Bitcoin Forum
May 28, 2024, 10:08:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nu inteleg cum este posibil asa ceva  (Read 736 times)
eagledon (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 24, 2014, 12:38:26 AM
 #1

In urma cu aproximativ 1 an si 5 luni mi-am creat un cont pe mining.bitcoin.cz si am folosit mai multe unitati de calcul pentru a "mina"
Am reusit intr-un final sa 'produc' 1.51 BTC. Valoarea era foarte jos pe atunci si am renuntat la a mai continua. Zilele astea, realizand cat de sus a urcat valoarea, am vrut sa vad ce-i cu contul meu. M-am logat si surpriza, zero, nada, nimic. Plus un log de payout catre adresa: 1PJ192n9gs13nHNNSz4Bo5AMoYGBrUvK1N, in data de 16 octombrie 2013, desi eu nu am mai folosit contul de 1 an + si in mod evident eram singurul care stia username/password.
Acum ce sa inteleg, cine m-a furat si ce dumnezeu se intampla?
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3780
Merit: 2952



View Profile
January 24, 2014, 12:54:12 AM
 #2

Imi pare rau sa aud despre patania ta, totusi cineva a avut cumva acces la contul tau. Fie ai fost o tinta, fie ai fost infectat cu ceva care continea un keylogger sau ceva similar.
M-am uitat un pic de tot la acea adresa, cred ca banii au fost trimisi mai departe intr-un cont pe vreun exchange, desi nu bag mana in foc(si nu vad neaparat cu ce te-ar ajuta).

Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
January 24, 2014, 04:03:04 AM
 #3

Nu am pretentia ca am retinut exact dar parca am vazut in unele mine anuntat ca dupa un timp de inactivitate a contului se pierde prada.  Undecided

E considerata abandon si trece la donatii.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3780
Merit: 2952



View Profile
January 24, 2014, 04:42:19 AM
 #4

E si asta o posibilitate, am minat si eu acolo acum un an si ceca, dar nu tin minte sa fi avut regula asta. In orice caz, contacteaza-l pe Slush.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!