Bitcoin Forum
April 27, 2024, 05:05:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  
Author Topic: Ce mai e bun de minat?  (Read 43826 times)
Namun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
March 09, 2014, 08:26:25 PM
 #261

De cand anume ai deschis pool-ul ?
Am ca altii au peste 50 blockuri gasite.


Cam de vreo ora asa. Difficulty era deja vreo 18 parca.

Inca mai lucrez la pool (la interfata) ... dar am zis sa-i dau drumu odata cu AppCoin ... sa fie prima moneda Smiley

Si o sa adaug toate monezile noi, cum apar.
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714237552
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714237552

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714237552
Reply with quote  #2

1714237552
Report to moderator
berryzat
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
March 09, 2014, 09:38:17 PM
 #262

unde anume setezi auto pay ? nu prea inteleg interfata
Namun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
March 09, 2014, 09:40:24 PM
 #263

unde anume setezi auto pay ? nu prea inteleg interfata

La Edit Account -> "Coin Specific Options (APP)" -> Automatic Payments

http://app.hashing.at/index.php?page=account&action=edit
berryzat
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
March 09, 2014, 09:48:20 PM
 #264

Nu il vad, mai bine ma duc la somn acuma.
Failed to update your account: Invalid input for auto-payout
Cu siguranta o sa il vad maine, la ziua Cheesy
Namun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
March 10, 2014, 12:37:06 AM
 #265

Nu il vad, mai bine ma duc la somn acuma.
Failed to update your account: Invalid input for auto-payout
Cu siguranta o sa il vad maine, la ziua Cheesy

"Failed to update your account: Invalid input for auto-payout" ... la asta a fost o problema de la template, era default = "" si trebuia sa fie cel putin 0, acum e ok.

Ai gasit primul block apropo Smiley
nfox
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 250


View Profile WWW
March 10, 2014, 12:41:35 AM
 #266

Quote
Ai gasit primul block apropo Smiley
Felicitari!
Consider ca poolul trebuie sustinut solid, altfel nu va avea longevitate.. totusi e prima zi din ce am inteles!
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
March 10, 2014, 07:26:22 AM
 #267

Nu vad nici un exchange pentru APP, doar asta de aici, https://xnigma.com/markets/view/69
Ultimul pret cu care s-a vandut aici: 0.00000100 BTC
Oare v-a ajunge mai sus ? Ca asa nu iese nici curentul consumat..

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
Namun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
March 10, 2014, 08:33:03 PM
 #268

Sa lansat GhostCoin btw.

http://ghc.hashing.at/index.php?page=dashboard
iorga
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
March 11, 2014, 02:23:47 AM
 #269


Eu minez GhostCoin dar la coin specific options apare (APP), iar dacă intru pe  APPcoin îmi apare adresa  wallet-ului din Ghost,
dacă setez la Automatic Payments o sumă, nu știu cum se face dar după câteva click-uri dispare valoarea setată și bineânțeles voi fi taxat tot cu app Cheesy
La Dashboard îmi arată 0 kh/s la your Hashrate, la fel 0 shares/s! Nu am setat bine minerul?
Important e că monezile ajung în portofel deci e un pool super tare! Bravo!!! Smiley
Namun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
March 11, 2014, 03:02:05 AM
Last edit: March 11, 2014, 03:24:45 AM by Namun
 #270


Eu minez GhostCoin dar la coin specific options apare (APP), iar dacă intru pe  APPcoin îmi apare adresa  wallet-ului din Ghost,
dacă setez la Automatic Payments o sumă, nu știu cum se face dar după câteva click-uri dispare valoarea setată și bineânțeles voi fi taxat tot cu app Cheesy
La Dashboard îmi arată 0 kh/s la your Hashrate, la fel 0 shares/s! Nu am setat bine minerul?
Important e că monezile ajung în portofel deci e un pool super tare! Bravo!!! Smiley

Mersi Smiley  

Am pus un mesaj pe dashboard acum ... nu apare hashrate corect in dashboard din cauza unui modul (MemCache).

Scripul a fost gandit pentru o singura moneda, dar eu l-am modificat sa accepte multi-coin (sa folosim un singur login pentru toate monedele) si mai am de lucru la dashboard putin.

Hashrate-ul corect il poti vedea in pagina de pool deocamdata.

In legatura cu "APP" ... am folosit configul de la APP si am uitat sa schimb "currency" in GHC (am schimbat acum) ... dar in afara de asta nu afecteaza cu nimic Smiley

Mai am de lucru la interfata (dashboard, dropdown pentru selectia monedelor, etc) ... dar in rest tot ce tine de mining/plati/etc. este ok
executivul (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 99
Merit: 10


View Profile
March 11, 2014, 07:35:52 AM
 #271

Si totusi ce naiba se intampla cu minatul?
De ce scade in halul asta profitabilitatea?
Daca va uitati pe http://poolpicker.eu unde sunt comparate multi poolurile de scrypt se vede clar trendul descendent.
Pe coinwarz cea mai profitabila moneda se invarte pe la 4-5$/zi/MH de unde era 10-12$… BTCul e la 640, n-as zice chiar un minim absolut, daca ar fi sa creasca inapoi la 800 BTCul, asta ar insemna +25% deci 5-6$/zi/mh jumatate fata de profitul de acum o luna.
Invazia asta de monede noi si fara viitor ar trebui sa mai scada hash/moneda, eu inteleg ca ar trebui sa se fragmenteze minerii, creste nr de mineri, creste nr de monede, raportul hash/moneda ramane constant. Ma uit la Doge, are diff 1200 desi a scazut la 120satoshi de la 270-290, cu toate astea lumea mineaza in draci…
Oare altii nu platesc curentul sau ce?

Dogecoin: DRiPbAy4TNbNboNxYYcnaJoW1n2HU8dD39
VTC: VhKVNE8Spc9gqNEJqMBTqA9mGqEsniy94a
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
March 11, 2014, 08:18:26 AM
Last edit: March 11, 2014, 08:52:59 AM by Martisor-Sobru
 #272

Exista o inertie pana opreste lumea sculele...majoritatea au nevoie de una-doua facturi de curent marite pana sa observe ca nu mai fac nici o pleasca.
Apoi sunt aia prinsi in investitii disproportionate care mineaza doar-doar o crestere le aduce ROI-ul.

Ma sunt si proaspetii intrati care vad doar ca: "se fac bani, maaa" si nu in cele din urma scrypt-ASIC-istii (fabricanti si clienti) pe care costul curentului nu ii preseaza inca si care ce sa faca daca au dat banii/fabricat produsele?...mineaza, mineaza.

Presiunea mare e data totusi de ASIC-urile scrypt, vanzarile de GPU se linistesc deja.
Ca in cursa inarmarilor pentru ASIC SHA256 si acum vor fi foarte putini cei cu ROI...dar na, natura umana este mereu aceeasi.  Roll Eyes

Adaug: fenomenul este mai abrupt ca in cazul SHA-256 (acum chinezii chiar vand ASIC-urile) risc un pronostic si spun ca intr-o saptamana GPU-urile vor face sub pretul curentului iar sfarsitul lui martie o sa dinamiteze si pe restul.

Noi romanii spunem ca la pomul laudat sa nu te duci cu sacul...in crypto se merge cu drujba la pomul care inca nu are decat flori (nici vorba de fructe, nici macar verzi) se taie arborele care deja e plin de culegatori de flori si printre resturile umane si de crengi rupte se aduna si ultimele farame...ba chiar sunt destui care aduna si frunzele si le tin "ca daca creste pretu` la aceste starvuri, nu fac io avere?"  Grin

Monedele noi nu mai aduna nici macar pentru legendarul pump-dump...doar mai scad presiunea pe alea care se mai vand cumva (ma umfla rasul cand vad ca nu mai gasesc combinari de trei litere si deja recurg la patru pentru simbolul de moneda  Cheesy)

Deh...vorba casei Stark: "Winter is Coming" in lumea scrypt, taman cand (paradoxal) in emisfera nordica vine primavara.  Roll Eyes
JulianSS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
March 11, 2014, 09:41:46 AM
 #273

Eu zic ca gresesti si timpul o va demonstra. Myriad desi e P&D a deschis drumul pentru altceva. Moneda pe care sa o mineze cu totii si sa fie profitabila. Degeaba vine ala de la Asic cu 12 Mhs daca nu poate mina qubit sau skein. In plus, Consumul este 60%, placile sunt cu 15 grade mai reci. MYR probabil va disparea dar sunt absolut convins ca vor veni monezi in care vor avea loc toti cu dificultatea adaptata algoritmului. In plus uita-te cat costa un Asic Scrypt de 6 Mhs. GPU e la jumatate din pret. De diferenta aia platesti curent un an de zile daca nu mai mult. Dar cine ajunge acolo? Daca nu iese in 5 luni oricum nu mai conteaza.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
March 11, 2014, 11:26:58 AM
 #274

Eu zic ca gresesti si timpul o va demonstra.

 Cheesy Eu chiar sper, imi doresc sa gresesc.

Din pacate e un pic diferit acum...de fapt mult diferit.
Cand ASIC-ul a scos GPU-ul dintre unelte era deja prezent (si bine fixat) scrypt-ul...LTC umba tantos si orgolios. Roll Eyes
Acum, cu toate inventiile rezistente si pretins rezistente la ASIC, nu e vizibil succesorul.

Sa vedem.
 In fond nimic nu este mai rau pentru intreaga lume crypto decat milioane de mineri care isi pun rigul in cui si parasesc acest univers (ca sa fim seriosi...alta legatura cu realitatea nu exista decat prin minerii care cumpara, schimba, se zbat, fac si dreg. In rest cu cateva magazine care accepta monede sau mafiotii care isi aranjeaza tenebroasele afaceri, nu prea e mare scofala)

...dar, in cele din urma, eu am fost mereu pesimistul de serviciu.  Cheesy
JulianSS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100



View Profile
March 11, 2014, 11:59:41 AM
 #275

Smiley)) Am fost asa vehement ca sa nu ajungi chiar sa crezi ce ai scris. Nu de alta, da parca nu mai e amuzant serviciul daca ma intorc acasa si nu mai merg placile.
Namun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0


View Profile
March 11, 2014, 02:37:13 PM
 #276

http://exe.hashing.at/

Am facut si pool de ExeCoin (NSCRYPT).

Sa lansat si EduCoin (Scrypt) acum 5 minute.

https://i.imgur.com/mKMcYzP.png
berryzat
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
March 11, 2014, 05:54:48 PM
 #277

Exista o inertie pana opreste lumea sculele...majoritatea au nevoie de una-doua facturi de curent marite pana sa observe ca nu mai fac nici o pleasca.
Apoi sunt aia prinsi in investitii disproportionate care mineaza doar-doar o crestere le aduce ROI-ul.

Ma sunt si proaspetii intrati care vad doar ca: "se fac bani, maaa" si nu in cele din urma scrypt-ASIC-istii (fabricanti si clienti) pe care costul curentului nu ii preseaza inca si care ce sa faca daca au dat banii/fabricat produsele?...mineaza, mineaza.

Presiunea mare e data totusi de ASIC-urile scrypt, vanzarile de GPU se linistesc deja.
Ca in cursa inarmarilor pentru ASIC SHA256 si acum vor fi foarte putini cei cu ROI...dar na, natura umana este mereu aceeasi.  Roll Eyes

Adaug: fenomenul este mai abrupt ca in cazul SHA-256 (acum chinezii chiar vand ASIC-urile) risc un pronostic si spun ca intr-o saptamana GPU-urile vor face sub pretul curentului iar sfarsitul lui martie o sa dinamiteze si pe restul.

Noi romanii spunem ca la pomul laudat sa nu te duci cu sacul...in crypto se merge cu drujba la pomul care inca nu are decat flori (nici vorba de fructe, nici macar verzi) se taie arborele care deja e plin de culegatori de flori si printre resturile umane si de crengi rupte se aduna si ultimele farame...ba chiar sunt destui care aduna si frunzele si le tin "ca daca creste pretu` la aceste starvuri, nu fac io avere?"  Grin

Monedele noi nu mai aduna nici macar pentru legendarul pump-dump...doar mai scad presiunea pe alea care se mai vand cumva (ma umfla rasul cand vad ca nu mai gasesc combinari de trei litere si deja recurg la patru pentru simbolul de moneda  Cheesy)

Deh...vorba casei Stark: "Winter is Coming" in lumea scrypt, taman cand (paradoxal) in emisfera nordica vine primavara.  Roll Eyes

Asta vara cand statea LTC-ul la 2 - 3 $ mi sa ars o sursa asa fiind preturile nu mi-am batut capul sa o inlocuiesc, eram dezamagit de minat si ROI asa ca ... in iarna ca am vazut ca creste eram exaltat... sigur atunci nu erau atati mineri dar https://www.tradingview.com/v/KpN7Obus/
In rest sunt aproape all in altcoin's si o sa stau asa cel putin 5-6 luni pana sa nu imi mai pot permite curentul. Mare saltul in diff la LTC sigur au intrat ceva ferme de asic-scrypt in functiune.
coco4ever
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
March 11, 2014, 06:36:52 PM
 #278

Am cumparat zilele astea un Butterfly labs Jalapeno bitcoin miner 6.5gh cu 50$ ce parare aveti care din monezile astea sa le  minez?
terraCoin,NameCoin,PeerCoin,FreiCoin,ByteCoin,asicCoin,BetaCoin,eMark,TekCoin,TigerCoin,Unobtanium,JoulCoin,BattleCoin,MaxCoin,10Coin,QQCoin,BlackCoin,Premine ?Astea sunt SHA-256 si merg minate cu Jalapeno.
Am inceput sa minez astazi Unobtanium dar merge greu...zine ca fac pe zi 0.53
clex_us
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 100


View Profile
March 11, 2014, 07:28:10 PM
 #279



    de ce imi da  502 bad gateway Huh
clex_us
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 336
Merit: 100


View Profile
March 11, 2014, 07:34:20 PM
 #280

DDOS attack  scuze nu am dormit demult...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!