Bitcoin Forum
June 28, 2024, 09:24:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni başlıyorum aklımda bazı sorular var?  (Read 1219 times)
oguz657 (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
January 19, 2014, 08:04:06 PM

-Bitcoin mining yapmak ne kadar mantıklı olur.
-Bunu yaparken BurrflyLabs ın The Monarch 600C (600gh/s) bu kartı alarak bu işe başlamak nasıl olur ne kadar mantıklı? Çünkü 7/24 çalıştıgında 2 haftada kendini amorti ediyor galiba.
-Ve Ben bunu yaparken is yerindeki bilgisayarımı kullanıcam orda makinam 7/24 açık kalıyor Smiley (no electric faturası)
-İşyerimdeki makinam i7-3770 16gb ram 500+2TB+2TB  Nvidia 560 Ti ekran kartı var.
-Bu kart ekran kartı gibi x16 slotunamı takılıyor.
-Birde şu pool ile solo mining muhabbetini tam olarak anlayamadım.
-Solo yapmak ile pool yapmanın farkı ne oluyor tam olarak.
-Ben şuanda givemecoins de hesap açtım işyeri makinasıyla mining yapıyorum 160kh/s ile.
-İşyerindeki makinaların bazıları açık kalıyor onları akşamları cpumining yaptırsam nasıl yaptırırım.

Bana bu konularda yardımcı olabilecek bir hayırsever kardeşim varmı?
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 19, 2014, 08:09:08 PM

-Bunu yaparken BurrflyLabs ın The Monarch 600C (600gh/s) bu kartı alarak bu işe başlamak nasıl olur ne kadar mantıklı? Çünkü 7/24 çalıştıgında 2 haftada kendini amorti ediyor galiba.

Cevabım:
Difficulty denen bir olay var. http://bitcoindifficulty.com/ şöyle bir şey. Yani mesela şimdi 10 dolar kazanıyorsanız difficulty ne kadar artarsa sizin kazancınız o kadar düşer, atıyorum 7 dolar olur bir zaman sonra. Kazancınız sabit olmaz yani.
oguz657 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 19, 2014, 08:15:12 PM

Cevabım:
Difficulty denen bir olay var. http://bitcoindifficulty.com/ şöyle bir şey. Yani mesela şimdi 10 dolar kazanıyorsanız difficulty ne kadar artarsa sizin kazancınız o kadar düşer, atıyorum 7 dolar olur bir zaman sonra. Kazancınız sabit olmaz yani.

Tamam ama kart ilk 1 ayda kendi parasını çıkartsında gerisi önemli değil. Yani ilk giderim vs. onu bi çıkartsam aradan sonrasında da ne kadar getirisi olursa olsun şuan 4binkusur USD getirisi var gibi duruyor ayda 2bine dussun dusse dusse yarı yarıya hani... Ama ilk 1 ayda kendini amorti etsin başka bişey istemiyorum anlatabildimmi.
publicbss
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
January 19, 2014, 10:05:34 PM

-Bitcoin mining yapmak ne kadar mantıklı olur.

Bitcoin mining, elinde asic chipler veya aşağıda bahsettiğin cihazlar yoksa imkansız.

Ama gel gör ki bu cihazlardan elde edebilmek artık çok zor, elinde bunlardan edinebilme imkanın varsa hiç kaçırma, üretici firmadan bir senedir siparişini bekleyenleri biliyorum ben.

-Bu kart ekran kartı gibi x16 slotunamı takılıyor.

evet aynen, bu cihaz pci-e slotuna takılıyor.

-Birde şu pool ile solo mining muhabbetini tam olarak anlayamadım.
Solo yapmak ile pool yapmanın farkı ne oluyor tam olarak.

solo mining, networke kendi cihazlarınla çıkıp, kendi makinenle networkte üretilen bir blok yakalayıp onu çözümleyerek coin kazanmandır. Ancak hash gücün çok iyi olmalı ki blok yakalayabilesin, yoksa makinen günlerce çalışır da, blok yakalayamadığı için boşa kürek sallıyor olabilir,
pool'un avantajı, herkes hash gücünü oraya aktarır ve worker.lardan kim blok yakalarsa yakalasın çözümlendiğinde herkesin hash gücüne oranla kazanılan coin bölüştürülür, ve genelde hiç boşa kazılmamış olur.

-Ben şuanda givemecoins de hesap açtım işyeri makinasıyla mining yapıyorum 160kh/s ile.
-İşyerindeki makinaların bazıları açık kalıyor onları akşamları cpumining yaptırsam nasıl yaptırırım.

mining yapmanın makinelerin işlemci ömrünü azalttığını da hesaba katmalısın bence. illaki yapacaksan cgminer kullanımını çözmelisin veya hazır tıkla-çalıştır uygulamalarla yapmalısın, bitcoin için bitminter vardı mesela bir zamanlar, ama tavsiyem diğer scrypt coinleri kazman.

oguz657 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 20, 2014, 05:44:58 PM

Şuan yukarıda verdiğim makina ile hangi coini kazmam mantıklı olur acaba?....

Şuan GPU ile Litecoin kazaıyor makina.
CPU ile memorycoin kazıyor.
oguz657 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 20, 2014, 05:53:17 PM

http://www.blackarrowsoftware.com/store/

birde bu siteyi buldum adamlar stokta diyorlar.

2000gh/s olan fıyatı gayet mantıklı duruyor. Ama işte nasıl teslim alınabilir o cihaz.

Birde 100gh/s  lik bir cihazları var oda 373$ fiyatı gayet makul ancak minimum 10 tane satın alabilirsiniz diyorlar sanırım.
oguz657 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 20, 2014, 10:41:30 PM
Last edit: January 20, 2014, 11:07:08 PM by oguz657

http://www.aliexpress.com/item/Avalon-Generation-2-55nm-Bitcoin-Miner-120-GH-S-In-Stock-Hot-Sale/1622569957.html

bu cihazı bu fiyata almak mantıklı olurmu sizce bilen varmı bu cihazı arkadaşlar yada kullananlar.

cihaza direk abanmış herkes o fiyatlardan valla fiyat çok iyi gibi bende heran bitane soyleyebilirim.
teslacon
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
January 30, 2014, 03:17:15 PM

http://www.aliexpress.com/item/Avalon-Generation-2-55nm-Bitcoin-Miner-120-GH-S-In-Stock-Hot-Sale/1622569957.html

bu cihazı bu fiyata almak mantıklı olurmu sizce bilen varmı bu cihazı arkadaşlar yada kullananlar.

cihaza direk abanmış herkes o fiyatlardan valla fiyat çok iyi gibi bende heran bitane soyleyebilirim.

merhaba hocam bende bu fiyatlardan cihaz almayı düşünüyorum. siz sipariş verdiniz mi ?
namo
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 31, 2014, 01:04:47 PM

merhaba ben guiminer indirdim ama mining yapamiyorum cunku device kismina "no openCL devices" yaziyor neden acaba ? be asus leptop kullaniyorum ekran karti "HD 5470" biliyorum fazla degil ama hic olmazsa birsey olur.  yardim ederseniz cok sevinirim
Pages: [1]
  Print  

Jump to: