Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:04:05 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Litecoin’in Kurucusu Dolandırıcı Gibi Tweet Atarak Dolandırıcılığa Dikkat Çekti  (Read 107 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
May 21, 2018, 08:50:52 PM

Litecoin‘in yaratıcısı Charlie Lee attığı tweetle önemli bir konuya dikkat çekti. Bir çok kişi, Tweet’inde kullanıcılara 0.1 LTC karşılığında 1 LTC vermeyi vadedip kullanıcılardan verdiği bu linke tıklamasını isteyen Lee’nin hacklendiğini düşünürken; zaten Lee’nin onaylı hesabı tarafından atılmış bu tweete dolandırıcılık ihtimali vermeyip linke tıklayanlar büyük bir sürpriz ve bir dersle karşılaştı.

Charlie Lee [LTC]

@SatoshiLite
 For a limited time only, I am giving away 100 LTC. To get 1 LTC, first send me 0.01 LTC. Hurry up before I run out of coins! See here: https://screenmessage.com/free-coins

Tweet’teki linke tıkladığınız takdirde karşınıza şu şekilde bir not çıkıyor;

“Hayır, bedava koin dağıtmıyorum. İleride ben ya da herhangi biri size koin göndermenizi ve bunun karşılığında size daha fazla koin vereceğini söylerse asla inanmayın. Eğer bedava koin fikri gerçek olamayacak kadar güzelse zaten gerçek değildir.”

https://kriptokoin.in/litecoinin-kurucusu-dolandirici-gibi-tweet-atarak-dolandiriciliga-dikkat-cekti/

Senior / Full
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
May 21, 2018, 11:56:17 PM

Enteresan adam ama güzel bir uyarı olmuş. Ico twitter hesaplarının mesajları benzer mesajlar ile dolu umarım aldanıp gönderen olmuyordur.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
May 22, 2018, 03:24:54 AM

Charlie Lee’nin twit atarak verdiği linke tıklayanların karşısına çıkan uyarı metnini çok beğendim. Bu yolla kripto paralara ilgi duyanları uyarması çok yaratıcı bir yöntem. Litecoin ceosunun kripto paralarla ilgili olaylara verdiği tepkiler ilgi çekici, değişik bir insan.
RTE
Full Member

Activity: 294
Merit: 103

View Profile
May 22, 2018, 03:39:31 AM

Adamın sözünü beyendim harbiden güzel yazmış ve insanları tekrar uyarmasıda gayet güzel olmuş tebrik ettim ama bizim insanlarımız yine böyle oyuna düşersede şaşmam.

bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
May 22, 2018, 06:39:06 AM

Her nekadar uyarılırsa uyarılsın bugun alanı istedigin kadar ögret, basına gelsin tecrube etsin tekrar yapacaktır bu bir karakteristik davranıs degismez, acısı gecince tekrar dener sansını, at yarısı oynayan adama yahu ne gerek var biriktirsene demek gibi bisey bana kalırsa.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
May 22, 2018, 07:21:58 AM

Bilinçlendirme kampanyası yapmış resmen. uyarıyor kendisi. ben veya başkası bu türde coin gönderin şu kadar katını alacaksınız gibi girişimlerde bulunursa asla itibar etmeyin demek istiyor. takdir ettim adamı.
mappefaar
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
May 22, 2018, 08:33:37 AM

Adamlar ne yapsın daha anlatmak için, insanlar hiç bir emek harcamadan kazanç elde etmeye kendilerini o kadar çok odaklamışlar ki gözleri başka hiç bir şeyi görmüyor.
Alucardo
Newbie
*

Activity: 155
Merit: 0

View Profile WWW
May 22, 2018, 10:53:15 AM

Geçenlerde de savedroid kurucusu siteyi kapatıp twitterdan sahilde elinde birayla fotoğraf paylaşmıştı. Altına da herkese teşekkürler. Son tarzı bir yazı yazmıştı. Sonra video yayınlayıp scam icolara insanların dikkat etmesi için bu tarz birşey yaptık demişti. İnsanlar artık cidden dikkat etmeli. Hadi icoya yatırırsın scam cıkar falan tamam da bunun gibi eth yollayın 5 eth geri yollayalım dolandırıcılığına kanmamaları lazım artık.
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
May 22, 2018, 11:50:30 AM

Adam iyi deneme yapmış beğendim ve özellikle vurguladığı mesajı daha da beyendim.İnsanları bilinçlendirmek gerekiyor ve sanırım bu konuda en iyilerinden birisini yapmış.

blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
May 22, 2018, 12:38:42 PM

Bu adam iyi de ether in sahibini hic sevmiyorum.  Dengesiz aciklamalar yapip piyasayi allak bullak etme pesinde.  Charlie boyle ayak oyuarina girmiyor.  Dolandirilmaya karsi dikkat cekmek istemis anladigim kadari ile.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
May 22, 2018, 12:47:55 PM

Dolandırıcılara dikkat çekip farkındalık yaratmak istemiş. Pek bir etkisinin olacağını sanmıyorum ama güzel bir şey yapmış. İnsanlarda ki aç gözlülük ve kazanma isteği her zaman galip gelir.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Pages: [1]
  Print  

Jump to: