpool a adam 2-3th ile dalıyor Smiley

...
woadish (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2018, 09:20:01 AM

bu arada kendi çapımda yaptığım araştırma sonucunda havuzların özellikle neden çaldıklarını da buldum.

ağda zorluk artınca tüm havuzlarda ortalama çıkarım azalıyor.
(özellikle nanopool için konuşuyorum) ne zamanki zorluk artıp 2-saatlik SMA nız raporladığınız hashrate altına düşüyorsa bilinki havuz sizden çalmaya başlıyor. nedeni de basit kendi sabit gelirlerini korumak için.

https://preview.ibb.co/fDcVgT/e3.jpg
resimdeki grafiğe göre saat 10:00 civarında 2-hour SMA grafiği düşmeyen var mıdır?

yanlışım varsa düzeltin.

TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
May 22, 2018, 05:44:49 PM
Last edit: June 05, 2018, 03:00:01 PM by TheCarm

Yöntem sadece sizin akliniza gelmemistir. Bir cok minerin aklina gelmistir. Bende dusunmustum arastirmalarimi yaptim, ortalama 170mh gucumu kazdigim havuza yansitmam 1 saatten fazla suruyor sonrasi sabit devam ediyor. Rig kapandiginda hash gucunun sifira inmesi 1 saat civari suruyor  bende tam hash gozuktugunde rigi baska poola bagliyim dedim ilk havuzdaki hash yavas yavas azaldi 0.0001 ether bile bakiyeye yansitmadi. Sanirim pool ile rig arasindaki baglanti koptugunda blocklardan pay vermiyor. Yoksa herkes boyle yapardi. Gh th gucundeki miner farmlar duble kazanirdi

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
nartanesi
Jr. Member
*

Activity: 111
Merit: 1

View Profile
May 22, 2018, 05:46:10 PM

ben solo mining ile 170mh ile 10 block bulmuştum 2 gunde  ılk block bulunduktan sonra poollara dönsenizde günlük geliriniz aynı olur ayda birkaç kere yapsanız geliri ciddi arttırırsınız pirl coinden bahsettim bu arada
woadish (OP)
Newbie
*

View Profile
May 22, 2018, 10:27:24 PM

Yöntem sadece sizin akliniza gelmemistir. Bir cok minerin aklina gelmistir. Bende dusunmustum arastirmalarimi yaptim, ortalama 170mh gucumu kazdigim havuza yansitmam 1 saatten fazla suruyor sonrasi sabit devam ediyor. Rig kapandiginda hash gucunun sifira inmesi 1 saat civari suruyor  bende tam hash gozuktugunde rigi baska poola bagliyim dedim ilk havuzdaki hash yavas yavas azaldi 0.0001 ether bile bakiyeye yansitmadi. Sanirim pool ile rig arasindaki baglanti koptugunda blocklardan pay vermiyor. Yoksa herkes boyle yaparsi. Gh th gucundeki miner farmlar duble kazanirdi

Hocam benim bilgilerim aşağıda yanlışım varsa düzeltin.

Aslında hash gücünüzü havuza yansıtma olayı yok sadece gönderdiğiniz ve havuzun size atadığı işleri zamanında geri gönderebilmeniz neticesinde havuz sizin ortalama hash gücünüzü hesaplıyor. bu da belli bir süre alıyor ve siz grafikte hash gücünüz yükseliyor görürsünüz.

Siz havuza bağlandığınızda havuz size iş atadığı anda paylaşım yapmaya başlıyorsunuz. zaten 1 dakika dolmadan claymore çıktı ekranında share found ardından share accepted yazılarını görürsünüz.

hash gücünüz düşükse paylaşımlarınız azdır. yüksek ise paylaşımlarınız çoğalır. buna göre havuz size belli bir zorluk atayıp ona göre iş gönderir.

eğer havuz PPLNS sisteminde ise kullanıcılardan yapılan paylaşımlarda son n (örneğin 50.000) paya bakıyorsa (son 50.000 pay 10.dakikada dolabiliyorsa) siz x (örneğin 10dk) süre içinde bu son n (50.000) paydaki paylaşımların içindeki (elinizdeki 220 Mh gücü ile örneğin 250-300) size ait olan paylaşımları son 10 dk da doldurabiliyorsanız havuza 1 saat bağlı olmakla 10 dk bağlı olmak arasında fark yok. testlerini bizzat yaparak gözlemledim.

son cümlem karışık görünebilir ama anladığım kadarı ile olay tam budur.
eğer yanlış biliyorsam bilen birinin anlatması beni sevindirir.
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
May 23, 2018, 06:23:46 AM

ARSMINE havuzundan alıntı :

Hangi ödeme düzeni kullanılıyor?

Arsmine kullanıcı havuzu ücret ödül sistemini kullanmaktadır. "Son N Payı Başına Öde" - PPLNS 12000 Pay. Bu sistem "Yalnızca iyi zamanlarda kazmak için anlık madenci havuzuna giren ve hemen sonra çıkarak diğer madencilerden daha fazla pay almayı hedefleyenleri önlemek" için kullanılır. Kullanıcı havuzu son 12000 havuz payından kaç pay gönderdiğinizi kontrol eder ve bu değere bağlı olarak ödeme yapar.
woadish (OP)
Newbie
*

View Profile
May 23, 2018, 12:16:11 PM

Arsmine kullanıcı havuzu ücret ödül sistemini kullanmaktadır. "Son N Payı Başına Öde" - PPLNS 12000 Pay. Bu sistem "Yalnızca iyi zamanlarda kazmak için anlık madenci havuzuna giren ve hemen sonra çıkarak diğer madencilerden daha fazla pay almayı hedefleyenleri önlemek" için kullanılır. Kullanıcı havuzu son 12000 havuz payından kaç pay gönderdiğinizi kontrol eder ve bu değere bağlı olarak ödeme yapar.

Aynen doğrudur benim dediğimde bu zaten. Kazıyıcı loglarınıza bakın son 10 dk içinde kaç adet share yaptınız görebilirsiniz.
Girdiğiniz havuzun gücünü sizin gücünüzle orantılayın son 12000 paylaşım (arsmine örneği diyelim) kaç dakikada yapılır. ortalama bir hesap çıkacaktır.

Örneğin Arsmine için söylüyorum son 10 dk da 200 mh ile 12 paylaşım yapmışsanız havuz gücü sizin hash gücünüzün 1000 katı (200 gh) ise siz blok bulunmadan 10 dk önce havuza girmeniz ödülden pay almanız için yeterlidir.
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240

View Profile
May 23, 2018, 02:54:59 PM

Aynen doğrudur benim dediğimde bu zaten. Kazıyıcı loglarınıza bakın son 10 dk içinde kaç adet share yaptınız görebilirsiniz.
Girdiğiniz havuzun gücünü sizin gücünüzle orantılayın son 12000 paylaşım (arsmine örneği diyelim) kaç dakikada yapılır. ortalama bir hesap çıkacaktır.

Örneğin Arsmine için söylüyorum son 10 dk da 200 mh ile 12 paylaşım yapmışsanız havuz gücü sizin hash gücünüzün 1000 katı (200 gh) ise siz blok bulunmadan 10 dk önce havuza girmeniz ödülden pay almanız için yeterlidir.

pool da olması gerekende bu bence share sayısı birde uncle ödemeleri yapıyorlar mı acaba
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
May 25, 2018, 10:37:23 AM

Sürekli pool değiştirmek çok zor bence, özellikle de windows kullananlar için.

Linux'da 15 adet rigim var ve tek tıkla ürettiğim coin/ havuzu değişebiliyorum. 160 NVIDIA
Ancak farklı algoritmaya geçmek istersem önce OC ayarlarını resetlemek, sonra tek tıkla coin/havuz değişmek ve sonrasında OC ayarlarını her bir rig için tek tek girmek, ardından restart komutunu tek seferde hepsine toplu yollamak gerekiyor.
Linux kullanırken farklı algoritmaya geçmediğim sürece ürettiğim coini arada sırada değiştirdiğim oluyor ama farklı algoritmalara eskisi kadar sık girmiyorum. Hatta son bir aydır farklı algoritmalara girmedim diyebilirim.

7 tane de Windows rigim var. 84 AMD GPU
Bunları yeni kurdum ve henüz tam olarak hepsi faaliyette değil. Ancak bunlarda Windows kullanacağım.
Senin bahsettiğin gibi bir değişiklik yapmak fazla rig sahibi olanlar için hiçte hoş bir durum değil.
Şuanda iki farklı algoritma arasında kaldım. NVIDIA da olduğu gibi standart bir algoritma peşindeyim.
Günlük ortalama getirisi her zaman standart olan bir sistem tutturmak önemli.
Tabiki arada değişiklik yapılabilir ama getiri çok düşmediği veya getirisi çok daha yüksek olan bir coin olmadığı sürece böyle bir fanteziye girmek gereksiz diye düşünüyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
May 25, 2018, 12:34:56 PM

bu şekilde günlük ortalama olan 0,015 - 0,016 eth yerine yine yaklaşık 0,018 - 0,021 eth kazanabiliyorum

dediğiniz işi yapmak için çok büyük işsiz olmak gerekiyor.
her an bilgisayar başında olup, sürekli takip etmek lazım.
o boş zamanı daha faydalı kullanabilirsiniz sanırım.
tebessum
Member
**

Activity: 314

View Profile
June 05, 2018, 09:34:51 AM

bu dediğini pirl coinde solo yaıyorum block buldugun an çık git hemen eth ye döngeri günlük geliri arttır ama her zamanda işe yaramıyor terste kalabiliyorsun
Pages: [1]
  Print  

Jump to: