Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:56:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: MEW HESAPLARINDAKİ COİNLER TOKENLER NASIL ÇALINIYOR?  (Read 462 times)
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
June 05, 2018, 03:57:59 PM

Private keylerini kaptıranların hesapları boşaltılıyor. Doğru siteye girmeyenler utc dosyasını ve şifresini upload ediyor o şekildede çalınıyor. Mew giriş yaparken yukarda kilit işaretnin yanında şirketin ismi yazmasına dikkat edin mew de güvenli yazmaz şirket adı yazar ( MyEtherWallet Inc). O şirket adı olan doğrulamayı herkes alamaz, almaya çalışan da yakayı ele verir

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
1715187416
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715187416
Reply with quote  #2

1715187416
Report to moderator
1715187416
Hero Member
*

Ignore
1715187416
Reply with quote  #2

1715187416
Report to moderator
1715187416
Hero Member
*

Ignore
1715187416
Reply with quote  #2

1715187416
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715187416
Hero Member
*

Ignore
1715187416
Reply with quote  #2

1715187416
Report to moderator
1715187416
Hero Member
*

Ignore
1715187416
Reply with quote  #2

1715187416
Report to moderator
1715187416
Hero Member
*

Ignore
1715187416
Reply with quote  #2

1715187416
Report to moderator
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
June 05, 2018, 06:26:49 PM

Evet mağdurlardan biri de benim ama fazla bir kaybım yok çok şükür nasıl çaldırdığıma gelince sadece idex.markete pvtkey ile giirdim. Girdiğimi unutmuşum yoksa o adresi tekrar kullanmazdım. Dalgınlığımıza geldi yapcak bir şey yok başımızın gözümüzün sadakası olsun Smiley
Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
June 05, 2018, 06:36:59 PM

Evet mağdurlardan biri de benim ama fazla bir kaybım yok çok şükür nasıl çaldırdığıma gelince sadece idex.markete pvtkey ile giirdim. Girdiğimi unutmuşum yoksa o adresi tekrar kullanmazdım. Dalgınlığımıza geldi yapcak bir şey yok başımızın gözümüzün sadakası olsun Smiley

Geçmiş olsun.Dün ben de birşey farkettim telegramda.Eskiden 0 ether yollayıp öylesine aldığım tokenin telegramında İdex girdik büyük haber diye yazıyordu önce şaşırdım bakayım dedim linke tıkladım idex.to diye bir adrese yönlendiriyor tamamen aynısı.Ama private yada metamask girmeyince market kısmını göremiyorsun.Sonra normal idex linkinden borsaya baktığımda aramama rağmen tokeni göremedim.Büyük ihtimalle aldatmacaydı uzantılara dikkat edin.
chn2z
Full Member

Merit: 105

View Profile
June 05, 2018, 09:13:46 PM

Geçmiş olsun.Dün ben de birşey farkettim telegramda.Eskiden 0 ether yollayıp öylesine aldığım tokenin telegramında İdex girdik büyük haber diye yazıyordu önce şaşırdım bakayım dedim linke tıkladım idex.to diye bir adrese yönlendiriyor tamamen aynısı.Ama private yada metamask girmeyince market kısmını göremiyorsun.Sonra normal idex linkinden borsaya baktığımda aramama rağmen tokeni göremedim.Büyük ihtimalle aldatmacaydı uzantılara dikkat edin.

Yok hocam benim ki öyle değildi. Ama güvenmiyorum o borsaya artık zaten bir ara bayağı bir sıkıntı çıktı sanırım o zamanlar bir sızıntı oldu ama pek duyulmadı. Benim hesabı götürenler benden sonra bayağı bir can yaktı onları görünce ben halime şükür ettim açıkcası.
Hopewithmoney
Full Member

Merit: 100

View Profile
June 05, 2018, 11:19:30 PM

Gecen gun denk geldi reklam vermisler myetherwallte sitenin adiydi. Reklam varsa kıllanıyorum hemen. Bu reklam olayi diger borsalar icinde gecerli klon siteyle insanlari soyuyorlar
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
June 05, 2018, 11:21:13 PM

private key olmadığı sürece girişin mümkün olmadığı düşüncesindeyim. Yani bu konuda dikkat etmek lazım. Bazı airdrop konularında diyor işte private keyi gönderin insanlar buna inanarak gönderiyor ve token hırsızlığı başlıyor.

alchera
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
June 05, 2018, 11:49:07 PM

Yorumları pek okumadım ama var olan bilgime dayanarak söylüyorumm..Yapılan sahte airdroplara üye olan vatandaşa mail atarak kyc yapması isteniyor ve kişiye kyc yapılmazsa coin adrese gelmeyecek deniliiyor.Kİşi tırsıyor emeğinin boşa gitmesinden bütün bilgiyi karşı tarafa gönderiyor.ve coinler uçuyor..
torontoconti
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
June 06, 2018, 08:34:42 PM

ico kampanyalarında veya airdrop kampanyasında private key yollamak kesinlikle yanlış ben kişisel olarak kyc vs isteyen yerlere asla bilgi yollamıyorum. önlemlere dikkat etmek şart oldu.
Axmo
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
June 06, 2018, 10:09:39 PM

Airdroplara girerken ana hesabınızın yanında sırf airdrop için bir hesap daha kullanmanız da riski en aza indirger bana göre.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 06, 2018, 10:09:54 PM

biraz önce olan bir şey. quarkchain airdrop yapıyor diye mail. geldi normal airdrop bilgilerini istedi. doldurdum hatta cüzdan adresi ni verdim sonra aşağıda ki linke tıkla bir kod alacaksın yazdı. tıkladım myetherwallet.com diye arama çubuğunda yazıyor karşıma myetherwallet. net çıkıyor. ekrana baktım. hiçbir şey yapmadım. hemen kapattım sayfayı. ara yerde öpülecektik.
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
June 06, 2018, 10:22:32 PM

Katıldığım bir bounthy kampanyasında bu olay başıma geliyordu fakat yemedim.Adamlar benim mail adresimi bulmuş.Bounthy programı excel dosyasını açık tutmuş herkese oradan rahatlıkla mailleri bulmuşlar ve bana bounthy programının adıyla mail geldi.Myetherwalletin fake sitesi oraya bigi girersen direk çalıyorlar.Yeni yolları bu adamların.
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
June 06, 2018, 11:18:36 PM

Dilerim hiçbirimizin başına gelmesin bu türden olaylar. Airdroplara girerken ayrı bir MEW hesabı kullanma fikri çok mantıklı bana göre, dalgınlıkla privatekey giderse çoğu beş para etmeyen airdrop tokenleri gitsin en azından.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
June 06, 2018, 11:39:30 PM

Airdroplara katılımcı sayısı sınırlı olduğu için belki, insanın acele etmesi gerektiği gibi bir his uyanıyor, halbuki gelecek token muhtemelen beş para etmeyecek, öncelikle sakin davranalım.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: