Bitcoin Forum
May 17, 2024, 12:59:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Leak-uri Bitcoin Foundation  (Read 713 times)
rammy2k2 (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
January 20, 2014, 08:32:05 PM
Last edit: January 22, 2014, 01:08:48 AM by Cyrus
 #1

As vrea sa anunt ca retrag orice fel de suport pentru Bitcoin Foundation, in urma leak-urilor aparute, unde ei discuta despre tranzactii reversibile, si banarea unor adrese de BTC ; bitcoin-romania.ro nu sustine asa ceva .

SURSA :
https://bitcointalk.org/index.php?topic=334520.0
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3766
Merit: 2950



View Profile
January 22, 2014, 01:13:07 AM
 #2

Am dat split acestui post din thread-ul Fundatie Bitcoin in Romania pentru ca era offtopic.

Totusi, nu inteleg ce suport ofereai pentru Bitcoin Foundation inainte de a-l retrage?

*Nu sunt afiliat sau membru in Bitcoin foundation in caz ca te intrebai.

jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
January 22, 2014, 02:40:00 AM
 #3

+1 Rammy2k2
Inainte de a oferi orice sprijin oricui, intelegeti cui il oferiti. Sa facem tot posibilul ca bitcoinul sa ramana bitcoin si sa luptam imotriva tuturor celor care vor sa'l schimbe (nu sa'l imbunatateasca)!!!
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Online Online

Activity: 3766
Merit: 2950



View Profile
January 22, 2014, 03:10:05 AM
 #4

Sunt perfect de acord cu mentinerea principiilor ce stau la baza Bitcoin si nealterarea lor in mod vadit de oricine, fie o organizatie sau nu, corupta sau nu.
In fine, intrebarea mea era mai mult retorica.

rammy2k2 (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
January 22, 2014, 11:49:49 AM
 #5


Totusi, nu inteleg ce suport ofereai pentru Bitcoin Foundation inainte de a-l retrage?

Ca fondator al primului forum romanesc dedicat crypto-monezilor, as fi putut sa postez informatii despre aceasta fundatie, dar acum dupa ce am citi ce au de gand, trebuie sa fii cel putin naiv sa sustii acest lucru.


my 2 cents
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
January 22, 2014, 02:45:11 PM
 #6

      "Naiv" e foarte putin spus ca sa sustii ce au de gand. Este inspaimantator ceea ce vor sa faca. La directia pe care o iau lucrurile, fara a fi paranoic, nu pot sa nu ma gandesc ca de fapt toata chestia asta nu a fost planuita in amanunt inca de la inceput... Usor usor vad ca de la ideea de decentralizare lucrurile sunt ghidate spre "control total". Exact asta este directia spre care imping bitcoin fundation cryptocurrency'ul.
       
rammy2k2 (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
January 22, 2014, 05:51:28 PM
 #7

      "Naiv" e foarte putin spus ca sa sustii ce au de gand. Este inspaimantator ceea ce vor sa faca. La directia pe care o iau lucrurile, fara a fi paranoic, nu pot sa nu ma gandesc ca de fapt toata chestia asta nu a fost planuita in amanunt inca de la inceput... Usor usor vad ca de la ideea de decentralizare lucrurile sunt ghidate spre "control total". Exact asta este directia spre care imping bitcoin fundation cryptocurrency'ul.
       

am informatii sigure ca in curand va aparea o organizatie ce o sa militeze pentru drepturile BTC Wink
AmunRa
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
January 22, 2014, 08:06:54 PM
 #8

      "Naiv" e foarte putin spus ca sa sustii ce au de gand. Este inspaimantator ceea ce vor sa faca. La directia pe care o iau lucrurile, fara a fi paranoic, nu pot sa nu ma gandesc ca de fapt toata chestia asta nu a fost planuita in amanunt inca de la inceput... Usor usor vad ca de la ideea de decentralizare lucrurile sunt ghidate spre "control total". Exact asta este directia spre care imping bitcoin fundation cryptocurrency'ul.
       

am informatii sigure ca in curand va aparea o organizatie ce o sa militeze pentru drepturile BTC Wink

Interesant..Hmm..pai ..sunt o gramada de alternative la bitcoin ..in caz ca se va intampla asa ceva..nu cred totusi ca vor pune in aplicare ...oricum..bitcoin e in coada de peste acum...interesant de vazut ce se va intampla ...

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!