Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:32:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler  (Read 33230 times)
jmkljioew
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
July 20, 2018, 08:48:02 AM

Bu olayı şaşırtıcı buluyorum - Etkinlik belirli bir adresi çözmez - program çalışmıyor  Sad
1715121126
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715121126
Reply with quote  #2

1715121126
Report to moderator
1715121126
Hero Member
*

Ignore
1715121126
Reply with quote  #2

1715121126
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715121126
Hero Member
*

Ignore
1715121126
Reply with quote  #2

1715121126
Report to moderator
1715121126
Hero Member
*

Ignore
1715121126
Reply with quote  #2

1715121126
Report to moderator
Jupiter_01 (OP)
Member
**

Activity: 122
Merit: 26

View Profile
July 20, 2018, 10:45:31 AM

http://www.ethersecret.com/388694417193525147872766792583954831276485008786424128096673596578838044286

ether için bu sitedeki mantık üzerinden gidilebilir... daha önce ustaların bitcoin için söylediği gibi sayfalayarak tarama... taramayı https://etherscan.io üzerinden yapılacaksa zaten maks. 25 adresli taramaya izin verilecek api konulmuş. yani https://etherscan.io'dan yapılacak taramada sayfalayarak tarama mecburi. ama node  kurulup bir yazılımla random adres oluşturup yerelde taratmak mümkün
asitlicecek
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
July 20, 2018, 01:26:06 PM

konuyu uzun zamandır üyelik olmadan takip ediyordum son durum nedir bulunan bir adres var mı?
redlabel
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
July 24, 2018, 08:52:38 AM
Last edit: July 24, 2018, 10:05:32 AM by redlabel

bitcoin-cli ile yeni adres oluşturuyorum ama adresi tekrarlama işlemini gerçekleştirecek komutu bulamadım.

bitcoin-cli ile uğraşmakta ayrı bir keyf

neyse echo ile hallettim

2 sorum kaldı bitcoin core ile 1 ile başlayan adresleir nasıl üreteceğiz bir diğeri ise adres üretmeyi nasıl hızlandırabiliriz
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
July 24, 2018, 12:10:31 PM

Bu olayı şaşırtıcı buluyorum - Etkinlik belirli bir adresi çözmez - program çalışmıyor  Sad
Belirli bir adrese yönelik bir çalışmam var. Olur olmaz deneyerek öğreneceğiz  Grin ancak sayfalama mantığı ile çalıştığında denk geliyor.

2 sorum kaldı bitcoin core ile 1 ile başlayan adresleir nasıl üreteceğiz bir diğeri ise adres üretmeyi nasıl hızlandırabiliriz
konu içerisinde bayram günü uzun bir mesaj yazmıştım oradaki konuları araştırarak denk gelebilirsiniz.

konuya ara ara bakıyorum. ancak gördüğüm kadarı ile konu haricinde hem buradan hem ayrı olarak ilgilenenler mevcut. benzer şekilde deneme yanılma çalışmalarına devam ediyorum. farklı tarama şekillerinde daha çok denk geldiğini gördüm. direk hesabı bulan formüle kadar çalışmaya devam  Grin Grin Roll Eyes
Jupiter_01 (OP)
Member
**

Activity: 122
Merit: 26

View Profile
August 03, 2018, 01:47:28 PM

https://github.com/ResponsiveWebApps/RandomBitcoinAddress

burda oluşturulan adresin aynı sayfada bakiyesinide görmemizi sağlayacak bir kod ekleyebilirmisiniz???
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 14, 2018, 04:38:18 PM

btc ile adres üretmek ne kadar basitte olsa çok zor benim merak ettiğim şu private key import edilirken indexleme yapıyor bunu iptal etmenin yolu var mı

geth ile ether türevi coinler için adres üretmek basit ancak toplu olarak balance kontrolü nasıl yapılabiliyor?
mugt
Member
**

View Profile
August 15, 2018, 10:10:30 AM

https://github.com/ResponsiveWebApps/RandomBitcoinAddress

burda oluşturulan adresin aynı sayfada bakiyesinide görmemizi sağlayacak bir kod ekleyebilirmisiniz???

yapılmışı var. gereksiz kodları temizleyerek lokalde kullanabilirsiniz.
http://cryptocoinfaucet.ga/?page=16541727033902313631938712144098272550405366325582129197515023305931165927762

btc ile adres üretmek ne kadar basitte olsa çok zor benim merak ettiğim şu private key import edilirken indexleme yapıyor bunu iptal etmenin yolu var mı

geth ile ether türevi coinler için adres üretmek basit ancak toplu olarak balance kontrolü nasıl yapılabiliyor?

lokalde bakiye gönderilmiş adresleri harici olarak veritabanına kaydederek sorgulayabilirsiniz. böylelikle sürekli index olayından kurtulmuş olursunuz. eski gönderilerde kullanılmış adreslerin listesi bulunmakta.
eth türevleri konusunda bir çalışmam olmadı ancak belirli bir adetten sonra oluşturduğum hex değerleri ile benzer şekilde bir taratma yapacağım.

mevcut yöntemlerle haftalık 300'den fazla kullanılmış adres denk geliyor.  hepsi farklı bakiye tutarlarında. en yenisi 2 gün önceye ait, oluşturulmuş adresleri bölümleme mantığı ile kullanılmış mı diye sürekli döngüde kontrol ederek tarıyorum. bu yıl değilsede önümüzdeki yıllarda sağlam dolu adrese denk gelecek belli Roll Eyes Cool
mdikmetas
Full Member

View Profile
August 17, 2018, 01:11:11 PM

haftalık kaç adres kontrol ediyorsunuz segvit destejki adresleri mi eski adresleri mi?
mdikmetas
Full Member

View Profile
August 18, 2018, 06:36:39 AM

btc cli ile herhangi bir adresi getbalance dediğimde adres doluda olsa 0.0000 görünüyor btc core ben kullanıyorum full node
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
August 18, 2018, 02:32:25 PM

arkadaşlar Yale, Oxford, Stanford, Harward gibi üniversiteler hakkında bilginiz var mı? Burada teknoloji okuyan süper beyinli insanları hiç araştırdınız mı? Onu da geçtim bilmem kaç teraherzlik işlemcili süper bilgisayar farmlarını duydunuz mu? Burada yaptığınız şey tam anlamıyla bir masturbasyon, delinin teki kuyuya taş atmış kaç kişi çıkarmaya çalışıyor olmaz arkadaşlar bu denediğiniz şey ne matematiksel ne de bilimsel olarak mümkün değil. Quantum bilgisayarlar hayatımıza girse bugün Quantum bilgisayarlar ev kullanıcıları için satışa sunulsa ve bu işi Quantum bilgisayarlarla deniyor olsanız bile milyonlarca yıl sürer.
bitcointr01
Full Member

Activity: 149
Merit: 100

View Profile
August 18, 2018, 02:37:16 PM

Konuyu uzun zamandır takip ediyorum, üstteki arkadaş en doğru cevabı vermiş. İçinde binlerce bitcoin olan cüzdanları var, yani yaptığınız iş imkansız. Gösterilen örneklerde brain wallet ile bilinen basit ve bilinen kelimelerden para giriş çıkışı var, yani kısacası boşa uğraşmayın zaman kaybı.
mdikmetas
Full Member

View Profile
August 18, 2018, 02:38:23 PM

yav önemli olan bulmak değil ki

mesela geçenlerde ether türevleri için gethi paylaşılmış bir coini senkroine ederek piyasada bulunan mew gibi yazılımlara nasıl entegre edebileceğimi buldum

burada mesele para bulmak değil birşeyler öğrenmek.

mesela pegas coin mew e ekledim rahatlıkla kullanabiliyorum.

+ bu iş tamamen şans işi madencilikte block bulmak gibi.

bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
August 18, 2018, 03:07:13 PM

yav önemli olan bulmak değil ki

mesela geçenlerde ether türevleri için gethi paylaşılmış bir coini senkroine ederek piyasada bulunan mew gibi yazılımlara nasıl entegre edebileceğimi buldum

burada mesele para bulmak değil birşeyler öğrenmek.

mesela pegas coin mew e ekledim rahatlıkla kullanabiliyorum.

+ bu iş tamamen şans işi madencilikte block bulmak gibi.

hayır madencilikle blok bulmak gibi değil işte tamamen farklı şeyler, madencilikte blok bulmak kasti olarak zorlaştırılan bir algoritmaya sahip ancak sizin denediğiniz teknik olarak imkansız olan bir yapıda yani suni olarak zorlaştırılmış değil doğuştan imkansız bir süreç. İlla bir şey öğrenmek istiyorsanız direk öğreneceğiniz şeyden başlayınsana neden imkansızlığı defalarca kanıtlanmış bir şeyi deneyerek öğrenmeye çalışıyorsunuz?
mdikmetas
Full Member

View Profile
August 18, 2018, 03:14:50 PM

her yazılımın bir açığı mevcut coinlerinde bu imkansız diye birşey yoktur. ona bakarsan kimse hata bulmayla uğraşmasın daha iyileştirmeye gerek duyulmasın

birde ben birşeye bakacaksam elimde imkan varken neden siteleri kullanayım. görüyorsunuz dns ile ilgili bir dünya hırsızlık oldu

beni imkansızlığı ilgilendirmiyor seviyorum böyle konuları cüzdan boş dolu  önemli değil.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
August 18, 2018, 07:36:41 PM

arkadaşlar Yale, Oxford, Stanford, Harward gibi üniversiteler hakkında bilginiz var mı? Burada teknoloji okuyan süper beyinli insanları hiç araştırdınız mı? Onu da geçtim bilmem kaç teraherzlik işlemcili süper bilgisayar farmlarını duydunuz mu? Burada yaptığınız şey tam anlamıyla bir masturbasyon, delinin teki kuyuya taş atmış kaç kişi çıkarmaya çalışıyor olmaz arkadaşlar bu denediğiniz şey ne matematiksel ne de bilimsel olarak mümkün değil. Quantum bilgisayarlar hayatımıza girse bugün Quantum bilgisayarlar ev kullanıcıları için satışa sunulsa ve bu işi Quantum bilgisayarlarla deniyor olsanız bile milyonlarca yıl sürer.

Evet. Aynen bu konunun takipçilerinin yaptığı şey teknik mastürbasyon. Bitcoin adresleme mekanizmasını anlamak, Adres üretim yapısını incelemek için yapılan bir çalışma.

Konuyu uzun zamandır takip ediyorum, üstteki arkadaş en doğru cevabı vermiş. İçinde binlerce bitcoin olan cüzdanları var, yani yaptığınız iş imkansız. Gösterilen örneklerde brain wallet ile bilinen basit ve bilinen kelimelerden para giriş çıkışı var, yani kısacası boşa uğraşmayın zaman kaybı.

Size göre zaman kaybı. Bundan seneler önce bende bu denemeleri yapmış ve çok şey öğrenmiştim.
Güzel olan hevesli arkadaşlarımızın konu üzerine kafa patlatması ve bu vesile ile bir çok temel kavrama aşinalık kazanmaları.

hayır madencilikle blok bulmak gibi değil işte tamamen farklı şeyler, madencilikte blok bulmak kasti olarak zorlaştırılan bir algoritmaya sahip ancak sizin denediğiniz teknik olarak imkansız olan bir yapıda yani suni olarak zorlaştırılmış değil doğuştan imkansız bir süreç. İlla bir şey öğrenmek istiyorsanız direk öğreneceğiniz şeyden başlayın sana neden imkansızlığı defalarca kanıtlanmış bir şeyi deneyerek öğrenmeye çalışıyorsunuz?

Meraktan Smiley öğrenme isteğinden dolayı yapıyorlar bunu.
Hatta bazıları konu takipçileri bu işi otomatik hale getirmek için istemci sunucu mimarisinde çalışan yapılar bile kurdular. Bu sayede kendilerini geliştiriyorlar işte ne güzel.

her yazılımın bir açığı mevcut coinlerinde bu imkansız diye birşey yoktur. ona bakarsan kimse hata bulmayla uğraşmasın daha iyileştirmeye gerek duyulmasın
birde ben birşeye bakacaksam elimde imkan varken neden siteleri kullanayım. görüyorsunuz dns ile ilgili bir dünya hırsızlık oldu
beni imkansızlığı ilgilendirmiyor seviyorum böyle konuları cüzdan boş dolu  önemli değil.

Kesinlikle! bu konuda deneyimlerini paylaşan arkadaşlar için önemli olan işin tekniğini deneyimleyerek öğrenebilmek.

Konuya yeni gelen arkadaşlara önerim : konuyu baştan sona tamamını bir okuyun lütfen. son 3 - 5 postu okursanız böyle yorumlar yaparsınız işte.
mugt
Member
**

View Profile
August 19, 2018, 12:41:27 PM

haftalık kaç adres kontrol ediyorsunuz segvit destejki adresleri mi eski adresleri mi?

haftalık kontrol kaç adres kontrol ettiğini bilmiyorum. zaten oluşturma adedi çok değişken. döne döne kontrol ediyor. segwit adres olayına daha bakmadım. sistem 3 ayaklı. ilki şu an sadece basit 1 ile başlayanları oluşturuyor. ikincisi kontrol ediyor. üçüncüsü yeni kullanılanları kaydediyor. ilk kısım 5 farklı yöntemle oluşturuyor. (eski mesajda hangi yöntemler olduğu yazıyor)

memlekette oksford vardıda biz mi okumadık?  Grin zaten önceki mesajları okusaydınız dediğinizi yazmışlardı/yazmıştım.

dediğinizi önceki mesajlarda yazmıştım. sadece brainwallet değil. minimum ve maksimum oluşturulabilecek değerlerin +-1.000.000.000 (1 milyar) Smiley taradım. kullanılan var. dediğiniz brainwallet'ler değil sadece. peki farklı yöntemler deneyerek taradığımda denk gelen dolu adreslere ne diyeceksiniz? evet aralıkta mutlaka denk gelecek ancak 1 - 115792089237316195423570985008687907852837564279074904382605163141518161494336 arasında. ve kuantum bilgisayarım şu an yok. (belki voleyi vurursam işleri hızlandırmak için alırım  Roll Eyes ) teknik olarak mümkün mü? Smiley

hayır madencilikle blok bulmak gibi değil işte tamamen farklı şeyler, madencilikte blok bulmak kasti olarak zorlaştırılan bir algoritmaya sahip ancak sizin denediğiniz teknik olarak imkansız olan bir yapıda yani suni olarak zorlaştırılmış değil doğuştan imkansız bir süreç. İlla bir şey öğrenmek istiyorsanız direk öğreneceğiniz şeyden başlayınsana neden imkansızlığı defalarca kanıtlanmış bir şeyi deneyerek öğrenmeye çalışıyorsunuz?
evet mutlaka denenmiştir. denenecektirde. başkasının bildiği birşeyi hemen biz bilemiyoruz. okuyoruz. deniyoruz. anlamaya çalışıyoruz. belki o sistemi yada sistemleri birleştirirek başka bir yöntem ortaya çıkacak. tıpkı makine öğrenme algoritmalarında + %1 daha doğru tahmin eden algoritmayı yazdığınızda adınızı tüm camianın duyacağı gibi. algoritmayı geliştirin adınızı koyun tarihe adınız yazılsın Smiley

Kesinlikle! bu konuda deneyimlerini paylaşan arkadaşlar için önemli olan işin tekniğini deneyimleyerek öğrenebilmek.
Konuya yeni gelen arkadaşlara önerim : konuyu baştan sona tamamını bir okuyun lütfen. son 3 - 5 postu okursanız böyle yorumlar yaparsınız işte.
@mhanbostanci'ya katılıyorum.

son olarak evrendeki tüm atomlardan daha çok bir değer var denildi. deniz kıyısında okyanusta kum tanesi aramak denildi. evet belki havuz çok büyük ancak gemiciklerimiz var Smiley kafamı deşarj edebildiğim, farklı şeyler araştırabildiğim bir sistem yapmış oldum. ki kendi başına elektriği olduğu müddetçe çalışacak. zaten her bulduğunda kontrol ederek bana gönderdiği için elbet bir gün güzel bir bildirim gelecek. belki tuvalette, belki işte, belkide hiç gelmeyecek.  Grin

konudaki tüm mesajları okumadan yorum yapan, inanmayan, etik olarak eleştiren, katılan, benzer şekilde arayan tüm müminlerin bayramını şimdiden kutluyorum. aileniz ve sevdikerinizle nice sağlıklı, mutlu bayramlar geçirmeniz dileğimle...

mdikmetas
Full Member

View Profile
August 19, 2018, 12:49:21 PM

@mugt hocam bir sorum olacak btc ve eth tarafında taramalar için hazırlıklarımın çoğunu yaptım ancak btc tarafında btc cli den btc  core bütün  zinciri indirdiği hgalde herhangi bir adreste balance kontrolu yaptığımda ne yaparsam yapayım 0.00000 diye görünüyor sebebi nedir?
mugt
Member
**

View Profile
August 19, 2018, 01:06:51 PM
Last edit: August 19, 2018, 03:41:20 PM by mugt

@mugt hocam bir sorum olacak btc ve eth tarafında taramalar için hazırlıklarımın çoğunu yaptım ancak btc tarafında btc cli den btc  core bütün  zinciri indirdiği hgalde herhangi bir adreste balance kontrolu yaptığımda ne yaparsam yapayım 0.00000 diye görünüyor sebebi nedir?
tam olarak görmeden birşey diyemem. o şekilde kendinizi her kontrolde fazladan yoracaksınız. ancak bitcoin core'u rpc ve -txindex=1 ile başlatın (dikkat tekrar tarayacak!) ondan sonra basit bir script ile kullanılmış adresleri mysql gibi kullanımı basit bir veritabanındaki tabloya aktarın. şu an 420 milyondan fazla adres kaydedecek boyutuda 40GB~ civarında (bitcoin-core değil!). bu bittikten sonra her oluşturduğunuzu lokalde tarayabilirsiniz. aslında hash160 olarak tutarsanız daha az yer kaplıyor. belirli bir tekrar deseni var mı diye normal varchar 36 byte ascii_bin olarak indexli tutuyorum. bca(bravo-charlie-alpha) adresleri tutmuyordum. son ilave ettiğim tabloda onlarıda tutmaya başladım.

eth tarafına dediğim gibi bakmadım. nasıl bir yol izlediğinizi ö.m olarak atarsanız iyi olur. o tarafada 3-4 ay sonra bakarım. şu an heks havuzu oluşturuyorum.
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
August 22, 2018, 08:18:14 AM

kaç zamandır hiç bakiye bulamamıştık. bayram tatilinden önceki bir haftada bizim otomasyon çözümünün bulduğu bakiyeler.
0.00012355
0.00098745
0.00108844
0.00000745
0.00000990
0.00001340
0.00008974
demek ki bulunabiliyormuş. Smiley
ha bakiyeler küçük. bir işe yaramaz ama bulunabiliyor olduğunu görmek güzel

Benzeri bir çalışmayı ethereum için yapmak için hazırlıklar yapıyoruz. ethereum ağında çok daha fazla çöp hesap bulacağımızı düşünüyorum.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  

Jump to: