Bitcoin Forum
June 25, 2024, 02:03:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: Mining Rig'lerimizin resimlerini ve içeriğini paylaşalım.  (Read 16172 times)
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 17, 2014, 02:53:14 PM

Yav hala doge kazarsanız diyorsunuz ben kafamı duvara vuruyorum siz öyle dedikçe. Sağa sola bakın araştırın soruşturun biraz. Belliki adam hobi olarak girmemiş full time iş olarak girmiş. Ben 3,6 mhs ile günlük 0,08-0,1 btc değer üretiyorum. Extrem şanslıysam 0,2 btc bile buluyor günlük. 2 ay böyle kovalasan çıkar parası.

mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
February 17, 2014, 03:22:31 PM

Neden tek coine takılıp kalınsın anlamıyorum. 1,45 MHash ile günde 0.02 BTC'den fazla kazdığım oluyor. Mesele takipte olup verimli coini bulmakta. 2 gün pot kasarım, 1 gün leaf kasarım, 3 gün nut kasarım, coin mi yok piyasada. Gelecekte diff artabilir, doğru ama sürekli yeni coin çıkıyor piyasaya..
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
February 17, 2014, 03:51:17 PM

Arkadaşlar uzun yazacak kadar forumda aktif olamıyorum bu aralar, malum riglerle uğraşıyorum. Yeni bir yere geçeceğim yaklaşık bir hafta içerisinde.. Sistemi tekrar kurduktan sonra pmlere de cevap vereceğim kusura bakmayın. Labtek benim yerime yazmış teşekkür ederim

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
bitcoyim
Member
**

Activity: 65
Merit: 10

View Profile
February 17, 2014, 04:15:48 PM

Yav hala doge kazarsanız diyorsunuz ben kafamı duvara vuruyorum siz öyle dedikçe. Sağa sola bakın araştırın soruşturun biraz. Belliki adam hobi olarak girmemiş full time iş olarak girmiş. Ben 3,6 mhs ile günlük 0,08-0,1 btc değer üretiyorum. Extrem şanslıysam 0,2 btc bile buluyor günlük. 2 ay böyle kovalasan çıkar parası.

selamlar labtek38,

Açıkçası ben alternatif coinler için, coinwarz u takip ediyoruz ve o gün mining profitability hangi coinde iyiyse onu kazıyorum.

Siz nasıl bir yol izliyorsunuz?
delikurt55
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
February 17, 2014, 06:17:09 PM

seninde deiğin gibi adam hobi olarak girmemiş full time bu konuya calışacak. dolaysıyla öyle riske girmesi söz konusu olmaz. cünkü başka bir geliri yok. 2 gün kazdı 3gün coini bozduramazsa adam zararda demektir. cünkü başka geliri yok. bunu önlemek icin kendini kanıtlamış coinler kullanacak. yoksa cosmoscoin var mesela coinwarzda görürsün günlük 0,86 btc üretebilir. ancak onun yerine dogeyi yazdım ki garanti olsun 0,2 btcde olsa.
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
February 17, 2014, 09:50:00 PM

Gidip Ltc kazsın o zaman tavuk gibi olduğu yeri eşelemekten öteye gidemez parasını 8 ayda çıkarır 8 ay sonra kim öle kim kala. Asıl büyük sistemlerle anlık fırsatlar çok iyi değerlendirilebiliyor. Anlık olarak günlük hesabı 0,2 btc ye gelen coini 2 saat kazsa gün boyu doge kazmaktan iyi olur. Neyse ben ne bilirim ki bana aldırmayın. devam doge kazmaya.

dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
February 17, 2014, 10:18:22 PM

forumun bu kısmına ilk defa geldim ve ağzım açık kaldı, abi siz ne yapmışsınız be Smiley Wink Cheesy Grin
sowanted
Full Member

Activity: 210

View Profile
February 18, 2014, 01:01:31 AM

6 kart ile 3lü priz mi yanarmış yahu..  Cheesy
6 kart max 300'den 1800 watt tüketim demek..

3'lü prizlerde 1.5mm kablo kullanılır, bu da 3600watt'a kadar sorun çıkarmaz.
Ben 8'li kablodan 3400 watt çekiyorum günlerdir.

5 kartla yaktım ben tecrübe ile sabittir Cheesy

mjpo
Hero Member

View Profile
February 18, 2014, 09:37:38 PM

seninde deiğin gibi adam hobi olarak girmemiş full time bu konuya calışacak. dolaysıyla öyle riske girmesi söz konusu olmaz. cünkü başka bir geliri yok. 2 gün kazdı 3gün coini bozduramazsa adam zararda demektir. cünkü başka geliri yok. bunu önlemek icin kendini kanıtlamış coinler kullanacak. yoksa cosmoscoin var mesela coinwarzda görürsün günlük 0,86 btc üretebilir. ancak onun yerine dogeyi yazdım ki garanti olsun 0,2 btcde olsa.

Kime göre kendini kanıtlamış? Neye göre kendini kanıtlamış? Coinwarzda olan coinler mi kendini kanıtlamış oluyor? Piyasada bir sürü coin, bir sürü exchange sayfası var. Tekrar söylüyorum, 1,45 MHash ile günde 0,02 BTC'den fazla kazandığım günler oluyordu. Takip edip verimli coinleri bulmak lazım. coinwarz'da olmayan, 24 saatte 70 BTC'den fazla işlem hacmi olan coinler var. Tutturmuşsunuz bi coinwarzdır gidiyor..
ripzombie
Full Member

Activity: 589

View Profile
February 18, 2014, 10:39:28 PM

Tecrübeli arkadaşlar, Karlı coinleri belirlemekte ne tür stratejiler kullanıyorlar, hangi siteleri takip ediyorlar bilgi verirlerse çok memnun oluruz.
popüler coinlerin gün içi karlılık değerlerini ortalama olarak alabilsek mesela yada böyle bir site olsa, hergün ortalama karlılığı en yüksek olan coin'e 1 gün kazabilsek yeterli olur, yada hergün diff değeri en düşük olan 3-4 coin arasında yazı tura atıp 1 tam gün o coin'i kazıp sonra da fiyatının artmasını mı beklemek lazım, walla bilemedim. Herkesin tecrübesine ve görüşüne saygı duyuyorum ama 1 aydır forumda ne okumadığım spekülasyon kaldı, ne incelemediğim chart fakat hangi gün hangi coin'i kazacağıma dair bir strateji bir türlü bulamadım. Arkadaşların dediği gibi stabilitesi iyi doge kazıp duruyorum 3200KH/s ile..

oysa dediğim gibi 1 gün sonra 24 saatlik diff değeri ortalamada en düşük ama sonrasında prim yapacak coin'i tespit edebilmek için bir ipucu , bir strateji bulabilsem süper olcak walla.
srknbyr
Hero Member

View Profile
February 19, 2014, 07:24:32 AM

32000Khas ile kazdığınızdan eminmisiniz?

.digilira.||||
mjpo
Hero Member

View Profile
February 19, 2014, 12:52:05 PM

Hocam sen alışmışsın 5 haneli rakamlara, 4 hanelileri bile 5 haneli gibi görüyosun Smiley
ripzombie
Full Member

Activity: 589

View Profile
February 19, 2014, 12:54:36 PM

Smiley keşke 32000 olsa Smiley 3200Kh/s hocam nerde bizde o bütçee
deforme
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
February 20, 2014, 02:14:21 PM

Hayalimdeki rig. Cool

40 günlük elektrik 283 tl gelmiş Cheesy 2 tane 7950 var getirisi pek fazla birşey kalmadı kartlar degerli bari satayım Smiley
srknbyr
Hero Member

View Profile
February 20, 2014, 02:58:06 PM

Hocam sen alışmışsın 5 haneli rakamlara, 4 hanelileri bile 5 haneli gibi görüyosun Smiley

Ahahahah arka arkaya 5 - 6 kere bakmama rağmen 32000 okudum iyi mi?  Tongue valla özür dilerim arkadaşlar yoğunluğuma verin Smiley

.digilira.||||
paspi
Full Member

Activity: 185

View Profile
February 20, 2014, 06:30:54 PM
Last edit: February 20, 2014, 06:44:30 PM by paspi

Çoğuna katılmakla birlikte, sanayi tipi bile olsa sadece vantilatör çözüm değil. Biraz detaylandırayım.

İki tane problem var, ilki, sıcak havayı ekran kartlarının üzerinden uzaklaştırmak, odanın içine dağıtmak. Aksi takdirde oda buz gibi olsa da ekran kartları 80 derecede bağırmaya devam eder.

Bu problemi çözmek için ev tipi vantilatörler, sanayi tipi vantilatörler vb. uygun. Ekran kartının yarattığı sıcak havayı odanın başka köşesine dağıtıyor.

İkinci problem ise, odanın içinde ısınan havanın dışarı çıkmasını, yerine ısınmamış havanın girmesini sağlamak. Bunu sağlayamazsanız ilk 24 saatte gpu fanlarının çalıştığını pek duymazken ikinci 24 saatte maksimumlarına dayandığını farkedersiniz. İki alternatifiniz var, ya yeterince büyük bir alan ve pasif soğutma kullanacaksınız (kocaman salonun ortasına sadece 2-3 rig kurup camları aralamak gibi), gpu'ların ürettiği ısı miktarı, ortamdan dışarıya çıkan ısı miktarını aşamayacak. Ya da çoğumuz gibi alanınız kısıtlıysa ya da cereyan yapacak şekilde aralanabilecek camlarınız yoksa, dışarıdan sürekli taze hava getirip sıcak havayı dışarıya pompalayacaksınız.

Hava pompalamak için vantilatörler başarılı değil (amaçları havayı ortamda hareket ettirmek), bu iş için "kanal fanı" denen bir fan çeşidi var (Centrifugal fan ; Duct fan ; Radyal fan ; vb diye geçiyor adı). Bina havalandırmaları için kullanılan fanlardan. Sanayi tipi olanlar işinizi görecektir.

Sen 1500 wattlık bir ısıtıcıyı 1-2 metrekareye kapatıp, az elektrik yakan klima ile soğutmayı başar, sonra gel bize akıl ver bence. Rig'i olanlar bilir, mühim olan soğutmak değildir, mühim olan ısıyı dağıtmaktır. Yani ısı ekran kartları üzeri ve ya çevresinde birikmesine engel olduğun sürece bir sıkıntı çıkmaz. Odanın soğuk olması elbette bir avantajdır, sıcaklık farkı ne kadar yüksek olursa, ısı alışverişi de o kadar hızlı olacaktır. Gelelim yaz mevsimine, kışın soğutma yapmak kolaydı fakat yazın ne yapacağız? Klima mı takacağız? Belki izmir gibi antalya gibi sıcak yerlerde oturan arkadaşlar klima takmaya mecbur kalacaklardır onlara lafım yok fakat sıcaklık olarak orta ölçekli bir şehirdeyseniz güçlü bir vantilatör işinizi görecektir diye düşünüyorum. Yazın 70 derecede değil de 80-85 derecede çalışacaktır gpular fakat zaten bu sıcaklık onlar için inanılmaz bir sıcaklık değil. Bildiğim kadarıyla 95 dereceye kadar bir sorun çıkarmıyorlar. Klima konusunda ise, rig'in elektrik masrafı kadar klima masrafınız olacaktır, geliriniz epey düşecektir. Klima kullanmadan önce, şöyle 150 wattlık bir vantilatör denemenizi tavsiye ederim, fiyatı yaklaşık olarak 140 tl, aşağıda linki mevcut.

http://www.istocsepeti.com/Sanayi-Tipi-Vantilator-Ayaksiz-ve-Metal-Govde-Paslanmaz,PR-19623.html

MINT: MdPQhsGufjm5AXYkHebbnF2A155xDqVfK7
dalutz
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
February 21, 2014, 04:01:50 AM

çok emekler ve maliyetler var, kafalar yorulmuş... moral bozucu olmak istemem ama 50-60 bin lira masraf yapıp sabah akşam bu cihazların başında beklerken, bitcoin 500 doların altına düşer, gömülür kalırsa aylarca, ne ürettiğinizden bir şey anlarsınız, ne de moral kalır valla. gelen elektrik faturalarına çalışıp durursunuz.

umarım herkesin hevesi ve hayali bir şekilde güzel gelişir, hedeflerinize ulaşırsınız. ama risk alırken büyük hayal kırıklıkları yaşamamak için bu olasılıkları da aklınızın kenarına yazın lütfen.

neyse dua edelim bitcoin bir an önce 800-900 dolar üzerine atsın kendini. mümkünse 1k ve üzerine yer etsin de alt coinler de hayat bulsun. pazar genişlesin.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
February 21, 2014, 07:55:57 AM

çok emekler ve maliyetler var, kafalar yorulmuş... moral bozucu olmak istemem ama 50-60 bin lira masraf yapıp sabah akşam bu cihazların başında beklerken, bitcoin 500 doların altına düşer, gömülür kalırsa aylarca, ne ürettiğinizden bir şey anlarsınız, ne de moral kalır valla. gelen elektrik faturalarına çalışıp durursunuz.

umarım herkesin hevesi ve hayali bir şekilde güzel gelişir, hedeflerinize ulaşırsınız. ama risk alırken büyük hayal kırıklıkları yaşamamak için bu olasılıkları da aklınızın kenarına yazın lütfen.

neyse dua edelim bitcoin bir an önce 800-900 dolar üzerine atsın kendini. mümkünse 1k ve üzerine yer etsin de alt coinler de hayat bulsun. pazar genişlesin.

Çok fazla üretici var.. fiyatlar düştüğünde üreticiler malını satmaz beklerse.. alıcılar mecbur üreticinin biçtiği fiyattan alma zorunda.. Bence sınır 600 $.. 600 $'ın altı herkezi bu işten çıkarır soğutur.. Şu anda en düşük maliyetler olmasını temenni ediyorum..

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
delikurt55
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
February 21, 2014, 11:38:01 AM

Çok fazla üretici var.. fiyatlar düştüğünde üreticiler malını satmaz beklerse.. alıcılar mecbur üreticinin biçtiği fiyattan alma zorunda.. Bence sınır 600 $.. 600 $'ın altı herkezi bu işten çıkarır soğutur.. Şu anda en düşük maliyetler olmasını temenni ediyorum..

600 altına düşünce piyasadan cekilir bu sebeble poollarda kişi sayısı azalır ve bitcoin üretimi azalır dolaysıyla piyasa alışmış olduğu bitcoin üretimi gercekleşemeyince bitcoin fiyatları artar ve tekrar 700-800lere dayanır daha önceden zarar etmiş kişiler tekrardan bu riske girmeyeceğinden fiyatlar bu durumda kalır.
Beybifeys
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 21, 2014, 07:54:05 PM

Selamlar,

Sadece bu konuya yorum yapabilmek için üye oldum foruma. Yaptığınız ve emek verdiğiniz rigleriniz için öncelikle hepinizi tebrik ederim. Fakat dışarıdan sizlerin bu eserlerini görüp ihtirasa kapılan ve yatırım hevesine giren arkadaşların anlık gafletle yanlış işler yapmalarını önlemek isterim. Belki de hala aranızda güncel gelişmelerden haberi olmayan meraklı takipçiler mevcuttur. Geçmişte SHA256 Hash minerların başına gelenler kısa vadede Scrypte Hash minerların da başına gelecek. Yani şuanda GPU egemenliğinde yapılan Scrypte tabanlı coinlerin kazılması işinde yüksek maliyet oluşturan GPU egemenliği son bulacak ve bunun yerine ASIC veya FPGA tabanlı işlemcilerle kurulmuş özel rigler kullanılacak.

Bu riglerle ilgili resmi olarak söylentinin ötesinde faaliyet gösteren firmalardan ilk parti üretimler yayınlanmak üzere. Bu firmalardan birkaç tanesine ait resmi siteler;

https://alpha-t.net/product/scrypt-asic-miner/
https://www.flowertechnology.com/product/orchid/
https://www.fibonacci.io/

Bu cihazlar piyasaya sürüldüğünde çok yüksek enerji tüketen ve buna göre yavaş kazan GPU'lar elde patlama noktasına gelecektir. Gördüğüm kadarıyla ülkemizde bu anlamda o kadar çok rig kurulmuş ve yatırım yapılmış ki, yukarıda vaadedilen cihazlar piyasaya sürüldüğünde o kadar çok GPU talepsizleşecek bir hal alacak ki belki de birçok masaüstü kullanıcısına gün doğacak bu kartları ölü fiyatına almak için.

Benim bu mesajı yazmamdaki asıl neden bu işe heveslenen kişilerin şu noktada yatırım yapmasını önlemek veya onlar için bir değerlendirme noktası oluşturmak. Madem bu işe yatırım yapacak kaynaklara sahipsiniz, elinizdeki kaynakları stock marketing üzerine kullanmaya çalışın. Al-Sat yaparak reel borsadaki faaliyetlerden kazanç elde edebileceğiniz gibi, bu sanal coinler üzerinden de gelir elde edebilirsiniz. Hem bunun için elektrik, donanım veya fiziki risk maliyetleri gibi masraflarınız da olmaz. Tek maaliyetiniz spekülasyonlardan doğacak risk yatırım maliyetleridir. Hiçbir şey bilmeyen bir kişi bile sadece spekülasyonları takip ederek çok ciddi kazanımlar elde edebilir.

Eğer riski azaltıp kesin kazanımlar elde etmek istiyorsanız sabırlı olun. Yeni cihazlar piyasaya çıkmak üzereler. Cihazların ilk sürümleri piyasaya çıksın, genel tepkiler oluşsun ve piyasa yeni versiyonuna ayak uydursun, böylece riskleri daha da azaltır kesin yatırımlar yapabilirsiniz. Şuan bu dönüm noktasına çok yakınken uzak durmak en iyisi.

Bol kazançlar, saygılar.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  

Jump to: