Bitcoin Forum
May 22, 2024, 08:06:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: İDEX vs Bancor  (Read 10677 times)
wolwoo (OP)
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1139

View Profile
May 25, 2018, 08:31:03 PM
Merited by suchmoon (4), o_e_l_e_o (1), Heisenberg_Hunter (1)

Arkadaşlar herkes binance diyor başka da birşey demiyor. Ancak gözlemlerim beni yanıltmıyorsa bu iki borsa binance'a 10 basar. Neden?

*henüz tam kurumsallaşmadıkları için hala amatör ruha sahipler
*Hacim yok, dolayısıyla ufak paralara 2-3-5-100x'e kadar yolu olan tokenlarla dolu!
*En yeni tokenlar önce buralara düşüyor.
*İdex'i kullanmadım ama bancor çok rahat! telegramla giriş yapıyorsunuz ya da facebook vs ile, güvenlik için önlemlerini tam bilmiyorum ama wavesdex'teki gibi 15 kelimelik seed falan var. Arkadaşınız varsa ekleyip ethereum-token gönderebiliyorsunuz.

Eksiler
*Bancor'da gözü kapalı işlem yapıyorsunuz ama başka bir borsadan aynı token'ı takip edip karşılaştırma yapabilirsiniz. price splippage özelliği zaten sizi uyarıyor.
*Hacim az ama bu sorunu da yakında çözeceklerdir. Nerde yüksek kar oraya zıplarlar>> balinalar ya da pumpçılar...

*Soru yok, hesap soran yok, günlük limit yok sanırım istediğin kadar çek-yolla...
*Diğer borsalardaki anormal hareketleri artık çok göremiyoruz. En son bcn'de binance yaptı o da kısa süreli ve withdravs'ları kapatarak...Yani artık bu piyasanın en hoş tarafı olan "büyük sürprizler"e kapalılar...

Eklemeler yapılabilir, şimdilik aklıma gelenler bunlar. Geçen sene Nisan - Mayıs'ta başlayan bittrex fırtınasını, sonrasında eylül'deki binance coşkusunu yakında bancor ve idex'te görebiliriz. Bu piyasa denetimsizliği seven piyasa!  Dediğim çıkarsa bancor token fiyatları da binance gibi zıplar. Bol kazançlar.

Altcoinleri çok yakından ilgilendiren konu olduğu için ve bir anlamda doğdukları hastane odası kabul ettiğimden konuyu buraya açtım, umarım sorun olmaz.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191
Merit: 0

View Profile
May 25, 2018, 09:06:45 PM

İdexi bir kaç haftadır kullanıyorum benim yaşadığım sorun hacmi düşük coinlerdeki makas çok fazla oluyor elimden çıkartamıyorum o yüzden.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
May 25, 2018, 09:56:31 PM

İdexi beğenenlerin çok olduğunu biliyorum ama bancoru çok duymadım bu noktadan yola çıkarak idex daha kullanışlı diyebilirim. Herkese bol kazançlar ve iyi günler.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
May 25, 2018, 10:02:02 PM

idex bence merkezsiz borsalar içinde en iyisi diyebilirim sebebine gelince forkdelta ve etherdeltada uzun süren transfer süreleri idexte yok, merkezsiz olmasına rağmen nerdeyse merkezi borsalar kadar hızlı.bazen istisnalar olabiliyor tabi.bir diğer güzel tarafı tüm merkezsiz borsalar için geçerli kayıt vs uğraşmıyorsunuz.bancorda iyi fakat emir girilmediği için o anki fiyattan satmak zorundasınız

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
May 26, 2018, 08:45:36 AM

idex bence merkezsiz borsalar içinde en iyisi diyebilirim sebebine gelince forkdelta ve etherdeltada uzun süren transfer süreleri idexte yok, merkezsiz olmasına rağmen nerdeyse merkezi borsalar kadar hızlı.bazen istisnalar olabiliyor tabi.bir diğer güzel tarafı tüm merkezsiz borsalar için geçerli kayıt vs uğraşmıyorsunuz.bancorda iyi fakat emir girilmediği için o anki fiyattan satmak zorundasınız
idex contract uzerindeki tokenlerin kontrolu icin imzalama sistemi kullandigindan islemler cok daha efektif gerceklesiyor. etherdeltada neydi oyle her islem icin ayri tx fee falan
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
May 26, 2018, 09:05:01 AM

Bancor'u çok kullanmadım ama idex her zaman merkezsiz borsalar içindeki favorim. Bir kaç ufak sorun yaşadım ama telegram desteği sayesinde anında çözüldü. Yazınızdan sonra Bancor'u da denemeye karar verdim.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 26, 2018, 09:29:17 AM

Bancor bir borsadan cok likilite sağlama platformu en büyük özelliği sabit fiyat ile satın alıyorsunuz yani alıcı satıcı emri yok. 1 btc ye su kadar bancor alırsınız diyor ve alıyorsunuz.
elimde hatrı sayılır miktarda bancor tutuyorum. 10 dolar görmüş bir coin. Icosunda insanlar cılgınlar gibi saldırmıştı. Elbet birgün patlama yapacaktır. Ico fiyatı 3 dolar civarıydı dolayısıyla suan hala bence ucuz.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
May 26, 2018, 09:55:33 AM

Idex bazen bozulsa da forkdeltadan sonra çok daha gelişmiş bişeye kavuşmak her yönden daha güzel oldu bizim için, bancor kullanmasam da idexte sorunsuz istediğimi alabiliyorum.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
May 26, 2018, 10:10:22 AM

idex benim de hoşuma giden bir borsa. etherdelta ile uğraşmaktansa idex ile hallediyorum işleri lakin hacim sorunu en büyük sorun, çözülürse bu sorun herşey daha güzel olacaktır.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 26, 2018, 10:16:12 AM

bancor henüz kullanmadım hiç ama idex candır  Grin kıymetini zaten biliyordukta geçen 4-5 gün sanırım bir bakım sürecine girdi değerini bilmeyenlerde anlamış oldu  Tongue
yanlız idex dahil hiç bir borsaya pvk vermeyiniz metamax yada ledger üzerinden bağlanınız.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Merit: 523

View Profile
May 26, 2018, 10:32:13 AM

bancor ether/fork delta ve idex çok kullandığım borsalar. Öyle 36 onay beklemek çekim yapmak için eposta onayı vermek falan yok. Tek onayda cüzdanda tek onayda borsada. Arada fiyat farkları yakalanabiliyor. Bancorunda en güzel tarafı tokenleri direk swap yapabilmek.
genel olarak tek dezavantaj ether ağı yoğun oldugunda 8-10 dolara işlem yapmak gerekiyor.
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
May 26, 2018, 10:47:21 AM

Aslında 8-10 dolar fee almıyor ekranda öyle gösteriyor bancorda ama daha sonra txid e bakarsanız eğer 2-3 dolar civarında olduğunu görürsünüz yani ben sattığımda öyle olmuştu.bancoru eğer mecbur kalırsam kullanıyorum ama idexte hacim biraz daha fazla olduğu için onu daha sık kullanıyorum.ikiside güzel borsalar aslında merkezsiz olduğu için ıvır zıvır işlerle uğraştırmıyor
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Merit: 523

View Profile
May 26, 2018, 11:17:12 AM

Aslında 8-10 dolar fee almıyor ekranda öyle gösteriyor bancorda ama daha sonra txid e bakarsanız eğer 2-3 dolar civarında olduğunu görürsünüz yani ben sattığımda öyle olmuştu.bancoru eğer mecbur kalırsam kullanıyorum ama idexte hacim biraz daha fazla olduğu için onu daha sık kullanıyorum.ikiside güzel borsalar aslında merkezsiz olduğu için ıvır zıvır işlerle uğraştırmıyor

Hocam siz ağın sıkışık oldugu anlara denk gelmemişsiniz. Görünen max fee biliyorum. Ama ağ yoğun olduğun ciddi fee ödenmesi gerekiyor. Birde fee düşürürseniz büyük ihtimal fail oluyor tx
crazy1204
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
May 26, 2018, 11:19:40 AM

İdex ciddden candır ya bancor ben de daha hiç kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum gibi ama belli de olmaz idex çok rahat ama

mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191
Merit: 0

View Profile
May 26, 2018, 11:48:12 AM

Ben deneme amaçlı kullanmadığım mew hesabımla  keystore dosyası kullanarak giriş yaptım sonrasında hoşuma gidince metamask kullanmaya başladım ama keystore u girmiş bulundum bir kaç kere.
Riske atmayıp  başka bir mew hesabına aktarıp oradan direk metamask ile mi bağlansam?
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
May 26, 2018, 12:04:00 PM

idex gerçekten merkezsiz borsalar içinde en iyisi bence.hızları gayet yeterli düşük fee ile işlem yapıyorsun kayıt ol kyc yap mail onayla falan filan uğraşmadan direk işlem yapıp paranı çekiyorsun.bir ara bakım çalışması varken sıkıntı oldu ama o günden sonra gayet stabil çalışıyor eğer böyle devam ederlerse merkezsiz borsalar içinde lider olabilirler.bancoru çok sık kullanmıyorum sadece zipt satmıştım bikaç sefer
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
May 26, 2018, 12:06:57 PM

bancoru denemedim, onun hakkında bilgim yok ama idex'i beğenerek kullanıyorum. Daha önce etherdelta ömrümü yemiş bitirmiş. token yelpazesi geniş, bounty tokenleri doğrudan burada görüyorum.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
May 26, 2018, 01:15:32 PM

Bancor'u da deneyin arkadaşlar. İki borsada gelecek vaadediyor bence. Bancor'da fee'ye mutlaka dikkat etmeniz gerekir bu arada. Geçenlerde Ethereum ağı çok yoğun olmamasına rağmen 10 dolarlık fee'yi bile kabul etmiyordu daha çok istiyordu. Totalde o kadar kesmese de yine de hesabınızda en kötü 0.02 gibi Eth bulundurmanız iyi olur.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 26, 2018, 02:41:51 PM

İdex in en büyük sıkıntısından biriside en az 0.15 eth ile işlem yaptirtiriz olması. Geçen gün 0.030 eth yolladım hot almak için fiyatı da uygundu ama alamadım. Minimum alım için yetersiz bakiye gibi bir yazı belirdi. Biraz daha eth yollayıp öyle alacağım artık. Birde sık sık error veriyor. O da ayrı bir sıkıntılı yönü. Bancor hiç duymadım dogrusu
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
May 26, 2018, 02:58:36 PM

Bancor kullanmadım ama IDEX'ten memmunum. Merkezsiz borsaların başında geliyor. Bir de işyeri bilgisayarından bir türlü giremiorum IDEXe çözemedim nedenini bir türlü.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: