Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:20:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: -  (Read 1057 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (1 post by 1+ user deleted.)
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 25, 2018, 12:33:52 PM

@AlyattesLydia; madem gercekler biliniyormus hadi açıklayayım bari, ev alsam alırdım ama almadim. Canavar gibi bir merso aldim, ev için acelem yok onu da alacagiz yakinda Smiley
Genç yaşımızda eve kapanıp napalım araba daha önemli, hem motivasyonumu arttırmış oldum  Smiley
Edit: Tabii bancor ilk borsalara girdiginde pek degeri yoktu. Hodl yaptik, inandik, sabrettik, cok kaybettik ama inancimizi yitirmeyip bekledigimiz icin geri dönüşü güzel oldu..

Hayırlı uğurlu olsun hocam, umarım devamı da gelir.

Ve umarım hep beraber yine bu tarz bir piyangoya denk geliriz  Smiley
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 25, 2018, 12:39:37 PM

@AlyattesLydia; madem gercekler biliniyormus hadi açıklayayım bari, ev alsam alırdım ama almadim. Canavar gibi bir merso aldim, ev için acelem yok onu da alacagiz yakinda Smiley
Genç yaşımızda eve kapanıp napalım araba daha önemli, hem motivasyonumu arttırmış oldum  Smiley
Edit: Tabii bancor ilk borsalara girdiginde pek degeri yoktu. Hodl yaptik, inandik, sabrettik, cok kaybettik ama inancimizi yitirmeyip bekledigimiz icin geri dönüşü güzel oldu..

Hayırlı uğurlu olsun hocam, umarım devamı da gelir.

Ve umarım hep beraber yine bu tarz bir piyangoya denk geliriz  Smiley
Tesekkurler hocam, sadece şans diyebiliriz bounty islerine. Ben 2016 basında kripto paralarla tanıstım ve kendimi adadım. 1 yildan fazla emek veren birisi her sekilde mal mulk yapabilir, kafayi kullanmak onemli. Umarim ihtiyaci olan herkes kazanir. Tabii bountyden degirmen dönmez, madencilik, al-sat, hodl vb kovalamak gerek Smiley

twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
May 25, 2018, 12:47:29 PM

Keyifli bir konuydu, bir çırpıda forumun geçmişine dönük baya bilgi sahibi olduk. Hatta neden daha önce gelmediğim için biraz üzülmedim desem yalan olur. Hemen akıllara para kazanmak gibi gelmesin, forumda isim yapmış profillerle beraber aynı ortamda yazmak daha keyifli olurdu. Bence şuan Local form önceki gibi değil, daha çok "o kaç para oldu, bu kaç para oldu, battık bittik" hep birbirinin kopyası mesajların atıldığı bir ortam.

O zaman sitelerim vardı. Burası yerine iyinet.com da vakit harcadım. Belki hatırlayanlar vardır, bu dediğim r10'dan önce yani ayrılmadan önce orada da samimi bir ortam vardı. Hatta iyinet hariç admin olan 2 kişiden biriydim. Sonra işin içine para girdi, hırs girdi ve kirlendi dünya  Smiley

Bancor zenginleri arasına beni ve Torikan'ı eklememissiniz çok kırıldım   Grin
Beyinsi, alpsea (ben), Torikan bancordan en cok kazanan ilk 3 diye tahmin ediyorum  Roll Eyes

Hocam şunu da açıklayın artık bir ev parası kazandınız mı? kazanmadınız mı?  Grin
Bancora herkes takildi ama o donem edg gup falanda muthis paralar verdi hatta humaniq bountyleri dagitirken 10x olmustu. Humaniqten 10btc alan taniyorum. Gecen sene bu kampanyalarin oldugu donemde cok fazla multi yoktu cunku bu kampanyalar oncesi aylik 100 dolar imza parasi anca aliniyordu ondan multi kasan yoktu. Multiler genelde hesabim patlarsa yedek hesap olsun diye kasilir yada alinirdi. Gecen sene haziran gibi falan heralde multi patlamasi yasanmistir. 2-3bin dolar veren imza begenilmez hale gelmisti. Onunda boku cikti tabi artik yok ole kampanyalar olsa bile piyango gibi sans meselesi
fikoley
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
May 25, 2018, 02:59:28 PM

Köşe olup bir daha görülmeyen arkadaş çok iyiymiş Smiley

■ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ■  Blackjack.fun ■  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ■
Bitcoin - Litecoin - Dash
https://blackjack.fun
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
May 25, 2018, 03:18:34 PM

Genç yaşımızda eve kapanıp napalım araba daha önemli, hem motivasyonumu arttırmış oldum  Smiley

vayy vayy vayy koçum benim Cheesy sen sattım ben üstüne ekledim Cheesy hala duruyor bancorlar

güzel bir hazırlanmış yazı geçmişte yüzdüm ve zaten facebook saolsun geçensene girdiğim bountyleri hatırlatıryor Cheesy
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
May 25, 2018, 03:18:59 PM

Harika bir konu olmuş, ellerinize sağlık.
strescarki
Newbie
*

Activity: 128
Merit: 0

View Profile
May 25, 2018, 03:27:40 PM

keyfile okuduğum bir başlık heleki  o 2000 eth stoklaması muazzam bir gelir elde etmiş olmalı insan böyle işte bazen  önünden inanılmaz imkanlar gelir ve geçer sadece bir seçeriz ama hangisini bilmeyiz.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 25, 2018, 06:30:14 PM

Ellerine sağlık beni yan hesap olarak gömmüşsün ama canın sağolsun.Çok eğlenceli ve güzel bir yazı olmuş .

Yan hesap olmadığımı forumun çoğu gedikli üyesi bilir. Reel de görüştüğüm telefonda konuştuğum, btc alıp sattığım arkadaşlar var. Bende senin ilk hesabı merak ettim doğrusu

Bu arada bir ev parasıda ben kazandım kabaca. Lanet olsun alıştım bounty işlerini bırakamıyorum ama Grin
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 25, 2018, 08:51:00 PM

aslında amacım eski üyelerin btc hakkındaki gercek dusuncelerini ogrenmek, listeye eklenmesi gereken ve adı doğru olmayan şeylerle anilan cok insan var. bos vaktimde listeyi yenileyeceğim. gercekten bitcoin'e ilgisi olan biri bu kisilerin mesajlarini okuyarak insanlarin bitcoin hakkindaki samimi dusuncelerinin nasil sekillendiğine tanik olabilir.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 25, 2018, 09:33:28 PM

+ Tebrik ederim çok güzel bir yazı olmuş  Wink 

Okurken, bir an düşünmedim değil; "benim hakkımda ne yazıyor acaba?" hissi verdi  Smiley
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
May 26, 2018, 08:59:55 AM

Okurken güldürdü Grin. Vay be bazılarımızın halâ bilmediği forumun eski zamanlarının efsane üyeleriyle zamanında burda olmak çok daha eğlenceli olurmuş. Stalk skillerini ayrıca tebrik ettim  Grin
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
May 27, 2018, 11:40:37 PM
Last edit: May 28, 2018, 12:43:27 AM by by rallier

Vergileri ödedikten sonra kazançları söyleyin arkadaşlar  Grin

İlginç bir konu olmuş, bende birkaç sene önce nasıl muhabbetler dönüyor diye ilk konuları gidip okuyordum. Bitcoin fiyatları vs için algıyı tahmin etmek için toplum algısını anlamak için okuyordum.

..
Bir ara Elastic'in takımında çalışan eski güvenilir bir üye; by rallier
..

Burada bir takım insanların güvenini kazanabildiysem benim için paradan daha anlamlıdır. Para gelip geçiyor, ama kazandığımız insanlarla içilen bir çay kadar anlamlı olmayabiliyor. hele de kaybedince  Grin  

signature not found.
BTheDevilsTattoo
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
May 28, 2018, 12:31:44 AM

Valla helal olsun tebrik ederim 😃
dofilamingo
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
May 28, 2018, 12:49:47 AM

Valla helal olsun tebrik ederim , Umarım bu işe girdiğinizden beri güzel kazançlar sağlamışsınızdır
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
May 28, 2018, 02:08:52 PM

Vergileri ödedikten sonra kazançları söyleyin arkadaşlar  Grin

İlginç bir konu olmuş, bende birkaç sene önce nasıl muhabbetler dönüyor diye ilk konuları gidip okuyordum. Bitcoin fiyatları vs için algıyı tahmin etmek için toplum algısını anlamak için okuyordum.

..
Bir ara Elastic'in takımında çalışan eski güvenilir bir üye; by rallier
..

Burada bir takım insanların güvenini kazanabildiysem benim için paradan daha anlamlıdır. Para gelip geçiyor, ama kazandığımız insanlarla içilen bir çay kadar anlamlı olmayabiliyor. hele de kaybedince  Grin  

Grin Bu çok iyiydi.

papiloc
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 1

View Profile
May 28, 2018, 09:20:29 PM

sadece alp ışığı tanıyorum ama çok güzel özetlenmiş tebrikler sabrınıza hayran kaldım
blokceyin
Member
**

Activity: 168
Merit: 11

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Videos

View Profile
June 09, 2018, 07:31:12 PM

Süper bir yazı olmuş, ellerinize sağlık!  Cheesy

Keşke Bitcoin'i ve Bitcointalk'u 5-6 sene önce keşfetseymişim. Neyse buna da şükür, halen çok geç sayılmaz. Smiley

Sound/Foley FX Design Service For Your ICO Promo Videos
Kirmizii
Newbie
*

Activity: 53

View Profile WWW
June 09, 2018, 09:39:17 PM

Çok güzel olmuş elinize sağlık. Neler olmuş forumda bende de gezinme isteği oluştu
shewadiwadi
Full Member

Activity: 332
Merit: 108

View Profile
June 09, 2018, 10:00:46 PM

Deepcoin i eklememişsin, o büyük bir eksiklik. Türkiye'nin ilk hackerlarından, inanılmaz zeki bir insandı. Sonra ortalarda gözükmedi. Baktım üyeliği onun zeka seviyesinin yüzde 10u biri etmeyen tarafından kullanılıyor. Çaldırdı mı sattı mı bilmiyorum, fakat o olmadığı kesin.

Aliser'i göremedim. İyi bir insandı, beraber ircde takılırdık. Satoshinin btc adreslerinin priv keylerini bulmaya çalışırdık. Sonra dolandırıcı vs dediler, bilmiyorum.

Benim forumla tanışmam 2013 pumpı, ilk üyeliğim 2013 sonu. Bahsettiğin başlığı o zamanlarda bile ilgiyle okur, acaba voleyi vurdular mı diye düşünürdük.

Fakat şu an düşünüyorum ki voleyi vurmak lambo almak vs çok mühim meseleler değil. O dönemlerde burada olan insanlar daha idealist, daha mantıklıi daha akıllı insanlardı. Bugünkü gibi imza kampanyaları için spam yapılmıyordu. Yapılsa bile kalite bu kadar yerlerde değildi.

2013-2017 arası durgunluk dönemi, btc yarılanması gerçekleşene kadar, bize kafayı yedirtecek bir dönemdi. Şimdi yeni gelenler çoğu kişinin zengin olacağını düşünecektir ama taş çatlasın en çok kazanan %5 bile 1 milyonu anca görmüştür ki hayat değiştirecek paralar değil. Gerçekten zengin varsa 1 ya da 2 kişidir. Bunu anlamanız için o günlerin psikolojisini anlamanız lazım. Btc yıllarca düştü, düştü. Çıkacağına kimse inanmıyordu. Ki dediğim gibi çoğu kişinin fiyatla da çok ilgisi yoktu, temel motivasyonumuz ekonomi ve devrimci amaçlardı. O sebepten diyorum 2017 pumpında satan 600 700 bilemedin 1000 doları gördüğünde satmıştır. Satmayıp hodl eden de hala hodl ediyordur o da zengin değildir pratikte.

Eskiden daha çok teknik konular konuşulurdu, birbirimizi ve teknolojiyi anlamaya çalışırdık. Ne zamanki donanımhaberden,facebooktan "beleş para" "lambo" "hocam yap bi güzellik" "hocam bokunu yiyeyim" tayfası geldi, o zaman işler boka sardı. Aynı zamanda son pump da geldi. Bountyler vs ağzına sıçtı forumun.

Ha çok dert ediyor muyum, etmiyorum. Su akar yolunu bulur. Bu hocamcı tayfa da gider, yine 5-10 kişi kalırız bu forumda. Bir sonraki pumpa kadar.
Blacknavy (OP)
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
June 10, 2018, 06:41:05 AM
Last edit: June 10, 2018, 06:53:08 AM by Matthias9515

Deepcoin i eklememişsin, o büyük bir eksiklik. Türkiye'nin ilk hackerlarından, inanılmaz zeki bir insandı. Sonra ortalarda gözükmedi. Baktım üyeliği onun zeka seviyesinin yüzde 10u biri etmeyen tarafından kullanılıyor. Çaldırdı mı sattı mı bilmiyorum, fakat o olmadığı kesin.

Aliser'i göremedim. İyi bir insandı, beraber ircde takılırdık. Satoshinin btc adreslerinin priv keylerini bulmaya çalışırdık. Sonra dolandırıcı vs dediler, bilmiyorum.

Benim forumla tanışmam 2013 pumpı, ilk üyeliğim 2013 sonu. Bahsettiğin başlığı o zamanlarda bile ilgiyle okur, acaba voleyi vurdular mı diye düşünürdük.

Fakat şu an düşünüyorum ki voleyi vurmak lambo almak vs çok mühim meseleler değil. O dönemlerde burada olan insanlar daha idealist, daha mantıklıi daha akıllı insanlardı. Bugünkü gibi imza kampanyaları için spam yapılmıyordu. Yapılsa bile kalite bu kadar yerlerde değildi.

2013-2017 arası durgunluk dönemi, btc yarılanması gerçekleşene kadar, bize kafayı yedirtecek bir dönemdi. Şimdi yeni gelenler çoğu kişinin zengin olacağını düşünecektir ama taş çatlasın en çok kazanan %5 bile 1 milyonu anca görmüştür ki hayat değiştirecek paralar değil. Gerçekten zengin varsa 1 ya da 2 kişidir. Bunu anlamanız için o günlerin psikolojisini anlamanız lazım. Btc yıllarca düştü, düştü. Çıkacağına kimse inanmıyordu. Ki dediğim gibi çoğu kişinin fiyatla da çok ilgisi yoktu, temel motivasyonumuz ekonomi ve devrimci amaçlardı. O sebepten diyorum 2017 pumpında satan 600 700 bilemedin 1000 doları gördüğünde satmıştır. Satmayıp hodl eden de hala hodl ediyordur o da zengin değildir pratikte.

Eskiden daha çok teknik konular konuşulurdu, birbirimizi ve teknolojiyi anlamaya çalışırdık. Ne zamanki donanımhaberden,facebooktan "beleş para" "lambo" "hocam yap bi güzellik" "hocam bokunu yiyeyim" tayfası geldi, o zaman işler boka sardı. Aynı zamanda son pump da geldi. Bountyler vs ağzına sıçtı forumun.

Ha çok dert ediyor muyum, etmiyorum. Su akar yolunu bulur. Bu hocamcı tayfa da gider, yine 5-10 kişi kalırız bu forumda. Bir sonraki pumpa kadar.

Bu aralar hiç vaktim yok ama sanirim Aliser bir oyun kurmuş arkaplanda mining yaptiriyor hemde adsense reklamlarından para kazanıyormuş.. İnsanlar oyunu oynarken BTC kazaniyormuş sonra Bitcointalk'ta bir grup DDoS attirip adsenseden banlatmışta bilmem ne sonra Aliser'e ponzi diyip şutlamişlar vs bana biraz çekememe gibi geldi.

Deepcoin'i hiç duymadim, hacker falan demişsin ama forumu biraktiğini sanmiyorum çünkü forumda dr1980m adli Türk hesabi çalindi. Deepcoin onun multisi olmaktan negatif trust aldı yani adam ödüllerden parasına bakmış gerçi multi kullanmayan yok o yüzden kimseye laf söylemek düşmez.

Bende eskilerden köşe olan var mı acaba diye bir umutlandım ama kimse ses çıkartmıyor sanırım en çok parayı benim gibi 2017'nin başında girenler kazanmış.. O aralar Ethereum 17'den 40 dolar'a gidince eth patliycak, scam vs deniyordu bizde piyasayi bilmediğimiz için 'hasiktir la 300 dolar olacakmiş' diyorduk.. 2017 tayfası şansa köşe oldu, zengin değilim ama ist'de 1 ev 1 araba çekerun allah'a sukur.

Piyasaya @lomecha adlı twitter kullanıcı sayesinde atlamıştım bizimkisi 'ya herro ya merro' oldu biraz ilk paramı eth, xrp ve doge'ye basmıştım cok kâr ettim ama şimdiki aklimla altcoinlere 5 kurus para basasim gelmiyor zaten nakite geceli cok oldu son parami btc ve hdac'ta tutuyorum
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: