Bitcoin Forum
May 07, 2024, 01:30:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  
Author Topic: Bitcoin; Algoritma Üzerine Yöntemler  (Read 33229 times)
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
October 03, 2019, 09:39:24 AM

compressed adresleri taramak istiyorum bu kodu nasıl revize edebilirim?

Code:
def main():
    while loop:
        privatekey = binascii.hexlify(os.urandom(32)).decode('utf-8').upper()
        pubkey = binascii.unhexlify(privatekey)
        s = ecdsa.SigningKey.from_string(pubkey, curve = ecdsa.SECP256k1)
        publickey = '04' + binascii.hexlify(s.verifying_key.to_string()).decode('utf-8')
        output = []; alphabet = '123456789ABCDEFGHJKLMNPQRSTUVWXYZabcdefghijkmnopqrstuvwxyz'
        var = hashlib.new('ripemd160')
        var.update(hashlib.sha256(binascii.unhexlify(publickey.encode())).digest())
        var = '00' + var.hexdigest() + hashlib.sha256(hashlib.sha256(binascii.unhexlify(('00' + var.hexdigest()).encode())).digest()).hexdigest()[0:8]
        count = [char != '0' for char in var].index(True) // 2
        n = int(var, 16)
        while n > 0:
            n, remainder = divmod(n, 58)
            output.append(alphabet[remainder])
        for i in range(count): output.append(alphabet[0])
        address = ''.join(output[::-1])
        extended_key = "80"+privatekey
        first_sha2561 = hashlib.sha256(binascii.unhexlify(extended_key)).hexdigest()
        second_sha2561 = hashlib.sha256(binascii.unhexlify(first_sha2561)).hexdigest()
        final_key = extended_key+second_sha2561[:8]
        WIF = base58.b58encode(binascii.unhexlify(final_key))
        database = open("data-base", "r")
        database.read().split()
        with open("data-base", "r") as m:
            add = m.read().split()
            for ad in add:
                continue
            if address in add:
                print("Found: " + ' ' +str(address))
                data = open("Win.txt","a")
                data.write("found " + str(sect)+"\n" +str(address)+"\n"+str(WIF)+"\n"+"\n")
                data.close()
            else:
                 print(str(address)+ ' ' + str(WIF))
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715045439
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715045439
Reply with quote  #2

1715045439
Report to moderator
1715045439
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715045439
Reply with quote  #2

1715045439
Report to moderator
mugt
Member
**

Activity: 183
Merit: 35

View Profile
October 20, 2019, 08:10:47 AM

Sadece yanında güncel tarih olanı güncelliyorum. Üstüne ilave edebilirsiniz. Tek parça olanı 600 bin olduğunda güncelleyeceğim.

600 bin oldu Smiley
Bloklar güncellendi.

Code:
100 Bin blok şeklinde parçalı: 
https://drive.google.com/drive/folders/1lXW81-52nOH8qExFjaCLO0R2ZILa-bDg (20-10-2019)

2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 20, 2019, 08:07:06 PM

Çok sağolasın @mugt. dosyaları indireceğim ama internetim nedense bugün çok kötü. ilk paylaştığın dosyayı indirmiştim sonra tekrar indirmedim ama üzerinden baya zaman geçti güncellemek istiyorum.  paylaştıklarında çift(duplicate) olan adres yok değil mi? mac kullandığım için Emeditor kullanamıyorum temizlemek baya sorun oluyor o nedenle sordum.
mugt
Member
**

View Profile
October 21, 2019, 05:50:58 AM

Çok sağolasın @mugt. dosyaları indireceğim ama internetim nedense bugün çok kötü. ilk paylaştığın dosyayı indirmiştim sonra tekrar indirmedim ama üzerinden baya zaman geçti güncellemek istiyorum.  paylaştıklarında çift(duplicate) olan adres yok değil mi? mac kullandığım için Emeditor kullanamıyorum temizlemek baya sorun oluyor o nedenle sordum.
100 bin'li parçalarda tekrar adres yok. Parça'lı olarak indirin. Eski bloklarda bazı hatalı işlemlerde aynı satırda birden çok adres virgüllü ayrılmış. Emeditör'de "," -> "\r\n" (regular exp.. seçili olacak) değişimi yapın. Kaydedin. Sonra komut isteminde "copy *.txt 0_600000.txt" ile tüm txt'leri tek txt yapın. Cmsort uygulaması çift kayıtları temizliyor. Yine aynı klasörde "cmsort /D 0_600000.txt 0_600000_temiz.txt" yaparak çift satırları temizleyebilirsiniz. Emeditör sıralama işleminde çok ram yiyor. Cmsort dosyalara bölerek birleştirdiği için yormadan işlemi yapabiliyor.

Önce ham bloğu kaydediyorum. Sonra bloktan 1,3,bca adreslerini blok numarasına göre ayıklıyorum. En son adres uzunluğuna göre db'ye indexli aktarıyorum. Diğer tarafta oluşturulan adresler uzunluğuna göre ilgili tablodan sorgusunu gerçekleştiriyor.
destansi
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
October 21, 2019, 10:16:18 AM

nvidia kartı olanlar bu programı kullansın. programı düşük nvidia kart ile test ettim içine koyduğum adresi buluyor program doğru hata yok. gtx-950m kart ile 10 milyon adres sorgulamayı 25mkey ile yapıyor. tek sorun ramdom yok. nvidia olanlar başka uğraşmasın en iyisi en hizlisi bu. amd yok şuan bir süre bekliyeceğim çıkartmazlarsa amd leri satıp iyi nvidia lara geçeceğim.

https://github.com/brichard19/BitCrack/files/3514377/VanitySearch-1.15.2_bitcrack_prototype.zip
Senius
Full Member

Activity: 156
Merit: 170

View Profile
October 21, 2019, 07:55:34 PM

Ethereum için şu video içerisinde bahsedilen kodu kullanmanızda fayda var : https://youtu.be/iIo91zJIFqk?t=839
Video tamamı çok güzel bilgiler içeriyor mutlaka tamamını izleyin.
mugt
Member
**

View Profile
October 23, 2019, 04:16:41 PM

Ethereum için şu video içerisinde bahsedilen kodu kullanmanızda fayda var : https://youtu.be/iIo91zJIFqk?t=839
Eski kanal adı "Enigma 1945" idi. 31 Ekim 2018'de Facebook'ta Python Türkiye grubunda paylaşmıştı. Bu gönderi içerisinde de birkaç kez paylaşıldı. Gün gelir eth'a başlarsam hazır örnekleri olmuş oldu Smiley Türkçe içerik olması iyi ancak adres oluşturmada maksimum değerden sonra tekrar aynı değeri ürettiğini gösteren videosunda bir adresin sanki iki keyi varmış gibi anlatmıştı. Video denk gelirse editlerim. Teknik bilgisi olan biri az biraz araştırma ile kim olduğuna zaten ulaşırsınız.  Grin
Senius
Full Member

View Profile
October 26, 2019, 09:54:56 AM

Eski kanal adı "Enigma 1945" idi. 31 Ekim 2018'de Facebook'ta Python Türkiye grubunda paylaşmıştı. Bu gönderi içerisinde de birkaç kez paylaşıldı. Gün gelir eth'a başlarsam hazır örnekleri olmuş oldu Smiley Türkçe içerik olması iyi ancak adres oluşturmada maksimum değerden sonra tekrar aynı değeri ürettiğini gösteren videosunda bir adresin sanki iki keyi varmış gibi anlatmıştı. Video denk gelirse editlerim. Teknik bilgisi olan biri az biraz araştırma ile kim olduğuna zaten ulaşırsınız.  Grin

Kanaldaki videoları download edip bir klasörde saklamanızda fayda var:) bakarsınız bir gün canı sıkılır kanalı siler tedbirinizi alın.
mugt
Member
**

View Profile
October 26, 2019, 10:51:15 AM

Kanaldaki videoları download edip bir klasörde saklamanızda fayda var:) bakarsınız bir gün canı sıkılır kanalı siler tedbirinizi alın.
Zaten var. Hatta facebook paylaşımları ekran görüntüleri bile duruyor. Ara ara güncelliyorum. İnternette gördüğümüz bir içeriğin silineceğini çok önceleri acı tecrübelerle öğrendim Smiley
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
November 04, 2019, 11:05:10 AM

yeni adres yokmudur bulunan konu geride kalıyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
November 05, 2019, 06:08:58 AM

Belli bir aralığı taramak yerine üretilen her adres aşağıdaki gibi bir API servisinden kontrol edilerek daha doğru sonuç elde edilebilir belki, her adres üretildikten sonra bu servislerden içinde bitcoin var mı yok mu kontrol edilirse sonuç daha verimli olacaktır.

https://api.blockdatabase.com/getbalance?address=XXXXXXXXXXXXXXXXXX
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
November 05, 2019, 06:14:40 AM

apinin kontrol süresi ne? ve limiti.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bitcamilo
Full Member

View Profile
November 06, 2019, 05:55:24 AM

Bilmem ben epeyce bir deneme yaptım saniyede 4 istek gönderdim bana mısın demedi bir limit yok sanırım olsa yazardı diye tahmin ediyorum
mugt
Member
**

View Profile
November 06, 2019, 06:27:50 AM

https://blockdatabase.com/api

Please limit your queries to a maximum of 1 every 10 seconds. All bitcoin values are in Satoshi i.e. divide by 100000000 to get the amount in BTC

Önceki mesajlarda defalarca dediğim gibi lokal sorgulama yapmanızı tavsiye ederim. Aslında önemli olan sorgulamadan ziyade kullanılmış olması.
Jupiter_01 (OP)
Member
**

Activity: 122
Merit: 26

View Profile
November 06, 2019, 08:22:36 AM

Bizim burada kullandığımız bazı yöntemlerle çözülmüş/çözülmeye çalışılan adresler... inceleyin belki siz çözersiniz 32 BTC lik bulmaca
linkteki dosyada işinize yarıyacak tüm veriler var ben kimi zamanlar uğraşıyorum

https://vlmi.io/attachments/privat-txt.24930/
bitcamilo
Full Member

View Profile
November 06, 2019, 11:15:57 AM

https://blockdatabase.com/api

Please limit your queries to a maximum of 1 every 10 seconds. All bitcoin values are in Satoshi i.e. divide by 100000000 to get the amount in BTC

Önceki mesajlarda defalarca dediğim gibi lokal sorgulama yapmanızı tavsiye ederim. Aslında önemli olan sorgulamadan ziyade kullanılmış olması.

Ben saniyede 4 istek gönderdim sorunsuz çalıştı adamların limit sistemi çalışmıyor o zaman Smiley
destansi
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 1

View Profile
November 07, 2019, 12:30:18 PM

@bitcamilo saniyede 4 istek ile bir yere varamazsın. ben su an 2080 kart ile 4900000 adet içi dolu olan adrese sorgulama yapıyorum. saniyede 750 milyon key üretip sorguluyorum. bir haftayı geçti tık yok.
Daha önceden aruze ve could chrome ye api kurdum yine sonuç hüsran olmuştu api ile uğraşma.
bitcamilo
Full Member

View Profile
November 07, 2019, 07:27:27 PM

@bitcamilo saniyede 4 istek ile bir yere varamazsın. ben su an 2080 kart ile 4900000 adet içi dolu olan adrese sorgulama yapıyorum. saniyede 750 milyon key üretip sorguluyorum. bir haftayı geçti tık yok.
Daha önceden aruze ve could chrome ye api kurdum yine sonuç hüsran olmuştu api ile uğraşma.

Ben bu proje ile bir yere varılamayacağını ilk söyleyenlerdenim zaten bir yere varmaya çalışmıyorum ki Smiley Arkadaşlara alternatif yollar önerdim sadece, ilk dediğimin de hala arkasındayım değil 1 hafta 1 milyon yıl geçse ilçi dolu bir adrese denk gelemeyeceksiniz muhtemelen.
mugt
Member
**

View Profile
November 09, 2019, 04:58:06 AM
Last edit: November 09, 2019, 02:22:07 PM by mugt

Ben bu proje ile bir yere varılamayacağını ilk söyleyenlerdenim zaten bir yere varmaya çalışmıyorum ki Smiley Arkadaşlara alternatif yollar önerdim sadece, ilk dediğimin de hala arkasındayım değil 1 hafta 1 milyon yıl geçse ilçi dolu bir adrese denk gelemeyeceksiniz muhtemelen.

İmkansız diyen arkadaşlara; geçtiğimiz yıl resimde bulduğum sonrasında gereksiz tartışmalara yol açacağı için kaldırdığım adresin 6 Ağustos itibari ile boşaltıldığını gördüm. Daha tuhafı bunu yapan rus arkadaşın bir grupta paylaştığıydı. Hani mantıken aynı adrese denk gelemeyeceği (sıralı taramada yada kısmı taramada denk gelecektir elbette) idi. Bulan arkadaşla yazıştık daha çok gelmiş ve hepsini boşaltmış. Madem bulunmuş aşağı yazdım bilgilerini. Sildiğim resmi kaydeden varsa oradan teyit edebilir bulduğumu Smiley
Silinen resmi yeniden yükledim https://hizliresim.com/JVDYjo

Umudunuzu kaybetmeyin Smiley taramaya devam.

Decimal:60000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001705
Hex:84a6cbea6996823e2c5c3c07725ef8d8ccc1e3a8a97e600000000000000006a9
Wif:5JphzDW4Dr5BcQbXa7daJesS8nhvGio6yEF7vspZAbs4Pxersod
Adres:1JmaqeZrfu1ChKZHMetK4MozzMqFkULnUL

Güncelleme : Rus arkadaşla translate sayesinde sohbeti ilerlettim. Brainflayer ile 15+ bulmuş. Arşiv amaçlı bulduğu key'leri istedim sağolsun gönderdi Smiley

Hala Telegram gruplarında brainflayer ile tarayıp bulanlar var. Buldukları adresleri boşalttıktan sonra paylaşıyorlar. Arada gözden kaçmış olabilir. Bunu ufak bir hatırlatma olarak ekleyelim.   Grin
Senius
Full Member

View Profile
November 15, 2019, 10:38:00 PM
Last edit: November 16, 2019, 09:26:41 AM by Senius
Merited by dannybrown (1), jopen (1), Blacknavy (1)

Sizin bahsettiğiniz yöntem ile @mugt arkadaşımızın bahsettiği yöntem arasında çok fark var hatta uçurum var diyebiliriz. Siz belirli bir bitcoin adresinin privatekey adresinin bulunamayacağından bahsediyorsunuz ve söylediklerinizde çok haklısınız. şurada biraz karışık bile olsa dediklerinize aynı düşüncede olduğum mesajım var.

@mugt arkadaşımız farklı bir çok sistem üzerinde çalışıyor ve son bahsettiği sistem brainflayer ve sizin düşündüğünüzden daha kolay ve hızlı denebilir. eğer doğru şekilde çalışırsanız daha önce kullanılmış içi boş veya dolu cüzdanlara rastlamanız mümkün.

Ben yaklaşık olarak 4 aydır sürekli olarak bir bilgisayar üzerinden deneme yapıyorum. pek çok farklı yöntem denedim.. kimisi işime yaradı kullanılmış adreslere ulaştım kimisi boşa uğraştırdı. kısa ve net olarak söylemek isterim içi boş, kullanılmış ve dolu cüzdanlara denk gelmeniz gayet mümkün ama yine söylüyorum sizin düşündüğünüz gibi bir veya birden fazla bitcoin, ethereum adresinin privatekey'ini brute force ile kırmak-bulmak imkansız.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 »
  Print  

Jump to: