Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:59:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler  (Read 33228 times)
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
August 28, 2018, 02:37:24 AM
Last edit: August 28, 2018, 02:50:39 AM by xRaVeNx

Ben tekrarlıyorum söylemimi, eğer bir ekip şeklinde open source çalışacaksanız destek vermeyi düşünebilirim. C bilgim ileri derecede var. Reverse konusunda da iyiyimdir, kodu değil exe yi bile çözeriz.
Eğer bir grup sistemi oluşturuculacak ise ben şuan elendim. Benim bilgim temel seviyede, benim yerime daha iyi bilen birisi çıktığına göre ben yavaş yavaş uzaklaşabilirim.
Bir grup oluşturulması ve bu grup içerisinde hiç değilse bilgi paylaşımı yapılması düşüncesindeyim. Hatta başlangıç için hiç değilse bu konuya özel bir Whatsapp grubu kurulsun en kötü ihtimalle genel bilgli verilebilir "vanitygen yerine github da ...... linki buldum bir bakın" gibi.

Not: Whatsapp kullanmıyorum o yüzden ben kuraramam ve katılamam.

Edit : mugt hocam verdiğim örnek farazi ve çok basit bir örnekti. Benim o yazıda belirtmek istediğim madem 3.partilere güvenmiyor isek en güvenebileceğim adres üretimi btccore ile yapılabilir. Btccore ile ürettiğini adresini en güvenebileceğin şekilde kendin şifreleyebilirsin. Kişi böyle durumlarda kendi bildiğini daha güvenilir görür. Bana sezar şifreleme güvenilir gelirken sana yer değiştirme güvenilir gelebilir, bu durum kişiye bağlı. Burada belirtmek istediğim yanlış anlaşılmasın.
1714899544
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714899544
Reply with quote  #2

1714899544
Report to moderator
1714899544
Hero Member
*

Ignore
1714899544
Reply with quote  #2

1714899544
Report to moderator
"Bitcoin: the cutting edge of begging technology." -- Giraffe.BTC
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714899544
Hero Member
*

Ignore
1714899544
Reply with quote  #2

1714899544
Report to moderator
1714899544
Hero Member
*

Ignore
1714899544
Reply with quote  #2

1714899544
Report to moderator
1714899544
Hero Member
*

Ignore
1714899544
Reply with quote  #2

1714899544
Report to moderator
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
August 28, 2018, 09:48:56 PM

Baya baya scam alert Üstadlardan biri büyük puntoyla yapışmasa altına belki bir çok insan kanacaktı bu düzenbazlığa. Bazen ucuz yırtarsınz ya öyle oldu.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
August 28, 2018, 10:14:30 PM

Baya baya scam alert Üstadlardan biri büyük puntoyla yapışmasa altına belki bir çok insan kanacaktı bu düzenbazlığa. Bazen ucuz yırtarsınz ya öyle oldu.

Ah ah yine konunun tamamını okumadan yapılan bir yorum.
Konudan o kadar uzaksınız ki! Lütfen konuyu baştan sonra bir okuyun.
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
August 29, 2018, 06:19:45 AM

Ben tekrarlıyorum söylemimi, eğer bir ekip şeklinde open source çalışacaksanız destek vermeyi düşünebilirim. C bilgim ileri derecede var. Reverse konusunda da iyiyimdir, kodu değil exe yi bile çözeriz.
şu an için ekip kurmak mantıksız. kurulduğunda ekip içi kodlar zaten açılacaktır. elbet bir gün belki de çok yakında sizinle iletişime geçeceğim  Roll Eyes

Eğer bir grup sistemi oluşturuculacak ise ben şuan elendim. Benim bilgim temel seviyede, benim yerime daha iyi bilen birisi çıktığına göre ben yavaş yavaş uzaklaşabilirim.  Bir grup oluşturulması ve bu grup içerisinde hiç değilse bilgi paylaşımı yapılması düşüncesindeyim. Hatta başlangıç için hiç değilse bu konuya özel bir Whatsapp grubu kurulsun en kötü ihtimalle genel bilgli verilebilir "vanitygen yerine github da ...... linki buldum bir bakın" gibi.
Not: Whatsapp kullanmıyorum o yüzden ben kuraramam ve katılamam.

Edit : mugt hocam verdiğim örnek farazi ve çok basit bir örnekti. Benim o yazıda belirtmek istediğim madem 3.partilere güvenmiyor isek en güvenebileceğim adres üretimi btccore ile yapılabilir. Btccore ile ürettiğini adresini en güvenebileceğin şekilde kendin şifreleyebilirsin. Kişi böyle durumlarda kendi bildiğini daha güvenilir görür. Bana sezar şifreleme güvenilir gelirken sana yer değiştirme güvenilir gelebilir, bu durum kişiye bağlı. Burada belirtmek istediğim yanlış anlaşılmasın.
yok ona bakarsak bende c bilmiyorum. bende mi elenmeliyim? sıfır olmayan ancak mevcut bilgi birikimine en yakın olan herkes katılmalı belirli kriterler ile. zaten hep bunu yazdım.  bence şu an bireysel çok daha iyi gidiyoruz. şifreleme içinde farklı bir şifreleme yöntemi ile şifreleyerek taban değeri değiştirilebilir. ama bu şekil yaptığınızda bile asıl keyi koruyamıyorsunuz. sebebi belli rastgele yada büyük parçalar halinde tarandığında denk gelebilme ihtimali.

hıhıhı aynen. üstadın büyük oyunu gördü ve bozdu. sende diğer mesajları okusaydın.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

Activity: 122
Merit: 26

View Profile
August 29, 2018, 07:54:32 AM

bir gurup oluşturmak mantıklı gerçekten konuyu takip eden kişilerle. ben bu konuyu takip eden her arkadaşımın zaten belli bir yetiye sahip olduğunu düşünüyorum....ether taramak nedense daha zevkli geliyor bu arada bana Smiley bu işi sistematik bir şekilde yapmak daha anlamlı olur...örneğin her arkadaş belli bir aralığı taraması
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
August 29, 2018, 05:51:47 PM

bir gurup oluşturmak mantıklı gerçekten konuyu takip eden kişilerle. ben bu konuyu takip eden her arkadaşımın zaten belli bir yetiye sahip olduğunu düşünüyorum....ether taramak nedense daha zevkli geliyor bu arada bana Smiley bu işi sistematik bir şekilde yapmak daha anlamlı olur...örneğin her arkadaş belli bir aralığı taraması
Tam bir grup oluşturmaktan ziyade hızlı iletişim kurulabilecek bir platforma geçip bilgi akışı sağlanması daha mantıklı geliyor bana. Zaten o platform üzerinde duruma göre gruplar oluşucaktır. Şuan bir grup oluşturalım desek en kötü ihtimalde bile 2 gruba ihtiyaç var. Bazılarımız ether ile uğraşıyor bazılarımız BTC. Aramızdan birisi çıkıp ben monero ile uğraşıcam dese gruptan atmak zorunda mı kalacağız ? Bu gibi durumlardan dolayı bilgi paylaşamını kolaylaştıracak ve hızlandıracak bir platforma geçmek daha mantıklı şuanki seviyede.
tesla80
Member
**

Activity: 448
Merit: 89

Full Stack Engineer

View Profile
August 30, 2018, 08:12:05 AM

Eğer bir grup sistemi oluşturuculacak ise ben şuan elendim. Benim bilgim temel seviyede, benim yerime daha iyi bilen birisi çıktığına göre ben yavaş yavaş uzaklaşabilirim.
Uzaklaşacak bir durum yok, daha birşey yapmadık ki. Belkide hiç dahil olmayacağım, diğer yandan öz güveninizi kaybetmeyin ve bilmediğiniz ne varsa oturup öğrenmeyi deneyin, benim gibi kişiler de size motivasyon kaynağı olsun sadece, vazgeçme sebebi olmasın.

şu an için ekip kurmak mantıksız. kurulduğunda ekip içi kodlar zaten açılacaktır. elbet bir gün belki de çok yakında sizinle iletişime geçeceğim  Roll Eyes
Ekip içi değil, komple açık kaynak bir projede destek veririm. Herkese açık bir proje Wink

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
August 30, 2018, 08:50:41 AM

arkadaşlar daha önce bir hocamda bashetmişti... oluşturduğum 100.000 adresi wallet dat dosyasına nasıl export edebilirim?
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
August 30, 2018, 06:42:26 PM

sorundaq o indexliyor her zaman pratik bir yolu şimdilik yok
mugt
Member
**

View Profile
August 31, 2018, 08:03:08 AM

Ekip içi değil, komple açık kaynak bir projede destek veririm. Herkese açık bir proje Wink
o zaman oclvanitygen'i workflow şeklinde grafiğini bekliyoruz Smiley 4-5 farklı çalışma şekliyle aralıkları taramak için modifikasyon önerisinde bulunabilirim.  Roll Eyes

sorundaq o indexliyor her zaman pratik bir yolu şimdilik yok

var daha önce yazdım. bitcoin-core'u rpc ile başlatın. basit bir script ile her bloğu tekrar okutup, veritabanına kaydedin. oradan adres kontrolü yapın. dediğiniz şekilde ömür gidiyor. Smiley forumda direk çıktı veren yazılımlarda var.
tesla80
Member
**

Full Stack Engineer

View Profile
August 31, 2018, 09:40:47 PM

o zaman oclvanitygen'i workflow şeklinde grafiğini bekliyoruz Smiley 4-5 farklı çalışma şekliyle aralıkları taramak için modifikasyon önerisinde bulunabilirim.  Roll Eyes
Projeniz açık kaynak hale geldi mi ki?

oclvanitygen projesi şu mudur?

Cyber Security, Mobile Security, Web/Desktop/Embedded Programming, Electronics, M2M, IoT
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
September 01, 2018, 06:49:12 AM

bana göre ortaya çıkan sonuç;
1- her kişisel bilgisayara bitcoin-core kurulacak
2- pattern, random yada belli bir sayfalamayla üretilen adresler bir txt dosyasına export edilecek
3- tüm bloklar bir yazılımla indexlenecek
4- aynı yazılımla import edilen txt dosyası satır satır bakiye kontrolü yapılacak
5- bulunan bakiyeli adresler başka bir txt dosyasına yazdırılacak...

tüm yazıları tekrar okuyunca eniyi yöntemin zaten bilinen ve uygulanan bu 5 adımlı çözüm olduğu ortaya çıkıyor. konuyu takip eden kimi arkadaşlarda bu yöntemle bakiyeli hesaplar bulmuşlar...bana göre bundan sonrasında ilerleyiş iki farklı koldan gitmeli...

birincisi yazılım bilen arkadaşların konuyu takip eden arkadaşlara bu adımlarda yardımcı olması, örneğin ben 3. adımda sıkıntı yaşıyorum yazılım bilgim az olduğu için... konuyu samimi bir şekilde takip eden arkadaşlar bu 5 adımı da düzgün bir şekilde işlettikleri zaman zaten oluşturulacak gurup  tam anlamıyla
verimli olacaktır... örnegin bir üst aşamaya geçip sistematik taramaya geçebiliriz. Ve 3. aşamadan sonra kullandığımız yazılımı geliştirip farklı girişler çıkışlar ekleyebiliriz...

ikincisi süreci anlamaya devam edip, kişisel çözümleme ve gelişim yolunda ilerleyebiliriz. bu konuyla ilgili zaten çok sınırlı sayıda türkçe kaynak var...en azından daha sonra bu tür algoritmalara merak salacak arkadaşlara türkçe bir kaynak sunmuş oluruz...

ben her iki seçeneğinde devam etmesi taraftarıyım yazılım konusunda bilgili olan arkadaşların 3. aşamadan sonrasında yardımcı olmalarını bekliyorum
mugt
Member
**

View Profile
September 01, 2018, 09:52:08 AM

Projeniz açık kaynak hale geldi mi ki?
oclvanitygen projesi şu mudur?
kendi projesini açık hale getirmek isteyen açar. zaten anlattıklarım sır değil, sadece bazı noktalarda bilgiye daha kolay ulaşılabilmesini sağladım. ulaşan zaten ulaşır. samr7'nin eski bu daha yeni.

bana göre ortaya çıkan sonuç;
1- her kişisel bilgisayara bitcoin-core kurulacak
2- pattern, random yada belli bir sayfalamayla üretilen adresler bir txt dosyasına export edilecek
3- tüm bloklar bir yazılımla indexlenecek
4- aynı yazılımla import edilen txt dosyası satır satır bakiye kontrolü yapılacak
5- bulunan bakiyeli adresler başka bir txt dosyasına yazdırılacak...

tüm yazıları tekrar okuyunca eniyi yöntemin zaten bilinen ve uygulanan bu 5 adımlı çözüm olduğu ortaya çıkıyor. konuyu takip eden kimi arkadaşlarda bu yöntemle bakiyeli hesaplar bulmuşlar...bana göre bundan sonrasında ilerleyiş iki farklı koldan gitmeli...

birincisi yazılım bilen arkadaşların konuyu takip eden arkadaşlara bu adımlarda yardımcı olması, örneğin ben 3. adımda sıkıntı yaşıyorum yazılım bilgim az olduğu için... konuyu samimi bir şekilde takip eden arkadaşlar bu 5 adımı da düzgün bir şekilde işlettikleri zaman zaten oluşturulacak gurup  tam anlamıyla
verimli olacaktır... örnegin bir üst aşamaya geçip sistematik taramaya geçebiliriz. Ve 3. aşamadan sonra kullandığımız yazılımı geliştirip farklı girişler çıkışlar ekleyebiliriz...

ikincisi süreci anlamaya devam edip, kişisel çözümleme ve gelişim yolunda ilerleyebiliriz. bu konuyla ilgili zaten çok sınırlı sayıda türkçe kaynak var...en azından daha sonra bu tür algoritmalara merak salacak arkadaşlara türkçe bir kaynak sunmuş oluruz...

ben her iki seçeneğinde devam etmesi taraftarıyım yazılım konusunda bilgili olan arkadaşların 3. aşamadan sonrasında yardımcı olmalarını bekliyorum

daha öncede o adımları yazmıştım. belki o şekil numaralı değil. ancak bu şekil daha derli toplu olmuş. miyav'da benzer şekilde yaptığını yazmıştı . hazır bizim anlatmamız yerine kendiniz bulmalısınız. gelişimini tamamlamadan kabukları kırılan tüm canlıların bazı özellikler gelişmiyor Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 01, 2018, 02:24:07 PM

Bu forumda ilk defa bir konuda insanların hevesle bir çabaya girdiğini, kendini geliştirmeye çalıştığını görüyorum.
Demek ki olay motivasyonda bitiyormuş.
Arkadaşlar,
Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, bakiye bulup bulmamanız da önemli değil.
Bu egzersizler sayesinde,
algortima ortaya çıkarma,
temel programlama,
yazılım geliştirme,
bitcoin adres yapısı,
bitcoin rpc kontrollerinin öğrenilmesi,
ortak işin birden fazla unsura pay edilmesi,
istemci sunucu mimarisi ile çalışma,
aradığın bilgiye ulaşma, bulduğunu okuma anlama yorumlama,
ve hepsinden önemlisi bilgi paylaşmayı öğreniyorsunuz.

Lütfen konuyu canlı tutun. Bilgilerinizi paylaşın. Bilgi paylaşıldıkça büyür.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
September 05, 2018, 06:20:59 AM

daha öncede burada sorduğum bir yöntemi denedim
1xx
hedefe ilk 3 krarkteri belli içinde bakiye bulunan yaklaşık 1500 adresi aldım
vanitygen ile 10.000.000 adet 1xx......... adres oluşturup bunu 500.000 lik parçalara ayırdım exel ve notepad kullanarak gereksiz satırlar silindikten sonra
exelde ilk sutuna 1500 adres ikinci sutuna 500.000 adresi yerleştirip benzerlik taraması yaptım ....
benzerlik taraması 500.000 adres için yaklaşık 5 dakka sürüyor. (bilgisayar gücüne göre değişken)
ve işe yarıyor tarama çok hızlı gerçekleşiyor...
bir hafta boyunca adres oluşturup benzerlik karşılaştırması yapacam sonucu burdan yazarım denk gelen olursa Smiley
mhanbostanci
Legendary
*

View Profile WWW
September 05, 2018, 02:45:50 PM
Merited by mugt (1)

5 dakika bu iş için çok fazla , linux kurup grep programı ile karşılaştırma yaparsanız birkaç saniye anca sürecektir.
( 100.000 satırda benzerlik araması yaklaşık 100 milisaniye sürüyor grep ile )

Unix in gücü bu işte. Smiley severek kuruyor, kullanıyor, desteğini ve eğitimini veriyoruz.
Allahım özgür yazılım felsefesini korusun kollasın amin.

Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
September 14, 2018, 02:01:22 PM

grep -o 'string1\|string2' file | paste - - > out.txt

linux ta benzerlik taraması bu komut ile mi yapılıyor?
tesla80
Member
**

Full Stack Engineer

View Profile
September 14, 2018, 10:44:57 PM

grep -o 'string1\|string2' file | paste - - > out.txt

linux ta benzerlik taraması bu komut ile mi yapılıyor?
Code:
LANG=C egrep 'str1|str2|str3' input.txt > output.txt

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 20, 2018, 06:39:20 AM

Konu takipçilerinin sesi soluğu çıkmıyor.
Galiba dolu bir cüzdan a denk geldiniz bu yüzden sesiniz çıkmıyor.
var mı yeni bir gelişme.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

View Profile
September 20, 2018, 03:23:30 PM

karşılaştırma işe yarıyor ve çok daha kolay oluyor yalnız güçlü sistem lazım...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  

Jump to: