Bitcoin Forum
May 06, 2024, 11:22:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler  (Read 33229 times)
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
June 14, 2018, 03:30:36 PM

Teorik olarak üretilebilecek private keyler için bir üst sınır var. Eğer üst sınır varsa olasılık hesabı yapmak mümkün ve yine pratikte karşılanamayacak olsa bile gerekli depolama alanını hesaplamak da mümkün. İşin en önemli noktası şu; ihtimaller (şimdilik) sabit bir tam sayı.

Peki, teorik olarak üst sınırı olmayan ve sürekli büyüyen bir depolama alanı kullanıyor olsak bir adım önce geçemez miyiz? Hali hazırda mevcut ve çalışan decentralized bir sistemi veri tabanı olarak kullanmak efektif mi?

Hep teorik bunlar Smiley
1715037779
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715037779
Reply with quote  #2

1715037779
Report to moderator
1715037779
Hero Member
*

Ignore
1715037779
Reply with quote  #2

1715037779
Report to moderator
1715037779
Hero Member
*

Ignore
1715037779
Reply with quote  #2

1715037779
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715037779
Hero Member
*

Ignore
1715037779
Reply with quote  #2

1715037779
Report to moderator
1715037779
Hero Member
*

Ignore
1715037779
Reply with quote  #2

1715037779
Report to moderator
1715037779
Hero Member
*

Ignore
1715037779
Reply with quote  #2

1715037779
Report to moderator
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
June 14, 2018, 04:18:06 PM

@senfoni eth tarafında nasıl bir yol izledin. hangi programlama dilini kullandın? bu şekil arama yapan başka kişiler var ve konuya dahil olmak isterse iyi olur. aliser falanda gelirse iyi olurdu. yoksa aynı yolları tekrar geçiyor olacağız. aliserde 2016 da girmiş en son.
Kuz3y
Jr. Member
*

Activity: 237
Merit: 3

View Profile WWW
June 15, 2018, 01:29:47 PM

bitcoinlib c# ile çalışan var mı?

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
mugt
Member
**

View Profile
June 15, 2018, 04:27:23 PM
Last edit: August 20, 2018, 08:55:11 AM by mugt
Merited by yussuf89 (5), MorpheWQ (5), Zz (3), tesla80 (1), miyav (1)

başlayacaklar yada hızlı bir giriş yapacaklar için bazı teknik kısımları ve bazı noktaları yeniden açıklayalım.
1. Bitcoin adlı kriptopara'da tek anahtarlı (kısaca 1 ile başlayan adreslerde) deniyoruz. Neden derseniz yanıt olarak ilk çıktığı içinde denilebilir, en pahalı o olduğu içinde. Zaten mantığı birinde kavrarsanız, çoğunda benzer şekilde.
2. Bir ile başlayan adresler 1-115792089237316195423570985008687907852837564279074904382605163141518161494336 (dahil) sayi aralığında onluk tabanda bir değerden üretilmiş anahtarlardır. 10 üzeri 79 uzunluğudadır. Evrendeki tüm atom sayısından daha büyükte denilebilir. Heksadesimal(16 tabanda) gösterimi 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0000 0001 - FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFE BAAE DCE6 AF48 A03B BFD2 5E8C D036 4140 şeklindedir. 1 ile başlayan tüm adresler bu aralıktan üretilir.
3. Bitcoin 1 ile başlayan adreslerde Secp256k1 kullanmakta. Daha detaylı araştırmak isterseniz. ECDSA ve secp256k1 anahtar kelimeler.
4. İkinci şıkta oluşturulan adreslerde iki farklı şekilde üretilebilmekte. public ve public_compressed şeklinde geçmekte. Public adreslerin WİF (Wallet import format) 5 ile başlarken compressed adresler K yada L ile başlamakta.Yani ikinci şıktaki oluşturulabilecek numara havuzu 2 kat artmakta.
5. Adres nasıl oluşturuluyor aşamaları neler diyecek olursanız. http://gobittest.appspot.com/ adresinden bakabilirsiniz. 'Bitcoin Address Tests' sayfasında ikinci aşamada üretilen anahtar'ın public kısmına dönüştürülmesi (bakınız 3.şık) şeklinde başlıyor. gelen anahtarı ikiye bölerek x ve y şeklinde formüle dahil ediliyor. 3.şıkta zaten karşınıza çıkar kafa karıştırmayalım. Aklınıza public key'den ilk anahtarı üretmek varsa 3.şıkka baktığınızda asal sayılar ile mod içeren formül göreceksiniz. Oradanda Private key (ilk anahtar) 'e ulaşmayı deneyebilirsiniz. Yada kullanılmış bir adresi girerek TERS işleme sokarak kaçıncı aşamaya kadar gelebileceğinizi görebilirsiniz.
6. Wif yani Wallet import format denilen 64 uzunluğunda heksadesimal değeri tutmak yerine daha okunabilir bir format geliştirilmiş. https://en.bitcoin.it/wiki/Wallet_import_format adresinden oluşturulma aşamalarına bakabilirsiniz. Bitcoin sisteminde adresler Base58 sisteminde kodlanıyor. onluk taban 0-9, onaltılık yani heksadesimal 0-9-a-b-c-d-e-f, base58 yani taban58 diyelim 123456789ABCDEFGHJKLMNPQRSTUVWXYZabcdefghijkmnopqrstuvwxyz değerlerini içermekte. dikkat ettiyseniz 'sıfır' ve büyük O yok. söylerken karışıklık olmaması içinde diyebilirsiniz.
7. Adres oluşturmak için github üzerinde javascript,python,java,c#,php,go... onlarca kütüphane bulunmakta. Bazıları rastgele(random) yada istediğiniz anahtara göre üretebiliyorlar. İsterseniz aynı işlemleri sizde sırayla uygulayarak kendi kütüphanenizi yazabilirsiniz.
8. Adres oluşturmak için kullanılan yöntemlerden biride 'mnemonic keyword' denilen akılda kalıcı kelimelerden (genelde ingilizce kullanılmakta,sözlük 2048 kelime ) oluşuyor. Uzunlukları 15-18-21-24-25-25-32 şeklinde değişmekte. https://iancoleman.io/bip39/? adresinden bakabilirsiniz. buna da bip39 diyorlar.
9. üstteki maddeye ilave olarak  ledger vs. donanımsal cüzdanlarda size kelime verir. bunları girdiğinizde size bir anahtar üretir. Bunu işleme tabi tutarak tek anahtardan binlerce cüzdan adresi oluşturmanızı 'Derivation Path' sağlar. üstteki maddedeki linke bakarsanız daha iyi anlarsınız.
10. Sekizinci maddedeki anahtarı korumak için harici bir şifre kullanabilirsiniz. Bunada bip38 diyorlar. https://www.bitaddress.org adresinden oluşturup ne olduğuna bakabilirsiniz. Bazı cüzdan yazılımları bunu destekliyor.
11. bip38,bip39,bip44,bip49 var. bunları tek tek açıklamak yerine araştırarak bulabilirsiniz. Onlara değinmeyeceğim yoksa sayfalarca tutar. nette hepsi var. okuyun.
12. siz bu yola ilk giren kişi değilsiniz. son girende olmayacaksınız. Ryan Castellucci'nin (rya.nc) blogunu okuyun. orada denemelerde anlatılıyor. Sunumlar, videolar var. bu konuya merak saldıysanız kesinlikle denk geleceksiniz. Google'da site:rya.nc ext:txt şeklinde aratırsanız. ingilizce kelimelerden oluşturulmuş 17 bin adet adrese denk geleceksiniz. Bu adreslerin çoğu 2014-2015 yıllarında deneme amaçlı olarak kullanılmış.
13. Bu konuda https://bitcointalk.org/index.php?topic=421842.0 sayfalarca mesajlaşmadan sonra gönderilerin çoğu silinmiş. Ortak sonuç, bir algoritma yardımı ile ortak 768 nokta elde edilmesi ve verilen adresin public key'inin o noktalardan birine yakın olduğunda cüzdan anahtarının hemen oluşturulabildiği.

Buraya kadar okuduyup sıkılmadan araştırma yaptıysanız. Forumun Türkçe/İngilizce/Rusça/Fransızca/İtalyanca kısımlarında benzer şekilde denemeler yapıldığınada denk gelmiş olmalısınız. Türkçe kısmında etik olaylarından dolayı iptal olanda var. Belki forumda birileri hala arıyordur. Şimdi arama/tarama/oluşturma yöntemlerini düşünelim.
1. Sıralı arama: ilk anahtardan son anahtara kadar adresleri oluşturup hepsini saklamak  Huh -> bu ilk akla gelen yöntem, ancak her adresin 36 uzunluğunda olduğunu sayarsak (bazı adreslerde 34 oluyor)  enter yani \r yada \r\n karakterleri olacak 50 milyon adres yaklaşık 1.7 gb tutmakta. Toplam 10^79 olduğuna göre hepsini saklamamız mümkün olmayacak. Hepsini saklayacak yerimiz bile olsa bunu tutabilecek ve anında sorgulayabilecek bir yapı yok (dağıtık vt ve yapılarla bile oldukça zor, şimdiden yazalım DNA'ya veri kaydetme yeni oldu, 20-30 sene sonra belki mümkün olabilir,zaten 10-15 yıla kalmaz adres formatı değişecek, teknolojinin eksi getirelerinden bunu yapmamızdaki amaçta bu.).
2. Kısmi arama: ilk maddeye göre parçalayarak arama -> daha kabul edilebilir. örneğin 1 milyar parçalara bölerek. ancak saklama kısmında hala problem olacaktır. adres oluşturup kullanılan, içi dolu olanlar taranabilir. Kontrol edildikten sonra silinebilir. Her aralık sabit değerde oluşturulursa, başlangıç heksi saklanarak tekrar oluşturması sağlanabilir. Torrent tarzı dağıtık yapılar birbiriyle uyumlu çalışıp, aynı aralığı taramazlar. Bende burada içinde satoshi olan 1 adet cüzdan geldi. (merak eden için çekmedim hala duruyor içinde.)
3. Kelimeler, cümleler, şifreler (brute force) araması -> sha256'ya göre hashleri alınıp taratılabilir. Saklamak yine bir problem, ancak adres oluşturup kullanılan, içi dolu olanlar taranabilir. bu bip39'a benziyor. ama aynısı değil.
4. Rastgele değer üretip bakmak -> havuzun büyüklüğü düşünüldüğünde gerçekten çok çok çok çok  şanslı olmanız lazım. saklamak yine bir problem, ancak adres oluşturup kullanılan, içi dolu olanlar taranabilir. oluşturulan değerin hex'ini saklamak tekrar oluşturmamaya iyi ancak bunuda saklayıp kontrol etmek bir problem olacaktır.
5. kullanılmış adreslerin yoğunluklarına göre aralıkları çıkarmak -> şu an imkansız gibi oldukça mantıksız çünkü aralıklar belirli şekilde tekrar etmiyor. ilk anahtar olan 1EHNa6Q4Jz2uvNExL497mE43ikXhwF6kZm, 1E sonraki 5,37,48,56,76,... anahtarlarda var. 3 hanelide dahada azalıyor. 4. hanelide ise aralık oldukça büyüyor.
6. Vanitygen adlı yazılımı kullanrak belirli bir desen (pattern) kalıp ne derseniz, başlangıç kalıbını veriyorsunuz size onun ile başlayan adresleri oluşturmaya çalışıyor. Harf uzunluğunu ne kadar artırırsanız, bulma ihtimali o kadar zorlaşıyor.

Şimdi daha farklı düşünüp tekrar adres oluşturmaya dönelim. 64 haneli heksadesimal bir değer var. bunu formülle Public ECDSA Key'e dönüştürüyor. buradan çıkan değer 130 haneli heks. çıkan bu değeri sha256'dan özetini alarak 64 haneye düşürüyor. sonra sha256'sı alınmış değer ripemd160'a özetliyor. Smiley yani 2^255'den 2^160'a düşüyor. forumda  Large Bitcoin Collider (Collision Finders Pool) şeklinde aratırsanız bunun üzerinden tarama yapanlara denk gelebilirsiniz.
Yukarıdaki şu an için ALTI yöntemide denemiş biri olarak özeti şu Cheesy
ilkinde başlarda kullanılmışlara denk geliyorsunuz. Sonrası boş. 2^33'e kadar geldim Smiley
İkincide denk geliyor ama gerçekten şanslı olmanız lazım. bende burada denk geldi.
Üçüncüde kesinlikle kullanılmışa denk geliyorsunuz. ama içi boş.
dördüncüde şu ana kadar denk gelmedi Smiley (160 milyon adette).
beşincide bakıyorum daha denk gelen olmadı.
Altıncı yöntemdede 1 milyon adet oluşturdum denk gelmedi. (2-3-4-5-6-7 haneli)

Diğer noktalardan biride şu. Tüm adresleri oluşturup saklamanız gerekmiyor. Saklayabilseniz zaten her kapının anahtarı sizde olurdu. Zaten 1'den başlayıp, heksadesimal 10000... (64 haneli) gelene kadar 2^252-1 adet adres oluşturacağınıza direk 2^252'den maks'a random sallayın Smiley işlem gücü olayına değinmedim. Aşırı değişkenlik gösterdiği için. dağıtık yapıda çokta önemi kalmıyor. AWS gibi sistemleri kiralayıp 1 senede yapacağınızı 1 günde yapabilirsiniz.

ltc'de btc ile aynı sistem. https://github.com/zamgo/PHPCoinAddress adresinden "Prefix List:" kısmında denk geldim. eth CSPRNG üzerinden random değer üretiyor. sha3 bilmem neye sokup adresin özetini alıyor. istediğiniz koine bakarsanız benzer yöntemler vardır. Diğer taraftan birbirine kriptopara gönderirken olan işlemler ile kafanızı karıştırmak istemedim. araştırdığınızda onada denk geleceğinizi göreceksiniz.

bir mum bir mumu yakmakla ışığından bişey kaybetmez... elimden geldiğince oltayıda balığıda göstererek anlatmaya çalıştım.
mesajı alıntılamazsanız sevinirim. (silmeyeceğim. güncelleme geldiğinde sayfa boşuna uzamasın) kaynak gösterdiğiniz müddetçe istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
bayram şekeri tadında bir paylaşım oldu. Bayramınız mübarek olsun müminler.

- DÜZENLEME 16.06.2018 - deneme kısmında dördüncüde dediğimi ikincide yaptım. karışmış arada.
- DÜZENLEME 20.08.2018 - 10^78 demişim 79 olacak tekrar okurken farkettim.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 15, 2018, 09:51:02 PM

~snip

Nefis, gayet derli toplu bir referans olmuş.
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
June 16, 2018, 03:20:02 PM
Last edit: June 16, 2018, 03:58:16 PM by tesla80

Burada güvenlik adına çıkaracağımız dersler var:
  • Brain-wallet kullanmaktan kaçının (10 tane kelimeden üretilmiş adresler)
  • Belli birşey ile başlayan bir adres kullanmayın (1alp, 1ahmet vb)
  • Adresin tamamen rastgele üretildiğinden emin olun (her bilinen nokta daha az rastgelelik yani daha zayıf güvenlik demektir)

Random adres üreten servisler : Bitaddress.org, bip38.org, Electrum

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
Kuz3y
Jr. Member
*

Activity: 237
Merit: 3

View Profile WWW
June 18, 2018, 01:09:20 PM

evet VanityGen ile bitcoin adresi üretip on-the-fly bitcoind ile sisteme import ederek 300k/key hızında 1.2 milyon adet adres üretip import ettim. wallet.dat boyutu 130MB , normal compress rarlarsak 65MB oldu.

12 milyon adres için wallet.dat ->650MB
120 milyon adres için wallet.dat ->6.5GB
1.2 milyar adres için wallet.dat ->65GB
12 milyar adres için wallet.dat ->650GB
120 milyar adres için wallet.dat->6,5 TB

yer tutuyor olacak. 120 milyar adres'te içi dolu ya da işlem görmüş bir hesap denk gelecek mi bakacağız. Smiley

edit : arama'da pattern kullanıyorum. Bakiyesi çoktan aza sıralanmak üzere 11.000 adet bitcoin hesabının (1 ile başlayanları kastediyorum. 3'ler multisig oluyor ve vanitygen ile üretilemiyor) ilk 6 karakterine göre arama ve eşleştirme patterni uyguluyorum.

kodları c# ile yazdım. hız bitcoind'nin import hızına bağlı olarak elbette düşük. Üretilen adresleri bir txt dosyasına yazdırıp başka bir servisle sadece bitcoind'ye import ettirebilirdim ama her halükarda üretilenin hızına yetişmeyeceğinden ve tamamı ile zevk için yaptığımdan dolayı daha fazla hıza ihtiyacım yok şu an için.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
mugt
Member
**

View Profile
June 19, 2018, 12:59:27 PM
Last edit: June 19, 2018, 01:12:10 PM by mugt

@Kuz3y block-parser kullanabilirsin.  şu konuda son mesajlarda (https://bitcointalk.org/index.php?topic=267618.280 ) güncel dolu adresler paylaşılmış. (https://www.dropbox.com/sh/trukk9vkumxf3j7/AACVJHE5L0KViP_vnfcxVKsHa?dl=0) 1 ile başlayanları ayırıp, sıralayıp yüklüyorum.

@tesla80 standart şifre kullanmamak daha mantıklı min 24 haneli kelime diziside olabilir. Yada belirli bir cümle dizi adsoyad dizesi bir bütün olarak mantıklı. Hatta bu kelime kalıplarına sayı ve özel karakter alıp hash alınabilir. sonra tekrar bir şifre ile hashi alınıp kullanılabilir. Ama her türlü 2.yöntemde denk gelme ihtimali var. Dediğin 1alp,1ahmet kullanmamaya KESİNLİKLE katılıyorum!

bir diğer noktaya denk geldim. ÖNEMLİ! enteresan şekilde multi-sig cüzdanlarda bazılarının içinde değer olmasına rağmen blockchain.info ve bazı sitelerde boş çıkıyor? yani cüzdan kullanılmış, gerek normal gerekse multi-sig ile para gönderilmiş. Ancak sorgularda bakiye boş çıkıyor. TX olduğu halde. yada TX bile çıkmıyor. Yukarıdaki yüklediğim dosyalardan txt olan multisig den bakabilirsiniz. Aslında çift cüzdan kullanıp. borsa-> ilk cüzdan ->multisig->ikinci cüzdan yolu izlenerek en azından belirli bir koruma sağlanabilir. lokal'den sorgulama yaptığınızda bakiye çıkıyor. Yada bakiyeyi parçalayarak tutulabilir.

Jupiter_01 (OP)
Member
**

Activity: 122
Merit: 26

View Profile
June 20, 2018, 09:53:32 AM

kesintisiz multi adres bakiye sorgulama nasıl yapıyorsunuz??
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
June 21, 2018, 02:30:37 PM

Burada bahsedilen yöntemler ile gerçek anlamda bir adet bile olsa hesap açıp içini boşaltan oldu mu? Böyle bir şey mümkün ise firmamdaki C# yazılımcım ile görüşeceğim ve bunlarla ilgili algoritmalar üzerine çalışacağım.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
June 22, 2018, 06:16:55 AM

Burada bahsedilen yöntemler ile gerçek anlamda bir adet bile olsa hesap açıp içini boşaltan oldu mu? Böyle bir şey mümkün ise firmamdaki C# yazılımcım ile görüşeceğim ve bunlarla ilgili algoritmalar üzerine çalışacağım.

Ben buldum ama boşaltmadım (hesaptaki son hareketler ve miktar önemli...bu benim tercihim, etiklikle alakalı bir şey değil bu sadece bir tercih... bu konu hakkında boş tartışmalara girmeyelim lütfen zaten yeterince tartışıldı)...eğer iyi derecede bilgili bir yazılımcınız var ise... daha önce paylaştığım bir program var onda ki bir kaç hatayı düzeltip 100.000 random tarama şeklinde ilerlenebilir...(kaynak dosyalar dahil) veya altarnetif yazılımlarla farklı birkaç alternatif üretilebilir...
qminer
Jr. Member
*

Activity: 62
Merit: 5

View Profile
June 22, 2018, 10:38:53 AM

Ben buldum ama boşaltmadım (hesaptaki son hareketler ve miktar önemli...bu benim tercihim, etiklikle alakalı bir şey değil bu sadece bir tercih... bu konu hakkında boş tartışmalara girmeyelim lütfen zaten yeterince tartışıldı)...eğer iyi derecede bilgili bir yazılımcınız var ise... daha önce paylaştığım bir program var onda ki bir kaç hatayı düzeltip 100.000 random tarama şeklinde ilerlenebilir...(kaynak dosyalar dahil) veya altarnetif yazılımlarla farklı birkaç alternatif üretilebilir...

Bu bulduğunuz cüzdanda gerçekten bakiye var mıydı? yoksa işlem yapılmış ama son bakiye sıfırmıydı.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
June 22, 2018, 11:08:36 AM
Last edit: June 22, 2018, 02:45:45 PM by Jupiter_01

Bu bulduğunuz cüzdanda gerçekten bakiye var mıydı? yoksa işlem yapılmış ama son bakiye sıfırmıydı.

sıfırlanmış olanda var olmayanda var...olay mantıklı bir şekilde gitmekte yatıyor... mugt un en son yazdıklarında mantıklı yöntemlerin tamamını açıklıyor... random, pattern vb benzeri yöntemlerle  bulunan ve boşaltılan yüzlerce adres olduğu zaten teyit edilmiş bir şey...ama zor ve sabır isteyen bir uğraş... benim bir kaç alternatif yazılım fikrim var... buda iyi bir yazılımcıya bakar...
mugt
Member
**

View Profile
June 26, 2018, 06:25:38 AM

sıfırlanmış demeyelim  Grin kullanılmış ve kullanılmamış olan var. Kullanılmış olan cüzdanlarda içinde bakiye olanda denk geliyor Smiley Jupiter yazılımcı var. Önemli olan mantıklı ilerlemek
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
June 26, 2018, 01:10:18 PM

sıfırlanmış demeyelim  Grin kullanılmış ve kullanılmamış olan var. Kullanılmış olan cüzdanlarda içinde bakiye olanda denk geliyor Smiley Jupiter yazılımcı var. Önemli olan mantıklı ilerlemek

harcanarak sıfırlanmış anlamındaydı Smiley
hocam düzeltiver şu programı işe yarıyacağını düşünüyorum...
herkes bildiğini idda ediyorda kimse düzeltmiyor hocam... eee ne işe yarıyacakki diyo millet
bi işe yarıycakki düzeltin diyoz demi Smiley hocam...
hocam bi halledersen çok makbule geçer Smiley
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 27, 2018, 02:22:25 PM

Şu konu başlığımda ki 2 ve 3 numaralı soru cevapları okuyabilirsiniz > https://bitcointalk.org/index.php?topic=4481806.0

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
mugt
Member
**

View Profile
June 27, 2018, 03:22:57 PM

@Jupiter onu düzeltmeye gerek yok. github'da bulunan python, go, js, php kodları var hazır onları düzenle. ben öyle yaptım Smiley sistemi kurdum kendi halinde çalışıyor. Müsait olduğumda ne yapmış ne bulmuş diye bakıyorum. Ama yukarıdaki yöntemleri geliştirmek lazım.  Roll Eyes

@Leteravian

2. soruda (numaralandırsan daha iyi olurdu) denk geliyor. O siteleri kullanman gerekmiyor. Lokalde kuracağın sistem ile kolaylıkla tarayabilirsin. Denk gelir mi? bilemeyiz. Bana denk geldi. Ancak hesabı boşaltmadım. Etik konusunu daha önce bu konu içerisinde tartıştık. Burada amaç farklı. Kimimiz zengin olma hayali ile kimimiz hedef adresi en hızlı oluşturabilecek algoritmayı bulmak, kimimizde TÜRK'ün adını duyurmak için yapıyor olabilir. Biz deniyoruz. Olur olmaz, belki bizden sonra gelen bizim açtığımız yolu daha hızlı geçerek amaca ulaşır.
3. soruya yanıt olarakta 2. sorudaki sitelerden biri kullanılırsa dediğin oluyor. Lokal olarak sistem çalıştığında 3. sorudaki problem gerçekleşmiyor.

Mesajlarını beğeniyorum. Forumda takip ettiğim 10-15 kullanıcı arasındasın  Roll Eyes

miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
June 28, 2018, 07:50:48 AM
Merited by Zz (3)

Ben bir tık daha ileri götürdüm gibi. Smiley
shell script ile başlayan macera python da yazılım geliştirmeye kadar geldi.
Bir kaç arkadaşımla birlikte işi çok bilgisayarda çalıştırarak paylaştırmak üzere bir planlama yaptık.
Mantık bu konuda anlatılanlardan farklı değil.
Şu şekilde bir yapı geliştirdik.

Bir VPS sunucu  üzerinde tam düğüm bir bitcoind çalışıyor.
Buna RPC ile erişip balans kontrollerini yapıyoruz.
Aynı zamanda bu sunucu üzerinde bir mysql kurulu

kişisel bilgisayarlarımızda oclvanitygen ve python kurulu

Kişisel bilgisayarda çalışan sistem :
Yazdığımız program basit hali ile şu şekilde çalışıyor.
oclvanitygen ile adresi ve privatekey'i üret
ürettiğin adresi mysql de sorgula
eğer mysql de kayıtlı değilse insert et
eğer mysql de kayıtlı ise unut. başa dön

Sunucuda çalışan otomasyon :

mysql den adresi select et
bakyesini kontrol et.
son bakiye kontrolü zamanını sql de ilgili field a yaz.
eğer bakiye 0 dan büyük ise bilgileri dolu adresler tablosuna kaydet
başa dön

sistem 3 kişisel bilgisayar, 1 vps ile çalışıyor 1 haftadır.
yaklaşık 90.000 adres üretildi. 3 hesapta 0 dan farklı bakiye bulundu. (1 mbtc den küçük bakiyeler.)

şimdi oclvanitygen in kodu ile oynamaya çalışıyoruz. gelişmeleri konuya yazarım.

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2018, 09:34:45 AM

~snip
yaklaşık 90.000 adres üretildi. 3 hesapta 0 dan farklı bakiye bulundu. (1 mbtc den küçük bakiyeler.)

3/90000 çok başarılı bir score. Gücü arkanıza almış gibisiniz Smiley
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
June 28, 2018, 03:08:06 PM

~snip

3/90000 çok başarılı bir score. Gücü arkanıza almış gibisiniz Smiley
Bir borsanın adreslerinden birine denk gelme şansını düşünüyorumda, çözümü olmayan bir sorun yaşanırdı heralde.

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  

Jump to: