Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:25:14 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: İngiltere’de Bir Camii, Zekat Olarak Kripto Para Kabul Edecek  (Read 409 times)
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
May 22, 2018, 12:49:35 AM

Vay anasını şaşdım kaldım bunlar bu işe haram dıyorlardı karşı çıkmıyorlarmıydı şimdi de ne oldu zekaat olarak kabul edıyorlar bunlar cok çakal
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
May 22, 2018, 03:15:51 AM

Müslüman ülkelerinin birkaçından kripto paralar konusunda destekleyici haberler duymuştum fakat Türk İslam Dayanışma Derneği’nin Londra’da açmış olduğu camiinin imamının,  zekat için kripto paraları kabul edeceklerini açıklaması şaşırtıcı. Neticede kripto paraların yardım amaçlı kullanılması iyi bir şey.
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
May 22, 2018, 03:40:21 AM

Vay be buralara kadar ilerlediysek helal olsun diyorum helal mi dir caizmidir bilemem ama bu şeklini biraz tuaf olmuş ama yinede olsun es geçmeyelim yardımda bulunalım.

aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
May 22, 2018, 08:56:30 AM

bunlar gerçekten entersan konular.ben hiçbir camide camiye yardım yaptığımda dolar,mark,btc,vs para eden ne verirsen ver hayır diyen bir cami imamı veyahut çalışanı görmedim.zaten büyük ihtimalle herşeyi alırlar sonra para etmeyen şeyi çöpe atarlar bunun riski yok.kalan sağlar bizimdirrrr....

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
May 22, 2018, 09:25:09 AM

çokta yerinde bir karar gibi duruyor. yok helaldi haramdı muhabbetlerini bıraksak iyi olur. sonuçta asıl niyet yardımlaşmak. bu da bir şekilde paraya dönüşüp bir garibanın ocağına aş olacaksa ne mutlu demek lazım.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 22, 2018, 09:38:37 AM

bizim burdaki beyinsiz meslektaşlarına belki örnek olur ne diyelim. tebrik ederim ingilteredeki camide bu  fikir kimden çıktıysa. burdakilerede allah ın akıl fikir niyaz etmesini dilerim.
Sectant (OP)
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 22, 2018, 11:18:31 AM

Bu tarz haberlerin artması güzel bir yönelim olur bir çok insan diyanet sebebi ile haram olduğunu düşünüp uzak duruyor bu işlere
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
May 22, 2018, 11:39:10 AM

Ben faydalı olabilicekse yapılmasını en görebilrim zaten onlarda faydalı olacağını düşünüp yapmışlar bitcoin yoluyla  kaç kişi zekat verir bilemem ama bir yandan da iyi olmuş.

turmera
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
May 22, 2018, 07:16:00 PM

Burada haram diye vaaz verirler orda zekat kabul ederler, değişik bi anlayışları var demek ki dine karşı.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
May 22, 2018, 07:21:13 PM

Yine her zaman olduğu gibi her kafan bir ses çıkıyor. Helaldi, haramdı, zekattı fitreydi iyice kafa karıştırıyorlar. Ama camimizi kutlarım, çağa ayak uydurmuş en azından.
sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 22, 2018, 07:30:00 PM

Yaşadığı ülkenin hocaya farklı bakış açıları sunmuş ki bitcoinle zekat kabul ediyor, biz de de geçenlerde müftü bitcoin ve başka bir koine haram dedi ve bu işe uğraşan imamları görevden uzaklaştırdı. Huh
hjbn
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
May 22, 2018, 07:37:55 PM

Ülkeden ülkeye bitcoinin haram ve helalliği değişiyor her halde. bu nasıl bir din bir para biriminde bile farklı yorumlar geliyor. ondan sonra birlik beraberlikten bahsediliyor. nasıl olacak?
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
May 22, 2018, 08:39:35 PM

Avrupa’da kimse Bitcoin için yani hiç bir din adamı Türkiye ve Mısır ve diğer müslüman ülkelerde olduğu gibi bitcoin haramdır diye bir açıklama yapmadı, sonuçta bitcoin de yasal bir şekilde işlem gördüğü için helaldir.
wolfbitx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
May 22, 2018, 08:52:13 PM

Var olan gerçekleri göz ardı edemezsiniz bitcoin halk arasında kullanılan ve kabul gören bir para birimi.İngiliz imam halka yardımcı olmuş zekatını btc ile verecek olanlara yardımcı olmuş. Yasaklarla bir yere varamazsınız.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
May 22, 2018, 10:28:47 PM

Zekat olarak kabul edilip edilmeyeceği benim uzmanlık alanım olmadığından yorum yapmak istemem fakat uzmanlarına sorsalar onlar da ikiye bölünür herhalde. Bence güzel bir girişim olmuş, amaç yardım etmekse isteyen istediği şekilde yardımını yapsın. Neticede önemli olan yardımın amacına ulaşıp ulsşmadığı.
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 23, 2018, 09:18:44 AM

kimisine göre haram kimisine göre değil. yani fetvalar farklılık gösterebilir yolundan yola çıkarak karar almış olabilirler. 100'lerce milyar dolarlık piyasa ve ister istemez zenginler orada birikiyor. içlerinde müslüman olan varsa zekatı bu şekilde ödesin demişlerdir. helal-haram o kısma girmiyorum.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 23, 2018, 09:39:18 AM

Dinen caiz değil deniyordu. Böyle bakınca kafa karıştırıcı ama sonuçta belli bir değeri var nakite kolayca çevrilebiliyor yani nakit paradan farkı yok, değişen bişey yok Bitcoin bilinirliğini arttırmak adına ve Müslüman toplumun bakış açısının değişmesi adına güzel gelişme
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 23, 2018, 11:43:32 AM

Bizimkiler bitcoin haram mı diye düşünedursun, avrupada teknolojinin ve çağın getirdiği nimeterden faydalanılmaya devam ediliyor. Sonuçta bu bir para birimi, kabul edilmiyor oluşu abesti zaten. Umarım böyle haberler görmeye devam ederiz de halkın saçma algıları yıkılabilir (:

mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
May 23, 2018, 11:48:23 AM

Diğer imam ve din adamlarına örnek olması dileği ile, bizim burdaki hocalar din adamları kripto parlar haramdır deyip işin içinden çıkıyorlar, ingilterede ki din adamı kripto para ile zekat bile kabul ediyor bravo .

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
May 23, 2018, 12:03:57 PM

Darısı diğer müslüman din adamlarının başına diyelim , gerçekten örnek olunması gereken teknolojiden ve yeni digital dünyadan ekonomiden anlayan bir camii imamı , bizim ülkemizde de böyle akıllı ,teknolojiden anlayan insanlaradi adamlarına  ihtiyaç var.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: