Bitcoin Forum
May 22, 2024, 03:51:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Arjantin’de bir banka, artık uluslararası ödemelerde Bitcoin’i kullanıyor  (Read 331 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
May 22, 2018, 05:13:29 PM

Arjantin’den Banco Masventas, Pazartesi gününden itibaren müşterilerinin Bitcoin kullanarak sınır ötesi ödemeler yapmasına izin vereceğini açıkladı.

2014 yılında kurulan Latin Amerika’ya odaklı kripto para borsası Bitex ile varılan ortaklıkla banka, SWIFT’e alternatif olarak uluslararası işlemlerde Bitcoin’i kullanacak.

Bitex’in CEO’su Manuel Beaudroit, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, ilk kez bir yerel bankanın Bitcoin’i sınır ötesi ödemeler için benimsemesine dikkat çekti.

Beaudroit, bankanın çok yakında gerçek müşteri işlemleri için Bitcoin’i kullanmaya başlayacağını söyledi ve devamında şöyle dedi:

“Müşterileriden bankaya uluslararası ödemeler için banka Bitex’i sağlayıcı olarak kullanıyor. Müşteri için şeffaf, dokunmuyorlar, Bitcoin’i görmüyorlar. Biz onlar için bir sağlayıcıyız ve Bitcoin’e dokunmuyorlar.”

Masventas’ın ana hissedarı Jose Dakak ise, “Bitex ile vardığımız ortaklıktaki aksiyonlarımızdan biri, Bitex platformunu yurt dışındaki müşterilerimizin ödeme ve tahsilat işlemleri için stratejik bir ortak olarak görevlendirmekti.” dedi.

Haber linki : https://uzmancoin.com/bitcoin-arjantin/

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
May 22, 2018, 11:00:54 PM

Var olan bir uygulamayı yok kabul edemezsiniz banka müşterilerine kolaylık sağlamış. Sonuçta insanlar bitcoini alıp satıyor veya bir birlerine gönderiyor. Yakında bütün bankalar bu işe girecek.

[/center]
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
May 23, 2018, 06:34:29 AM

Niye bitcoin ki? Fee çok yüksek bunun için çok daha uygun bir sürü coin var, hadi ripple olsun yani. Tam anlamadım niye bitcoin borsada başka coin mi yok.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
May 23, 2018, 06:44:18 AM

En bilinen kripto parayı kullanarak müşteriyle bir güven problemi yaşamak istemediler sanırım.
Bu bankalarının sayısı mutlaka ki gün geçtikçe artacak ve uzaktan takip etmek keyifli olacak  Smiley

Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 23, 2018, 07:38:10 AM

Bitcoinle işe başlarlar ama btc ile devam etmezler sanırım,btc bankalar için kullanıma  uygun değil diye düşünüyorum.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 23, 2018, 09:22:42 AM

banka bence pratik kullanımdan çok bankanın tanıtım amaçlı başlattığı bir reklam olabilir. bitcoin fiyat oynaklığından dolayı bankalar ve bireyler tarafından gerçek bir ödeme aracı olarak kullanılmaya malesef uygun değil.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 23, 2018, 10:00:10 AM

Ben de tam bunu merak ediyordum, kur olayını nasıl yapıyorlarki? sabit mi? gönderirken atıyorum 9k, varınca 8.9k olma ihtimali var Smiley yada tam tersi 9.1 k olabilir. İki taraf içinde zarar ettirebilir bir durum ortaya cıkabilir. Yüklü miktar gönderimlerde büyük farklar ortaya çıkar.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 23, 2018, 11:49:16 AM

Fiyatlar oturana kadar bitcoin ile ödeme sistemine karşıyım. Şu anda bile günde 400-600 dolar oynuyorken nasıl olacak da verim alınacak bilmiyorum. Yine de kripto paraların bu tür işlemlerde kullanılmaya başlanmış olması bizim için umut verici bir şey. Ne kadar yaygınlaşırsa o kadar iyi (:

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
May 23, 2018, 12:01:27 PM

Kripto paralar konusunda arjantinde ki bankanın bu uygulaması gerçekten takdir edilecek bir gelişme olduğunu düşünüyorum , aslında işin enteresan ve sevindirici tarafı ,kripto piyasasına karşı olan banakalrın artık bu piyasanın içinde yer alması doğru yolda olduğumuzu en güzel göstergesi .

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile WWW
May 23, 2018, 12:04:41 PM

Kripto paralarin kaybetmis oldugu guven bu tarz aciklamalar ve haberlerle yeniden geri toplanacaktir. Umarim daha da artar.
tebessum
Member
**

Activity: 314

View Profile
May 23, 2018, 02:27:31 PM

en olması gerekeni yapıyor bundan sonra diğer bankalarda geçecek bu sisteme bundan kaçış yokki
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
June 19, 2018, 07:24:14 PM

Arjantin’in blokchain  ve kripto-para birimi hırsları geçtiğimiz birkaç ay içinde düzenli olarak büyümeye tanıklık etti ve Arjantin hükümeti teknolojiye göreceli olarak sıcak davrandı.
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:13:41 PM

Volatilitesi bu kadar yüksek bir aracın ödeme aracı olarak bankalarda kullanılması bana çok uygun gelmedi.
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
June 19, 2018, 09:53:16 PM

Iste beklenen haberler bunlar.  Herkes tutturmus blockchain teknolojisi supermiste bitcoin iyi degilmis diye.  Bize ne arkadas blockchaini ovmenden.  Onu bizde biliyoruz bitcoini ovunde boyle haberlerin devami gelsin.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
June 19, 2018, 10:25:07 PM

Helal olsun arjantine büyük bir şeyi başarmış diyebiliriz sonuçta bunu herkes her babayiğit yapamaz  bazıları tarihte ilkleri yapıyor diyebiliriz kısacası

silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
June 19, 2018, 10:27:46 PM

Cok daha mantikli bir hareket olmus bence. Sadece arjantinle kalmamali bu gelisme hazir yukselis baslamisken bir cok ulke kullanmaya baslayabilir bence.
complexity7
Member
**

View Profile
June 19, 2018, 10:57:31 PM

sanırım devletler artık gizli transferlerini bitcoin ile yapacak şu an normal transferler için yeteri derece kolay sağlamıyor ama gizlilik politikası olarak öne cıkabilir bakalım

truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
June 20, 2018, 06:57:08 AM

bitcoinin bankalarda kullanılması çok önemli. açıkçası çok güzel bir haber. komisyon oranlarınıda düşürebilirlerse daha da yaygınlaşabilir.
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283

View Profile
June 20, 2018, 07:27:10 AM

zaten en baştan beri bitcoinin uluslararası para birimi olduğunu söylüyoruz. dünyanın her noktasına bitcoinle 1 saat içinde, altcoinler ile de 1 dakika içinde para gönderebiliyoruz. bankaların bunu kullanması mantıklı olmuş.
nefsim
Jr. Member
*

Merit: 6

View Profile
June 20, 2018, 07:38:31 AM

Bitcoin fiyatı hala dip seviyelerdeyken bankanın böyle bir karar alması ilginç. Ayrıca litecoin yada daha düşük fee ücreti alan coinlerle neden ilgilenmemişler enteresan doğrusu. Yinede yapılan hamle güzel.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: