Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:17:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: מה דעתה של הקהילה לגבי מטבעות אלטרנטיבים?  (Read 3599 times)
non847 (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
January 17, 2014, 06:46:08 PM

היי, אני נעם ואני כותב פעם ראשונה בפורום

אני מעוניין לדעת מה היחס של הקהילה הישראלית לגבי קידום מטבעות אלטרנטיבים
לדעתי, לקהילת המפתחים בכלל יש עוד הרבה חשיבה לעשות לגבי אופן הפעולה של מטבעות קריפטוגרפים לפני שהיא מקדמת מטבע כלשהו. כן, גם ביטקוין.

ביטקוין סובל מכמה חסרונות ברמת הפרוטוקול (אני לא מדבר בכלל על הפן הכלכלי/חוקי) שגורמות לי לחשוב שלא הוא המטבע שצריך להיות המטבע הקריפטוגרפי המוביל בשוק

רק בשבוע שעבר, כוח החישוב של Ghash.io הגיע ל45% [1]. רק אז הקהילה התעוררה וקראה להחרים את Ghash.io כדי להוריד את הכוח שלו
נכון לכתיבת שורות אלה החרם מצליח. הכוח של GHash.io עומד על 33% [2] ושל BTC-guild על 22%. אבל עדיין, אם הם משתפים פעולה להפיכת עסקה, כל מנגנון הביטקוין קורס ואין שום דבר שאנחנו יכולים לעשות כדי למנוע את זה או אפילו לדעת על זה.

הנקודה שלי היא שלמרות שביטקוין מאוד בטוח מפני אנשים עם כוונות זדון הוא לא בטוח מפני אנשים שהאינטרס שלהם הוא הוא בסכ"ה למקסם את הרווח שלהם. האינטרס של כורה הוא להצטרף לpool הכי גדול כי זה יבטיח לו הכנסה בקצב הגבוה ביותר על הHash Rate שהוא נותן. גם אם הוא יתן את אותו כוח עיבוד לpool אחר הסיכוי שאותו pool ימצא בלוק הוא קטן יותר. ולמרות זאת, אנחנו לא רוצים שיהיה pool גדול מדי.
זה קצת כמו מערכת בחירות; כל אחד יעדיף להיות בצד של המפלגה המנצחת אבל אף אחד לא רוצה שתהיה מפלגה עם יותר מדי כוח.

התרחיש של pool מסוים שמתקרב ל50% והחלשתו ע"י קריאה לחרם כבר קרה בעבר [1] ורק במזל הוא הצליח גם הפעם. עקרונות החשיבה שמנחים את ביטקוין הם שאנשים לא סומכים אחד על השני (ובצדק) ושהם רוצים להרוויח כסף. אין בשום מקום בפרוטוקול של ביטקוין הנחה שלאנשים יש common sense ולא בטוח שחרם כזה יצליח גם בעתיד.

הבעיה הזאת היא עובדה גמורה שקשה להתווכח עליה (אתם כמובן מוזמנים). כעת אני מציג עוד כמה חסרונות קצת יותר ספקולטיבים אבל שחשוב להכיר אותם:
1.תהליך הכרייה הוא מאוד בזבזני. חשמל בשווי של 17 מליון דולר (הערכה בלבד) מושקע מדי יום על כריית ביטקוין [3]. עיצוב המטבע הקריפטוגרפי קשור קשר הדוק עם עיצוב העתיד ולכן עלינו לעצב אותו עם חשיבה על הסביבה.
2.בעתיד (הרחוק. בעוד 130 שנה בערך) כשמספר הביטקוינים יגיע ל21 מליון ויעצר, התמורה על  כריית בלוק תהיה מעמלות בלבד ואנו עלולים להגיע למצב של טרגדיה של נחלת הכלל [4] האינטרס של אדם יחיד הוא להציע עמלה נמוכה כמה שיותר כדי לחסוך בהוצאות, דבר שעלול להוביל לכך שכרייה לא תשתלם בכלל, בעוד שהאינטרס של הכלל הוא שהכרייה תהיה רווחית מספיק ע"מ שיהיו מספיק כורים והרשת תישאר בטוחה.

