Bitcoin Forum
May 06, 2024, 11:33:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Noob Question - Inchiriere putere de minat LTC  (Read 1066 times)
zipp3r04 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 10, 2014, 11:55:36 AM
Last edit: January 12, 2014, 01:41:36 AM by Cyrus
 #1

Salut!

Am si eu o intrebare de noob.

Exista servicii online de inchiriere de minere pentru productie de litecoin?
Nu dispun de resurse financiare suficiente ca sa pot sa-mi iau un calculator potent pt. astfel de activitate, dar daca exista astfel de servicii,sunt dispus sa aloc o suma lunara(daca e rezonabila),ca mai apoi,dupa ce pot sa scot niste bani,sa pot sa-mi fac un rig.

Multumesc !
1715038428
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715038428

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715038428
Reply with quote  #2

1715038428
Report to moderator
1715038428
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715038428

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715038428
Reply with quote  #2

1715038428
Report to moderator
1715038428
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715038428

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715038428
Reply with quote  #2

1715038428
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
January 10, 2014, 11:59:24 AM
 #2

Pentru LTC nu cred, si chiar daca ar fii nu cred ca ai face destul cat pentru un rig Smiley

Sfatul meu cumpara LTC sau DOGE si poate pana la vara cumperi 2 riguri daca merge treaba bine  Grin

zipp3r04 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 10, 2014, 12:03:58 PM
 #3

crezi tu ca ,creste asa mult pana la vara?acum e 24 usd,sa zicem ca iau de vreo 500 USD.Estimativ cam cat crezi ca ar valora astia 500 de usd ,la vara?(in ltc desigur)ma gandesc ca e mult mai stabil decat btc,si nu creste asa mult,ca e mai la inceput.tu ce zici?
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
January 10, 2014, 12:07:09 PM
 #4

Pai a fost si 48$-49$ eu sper ca sare de 50$ pana la vara...acum nimeni nu stie ce se poate intampla...investesti doar ce esti dispus sa pierzi Smiley

rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
January 10, 2014, 12:09:00 PM
 #5

mai exista si varianta sa valoreze 0.5$ , nu investi ce nu-ti permiti sa pierzi
zipp3r04 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 3
Merit: 0


View Profile
January 10, 2014, 12:12:15 PM
 #6

Am inteles.Deci cea mai buna varianta e sa fac cumva sa pun mana pe un rig.Pff..era chiar interesant sa poti sa inchiriezi rig-uri pt minat ltc.Cu btc stiu ca exista,dar pana faci un btc din ala care acum e 1000 de usd,incaruntesti.Apropos,cand schimbi btc in valuta,nu ai cum sa schimbi mai putin de o unitate,nu?
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
January 10, 2014, 12:20:50 PM
 #7

poti sa schimbi cat vrei, GEN 0.01 BTC... acum depinde unde  Smiley

heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
January 10, 2014, 06:28:41 PM
 #8

Sunt sigur ca exista oameni care inchiriaza...si eu am inchiriat - atata timp cat chiria a fost mai mare decat produceam in mod normal  Wink
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
January 10, 2014, 09:24:48 PM
 #9

Pentru LTC inseamna placi video.
Chiriasul da il ele pana scuipa sange placa...sa mulga tot si peste orice maxim  Undecided

Ce mai ramane dupa ce se imprastie fumul?  Roll Eyes
gigica viteazu`
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 458
Merit: 250

beast at work


View Profile
January 11, 2014, 11:25:03 PM
 #10

treaba cu inchirierea sta cam asa: primesti mai putin decat daca ai mina tu, totul raportat la cat investesti
heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
January 12, 2014, 03:31:25 AM
 #11

treaba cu inchirierea sta cam asa: primesti mai putin decat daca ai mina tu, totul raportat la cat investesti
 Serios !? Pe bune !? Ai scos asta din putul gandirii tare profunde de "om intelijent"? Ia sa-ti dau un exemplu concret: am inchiriat hash pentru zackclark70 in momentul lansarii AndroidTokens (ADT). A platit dublul LTC-ului pe care il generam in mod uzual iar el a castigat de 5 ori mai mult. Deci, se poate sa primesti mai mult si scenarii win-win.  
gigica viteazu`
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 458
Merit: 250

beast at work


View Profile
January 12, 2014, 04:01:37 AM
 #12

Pretenas... ai mancat chibrituri sau doar faci product placement incercand sa iti vinzi marfa? Omu` intreaba de litecoin nu gargara din asta cu apa rece, de genul mining pe un coin abia lasat in speranta ca or sa cumpere flacaii care se pregatesc de pump & dump.

Oricum eu zic sa il sfatuiesti pe om sa astepte urmatoarea lansare de moneda crypto... si ii vinzi tu hash la pret dublu iar el isi scoate banii de 5 ori, ce zici... win-win my friend.

Vezi ca dai sfaturi riscante pe banii unui om care se declara noob si nu stiu cate sticle de sana te mai spala de pacate.
NasaMan
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
January 12, 2014, 09:04:03 AM
 #13

YEAH  NO THAKS` Cool Cool Cool Cool
heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
January 12, 2014, 09:48:21 AM
 #14

Pretenas... ai mancat chibrituri sau doar faci product placement incercand sa iti vinzi marfa? Omu` intreaba de litecoin nu gargara din asta cu apa rece, de genul mining pe un coin abia lasat in speranta ca or sa cumpere flacaii care se pregatesc de pump & dump.

Oricum eu zic sa il sfatuiesti pe om sa astepte urmatoarea lansare de moneda crypto... si ii vinzi tu hash la pret dublu iar el isi scoate banii de 5 ori, ce zici... win-win my friend.

Vezi ca dai sfaturi riscante pe banii unui om care se declara noob si nu stiu cate sticle de sana te mai spala de pacate.
  Pana sa-mi devii simpatic, daramite prieten mai trebuie sa te nasti de vreo cateva ori. Pe langa ca-i privesti de sus pe ceilalti si ii tratezi ca atare nici nu stii sa citesti. Unde am scris ca inchiriez rig-urile? Stii sa faci diferenta intre timpul prezent si trecut? Sfaturi riscante? Multi dintre cei seniori deaici minau cand aveau profit de cativa dolari pe zi, daramite acum cand profitul este mult mai consistent !? Hai...ma plictisesti, si simt cum ti-a crescut pulsul, asa ca te las in lumea ta - vorba aia: nu te pune cu prostul ca te coboara la nivelul sau si te bate cu experienta.
gigica viteazu`
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 458
Merit: 250

beast at work


View Profile
January 12, 2014, 10:58:37 AM
 #15

Nu inteleg ce tot ii dai zor cu seniorii lu` peste, in conditiile in care ai descoperit forumul in 2013 nu prea ai sanse sa te incrii la capitorul ala oricat te-ai screme. Eu zic sa lasi oamenii (seniori care au capacitatea) sa se apere singuri de atacurile mele.

Revenind la discutia in cauza draga "pretenas"... i-ai sugerat unui om declarat incepator ca daca plateste dublu (pt xxx Mh/s cat ar scoate un rig) o sa aiba profit de 500% si ti-ai intarit afirmatia oferindu-te ca exemplu. Exemplul oferit de tine este mama exceptiilor de la regula si funtioneaza doar daca se indeplinesc cateva conditii extrem de specifice.

Din pmdv nu ai facut decat oferi informatii toxice in situatia data (unui om incepator) si sa iti faci reclama, degeaba o dai acum la intors, probabil ca daca nu aparea discutia intre noi te ofereai sa ii inchiriezi tu (evident ca nici usturoi nu ai mancat nici gura nu iti miroase).
heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
January 12, 2014, 02:44:25 PM
 #16

Nu inteleg ce tot ii dai zor cu seniorii lu` peste, in conditiile in care ai descoperit forumul in 2013 nu prea ai sanse sa te incrii la capitorul ala oricat te-ai screme. Eu zic sa lasi oamenii (seniori care au capacitatea) sa se apere singuri de atacurile mele.

Revenind la discutia in cauza draga "pretenas"... i-ai sugerat unui om declarat incepator ca daca plateste dublu (pt xxx Mh/s cat ar scoate un rig) o sa aiba profit de 500% si ti-ai intarit afirmatia oferindu-te ca exemplu. Exemplul oferit de tine este mama exceptiilor de la regula si funtioneaza doar daca se indeplinesc cateva conditii extrem de specifice.

Din pmdv nu ai facut decat oferi informatii toxice in situatia data (unui om incepator) si sa iti faci reclama, degeaba o dai acum la intors, probabil ca daca nu aparea discutia intre noi te ofereai sa ii inchiriezi tu (evident ca nici usturoi nu ai mancat nici gura nu iti miroase).
 Sa lasam "desteptii" sa-si vada de viata lor. Ignore.
kh4n
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 40
Merit: 0


View Profile
January 12, 2014, 03:11:01 PM
 #17

Salut,

Ai varianta de "inchiriat" si la LTC. Intra pe www.ltcgear.com si gasesti toate detaliile acolo (Farmshares).
E legit toata treaba din ce s-a comentat pe seama produsului pe forumul de LTC, plus de asta ferma si cei care o administreaza sunt de pe meleaguri mioritice... mai exact din Bucuresti.

Bafta!
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!