Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:03:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: A inceput caderea??  (Read 10691 times)
executivul
Member
**
Offline Offline

Activity: 99
Merit: 10


View Profile
April 03, 2014, 06:51:15 AM
 #61

sa vinzi ? wtf ... CUMPARA!!!

uita-te in graph-uri si zi-mi cum sta in fiecare an, in primavara BTC-ul

Pai daca vindeam ieri dimineata la 490 acum cumparam la 420… Sell High -> Buy Low

Dogecoin: DRiPbAy4TNbNboNxYYcnaJoW1n2HU8dD39
VTC: VhKVNE8Spc9gqNEJqMBTqA9mGqEsniy94a
1714964612
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714964612

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714964612
Reply with quote  #2

1714964612
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714964612
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714964612

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714964612
Reply with quote  #2

1714964612
Report to moderator
1714964612
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714964612

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714964612
Reply with quote  #2

1714964612
Report to moderator
1714964612
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714964612

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714964612
Reply with quote  #2

1714964612
Report to moderator
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
April 03, 2014, 08:06:28 PM
 #62

Batranul thread al lui AmunRa scos de la naftalina in vremuri de restriste  Smiley

sa vinzi ? wtf ... CUMPARA!!!

uita-te in graph-uri si zi-mi cum sta in fiecare an, in primavara BTC-ul

Sincer la asta nu m-am gandit.. sper din suflet sa ai dreptate si sa creasca BTC

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
nfox
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 462
Merit: 250


View Profile WWW
April 03, 2014, 09:19:22 PM
 #63

Batranul thread al lui AmunRa scos de la naftalina in vremuri de restriste  Smiley

sa vinzi ? wtf ... CUMPARA!!!

uita-te in graph-uri si zi-mi cum sta in fiecare an, in primavara BTC-ul

Sincer la asta nu m-am gandit.. sper din suflet sa ai dreptate si sa creasca BTC
asa a fost in fiecare an.. n-ar avea de ce sa fie diferit acum Smiley
gigica viteazu`
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 458
Merit: 250

beast at work


View Profile
April 03, 2014, 10:09:40 PM
 #64

asa a fost in fiecare an.. n-ar avea de ce sa fie diferit acum Smiley

multi vede, putini cunoaste Cheesy

v-au pacalit chinezii... i-a vedeti cine cumpara BTC

+1 nfox
FiR3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 192
Merit: 100


View Profile
April 06, 2014, 12:38:48 AM
 #65

^ cam util site-ul, dar trebuie luat în considerare următorul aspect:
Quote
Data from MT.GOX, BITSTAMP, BTCChina, BTC-E, Bit2c, Mercado Bitcoin BR, Local Bitcoins, OKCoin, BTCTrade, Huobi China, bitx.co.za, Cavirtex

ar fi ideal (și mai echilibrat) dacă ar fi și Coinbase, bitfinex sau bitcoin.de în listă, zic eu.

▒▒▒▒▒ SC ∩ AR = {wonder}  // SC=science, AR=art ▒▒▒▒▒
Pround quantum of the Romanian Bitcoin community.
gigica viteazu`
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 458
Merit: 250

beast at work


View Profile
April 06, 2014, 10:10:37 AM
 #66

clar asa ar fi ideal insa faptul in sine ramane... chinezi cumpara BTC, prin urmare pretul scazut se datoreaza non-chinezilor care s-au lasat manipulati.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
April 06, 2014, 11:18:19 AM
 #67

Aaa, de fapt nu fug BTC-ii in China ca in adresa aia...doar au loc majoritatea tranzactiilor pe acolo (iar siteul arata si pe cele dintre chinezi ca si cum ar curge monezile spre ei)  Roll Eyes
gigica viteazu`
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 458
Merit: 250

beast at work


View Profile
April 06, 2014, 05:38:24 PM
Last edit: April 06, 2014, 08:55:03 PM by gigica viteazu`
 #68

Aaa, de fapt nu fug BTC-ii in China ca in adresa aia...doar au loc majoritatea tranzactiilor pe acolo (iar siteul arata si pe cele dintre chinezi ca si cum ar curge monezile spre ei)  Roll Eyes

sa nu exageram totusi... din 11 exchange-uri doar 4 sunt in China.
FiR3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 192
Merit: 100


View Profile
April 07, 2014, 11:08:11 AM
 #69

Nu, Gică, zice bine Mărțișorul ceea ce zice: chiar și tranzacțiile intra-naționale par pe acea animație ca și cum s-ar duce din rețeaua „mondială” către China.

Altfel, cred că suntem cu toții de acord: majoritatea BTC (cel puțin a celor tranzacționați și nu puși la ciorap) sunt deținuți de chinezi.

▒▒▒▒▒ SC ∩ AR = {wonder}  // SC=science, AR=art ▒▒▒▒▒
Pround quantum of the Romanian Bitcoin community.
shabazxz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
April 10, 2014, 03:37:19 PM
 #70

Parerea mea este ca, interesul de a supravetui BTC-ul este tot a chinezilor. Majoritatea componentelor si sistemelor pentru minat sunt de acolo. Atat timp cat este speranta de a castiga ceva, aceste sisteme se vor vinde. Litecoin-ul este cred, la inceput. Vor  aparea sisteme ASIC pentru minat Litecoin si atunci chinezii se reprofileaza.
AmunRa (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
April 10, 2014, 11:57:40 PM
 #71

Bitcoin a trecut sub pragul de $400 intr-o cadere subita..se pare ca ceva "whales" si-au pierdut rabdarea si cash out pana nu isi pierd si camasa de  pe ei Smiley ..in alta ordine de idei mantra cu "HODDL" nu prea mai tine nici aia..asa ca acum se da liber la scuturat bitcoinii din incepatorii tematori care au cumparat peste $400 si la cei care au"tinut" pina acum de monede..in speranta ca o sa creasca pretul..dar spre dezamagirea si disperarea tuturor... bitcoin nu a mai reusit sa se re lanseze ...pe termen scurt va fii o harababura unde cred ca vom vedea si preturi sub $200 ocazional...pe termen mediu..(6-8 luni)  cred ca se va stabiliza undeva intre $200 si  $300 iar dupa aceea ..neant..mi s-a spart globul de cristal..Smiley..glumesc..nu stiu depinde de ce se va mai intampla..dar daca adoptarea continua nestingherita..si pretul ramane jos (ar fii bine sa fie asa ca sa fie descurajati speculantii..)..si apar din ce mai multe afaceri "reale" adica sa vanda produse reale ..nu numai specula..s-ar putea sa vina un nou "bubble" ..dupa ce rata de capitalizare va deveni din nou substantiala ..lumea va fii uitat de esecurile din ultima perioada ( lumea are o memorie scurta Smiley ) Bitcoin va fii din nou "Cool" si "trending" si de data asta va trece de $10,000..tinind cont de faptul ca moneda asta a crescut de-a lungul timpului in modul 10..100.. 1000..10000...    si cam atat am de spus.
Eu mi-am dat cu parerea ....e randul vostru Smiley

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
April 11, 2014, 09:50:26 AM
 #72

Personal nu sunt deloc optimist vis-a-vis de adoptarea BTC-ului ca vector economic...poate doar la marfurile care il implica sau cele "de arta" care si asa nu au mult dever.

Altfel e mai mare daraua ca ocaua sa lucrezi cu el pt ca sub spectrul marilor fluctuatii trebuie sa prinzi in pret cat mai mult din risc si ca urmare pretul devine necompetitiv.

Atunci de ce sa schimb fiat-ul in BTC si apoi sa cumpar cu el? Nu este mai lesne sa il las fiat?

Fara implicarea grangurilor care sa pompeze bani in el nu vad bine cursul...sau alte dume economice mondiale.

Oricum...eu sunt siderat ca se cumpara inca ASIC-uri pt SHA cand si asa amortizarea tinea de un noroc porcesc. Dar ma rog, fiecare cu aritmetica lui.
FiR3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 192
Merit: 100


View Profile
April 22, 2014, 11:31:02 AM
 #73

În mare, sunt de acord cu Martisor (deși m-ar bucura să ne înțelăm), cu adăugarea că e bun pentru plata tranzacțiilor umane la distanță.
(mă refer la cele p2p sau smallbiz, nu la magazine mari)
Că recipientul păstrează BTCii sau îi convertește, e probelma lui.

Ar fi de apreciat un curs mai stabil, dar, precum atâtea alte lucruri bune, lăcomia f#te meciul și pentru această tehnologie faină. Embarrassed

▒▒▒▒▒ SC ∩ AR = {wonder}  // SC=science, AR=art ▒▒▒▒▒
Pround quantum of the Romanian Bitcoin community.
AmunRa (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 338
Merit: 250


I use recycled electrons


View Profile WWW
September 19, 2014, 09:01:14 PM
 #74

Bitcoin a trecut sub pragul de $400 intr-o cadere subita..se pare ca ceva "whales" si-au pierdut rabdarea si cash out pana nu isi pierd si camasa de  pe ei Smiley ..in alta ordine de idei mantra cu "HODDL" nu prea mai tine nici aia..asa ca acum se da liber la scuturat bitcoinii din incepatorii tematori care au cumparat peste $400 si la cei care au"tinut" pina acum de monede..in speranta ca o sa creasca pretul..dar spre dezamagirea si disperarea tuturor... bitcoin nu a mai reusit sa se re lanseze ...pe termen scurt va fii o harababura unde cred ca vom vedea si preturi sub $200 ocazional...pe termen mediu..(6-8 luni)  cred ca se va stabiliza undeva intre $200 si  $300 iar dupa aceea ..neant..mi s-a spart globul de cristal..Smiley..glumesc..nu stiu depinde de ce se va mai intampla..dar daca adoptarea continua nestingherita..si pretul ramane jos (ar fii bine sa fie asa ca sa fie descurajati speculantii..)..si apar din ce mai multe afaceri "reale" adica sa vanda produse reale ..nu numai specula..s-ar putea sa vina un nou "bubble" ..dupa ce rata de capitalizare va deveni din nou substantiala ..lumea va fii uitat de esecurile din ultima perioada ( lumea are o memorie scurta Smiley ) Bitcoin va fii din nou "Cool" si "trending" si de data asta va trece de $10,000..tinind cont de faptul ca moneda asta a crescut de-a lungul timpului in modul 10..100.. 1000..10000...    si cam atat am de spus.
Eu mi-am dat cu parerea ....e randul vostru Smiley


Bun gasit ...din nou la toata lumea...am tinut un ochi pe bitcoin si dupa cum se vede se apropie momentul de rascruce de drumuri...adica...ori se opreste caderea odata cu atingerea pragului psihologic de " very low" in jur de $250 si toata lumea care sta in expectativa ...inclusiv ceva companii mari de data asta vor cumpara bitcoin...ori...si asta este important dupa parerea mea...daca pretul va continua sa cada cred ca trendul va fii sa se aleaga un nou crypto ca NR 1...si banii se vor scurge in acea directie ...

Oracol Xor-Stay tuned for ICO info www.oracol.mobi
macarones
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 12
Merit: 0


View Profile
September 24, 2014, 01:55:56 PM
 #75

Era firesc. BTC e o amenintare prea mare la sistemul actual, unde cativa baieti destepti fac legea, mijloacele forte de control si subjugare fiind FIAT-ul si taxele. Cu BTC nu se poate tranzactiona legal (poate in Germania???). Toti comerciantii sunt obligati sa-si pastreze cash flow-ul converting BTC in FIAT. De-aia BTC scade usor dar constant (poate mai brusc atunci cand se panicheaza si speculatorii sau investitorii cu pozitii long). BTC e considerat marfa, nu moneda, si e tratat ca atare. Singurul atu ca "marfa" e ca se transfera si se "conserva" extrem de usor. Altfel n-ar avea nicio valoare. Valoarea e cea perceputa, data de cerere. Ori nu prea e cerere. Persoanele fizice care achizitioneaza BTC ii cheltuiesc la un moment dat (mai ales daca sunt "speriate" de evolutia cursului de schimb nefavorabila), iar comerciantii imediat ii convertesc (automat sau nu) in FIAT, pentru a-si "justifica" intrarile in contabilitate. Singurul lucru care a tinut BTC in picioare si il sustine in continuare e piata neagra, atacata tare de catre "autoritati" - vezi cazul silk road. Nu mai vorbesc de piedicile puse in cale de catre banci atunci cand ai un business care implica BTC.
mmihai1978
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 250


View Profile
October 04, 2014, 04:11:13 PM
 #76

stim ca traim vremuri de kk cand litecoin are o capitalizare mai mica decat ce avea dogecoin in vremurile bune.
serje
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1232
Merit: 1002



View Profile
October 05, 2014, 08:56:40 AM
 #77

eu sper ca la sfarsitul lui noiembrie inceputul lui decembrie o sa fie pretul cel putin de 3 ori mai mare ca si anul trecut Cheesy

Space for rent if its still trending
mavericklm
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 500


View Profile
October 05, 2014, 09:26:27 AM
 #78

Sper sa scada, sa ajunga la 100dolari sau mai putin!
Atata timp cat te vaiti si plangi si nu ai incredere atunci out!
Parerea mea Smiley
crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
October 05, 2014, 04:18:36 PM
 #79

cineva face dump teribil de aia scade pretul la BTC

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
October 05, 2014, 07:40:31 PM
 #80

Mai scade?! Huh
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!