אלה הבעיות העיקריות. כל דבר נוסף יפול תחת הקטגוריה "אף מטבע לא מושלם"

אז מה שאני החלטתי לעשות בינתיים זה להיכנס לשוק הpeercoin. אני מודה שאני עוד לא בקיא בפרטים הטכנים של עקרון הproof of stake אבל אני מתכוון ללמוד אותו ואני גם בכלל לא משוכנע שpeercoin הוא המטבע הכי טוב אבל אני כן משוכנע שזה לא ביטוקוין.

תודה על תשומת הלב, אשמח לקבל תגובה.

נעם

[1] http://bitcoinmagazine.com/9402/mining-pool-centralization-crisis-levels/

[2] https://blockchain.info/pools

[3] http://qz.com/156479/miners-spend-17-million-a-day-for-a-shot-at-4-4-million-of-bitcoin

[4] https://en.bitcoin.it/wiki/Tragedy_of_the_Commons
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714965438
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714965438
Reply with quote  #2

1714965438
Report to moderator
Meni Rosenfeld
Donator
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1054

View Profile WWW
January 23, 2014, 07:49:38 PM

הי נועם,

1. הסיבה שפולים נוטים לריכוזיות היא ששיטות התגמול בהם משתמשים מעודדות את זה. אם יעברו לשיטה שמעודדת יציבות כמו Multi-PPS הבעיה תפחת בהרבה. כמו כן זה לא משהו שאלטים באמת עוזרים איתו.

2. כריה מבזבזת אנרגיה אבל צריך לשקול את סך העלות מול סך התועלת של ביטקוין. אם נעשה זאת, ונצא מתוך הנחה שממשלות העולם לא תתאחדנה נגד ביטקוין ולכן כוח החישוב הדרוש מתון, אני מאמין שהתועלת תעלה בהרבה על העלות.

כמובן צמצום צריכת האנרגיה זו מטרה מבורכת ואני אחד החלוצים של רעיון ה-PoS שעשוי לעזור. חבל שהעיצובים המקוריים לא מומשו ובמקום זה יש לנו כל מיני תפלצים כמו Peercoin ו-NXT שלא הוקדשה מחשבה בתכנונם. אני מציע לעיין ב - https://en.bitcoin.it/wiki/Proof_of_Stake וב - Proof of activity (שבקרוב יצא עליו מאמר). שמעתי גם על עיצובים רציניים ל - PoS טהור אך עוד לא הסתכלתי עליהם.

3. את בעיית Tragedy of the commons אפשר לפתור בקלות יחסית ע"י שינוי מבנה העמלות.

1EofoZNBhWQ3kxfKnvWkhtMns4AivZArhr   |   Who am I?   |   bitcoin-otc WoT
Bitcoil - Exchange bitcoins for ILS (thread)   |   Israel Bitcoin community homepage (thread)
Analysis of Bitcoin Pooled Mining Reward Systems (thread, summary)  |   PureMining - Infinite-term, deterministic mining bond
jaked
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
January 24, 2014, 11:10:52 AM

היי מני,

מהן לדעתך המגרעות של NTX, ומדוע הנך מכנה אותו תפלץ?
Meni Rosenfeld
Donator
Legendary
*

View Profile WWW
January 25, 2014, 05:23:31 PM

היי מני,

מהן לדעתך המגרעות של NTX, ומדוע הנך מכנה אותו תפלץ?
1. ההנפקה שלו בוצעה בצורה ריכוזית.
2. ויטליק הצליח לפרוץ את שיטת ה-PoS שלו ובאמצעות הקדשת כוח חישובי הגדיל את המשקל שלו.

Bitcoil - Exchange bitcoins for ILS (thread)   |   Israel Bitcoin community homepage (thread)
Analysis of Bitcoin Pooled Mining Reward Systems (thread, summary)  |   PureMining - Infinite-term, deterministic mining bond
non847 (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
January 25, 2014, 05:51:57 PM

שמתי קישור לפוסט הזה בקבוצה בפייסבוק https://www.facebook.com/groups/btcil/permalink/592718834141182
 אבל אני מעדיף להשאיר את הדיון כאן.

מני, האם השינויים שהצעת של PoS ומבנה עמלות אחר יכנסו לפרוטוקול של ביטקוין בשלב מסוים? אם כן זה יהיה מצוין ובמקרה הזה אולי כדאי לתת אמון בביטקוין בכל זאת. אם לא, זה כבר ברור לקהילה שהמודל הנוכחי של proof of work הוא לא אידיאלי וכשפתרון אחר יגיע ביטקוין ידעך (אני מניח כאן הנחה מאוד תיאורטית שהמטבע הכי טוב מבחינה קריפטוגרפית הוא המטבע החזק ביותר ולא זה שכבר צבר הכי הרבה פרסום)

מה שהכי מטריד אותי בנוגע לשיטות תגמול כמו Multi-PPS או דברים אחרים ששומרים על בטחון המערכת הקיימת כמו getblocktemplate הם שאין תמריץ להשתמש בהם ולא להישאר במצב הקיים. צריך להניח (והפעם זאת כבר הנחה לא תיאורטית) שכל אחד פועל למקסם את האנטרסים שלו ואת הרווח שלו. ככה למעשה ביטקוין תוכנן.

כרגע, ביטקוין הוא לא המטבע שכל אחד עם מחשב רגיל יכול לאבטח אותו ושצריכת האנרגיה של האבטחה שלו היא בשאיפה קטנה. לכן הרבה יותר מעניין אותי לשמוע על העתיד של PoS (או proof of activity לצורך העניין)  מאשר אופטימיזציות לpooled mining של ביטקוין במצב הקיים.

שורה תחתונה: למרות שאין ספק שהעולם מוכן לקבל לחיקו מטבע קריפטוגרפי והביטקוין תופס תאוצה, המחקר למציאת המודל הנכון עוד רחוק מסיום וצריך לשמור על גישה גנרית ככל הניתן ולא לחסום מטבעות בנימוק של "הציבור רגיל לביטקוין". ולכן אני "מלכלך" את הידיים שלי גם במטבעות אחרים.

רעיון אחד שהיה לי הוא ליצור מן מקבילה לשכבת HAL תוכנתית. ספריה שתאפשר לכל מפתח לעבוד עם כל מטבע קריפטוגרפי שהוא רוצה, ולכל מטבע חדש להתממשק עם הספריה הזאת.כך, גם אם ביטקוין יהיה לבסוף המטבע הדומיננטי, השימוש במטבעות אחרים יהיה גמיש יותר.

נעם

AlexeyK
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
January 26, 2014, 12:50:48 AM

נועם
לא הייתי אומר שביטקוין תפס הכי הרבה פרסום ,דווקא POW הוא כוחו של ביטקוין .

שיטת POS מעניינת אבל עוד לא ראיתי שום מודל הנפקה בה שמתקרב להנפקה הקיימת בביטקוין .אני אישית מאמין שתוקם מערכת POS  בעתיד אבל סגנון MSC היא תיתבסס על בלוקציין הקיים של ביטקוין .

לגבי 51% וריכוז פולים  כבר קיים רעיון של p2pool , פול מבוזר בדיוק כמו רשת ביטקוין , בעיה שהפעלתו אינה פשותה ( כרגע הוא סביבות 1-2% ) וזה די עצוב .

בנוסף אני חושב שגם בהתקפת 51% הtimestamps קיימים לא יפגעו כלומר אם יקרה מצב כזה אז נזק יהיה לפרק זמן שבו יידרש להגיע להכסמת רוב ולחזה לנקודה בבלוקציין לפני התקפה , ז"א כול בלוקים של מתקיף יחשבו בסופו כי orphaned .

אם אני לא טועה מצב דומה כבר התרחש במרץ 2013 עקב באג בגרסה חדשה .

לא אומר שלא צריך אלטים אבל הרוב המטבעות שהופיעו לאחרונה מציעים שיטת הנפקה מכוערת ובמילים אחרות לא שונות מפירמידות רגילות

----
אותי אישית די מלחיצה עובדה שלייטקוין איבד כ"כ הרבה מכוח כללי של רשת ב20-21 החודש עקב עליית מחיר של DOGE ( שכרייה שלו תסתיים די בקרוב מאד ) ו MOON
http://bitcoinwisdom.com/litecoin/difficulty

לכן כרגע מטבע שיש לו אפשרות לתפוס בעולם הוא ביטקוין אבל יתכן שלאחר פיתוח יבוא לו מתחרה אך בשלב נוכחי רשימה של coinmarketcap היא בשביל ספקולציות והימורים בלבד .

if you think that i deserve it
185h9KXxW2Efx6ynFM61ydUKsRNaVWUobs
or GLC -  GQjVzfk3k8gb3Cy65mBUf4ADkNNTRHgsx8
jaked
Member
**

Activity: 60
Merit: 10

View Profile
January 29, 2014, 09:06:13 PM

מטבע אחד שבולט בחדשנותו הוא Etherum, עם Turing-Complete scripting.

http://ethereum.org/ethereum.html

בעיני זהו השלב ההתפתחותי הבא אחרי ביטקוין.
נותר לצפות ולראות האם למפתחיו יש את העוצמה האינטלקטואלית הנדרשת לפרוייקט שאפתני זה.
Meni Rosenfeld
Donator
Legendary
*

View Profile WWW
February 03, 2014, 04:33:43 PM

מני, האם השינויים שהצעת של PoS ומבנה עמלות אחר יכנסו לפרוטוקול של ביטקוין בשלב מסוים?
ל-PoS כנראה יהיה קשה להיכנס. בוודאות יהיה מבנה עמלות אחר ממה שעכשיו - אם יאמצו משהו שנותן מענה לכל האתגרים אני לא יודע.

אם כן זה יהיה מצוין ובמקרה הזה אולי כדאי לתת אמון בביטקוין בכל זאת. אם לא, זה כבר ברור לקהילה שהמודל הנוכחי של proof of work הוא לא אידיאלי וכשפתרון אחר יגיע ביטקוין ידעך (אני מניח כאן הנחה מאוד תיאורטית שהמטבע הכי טוב מבחינה קריפטוגרפית הוא המטבע החזק ביותר ולא זה שכבר צבר הכי הרבה פרסום)
יש ל-PoW יתרונות וחסרונות. אם נגיע למצב ששיטה אחרת יש לה יתרונות מובהקים אני לא רואה סיבה שלא יאמצו אותה.

מה שהכי מטריד אותי בנוגע לשיטות תגמול כמו Multi-PPS או דברים אחרים ששומרים על בטחון המערכת הקיימת כמו getblocktemplate הם שאין תמריץ להשתמש בהם ולא להישאר במצב הקיים. צריך להניח (והפעם זאת כבר הנחה לא תיאורטית) שכל אחד פועל למקסם את האנטרסים שלו ואת הרווח שלו. ככה למעשה ביטקוין תוכנן.
Multi-PPS היא שיטה שטובה לשחקנים ולא רק למשחק.
לכורים יש אינטרס להשתמש בזה כי זה מגדיל את הביצועים (למשל, מקטין שונות). לפולים יהיה אינטרס לתמוך בזה בשביל למשוך כורים.

שורה תחתונה: למרות שאין ספק שהעולם מוכן לקבל לחיקו מטבע קריפטוגרפי והביטקוין תופס תאוצה, המחקר למציאת המודל הנכון עוד רחוק מסיום וצריך לשמור על גישה גנרית ככל הניתן ולא לחסום מטבעות בנימוק של "הציבור רגיל לביטקוין". ולכן אני "מלכלך" את הידיים שלי גם במטבעות אחרים.
לא קל להיות אפיקורס. אם מישהו מבין את האתגרים של ביטקוין ובונה משהו מתוכנן היטב שנותן מענה, זה מצוין. אבל אין סיבה להתפזר ולתת לגיטימציה למיזמים שמשנים בשביל השינוי ועושים שטויות.

רעיון אחד שהיה לי הוא ליצור מן מקבילה לשכבת HAL תוכנתית. ספריה שתאפשר לכל מפתח לעבוד עם כל מטבע קריפטוגרפי שהוא רוצה, ולכל מטבע חדש להתממשק עם הספריה הזאת.כך, גם אם ביטקוין יהיה לבסוף המטבע הדומיננטי, השימוש במטבעות אחרים יהיה גמיש יותר.
זה טוב, הקושי הוא שמטבעות לגיטימיים יהיה בד"כ שונים מאד זה מזה, מה שיקשה על interoperability ביניהם.

Meni Rosenfeld
Donator
Legendary
*

View Profile WWW
February 03, 2014, 04:39:12 PM

שיטת POS מעניינת אבל עוד לא ראיתי שום מודל הנפקה בה שמתקרב להנפקה הקיימת בביטקוין .אני אישית מאמין שתוקם מערכת POS  בעתיד אבל סגנון MSC היא תיתבסס על בלוקציין הקיים של ביטקוין .
PoS היא שיטת סנכרון ולא שיטת הנפקה. הנפקה יכולה להיות בדיוק כמו בביטקוין. הבעיה היא שאף אחד מהאלטים שכביכול מממשים PoS לא באמת מבינים את PoS.

מערכת PoS בהגדרה לא יכול להשתמש בשרשרת הבלוקים של ביטקוין לסנכרון. כן אפשר לעשות מערכת שעושה fork לביטקוין עם חלוקת הערך שהיתה בו.

בנוסף אני חושב שגם בהתקפת 51% הtimestamps קיימים לא יפגעו כלומר אם יקרה מצב כזה אז נזק יהיה לפרק זמן שבו יידרש להגיע להכסמת רוב ולחזה לנקודה בבלוקציין לפני התקפה , ז"א כול בלוקים של מתקיף יחשבו בסופו כי orphaned .
אין לבלוקים ביט שמגדיר שהם מרושעים. כל הרעיון הוא שקשה לדעת איזה בלוק תקין, לכן הולכים לפי השרשרת הארוכה מתוך הנחה שלתוקף אין רוב. אם יש רוב אז זאת בעיה.

אם אני לא טועה מצב דומה כבר התרחש במרץ 2013 עקב באג בגרסה חדשה .
זה היה באג, לא התקפה, משהו אחר לגמרי.

Meni Rosenfeld
Donator
Legendary
*

View Profile WWW
March 30, 2014, 08:55:53 PM

ההנפקה שלו הייתה פומבית ואליה הצטרפו 73 אנשים (אכן לא אחת המוצלחות ביותר), אך כיום ישנם למעלה מ 20,000 חשבונות והריכוזיות שלו נמוכה בהשוואה לביטקויון, וזאת לאחר 3-4 חודשים באוויר.
מה שמשנה זה המנגנון, לא התוצאה. למיטב זכרוני ההנפקה בוצעה לאורך חודש. (לעומת ביטקוין שם קבוע הזמן האפקטיבי הוא 12 שנים.)

עם כל הכבוד ויטליק לא הצליח לפרוץ שום דבר ב Nxt (לא יודע מאיפה הבאת את זה. אתה מוזמן להוסיף קישור).
אנסה לברר.

אין לבלוקים ביט שמגדיר שהם מרושעים. כל הרעיון הוא שקשה לדעת איזה בלוק תקין, לכן הולכים לפי השרשרת הארוכה בעלת הקושי החישובי הגדול ביותר, מתוך הנחה שלתוקף אין רוב. אם יש רוב אז זאת בעיה.
שרשרת בעלת קושי חישובי קטן יותר אך אורך גדול יותר (מצב שקיים תאורטית), לא תתקבל כתקינה.
נו באמת. אני מאמין גדול בדיוק ובתיקון דברים שאינם מדויקים. אבל זאת כן השרשרת הארוכה ביותר, כאשר האורך נמדד לפי סה"כ קושי ולא לפי מספר בלוקים. כל מי שמבין את ההבחנה כבר יודע את זה, וזה לא רלוונטי בשום צורה לדיון (אחרת אולי הייתי מפרט יותר). אין שום מעלה בלסרבל את הדיון עם פרטים לא קשורים, כך שאני לא מבין למה בחרת "לתקן" את זה.

Meni Rosenfeld
Donator
Legendary
*

View Profile WWW
March 31, 2014, 08:45:05 PM

מה שמשנה זה המנגנון, לא התוצאה.
מי קבע? אתה יודע מה רצוף בכוונות טובות... שנית, מתי באופן אישי בפעם האחרונה לא נמדדת ע"פ מבחן התוצאה? למה אתה חושב שכאן זה אחרת?
אם היתה מטרה מדידה, בכיף למדוד את התוצאה... אבל "עושר מפוזר" זה לא מטרה. אם מישהו עבד קשה כל החיים ויזם והמציא דברים וקיבל תשלום הוגן על כך, וחי בצורה צנועה בלי להוציא כסף, ולכן בסופו של דבר יש לו חלק נכבד מההון בעולם - זה רע? לא, רק אם יש משהו שיטתי שגורם לאנשים לקבל חלק גדול מההון בצורה לא הוגנת אז זו בעיה.

רביעית, אפרופו מנגנון: mastercoin, bitshares, Etherium שלושתם "בעלי ראש" ולעומתם Nxt "חסר ראש" (בדיוק כמו ביטקוין)
לא הזכרתי אף אחד מהם פה...
ועכשיו כשהוזכרו - את מאסטרקוין ביקרתי לאורך ההיסטוריה ביותר חריפות מאשר את NXT, מ-Bitshares לא אכפת לי מספיק בשביל לחוות דעה, ו-Ethereum למרות שיש בו מידה מסוימת של ריכוזיות (לא כמו ב-NXT לדעתי, צורת ההנפקה ובעיקר קבועי הזמן היא המדד העיקרי לריכוזיות), לפחות הושקעה בו הרבה מחשבה ויש בו חדשנות.

חמישית, מה שבאמת משנה זו דווקא הקהילה.
מסכים, אבל הקהילה של מטבע זה מי שנמשך אליו, ומה שקובע מי ימשך אליו זה התכונות של המטבע.

אני מאמין גדול בדיוק ובתיקון דברים שאינם מדויקים.
גם אני. מחכה לתשובה ממך בעניין ויטליק.
לאחר בירור מה שהוא שבר זה גרסה ישנה יותר של האלגוריתם של NXT
עשו שם
sha256(prevhash + timestamp + signature) < 2^256 * balance / diff
במקום
sha256(prevhash + timestamp + address) < 2^256 * balance / diff
ובמאצעות יצירת חתימות שקולות הוא הצליח להגביר את הכוח שלו.
הם עברו מאז למשהו אחר אז זה פחות רלוונטי, לכן הוא גם לא כתב על זה באופן פומבי.

בכל מקרה - כשמישהו עושה משהו כמו NXT חובת ההוכחה עליו. ה "killer feature" כביכול שלו זה ה - Transparent forging, אם מנסים ללמוד על זה עוד מגיעים ל - http://www.nxtcrypto.org/nxt-coin/transparent-forging.

הדבר הראשון שרואים שם זה שהמסמך הרשמי לכאורה כתוב בשפה הכוללת u, r ו - coz מה שגורם לכל העניין להיראות לא רציני בכלל.

כשמסתכלים על התוכן מגיעים לפסקה הבאה:

Imagine someone is going to do a "51%" attack against Nxt and he owns 90% of all coins. The adversary must stop generating blocks for legit branch coz he won't be able to compete against 100% mining power with his 90%. So he decides to "skip" his turn to generate a block. The rest 10% of the network detects this and penalizes the adversary by setting his mining power to 0 and distributing it among other miners. Now the network is back to 100% power coz everyone got 10-fold increase. The adversary can mine other branch in a secret place but it won't be able to replace the legit branch. Of course, the 2nd branch will have 100% "hashing" power tied to it as well, coz the attacker will get his 90% bumped to 100% but this can be counteracted by some mechanisms of advanced consensus (still not revealed).

כלומר אם מישהו עם 90% אומר משהו אחד ולכל הרשת יש 10% והיא אומרת משהו אחר, הדרך היחידה להכריע ביניהם היא "מנגנוני קונצנזוס מתקדמים שעדיין לא נחשפו". זה החלק הכי קריטי בכל המערכת - איך בוחרים ענף - והם לא אומרים בכלל לפי מה זה נעשה.

אם אתה מסתכל על NXT ובטוח שזה הדבר הכי טוב בעולם זו זכותך, וזכותי לחשוב שזה די רקוב ולהגיד את זה.

וזה לא רלוונטי בשום צורה לדיון (אחרת אולי הייתי מפרט יותר). אין שום מעלה בלסרבל את הדיון עם פרטים לא קשורים
מי קבע?
אתה שואל מי קבע שההבחנה לא רלוונטית, אבל לא מסביר למה היא כן רלוונטית... רוב הדברים לא רלוונטיים לרוב הדברים וחובת ההוכחה על מי שטוען שמשהו כן רלוונטי.

מבחינתי יש כאן שני ציטוטים שאחד מאשרר את השני.
לא הבנתי.

תיקנתי מכיוון שבתור מנהל תת הפורום הזה התשובה שלך אליו הייתה שטחית/מזלזלת והייתה יכולה להחשב כהתנשאות (מבלי לדבר על הטעייה בעניין Nxt)
 רוב האנשים כאן הם newbie לא noob וזה מחייב אחריות מינימלית מצדך.
אז זה מאשר את מה שחשבתי, אתה כועס עלי על מה שאמרתי על NXT (בצדק או לא בצדק), ואתה מתנקם בי בזה שאתה נכנס איתי לקטנות בכל מיני דברים לא קשורים. זה לא מעיד טובות על תרבות הדיון שלך.

לא ברור אם אתה מדבר על התשובה שלי ל-OP או לאלכסיי. ל-OP העדפתי לתת תשובה תמציתית מאשר שלא תהיה תשובה בכלל (ואכן בשבוע לפני שעניתי לא היתה תשובה בכלל). אלכסיי הוא לא newbie והוא יכול לדבר בשם עצמו אם הוא מעריך את התשובה שלי או לא.

Meni Rosenfeld
Donator
Legendary
*

View Profile WWW
April 02, 2014, 07:49:55 PM

לאחר בירור מה שהוא שבר זה גרסה ישנה יותר של האלגוריתם של NXT
עשו שם
sha256(prevhash + timestamp + signature) < 2^256 * balance / diff
במקום
sha256(prevhash + timestamp + address) < 2^256 * balance / diff
ובמאצעות יצירת חתימות שקולות הוא הצליח להגביר את הכוח שלו.
הם עברו מאז למשהו אחר אז זה פחות רלוונטי, לכן הוא גם לא כתב על זה באופן פומבי
Smiley  מדובר על מלכודת שנוצרה בשביל העתקים.
לביטקוין יש את יתרונות הראשוניות וכוח החישוב האדיר. למתחרה PoW אחר יתרון הראשוניות כבר אבוד, וכוח החישוב האדיר הוא משימה כמעט בלתי אפשרית בטווח הנראה לעין.
ב -  PoS כפי שאתה מכיר יותר טוב ממני, אפשר להעתיק את כל הרשת. כוח החישוב הוא לא רלוונטי. אבל את הקהילה אי אפשר להעתיק. וזו הייתה הנקודה בפוסט הקודם שלי.
ולכן...  דברים נחשפים בזהירות ובשלבים. רק כדי להיות צעד לפני ההעתקים. אני הייתי הראשון שבעד.

רעיון מבריק לפי דעתי היה לשחרר גרסה שהוכנסו בה במכוון (נחתמו מראש גרסאות עם פתרון) 3 באגים ולהציע פרסים למי שמוצא אותם.
מה שהגביר את מעורבות האנשים בקוד, וגם במקרים מסויימים עזר לחדד ולחזק אותו.
רפרנס לזה שזה אכן היה באג מכוון? אם כך זה מרשים מאד.

מדובר בציטוט מהפורום של בן אדם משכמו ומעלה שאנגלית היא לא שפת האם שלו.
אף פעם לא הבנתי את התירוץ הזה, אנגלית היא לא שפת האם שלי אבל בחיים לא תראה אותי כותב ככה...

ממתי אדם רציני בוחן לפי נראות?
ב open source הקוד צריך לדבר בפני עצמו. וגם בקוד צריך להסתכל על התוכן ולא על הנראות (תקף גם לעוד דברים בחיים).
בפועל אנשים בוחנים דברים לפי הנראות כל הזמן. לקוחות שמסתכלים על עסק, שותפויות עסקיות, דייטינג... מה שתרצה.

מבחינת האם זה טוב - אני כמובן מעריך מאד את ההתמקדות בתוכן אבל לדאוג לנראות זה סיגנל להשקעה. מישהו שמתייחס לפרוייקט ברצינות ידאג גם שיראה טוב (בגלל שבפועל אנשים מסתכלים על זה), אם הוא לא עושה זאת כנראה שהוא גם לא מתייחס ברצינות לשאר הדברים.

נגיד שהכותב המקורי לא שולט באנגלית... אם הקהילה כ"כ חזקה ומוכשרת, למה אף אחד לא טרח לתרגם את זה לאנגלית תקנית לפני שפרסם באתר הרשמי של הפרויקט?

סאטושי בוודאי ובוודאי לא היה מהנדס/ארכיטקט תוכנה (אתה לא רוצה לשמוע מה אמרו על זה הראשונים שבחנו), אבל למזלנו מה שניצח זה התוכן עצמו ולא האופן שבו הוא נכתב.
הקוד עבר מספיק refactoring מאז.  אגב. ב Nxt התקיים מצב דומה.
עיקרי הרעיון לא היו בקוד אלא ב-whitepaper, שהיה כתוב היטב. אם הוא היה כתוב באנגלית עילגת אני לא חושב שמישהו היה מסתכל עליו פעמיים.

עכשיו תורי לומר נו באמת.
לאדם שמחזיק 90% מהרשת יש את האינטרס הגבוה ביותר לשמור עליה. אחרת הוא יורה קודם כל לעצמו ברגל.

וזאת לעומת PoW שבה 51% מכוח החישוב ברשת שונה לגמרי מ 51% מהמטבעות ברשת.
בפועל ב PoW ל 51% מכוח החישוב ברשת יכול גם להיות 1% מבעלי המטבעות ברשת.
הרי לך ניגוד אינטרסים.
אם הם היו אומרים שלמי שיש רוב מטבעות אין אינטרס לתקוף, לא היתה לי בעיה... זה גם מה שאני אומר, להזכירך אני אחד מתומכי ה-PoS הראשונים.

אבל הם ניסו לטעון שהמערכת עמידה גם בפני תקיפה כזאת עם כל מיני סיפורים.

תראה מני, שני הכינויים שנתת באמת לא ראויים.
תסכים איתי ש- cunicula יודע דבר או שניים על PoS והיה אחד התומכים (ולטעמי גם אחד מה 73 הראשונים) עד שנעלם לפתע מ BTT.

הפער בין מה שאתה מתאר, לבין מה שאני רואה בפועל, הוא גדול מאוד, וזאת ללא הוכחה עניינית מצדך עד לרגע זה.
על ריכוזיות דיברנו והטענה היחידה לגבי הקוד (שבעצמה חייבה ברור מצדך) שאת התשובה עליה אתה תקבל בהמשך הפוסט הזה.
מבחינתי הדברים האלה דווקא מעידים על תרבות הדיון שלך במקרה הזה.
לבן אדם אחד אין מספיק שעות בתקופת חייו ללמוד לעומק את כל האלטים השונים. לכן אני משתמש במספר אינדיקטורים כדי להעריך על איזה אלטים מוצדק להסתכל בכלל. עבור NXT ראיתי מספיק אינדקטוריים שליליים ולכן לא העמקתי מספיק בשביל לגלות דברים כמו תחרות הבאגים. לכן יכול להיות שיש בו יותר ממה שראיתי. לא שכנעת אותי ש-NXT הוא טוב, או שכדאי להקצות זמן ללמוד עליו יותר, אבל כן שכנעת אותי לא לתקוף אותו בלי לדעת עליו יותר.

אם אתה עובד על אלגוריתם PoS אחר (דבר מבורך בפני עצמו) כפי שציינת, אז מדובר על מתחרים, וזה יכול להעיד על חוסר יכולת לפרגן.
"עובד" זאת מילה חזקה. כמובן שאין לי אינטרס עסקי באלגוריתם PoS כלשהו. כיום אני משתף פעולה עם עידו ב-PoA ו-CoA אבל זה פרויקטים שלו, לא שלי. יש לי קשר רגשי לתכנון המקורי שלי, אבל זה בגלל שאני מאמין שהוקדשה בו יותר מחשבה מבמה שרואים היום. כשיבוא משהו שישכנע אותי שהוקדשה בו מחשבה, אשמח לפרגן...

לא ברור אם אתה מדבר על התשובה שלי ל-OP או לאלכסיי.
לשניהם. ישראל מדינה מפותחת אבל הדיונים כאן בעברית לא מספיק מפותחים וזה לא ברור לי.
אני בטוח שיש מספיק אנשים בישראל שעובדים על פיתוחים בתחום, אבל כל הידע שקיים לא בא לידי ביטוי בדיונים כאן וחבל. זה הדבר הראשון שהציק לי.
יכול להיות שבתגובה הראשונה שלי הטלתי יותר מדי מהאחריות על הכתף שלך (תסתכל על זה בתור דבר חיובי, הפעילות שלך כאן היא מבורכת בסה"כ).
Bitcointalk הוא לדעתי (ולדעת רבים) רחוק מתהילת העבר שלו (המילה cesspool מוזכרת לפעמים). וישראלים בפרט לא נמצאים פה כמעט, רוב הדיונים מתרחשים בקבוצת הפייסבוק.

אני מעוניין לעודד את הדיון פה אבל אין לי זמן להקצות לדיונים ארוכים (שלדעתי פחות אפקטיביים מלנסח את הרעיונות בצורה מסודרת ולפרסם בבלוג/מאמרים). לכן אני חותר לכך שלא תישאר תגובה ללא מענה, גם אם זה מענה תמציתי (שלדעתי כן מנסה לסכם את הידע שקיים).

Pages: [1]
  Print  

Jump to: