Bitcoin Forum
June 26, 2024, 10:29:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Btc turk kişisel veri onayı  (Read 273 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 24, 2018, 02:53:41 AM

btcturke uzun zamandır giriş yapmadım. bugün giriş yapayım dedim.

kişisel veriler ile alakalı bir onay kutusu çıktı. kabul ettim onaylıyoruma tıklamamı istiyor.

en altta şöyle bir yazı var
''Kişisel verilerinin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin aydınlatıcı bilgi formunu okudum, yeterli ve detaylı şekilde bilgilendirildim. Kişisel verilerimin yukarıda aydınlatıcı bilgilendirme formu kapsamında işlenmesine, yurtdışına aktarılmasına özgür irademle muvafakat ettiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim.''

yurtdışında verilerimin işletilmesi ne demek anlamadım. bunu onaylamanın bir sakıncası var mı?

onaylamadan işlem yapılmıyor. çıkış bile yapamıyorum oturum açık kaldı. böyle saçma bir sistem görmedim.

Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
May 24, 2018, 06:28:43 AM

Merhaba, kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılması, verilerin saklanması ve yedeklenmesi için uygulanan bir prosedürdür. Verileriniz, Türkiye'de yerleşik sunucuların haricinde yurtdışı sunucularında da saklandığı için, verilerin yurtdışına aktarılmasına izin vermiyorsanız, BTCTurk kripto para alım satım platformunda işlem yapmanız mümkün değil.

Bu konuda daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa, destek ekibimize ulaşabilirsiniz.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
icmimar34
Newbie
*

Activity: 64
Merit: 0

View Profile WWW
May 24, 2018, 07:14:05 AM

Umarım bu kısım sadece saklamakla ilgilidir, paylaşım vs ile ilgili değildir.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 24, 2018, 08:07:08 AM

Yeni mi değişti acaba, siteye girdim ama bana böyle bişey sormadı. Daha önce de onayladığımı hatırlamıyorum. Umarım kişisel bilgilerimizi satma hakları yoktur
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
May 24, 2018, 09:11:35 AM

Merhaba,

BTCTurk ile paylaştığınız kişisel verilerin herhangi bir kişi, kurum, kuruluş ya da organizasyona satılması söz konusu değildir.

Kişisel verileri koruma kanununun kapsamı geniş olduğu için, örneğin Google Analytics ile toplanan ve istatistik için kullanılan anonim veriler de bu kapsamda değerlendiriliyor. İlgili sözleşmede sizlerden verilerin transferi ve saklanması için izin istiyoruz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi isterseniz, destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
May 24, 2018, 11:39:06 AM

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu nedeniyle böyle bir uygulamaya gitmişlerdir. Tüm kurumlar bu kanun kapsamında bu uygulamayı yapmak zorunda. Kanun kapsamında kişisel verilerinin 3. kişilere aktarılmasını istemezsen bir formu oluyor onu doldurup kuruma resmi olarak ilettiğinde hiç bir şekilde sana ait bir bilgiyi 3. kişiyle paylaşamazlar. Tabi böyle bir şey istersen o kurumda işlem yapmana izin vermezler... Kanunu güzel tarafı üyelikten ayrılıp o kurum tarafından unutulmak istiyorsan yine başvuru formuyla bunu yapabilirsin ve hiç bir şekilde sana ait bilgi bulunduramazlar.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
May 24, 2018, 11:55:10 AM

Mail kutunuzu kontrol edin, bugüne dek üye olduğunuz her siteden benzer bir mail aldığınızı göreceksiniz. Alışveriş siteleri, kitap siteleri, forumlar vb. aklınıza ne tür site gelirse şu anda veri güvenliği politikasını değiştiriyor ve bununla ilgili size bir bilgilendirme yazısı gönderiyor (:

simgesimge
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
May 24, 2018, 12:01:19 PM

Btcturk kurumsal bir firma, yıllardır bu işin içindeler. Eğer bir aksilik olup bilgiler çalınmadığı sürece kimseyle paylaşacaklarını düşünmüyorum
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
May 24, 2018, 12:50:37 PM

Mailinizi açtığınız zaman ne kadar siteye üye iseniz o kadar mail geliyor. Siteleri kullanmak istiyorsanız kabul etmek zorunda kalıyorsunuz, kullanmak istemiyorsanız kabul etmeyebilirsiniz.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 24, 2018, 01:05:01 PM

Bu sadece Btctürk'le alakalı bir durum değil sanırım, 10 gündür bankalardan, üye olduğum sitelerden sürekli bilgilendirme mesajı alıyorum kişisel verilerin gizliliği ile alakalı.
complexity7
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
May 24, 2018, 10:43:38 PM

btctürk Türk bitcoinin ilk yerli borsası güvenilirliğine  gizliliğine güveniyorum ama farklı sahipler devraldı diye biliyorum hacim konusunda biraz geri kaldı ama yeni coinler gelmesi gerekiyor biraz globelleşebilirse farklı ülkelerede yatırımcı gelirse iyi olacak nacizane fikrim

valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
May 25, 2018, 02:50:42 AM

Şu mesaja buraya girip cevap yazmaları beni çok şaşırttı. Tebrik ederim BTC turk. Yakından takip ediyorum yaptıgınız güncellemeler ve geliştirmeler ilgimi çekmeye başladı.

Başarılarınızın devamını dilerim
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
May 25, 2018, 07:09:30 PM

Yeni bir kanun yürürlüğe girdi aslında yeni girmedi ama sanırım cezalandırma olayı yeni başlıyor yada başlayacak neyse bahsrdryim kısaltması kvkk açılımı kişisel verilern korunması kanunu.Bu kanuna göre firmalar sizin izniniz olmadan size mail ve sms atamayacak veya arayamayacak eger izniniz olmadan bunlardan birini yaparlar ve siz şikayet ederseniz yada tespit edilirse çok büyük cezaları var hatta belli bir limiti aşanlar için şirket kapatmaya kadar yolu var gördüğünüz uyarı büyük ihtimal bununla alakalıdır.BTC turke üye degilim açıkçası tam olarak çıkan uyarıyı bilmiyorum ama yazdığınızda n bu kanunla ilgili izinleri sizden aldıklarını çıkarttım.Bu ara birçok firma bizlerden bu izinleri isteyeck vermek zorunda değilsiniz, yada istediğiniz iletişim kanallarını kendiniz belirleme hakkına sahipsiniz.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 25, 2018, 11:50:03 PM

Normal bir uygulama, neredeyse bütün sitelerde kişisel bilgilerin korunumu açısından böyle bilgilendirmeler ve onaylar gerekiyor. Bu bilgilerimizin 3. kişilerle paylaşılacağı anlamına gelmiyor
Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
May 25, 2018, 11:54:39 PM

Tüm nerdeyse alım-satım siteleri bunu uyguluyor ve normal birşey satılmadığı veya verilmediği sürece saklanması

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
May 26, 2018, 01:44:59 AM

Btcturk için söylemiyorum ama oldum olası bu onaylardan hoşlanmıyorum, ilerde başımıza çok büyük işler açacakmış gibi geliyor bana. En son Facebook'un yaptıkları ortaya çıkınca herkesin bildiği ama efsane gibi baktıkları olayların gerçekten yapıldığını gösterdi
clions57
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile WWW
May 26, 2018, 10:43:52 AM

Yasal bir zorunluluk istediği onay. Tüm bankalar, alışveriş ve seyahat siteleri vs. herkes istedi bu onayı.
rozalconac
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 23, 2018, 12:58:31 PM

Ben 2 senedir girmedim btcturkün sitesine ve kişisel verilerimin paylaşılması kutucuğunuda işaretlemedim benim bilgilerimi paylaşmayın saklamayın yoksa dava ederim
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236
Merit: 1

View Profile
August 23, 2018, 04:08:27 PM

Aksi bir durum yapacak değiller bu işin içindeler senelerce bir kayıp yaşatmazlar insanlara sıkıntı olmaz
redlineico
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
August 23, 2018, 04:46:20 PM

eskiden beri btcturk bilirim bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de tedbiri elden bırakmak olmaz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: