Bitcoin Forum
May 22, 2024, 03:55:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: TÜRK HALKI DOLARA YUKLENİYOR  (Read 1266 times)
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
May 26, 2018, 03:15:53 PM

Mille ne yapsın paralarımız elden gidyeah diyerek borsaların kapısına varıyor ama piyasada da dolar suyunu çekti alayım desen de piyasada çok fazla dolar bulunmaz, kur aşırı yükselince de bozdurayım desen bozduramazsın acayip durum yani.
amirmass
Sr. Member

Activity: 425
Merit: 250

View Profile
May 26, 2018, 05:13:48 PM

Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan Dolarlarlarını bozun ve Tl ye çevirim diye bir söylemde bulundu. Ben bunu şu anki yükselişin önüne geçmek için makul bir seçenek olarak görüyorum. Zaten dolar alanlar şu anda bundan karlı çıkmış durumda. Ama halkın bozduğu döviz ne kadar etkili olur o da merak konusu.

██
         ▐██▌
         █▌▐█
        ▐█  █▌
▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ▀▀    █▌    ▐█  ▄█▀▀
      ▐█      █▌█▀
      █▌   ▄▄ ▐█
     ▐█  ▄██▀  █▌
     ██▄██▀    ▐█
    ▐███▀       █▌
Z-POP DREAM

▒▒▒▒▒▒████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████  ▐█
  ▒▒▒▒▒████▌  █▌
   ▒▒▒▒▐████  ▐█
    ▒▒▒ ████▌
     ▒  ▐████
     █▌  ████▌
     ▐█  ▐███████▄
      █▌  ████████▌
      ▐█  ▐████████
       █▌  ████████▌
       ▐█  ▐████████
        █▌  ████████▌
GROW TALENT ★★★★
★★★★ CREATE STAR

▒▒▒▒▒▒████████▌  █▌
 ▒▒▒▒▒▐████████  ▐█    ▒▒
  ▒▒▒▒▒████████▌  █▌  ▒▒▒
   ▒▒▒▒▐████████  ▐█ ▒▒▒▒
    ▒▒▒ ▀███████▌   ▒▒▒▒▒
     ▒      ▐████  ▒▒▒▒▒▒
     █▌      ████▌▒▒▒▒▒▒▒
     ▐█      ▐████▒▒▒▒▒▒
      █▌      ████▌▒▒▒▒
 ▄▄   ▐█      ▐████ ▒▒
████   █▌      ████▌
 ▀▀    ▐█      ▐████
        █▌      ████▌
Website
White paper
nesso
Sr. Member

Activity: 637
Merit: 259

View Profile
May 26, 2018, 05:41:21 PM

Alıp-satabilecegin cok daha güzel alt kripto paralar mevcut iken neden dolara yüklenilir bilmiyorum.. sanırım buna sürü psikolojisi deniyor.. bunuda bircok secimde görduk.. "TÜRK HALKI" çok akıllı denemez.. Sorry
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 26, 2018, 05:47:43 PM

Konuyu açan arkadaşa katılıyorum, pazardaki limoncu amcada dolar aldım hadi bakalım dediyse sen sat çık arkadaşım bu borsanın altın kuralıdır buda tekabülen seçim sonuna doğru denk gelebilir ben olsam hisseye girerdim. YTD tabiki.
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
May 26, 2018, 05:59:32 PM

MB faiz artirimi yapti dolarin gazi alindi ama tekrar artisa devam yakinda rezervleri pompalar piyasaya ama fark yaratmaz kisir dongu devam eder

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
May 26, 2018, 06:48:05 PM

Türk halkı her zaman bir hamle yapacağında geç kalıyor. Bu sefer de geç kalındığını düşünüyorum ben. Özellikle bitcoinde de aynı hatayı yaptılar. Dolarda da geç zamanda girerek hata yapıldı. Bundan sonra dustugu zaman dolar hepsinin cebinde kalacak ne yapacaklarını bilemiyecekler.
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
May 26, 2018, 07:25:32 PM

nasıl dolara yüklenmesin, kendi para biriminin kağıttan ibaret olduğu görünce daha değerli varlıklara yönelmesi gayet tabi doğal oluyor.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
May 26, 2018, 08:01:30 PM

Altın kural arkadaşlar herkes alırken sen sat herkes satarken sen al (YTD)😁 Yalnız o değil götüren zaten götürdü götüreceğini olan gene ufak yatırımcıya olacak. Hoş kendi para biriminin düştüğünü farketmeden yüklenen arkadaşlar doğacak sonuçlarında farkındadır umarım.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
May 26, 2018, 08:47:26 PM

Merkez Bankası faiz arttırdığında dolar düştü fakat hemen ardından yüksek miktarda alım işlemi yapıldı ve dolar yeniden yükseldi. Düşeceğini bilerek hazırda beklemiş birileri, parasına para ekledi.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
May 26, 2018, 08:49:57 PM

İnsanlar zaten üç kuruş vergi kazanıp kazançlarinin yarisindan fazlasini vergi gibi ota boka harcamak zorunda birakiliyor ustune devamli değer kaybeden bir paramiz var tabiiki de dolara talebin artmasi normal.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
May 26, 2018, 08:50:36 PM

Bence seçime kadar bu seviyerlede tutmaya çalışacaklar eğer tutabilirlerse zaten otomatik olarak piysalar rahatlayıp dolar düşebilir. Yapısal önlemler alınmadığı sürece dolar uzun vade de artmaya devam edecektir.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
May 26, 2018, 09:12:03 PM

Ben dolar 4 e çıktığında tepe noktası burasıdır dedim satış yaptım ama Dolar 5 e dayandı ve uzmanlar doların 7 tl üzerine çıkacağını söylüyorlar ,bakanları dinlesen ekonomi tıkırında ama gerçekten tıkırında olsa dolar neden yükselsin? Piyasalar çok kötü arkadaşlar o yüzden bu fiyattan dahi biraz dolar alıp koymakta fayda var.
ront
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
May 26, 2018, 09:20:14 PM

Halkimiz maalesef cok bencil. Bu yuzden bugunlere geldik zaten. Adamlar dolari dusurmenin yolunu aramak yerine dolar artiyor diye ordan para kazanma pesinde.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
May 26, 2018, 11:07:12 PM

Dolara yuklenen halka kızacak bir durum yok halk reel düşünüyor bir kriz oldu 2001 iktidar değişti ve yeni bir hava yakalandı yine ceplere dokundu kriz ve bu durumda en sert tepkileri veriyor halkımız.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 27, 2018, 11:04:08 AM

üretmeden tüketen ekonomimiz malesef felakete doğru gidiyor. sene sonuna doğru muhtemelen malesef doların beş liraya yaklaştığı şu günleri mumla ararız.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
May 27, 2018, 11:43:27 AM

Ocak ayında Aliexpress sitesinden 250 lira cıvarında sipariş verdim ve mayıs ayına kadar gelmeyince iade istedim mecburen. Aliekspress banka hesabıma 320 lira yatırmış kur farkından dolayı. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim...

Bitcoin / Ethereum / Monero
sunistator
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
May 27, 2018, 01:18:56 PM

1000 dolara orta halli oyun bilgisayarı ve xiomi telefon aldım kur 4 lira iken. iyi ki almışım diyorum şimdi. bırakın 5 lirayı o seviyeyi aşıp uçtuktan sonra herşeye daha da zam gelecek. bakmayın akaryakıta zam yokmuş. ötv den düşeceklermiş. nereye kadar düşeceksin. dolar 10 lira olduğunda ötv de düşülecek rakam mı kalacak.
tenqribizmenentr
Member
**

Activity: 154
Merit: 16

View Profile
May 27, 2018, 01:24:23 PM

herkesim dolara yöneldiyse bana şu sözü hatırlatıyor nerede çokluk varsa orada bir bokluk vardır at bokuna sineklerin konması gibi yani kalabalık bir kesimin aynı istikamete gitmesi pek hayra alamet değildir bence elde dolar varsa satın Smiley

jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
May 27, 2018, 02:08:10 PM

iktisadi kurallardan uzak hareket ediyoruz. Roubini türkçe tweet atmış ve haklı da. isteyen nette arayıp görebilir. ekonomi danışmanlarının alayını kovmalar ve şurada hata yapıyorsunuz diyen aklı başında danışmanlar getirilmeli. Bugün herkes Türk lirasını dolara çevirse bile piyasa para babaları tarafından alıcısı bol. yani ne etki edebilir ki. gidip TL'ye geçin gibi çağrı yapıldı dün. hiç ders alınmadığının kanıtı gibi. sorun o değil ki. dolar 3 lirayı kırarken de aynı tür açıklama yokmuydu.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
ozgurk
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

OPEN GAMING PLATFORM

View Profile
May 27, 2018, 02:58:44 PM

Dolarin fiyati illaki duzelecek ama nerde duzelecek o onemli. Bence halkin dolar talep etmesi cok buyuk etken degil, zaten aldiginiz dolar bankada duruyor. Bankada duruyorsa merkez bankasinda demektir

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: