Bitcoin Forum
May 21, 2024, 03:43:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cgminer problemi  (Read 646 times)
nejat76 (OP)
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

security,like correctness,is not an add-on feature

View Profile
January 19, 2014, 12:38:40 PM

Selamlar,

Özellikle hali hazırda tam güç mine ederken cgminer'ı durdurup tekrar açtığımda yüksek intensity ile başlatamıyorum, ekran kartı hata veriyor. Düşük intensity ile başlatırsam da bazen hashrate potansiyelin 30'da biri seviyelerinde çakılmış bir şekilde devam ediyor. Kapatıp bir süre bekleyip açmam gerekiyor. Ya da bir süre beklersem kendiliğinde yükseliyor hashrate hızlıca ve intensity'yi arttırıp optimum değere çıkartabiliyorum. Sadece bir mining'i kapatıp, sonra tekrar açtığımda oluyor bu arada.

Sebebini ve/veya çözümünü bilen var mıdır?

BTC: 17oqtYLAg8HSD6j44kA5n7KB1CyCufQ5yU  MUCH RECEIVE: DLmyunqvaVf9wqSm1nyfv8pgw7czswXALY  SUCH CAT: 9XCLZMuL3FLLC5AYuqJmUqKjrmD9NrsUrM  WOW SXC : SJojeFfQytbaKMhPtKQJePpNUrCD93cYXB
nejat76 (OP)
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

security,like correctness,is not an add-on feature

View Profile
January 25, 2014, 09:26:00 PM

Kimse cevap yazmamış, problemin geçici çözümünü buldum yazayım bari.

Problem muhtemelen çalışan  programlardan kaynaklanıyor. Misal ie pencerelerini kapatıp cgminer'ı tekrar başlattığımda daha kısa sürede yüksek kapasiteye ulaşıyor sistem. Ayrıca teamviewer gibi kendi ekran sürücüsü olan bir programdan cgminer başlatılınca bu problem yaşanmıyor. Yeni kurduğum bilgisayardaki çift asus r9 280xli sistemde de en güncel catalyst sürümü ile bu problemin hiç yaşanmadığını farkettim. Driver'ı güncelleyip bir de öyle deneyeceğim.

BTC: 17oqtYLAg8HSD6j44kA5n7KB1CyCufQ5yU  MUCH RECEIVE: DLmyunqvaVf9wqSm1nyfv8pgw7czswXALY  SUCH CAT: 9XCLZMuL3FLLC5AYuqJmUqKjrmD9NrsUrM  WOW SXC : SJojeFfQytbaKMhPtKQJePpNUrCD93cYXB
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
February 11, 2014, 09:47:32 AM

sgminer deneyin. bu tip saçma problemlerin hepsi gitti ben sgminer kullanmaya başladıktan sonra.

selamlar olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: