Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:57:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Podlaczanie riserow  (Read 1216 times)
splawik21 (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1372
Merit: 1005


DASH is the future of crypto payments!


View Profile
January 11, 2014, 07:08:40 AM
 #1

Witam, posiadam koparke na ktorej pokladzie mam obecnie 2 karty r9 280x zasilane przez OCY 750w 80+, spodziewam sie dodatkowych dwoch kart, ktore bede podlaczac pod taki sam, drugi zasilacz.
Obecnie dwie karty podlaczone sa riserami x1 x1 z zasilaniem molex ktore podpiete jest pod molexa z pierwszego zsilacza, ktory zasila takze plyte glowna.

Pytanko: czy przy nastepnych dwoch kartach ktore bede na dniach podpinac a zasilanie beda mialy z drugiego takiego samego zasilacza, czy molexy ktore beda zasilane tych dwoch kart mam podlaczyc pod ktory zasilacz, pierwszy ktory jest podpiety pod plyte glowna, czy pod zasilacz ktory daje napiecie kartom?

ps. jedna karte wczesniej mialem bez risera podpieta bezposednio do plyty glownej na porcie x16 spalila sie, mimo ze temperatura byla na poziomie 68stopni, stad pytanie by nie dac d**y znowu Smiley

ps2. czy risery mozna ze soba laczyc by zyskac na odleglosci karty od karty?

Dzieki z gory za rozwianie watpliwosci..


Slawek

BTC roolez! Smiley

BE SMART, USE DASH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1714852631
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714852631

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714852631
Reply with quote  #2

1714852631
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714852631
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714852631

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714852631
Reply with quote  #2

1714852631
Report to moderator
1714852631
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714852631

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714852631
Reply with quote  #2

1714852631
Report to moderator
1714852631
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714852631

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714852631
Reply with quote  #2

1714852631
Report to moderator
soulnecturn
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 100


View Profile
January 15, 2014, 09:58:23 AM
 #2

splawik... widze ze nikt nie odpowiedzial a juz kilka dni minęło...

Co ja wiem:

Z moich testów praktycznych wynika, że można spokojnie podłączyć zasilanie riserów pod zasilacz który nie jest bezpośrednio podłączony z daną kartą (oczywiście oba zasilacze są ze sobą połączone przez np: dual power supply). Jednym słowem wygląda na to że połączone zasilacze dają podobne możliwości jakby to był jeden Wink

Quote
ps. jedna karte wczesniej mialem bez risera podpieta bezposednio do plyty glownej na porcie x16 spalila sie, mimo ze temperatura byla na poziomie 68stopni, stad pytanie by nie dac d**y znowu
Znaczy karta Ci się spaliła? Miałeś jedną kartę pdłączoną bezpośrednio pod płyta i ci się spaliła? Dziwne :/ Rozumiem kilka kart podłączonych pod płytę i płyta nie ogarnęła... ale jedna karta i spaliło?
Tak obok tematu - jeżeli chcesz sprawdzić czy przypadkiem zasilacz nie wyrabia z podawaniem energii to karty - dotknij risera - jak gorący będzie to znaczy że za duże zasilanie ciągnie z wejście pcie zamiast samego w sobie zasilania (od taka ciekawostka zauważone przeze mnie Wink)

Quote
ps2. czy risery mozna ze soba laczyc by zyskac na odleglosci karty od karty?
O TYM pytaniem mnie zaintrygowałeś hehehe Sam jestem ciekawy... Jak ktoś próbował i wie proszę pisać Tongue Osobiście waham się z przetestowaniem czegoś takiego Tongue

Pozdr
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
January 15, 2014, 10:04:11 AM
 #3

Quote
ps2. czy risery mozna ze soba laczyc by zyskac na odleglosci karty od karty?
O TYM pytaniem mnie zaintrygowałeś hehehe Sam jestem ciekawy... Jak ktoś próbował i wie proszę pisać Tongue Osobiście waham się z przetestowaniem czegoś takiego Tongue

Kiedys tak probowalem i tylko na jednej plycie mi tak dzialalo (jakiejs P965).

Signature space available for rent.
splawik21 (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1372
Merit: 1005


DASH is the future of crypto payments!


View Profile
January 15, 2014, 10:57:35 AM
 #4

Dzieki koledzy, faktycznie pytanko wisialo jakis czas.

Mam dwa zasilacze, z czego ten ktory zasila dwie karty ma spiete piny by sie odpalal bez plyty, drugi zas narazie zasila jedna karte zanim podepne go do drugiej karty ktora przyjdzie po gwarancji.

TAK, karta ktora mi sie spalila byla bezposrednio w slot wpieta bez risera. Po czasie domyslam sie ze moze znajdowala sie zzbyt blisko wentylatora zasilacza ktory wial w jedno miejsce, podejrzewam ze wial na termostat ktory zle dawkowal obroty karty wiec slabiej ja chlodzil zas pltywa w rzeczywistosci miala wyzsza temperature... ot tak to widze tylko....

Risery sa cieple tylko ze wzgledu na powietrze ktory wylatuje z kart, naturalnie zasilane z molexa, tzn dwa z molexa trzeci zas narazie bez zasilania ale przy jednej karcie nie tworzy to problemu.... Smiley Docelowo przylutuje Wink

Nie probowalem laczyc riserow bo sie wyrobilem z miejscem, ponizej link do foty.

LINK: http://scr.hu/1ame/jrc55


BE SMART, USE DASH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
soulnecturn
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 100


View Profile
January 15, 2014, 05:05:16 PM
 #5

hmmmm twierdzisz że uzywasz 2 zasilaczy - nie połaczonych ze sobą masą itp ?? o.O I mieszasz kabelki pomiędzy sobą ? hmmm .... chyba bym się nie zdecydował na takie kamikaze .... zastanów się jednak nad tym dual power supply ... za 29 pln w darmacz.pl sklepie osobiscie kupowalem ... nom pomysl... wystarczy ze jakies spiecie pojdzie a drugi poleci z zaduza moca... jak ich masy nie beda polaczone a zasilaja wspolne czesci to ... bedzie miazga ....
kck
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 15, 2014, 08:13:06 PM
 #6

hmmmm twierdzisz że uzywasz 2 zasilaczy - nie połaczonych ze sobą masą itp ?? o.O I mieszasz kabelki pomiędzy sobą ? hmmm .... chyba bym się nie zdecydował na takie kamikaze .... zastanów się jednak nad tym dual power supply ... za 29 pln w darmacz.pl sklepie osobiscie kupowalem ... nom pomysl... wystarczy ze jakies spiecie pojdzie a drugi poleci z zaduza moca... jak ich masy nie beda polaczone a zasilaja wspolne czesci to ... bedzie miazga ....
i jak z realizacją zamówienia w tym sklepie? jak długo czekałeś na zamówienie?
splawik21 (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1372
Merit: 1005


DASH is the future of crypto payments!


View Profile
January 15, 2014, 10:29:56 PM
 #7

hmmmm twierdzisz że uzywasz 2 zasilaczy - nie połaczonych ze sobą masą itp ?? o.O I mieszasz kabelki pomiędzy sobą ? hmmm .... chyba bym się nie zdecydował na takie kamikaze .... zastanów się jednak nad tym dual power supply ... za 29 pln w darmacz.pl sklepie osobiscie kupowalem ... nom pomysl... wystarczy ze jakies spiecie pojdzie a drugi poleci z zaduza moca... jak ich masy nie beda polaczone a zasilaja wspolne czesci to ... bedzie miazga ....

Zatem powiem jak zrobilem.

Kupilem przedlozke 25cm .....obralem kabelek zasilania zielony i obralem osobno czarny.... do nich dolutowalem po krotkim kawalku kabelka, zaizolowalem.
Do czesci damskiej przedlozki podlaczylem zasilacz glowny ktory zasila cala plyte ide i grafe, zas drugi zasilacz zasila mi risery dwoch kart ktorym tez daje zasilanie....

Takze gdy wlaczam komouter PSTRYK to odpalaja jednoczesnie oba zasilacze Smiley wczesniej miaelm osobno spiety pin drugiego zasilacza i odpalalem je na 3 4 i ry Smiley i tez dzialalo, chociaz ze wspolna masa wydaje mi sie ze jest stabilniejszy prawda? Smiley

BE SMART, USE DASH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
soulnecturn
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 196
Merit: 100


View Profile
January 16, 2014, 07:39:13 AM
 #8

hmmmm twierdzisz że uzywasz 2 zasilaczy - nie połaczonych ze sobą masą itp ?? o.O I mieszasz kabelki pomiędzy sobą ? hmmm .... chyba bym się nie zdecydował na takie kamikaze .... zastanów się jednak nad tym dual power supply ... za 29 pln w darmacz.pl sklepie osobiscie kupowalem ... nom pomysl... wystarczy ze jakies spiecie pojdzie a drugi poleci z zaduza moca... jak ich masy nie beda polaczone a zasilaja wspolne czesci to ... bedzie miazga ....
i jak z realizacją zamówienia w tym sklepie? jak długo czekałeś na zamówienie?

przyznam że jestem bardzo zadowolony. O 1 w nocy zamówiłem i napisałem o możliwie jak najszybszą wysyłkę. Koleś odpisał o 1:30 ze towar bedzie wysłany kolejnego dnia ... a kolejnego z rana miałem hehehe
Oczywiście nie wszystkie towary u nich są na od ręki - ale spokojnie jak się napisze maila z zapytaniem kiedy może być to będzie szybka odpowiedź i jasność Smiley wiec ja osobiście dobre wrażenie miałem Wink

Zatem powiem jak zrobilem.

Kupilem przedlozke 25cm .....obralem kabelek zasilania zielony i obralem osobno czarny.... do nich dolutowalem po krotkim kawalku kabelka, zaizolowalem.
Do czesci damskiej przedlozki podlaczylem zasilacz glowny ktory zasila cala plyte ide i grafe, zas drugi zasilacz zasila mi risery dwoch kart ktorym tez daje zasilanie....

Takze gdy wlaczam komouter PSTRYK to odpalaja jednoczesnie oba zasilacze Smiley wczesniej miaelm osobno spiety pin drugiego zasilacza i odpalalem je na 3 4 i ry Smiley i tez dzialalo, chociaz ze wspolna masa wydaje mi sie ze jest stabilniejszy prawda? Smiley

nom rozumiem.. sam na poczatku tak planowałem - łączenie kabelkami... ale .... tiaa... gwarancja ... szkoda tracić 6 letnią gware na te zasilacze Sad

co do wspólnej masy ... to kwestia bezpieczeństwa ... nie stabilności Wink
splawik21 (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1372
Merit: 1005


DASH is the future of crypto payments!


View Profile
January 17, 2014, 11:01:19 AM
Last edit: January 17, 2014, 11:03:24 AM by malevolent
 #9

Zatem powiem jak zrobilem.

Kupilem przedlozke 25cm .....obralem kabelek zasilania zielony i obralem osobno czarny.... do nich dolutowalem po krotkim kawalku kabelka, zaizolowalem.
Do czesci damskiej przedlozki podlaczylem zasilacz glowny ktory zasila cala plyte ide i grafe, zas drugi zasilacz zasila mi risery dwoch kart ktorym tez daje zasilanie....

Takze gdy wlaczam komouter PSTRYK to odpalaja jednoczesnie oba zasilacze Smiley wczesniej miaelm osobno spiety pin drugiego zasilacza i odpalalem je na 3 4 i ry Smiley i tez dzialalo, chociaz ze wspolna masa wydaje mi sie ze jest stabilniejszy prawda? Smiley

nom rozumiem.. sam na poczatku tak planowałem - łączenie kabelkami... ale .... tiaa... gwarancja ... szkoda tracić 6 letnią gware na te zasilacze Sad

co do wspólnej masy ... to kwestia bezpieczeństwa ... nie stabilności Wink


Nie strace gwaracji na zadnym z zasilaczy bo nie sa tkniete wcale, dlatego tez kupilem przedlozke by to do niej dolutowac kabelki Smiley Jak odlacze przedlozke to zasilacze oba sa kompletne i bez uszkodzen w zadnym stopniu. Nie wiedzialem poza tym o produkcie "power 2 psu", tak pewnei bym wydal pare euro by zakupic takowy i miec spokoj Wink

BE SMART, USE DASH ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!