Bitcoin Forum
July 05, 2024, 03:49:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Pytanie o 'sprawność' wydobycia  (Read 1336 times)
Navy (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
January 12, 2014, 06:04:58 PM
 #1

Cześć. Chciałbym Was zapytać o opinię/poradę. Od dłuższej chwili borykam się z problemem znalezienia dobrej kopalni/wyeliminowania strat przy kopaniu. Biorąc pod uwagę, że DOGE jest ostatnio na topie zarówno w kwestiach finansowych, jak i w dobrym tempie dociera do świadomości kolejnych użytkowników, mój wybór padł na tę właśnie walutę. Od czasu, kiedy pieseł się pojawił, przewinąłem się przez suchcoins.com (dawne webxass.de), pool.dogechain.info, próbowałem kopać na P2P poolach, ostatecznie siedzę teraz na multipool.us z odpalonym multiportem, więc teraz w sumie kopię nie tylko DOGE, a wszystkie co bardziej wartościowe alty.

Generalnie moje wrażenia są takie, że gdzie bym się nie podpiął, zawsze są potężne straty na stale'sach. Moc, która faktycznie jest wykorzystana przez kopalnie potrafi być niższa nawet o 20% od tej wyświetlanej przez cgminera (w tej chwili dla jednej z koparek to stosunek 950:1150, także praktycznie 200khash/s idzie w las). Jeśli chodzi o same minery, to są skonfigurowane raczej dobrze. Nie ma żadnych błędów HW, odsetek rejectów w okolicach 2,5% - także nie przypuszczam, że tu może być problem.

Dodatkowo, te obliczenia (straty) pokrywają się z różnej maści kalkulatorami zysków. Nigdy nie udaje mi się nakopać tyle, ile wynikałoby z obliczeń (zdaję sobie sprawę, że trudność skacze, ale na przestrzeni ponad 2 tygodni nie zdarzyło się, żeby dzienne wydobycie przekroczyło prognozowane)

Także zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Jeśli możecie powiedzieć jakie mogą być przyczyny moich strat, bardzo proszę o odpowiedź. A może znacie jakąś kopalnię, która ma dobre statystyki? Jeśli znajdziecie coś, co by poprawiło moje wyniki wydobycia, odwdzięczę się godnym DOGE-tipem.

Pozdrawiam,
Navy
majekqwert
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 20, 2014, 10:29:50 PM
 #2

Witaj.

Miałem identyczny problem.

1. Sprawdź połączenie z internetem czy jest stabilne. Nie chodzi o prędkość, ale o to czy nie masz jakiś kilku sekundowych przerw.

2. Przełącz się na jakąś inna poole.

3. Co do multipool, to problem jest w tym, że jak się przełącza miedzy jedną walutą a drugą, to wywala strasznie dużo stale...

Ogólnie nie opłaca się kopać, na multipoolach, ponieważ ciężko sprawdzić ile tak naprawdę powinniśmy zarobić, i czy poola znajduje nowe bloki... Możesz znaleźć dobrą poole np.: http://doge.dedicatedpool.com/ Ja mam na niej ok 0,5% Rejected... Ale i tak może okazać się że nie wykopiesz tyle ile pokazują kalkulatory, bo np.: poola przez 2h nie będzie znajdowała żadnych bloków ;/ Szukałem różnych rozwiązań, i najlepszym okazało się stworzenie własnego programu Wink

Poczytaj więcej w tym wątku, bo tam opisałem dokładnie swój programik : https://bitcointalk.org/index.php?topic=424913.0

Pozdrawiam
Felipeo
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 262


EOSABC


View Profile
February 09, 2014, 01:39:03 PM
 #3

Polski Polmine.pl wprowadził DOGE polecam spróbować.
Polmine też ma dobrze funkcjonujące forum gdzie możesz zadać konkretne pytania adminowi Smiley

◆Telegram  ♠️ ♣️ ♥️ ♦️    www.eosabc.io   ♦️ ♣️ ♥️ ♠️  ◆Whitepaper
♠️   EOSABC redefine games with blockchain   ♠️
♥️  Win EOS on eosabc.io Everyday    ♥️
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!