Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:49:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin deki Durgunluk?  (Read 3492 times)
tuyas (OP)
Member
**

Activity: 107
Merit: 10

View Profile
January 13, 2014, 11:12:31 AM

Arkadaşlar,

Bitcoin'de 3 gündür bir durgunluk var.

Bu fırtına öncesi bir sessizlik mi?

calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
January 13, 2014, 01:06:48 PM

patlayacak 3 5 güne ama hayırlısı. neyim var neyim yoksa çıkış yapıyorum. bu ayın 14-15 i çinlilerin yeni yıla girişi, yani 14-15 i civarı banka yasakları vs. bunların hepsi yürürlüğe girecek. temkinli olmakta fayda var. şu 2-3 gün boyunca devamlı hazırda beklemek lazım.

selamlar olsun.
tuyas (OP)
Member
**

View Profile
January 13, 2014, 01:11:03 PM

calligrapher merhaba,

Grafik eklemek istiyorum. fakat ekleyemiyorum.

Nasıl eklenir biliyormusun?

calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 13, 2014, 01:22:14 PM

reply dedikten sonra üst bölümde çıkan butonlara bak

1. satır bold italic sayfa düzenlemesi yazı boyutlandırma vs.

2. satır kod ekleme, resim ekleme gibi şeyler

3. satır yüz ifadeleri

2. satırın 2. butonuna basarsan, resim linkini de o kodun arasına yapıştırırsan ekleyebilirsin.

yani: [img]http://buraya resmin linki gelecek [img]

selamlar olsun.
tuyas (OP)
Member
**

View Profile
January 13, 2014, 01:22:56 PM

patlayacak 3 5 güne ama hayırlısı. neyim var neyim yoksa çıkış yapıyorum. bu ayın 14-15 i çinlilerin yeni yıla girişi, yani 14-15 i civarı banka yasakları vs. bunların hepsi yürürlüğe girecek. temkinli olmakta fayda var. şu 2-3 gün boyunca devamlı hazırda beklemek lazım.

İyide 14-15 'inde yasakları başlıyorsa çoktan satışa geçmeleri gerekiyordu.
calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 13, 2014, 01:25:14 PM

öyle ama tamamen spekülatif bir ortam olduğu için şimdi normalde hiçbir şey değişmeyecek bile olsa kesin biri çıkıp yine saçma sapan bir iddia atar ortaya, yandık bittik gibisinden.

zaten çinli kardeşlerimiz buluttan nem kapıyor panik konusunda üstlerine yok. en ufak olayda çatır çatır satıyorlar.

selamlar olsun.
tuyas (OP)
Member
**

View Profile
January 13, 2014, 01:30:08 PM

öyle ama tamamen spekülatif bir ortam olduğu için şimdi normalde hiçbir şey değişmeyecek bile olsa kesin biri çıkıp yine saçma sapan bir iddia atar ortaya, yandık bittik gibisinden.

zaten çinli kardeşlerimiz buluttan nem kapıyor panik konusunda üstlerine yok. en ufak olayda çatır çatır satıyorlar.

Şu grafiği incelemeni tavsiye ederim.

https://www.tradingview.com/v/sSmoerF3/?utm_source=notification_email&utm_medium=email&utm_campaign=notification_comment
tuyas (OP)
Member
**

View Profile
January 13, 2014, 01:43:59 PM

Arkadaşlar,

Bitcoin'de 3 gündür bir durgunluk var.

Bu fırtına öncesi bir sessizlik mi?

VE RUZGAR ESMEYE BAŞLADI. DİKKAT....
calligrapher
Sr. Member

View Profile
January 13, 2014, 01:57:17 PM

adamın dediği şey benim tam olarak düşündüğüm şey,

bundan sonra yaşanacak düşüş için this is realization not correction demiş, gerçektende olası büyük düşüş asla düzeltme değil tamamen gerçeğe döndürme olacak.

zira şu an bitcoin'in değeri hiç hak ettiği falan bir yerde değil, bakmayın siz difficulty artttı o yüzden fiyatı çok pahalı diyenlere. hepsi hikaye anlatıyor. piyasadaki hacimsizliğe bakarsanız zaten yapay bir değeri olduğunu farkedersiniz. gerçeklerle yüzleşmek lazım biraz o yüzden 1-2 ay uzaktan izlemekte fayda var, nasıl hızlı çıktıysa o şekilde inecektir olması gereken yere. henüz böyle büyük meblaları kaldıramayacağını mevcut altcoin dünyası ile ispatlıyor zaten bitcoin.

balonların tepesindeki "new paradigm" olayı gibi yani, bir yerde akıl almaz miktarlarda para kazanan insanlar varsa, gerçeğe dönüş gecikmeyecektir.

hepsini geçtim elimde bitcoin olsa da olmasa da ucuzlamasını, daha çok alma fırsatı ve politik, ekonomik yönden tepki çekmemesini istediğim için düşmesi menfaatimize olur bence.

selamlar olsun.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 13, 2014, 02:46:29 PM

adamın dediği şey benim tam olarak düşündüğüm şey,

bundan sonra yaşanacak düşüş için this is realization not correction demiş, gerçektende olası büyük düşüş asla düzeltme değil tamamen gerçeğe döndürme olacak.

zira şu an bitcoin'in değeri hiç hak ettiği falan bir yerde değil, bakmayın siz difficulty artttı o yüzden fiyatı çok pahalı diyenlere. hepsi hikaye anlatıyor. piyasadaki hacimsizliğe bakarsanız zaten yapay bir değeri olduğunu farkedersiniz. gerçeklerle yüzleşmek lazım biraz o yüzden 1-2 ay uzaktan izlemekte fayda var, nasıl hızlı çıktıysa o şekilde inecektir olması gereken yere. henüz böyle büyük meblaları kaldıramayacağını mevcut altcoin dünyası ile ispatlıyor zaten bitcoin.

balonların tepesindeki "new paradigm" olayı gibi yani, bir yerde akıl almaz miktarlarda para kazanan insanlar varsa, gerçeğe dönüş gecikmeyecektir.

hepsini geçtim elimde bitcoin olsa da olmasa da ucuzlamasını, daha çok alma fırsatı ve politik, ekonomik yönden tepki çekmemesini istediğim için düşmesi menfaatimize olur bence.

500 $a düşüşten sonra yani that isnt a correction analizinden sonra yükseliş bekliyor eleman.tekrar 900 $ a, umarım düşmez:)
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 13, 2014, 03:17:00 PM

Tabi arkasında tüm coinleride beraberinde sürükler o zaman. Ltc, nmc kalmaz ortalıkta. Hepsi dip yapar. Benim param ltc de kararsız kaldım şimdi satsak mı acaba?

avarnet
Sr. Member

Activity: 896
Merit: 250

Enterapp

View Profile
January 13, 2014, 03:42:29 PM

bitcoin de durgunluk değil kararsızlık var bana göre.. yatırım yapılmalı mı yoksa beklenmeli mi şeklinde... durgunluğunun sebebi bu. çin elindeki bitcoinden kurtulmayı ve yasaklamayı düşünüyor usa ise kararsız bana göre. avrupa da olan biten zaten pek bişeyi etkilemiyor Roll Eyes

█████████████████████
█████████████████████████
█████████▀▀▀▀▀▀▀█████████
██████▀███████████▀██████
█████▀███▄▄▄▄▄▄▄███▀█████
████████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████████
█████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████
██████▄███████████▄██████
█████████▄▄▄▄▄▄▄█████████
█████████████████████
██████████
██
██
██
██
██
██
██

██

██

██

██

██████████

CRYPTO WEBNEOBANK
██████████
██
██
██
██
██
██
██

██

██

██

██

██████████
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄██████░░░░░░░░░░███▄
▄████▄▄███████▄▄░░░██▄
▄█████████████████░░░██▄
████░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░░░░░░░██
████░░██████████░░░░░░░██
████░░▀▀▀▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░██
▀█████████████████░░░██▀
▀████▀▀███████▀▀░░░██▀
▀██████░░░░░░░░░░███▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀
ilyasozde
Newbie
*

Activity: 38
Merit: 0

View Profile
January 13, 2014, 04:11:29 PM

Bitcoin gerçek değeri bu değil arkadaş doğru diyor piyasada dolasan alsat yapilan bitcoin 10 da 1 bile değil su anda nazi kesimler elinde ciddi miktarlar tutuyor bunu piyasaya bir salsalar kiyamet kopar resmen 100 $ in bile altına dusersek hic sasmam
trako
Hero Member

View Profile
January 13, 2014, 04:20:12 PM

zamanla yedirilecek şeyler, belli bir süre talep görmezse, talep görmesi için düşürebilirler.çine bağlı biraz da tabi.
aybey
Sr. Member

Activity: 243
Merit: 250

View Profile
January 13, 2014, 05:41:03 PM

Benim fikrimde Çin tarafından yapılan pump ve dump ların insanların elini ayağını çekmesine neden oldu. Çin zaten şuan çok belirsiz  ve  kırılgan, üstüne spekülasyon çok. Daha önce yol açtıkları keskin düşüş insanların hafızasına kazındı.Zannetmiyorum ki şuan nakitte olan insanlar komple bu piyasadan ayrıldı sadece iyice dibi görüp ordan daha fazla almak istiyolarlar. Ama elinde tutanlarda daha az panik ve şuanda olan fiyatların dip olduğunu düşünyorlar yada eninde sonunda yükseleceğine güveniyorlar ve satmıyorlar.Buda durgunluğa neden oluyor.

[ CENTRA ] Creating a World Connected to Cryptocurrency
▚▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▞
emperor37
Full Member

Activity: 140

View Profile
January 13, 2014, 06:15:42 PM

Tabi arkasında tüm coinleride beraberinde sürükler o zaman. Ltc, nmc kalmaz ortalıkta. Hepsi dip yapar. Benim param ltc de kararsız kaldım şimdi satsak mı acaba?

kaçtan almiştin?
labtek38
Full Member

View Profile
January 13, 2014, 06:20:14 PM

o kadar çok değiştirdim ki en son kaçtan aldığımı unuttum artık.

emperor37
Full Member

Activity: 140

View Profile
January 13, 2014, 06:30:37 PM

ozaman şöyle diyim paraya ihtiyacın varsa ihtiyacın kadarını sat Smiley
romeozoom
Full Member

View Profile
January 13, 2014, 08:50:45 PM

daha öncede böyle olaylar yaşandı Wink bitcoini bu piyasadan silip atmak veya dip yapıcağını düşünmeyin Wink bunlar birer oyun akıllı olun karınızı edin ve çıkın 
trako
Hero Member

View Profile
January 13, 2014, 09:01:38 PM

btc nin durmasının nedeni bence  de çindei belirsizlik, delili ltcye 54 e kadar pump yapmışlar ama haberdem sonra 10 a kadar çakılmıştı, sonra topladı, çindeki belirsizlik olumlu veya olumsuz bitince bu fiyatlar  ucuz veya pahalı kalacak.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: