Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:12:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Seçim anketinden bir ayrıntı dikkatimi çekti.  (Read 252 times)
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 26, 2018, 01:38:19 PM
Last edit: May 26, 2018, 06:50:58 PM by forbidden

AKP sevicilerinin büyük bir bölümü lise mezunu veya eğitim seviyesi düşük kitlelerden oluşuyor dikkatimi çekti, bu da eğitimsiz insanların çok kolay kandırılabildiği ve yönetilebildiği gerçeğini ıspatlar nitelikte.

1715029956
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715029956
Reply with quote  #2

1715029956
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715029956
Hero Member
*

Ignore
1715029956
Reply with quote  #2

1715029956
Report to moderator
1715029956
Hero Member
*

Ignore
1715029956
Reply with quote  #2

1715029956
Report to moderator
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
May 26, 2018, 03:37:18 PM

böyle basit ve ucuz ithamlarda bulunma bence. Nihayetinde adamların siyasi görüşleri ile bizim görüşlerimiz uyuşmuyor olabilir. Ama bu onlara terbiyesizlik yapacağımız anlamına gelmez dostum
CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
May 26, 2018, 04:02:17 PM

böyle basit ve ucuz ithamlarda bulunma bence. Nihayetinde adamların siyasi görüşleri ile bizim görüşlerimiz uyuşmuyor olabilir. Ama bu onlara terbiyesizlik yapacağımız anlamına gelmez dostum

Ortada basit ya da ucuz olan bir şey bulunmuyor zira adam istatistiki veri olarak bunu ortaya koymuş durumda kaldı ki gerçekten de biz onlara koyun dedikçe 'koyun dediler koyduk' cevabı veren sadece yenen tarafta olmak için oy veren ve fanatizm içinde zevkten 4 köşe olan insanlarla diğer insanların oyunun bir olmaması gerekiyor.

Eğer gerçek demokrasiye ulaşılmak isteniyorsa kesinlikle her insanın 1 oy hakkı olmaması gerekiyor. Demokrasi denilen uydurma sistem tamamen kitleleri yönlendirmek amacıyla yapılmış bir ilizyondan başka bir şey değil. Oy katsayısı olmalı, eğitim durumuna göre oy veren kişinin oyu katsayı ile çarpılmalı zira bu ülkede 1 paket kömüre 40 takla atan çok.
fikoley
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
May 26, 2018, 05:21:19 PM

Arkadaş gerçek verileri ortaya koymuş ve sonuna kendi yorumunu eklemiş. Ne bir hakaret, ne bir küfür var. Eğitim seviyesi düşük insanların diğerlerinde daha kolay kandırılacağı fikrine katılmıyorsan senin görüşündür. Yani terbiyesizlik olacak bir davranış yok ortada.

■ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ■  Blackjack.fun ■  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ■
Bitcoin - Litecoin - Dash
https://blackjack.fun
proof_seeker
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
May 26, 2018, 06:19:30 PM

bu basit veya ucuz bir itham değil ki. kendileride dile getiriyorlar bunu devamlı eğitim seviyesi yükseldikçe bizim oy oranımız düşüyor diye.

https://www.youtube.com/watch?v=hrz53vbrRcg
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
May 26, 2018, 07:54:48 PM

Iste bu yuzden ulkemizde egitim sistemi kotu insanlarin gozunu acmasini istemiyor AKP cunku gozu acilan insanlari oyuna getirmek kolay degil.
hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
May 26, 2018, 07:59:37 PM

Herkes bunun farkinda hocam. Oy aldigi yas araligi genelde 40 yas ustu ve onlarinda bir cogu eskiden okumamis insanlar ve eskiden olaylarin nasil oldugunu biliyorlar bu yuzden biraz olsun duzelen refah seviyesini tayyibe bagliyorlar. Fakat alakasi yok onla. Bunu anlatmak lazim.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
lavropolat
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
May 26, 2018, 08:02:45 PM

Hersey icin hayirlisi olsun diyelim
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
May 26, 2018, 08:05:51 PM

yav arkadas akepelı bır bakan mıydı mılletvekılıymıydı  neydı bı kere demıstı ya ^  egitim sevıyesı arttıkca akepenın oyları dusuyor dıye. akepelılere sadece gerızzekalılar oy verır...
ornek tayyıp bugun ne demıstı. chp zıhnıyetı yaptıgımız fabrıkalara goz dıktı  dedı.
be arkadas sız cumhurıyetın yaptıgı  butun fabrıkaları satmadınız mı ? ne seker fabrıkası kaldı ne de baska bısey.
sanırsam koprulerı yolları bu gerızekalılar fabrıka zannedıyor
homojenshit
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
May 26, 2018, 08:35:27 PM

memlekette şöyle de bir sorun var çok okutmayacan aydın olunca da vatan haini oluyo amk evlatları
canpare
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 3

View Profile WWW
May 26, 2018, 08:37:05 PM

Parti bunun acik ve net farkinda ve oy aldigi insanlara bunu soyleyebiliyor ve halk hala bu laflara ragmen kendilerine soyleneni hakaret olarak dusunmeyip oy vermeue devam diyor. Cok yazik.
canpare
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 3

View Profile WWW
May 26, 2018, 08:41:15 PM

memlekette şöyle de bir sorun var çok okutmayacan aydın olunca da vatan haini oluyo amk evlatları
Nasil bir laf hocam bu. Okuyanlarin tamami hain midir gozunde. Ne olacak insanlar okumasin mi cahil mi kalsin ulke gelismesin ve bu sekilde at mi kostursunlar ulkemizde. Ulke onlarin degil sadece, halkimizindir bunu unutma ve okuyan insan hain degildir kendi fikirlerine sahip olabilen bunu acik sekilde ortaya koyabilen insandir. Ha sen bu duruma hainlik diyorsan o olay ayri.
homojenshit
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
May 26, 2018, 10:19:07 PM

Nasil bir laf hocam bu. Okuyanlarin tamami hain midir gozunde. Ne olacak insanlar okumasin mi cahil mi kalsin ulke gelismesin ve bu sekilde at mi kostursunlar ulkemizde. Ulke onlarin degil sadece, halkimizindir bunu unutma ve okuyan insan hain degildir kendi fikirlerine sahip olabilen bunu acik sekilde ortaya koyabilen insandir. Ha sen bu duruma hainlik diyorsan o olay ayri.
hayır arkadaşım. adam okumuş memleketimiz için birşey kazandırmak için birşeyler yapmış onlar baş tacı. ama memleketimizde böylemi. adama aydın diyosun ülkesini peşkeş çekiyor ben bu dallamalardan bahsediyorum.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
May 26, 2018, 10:52:29 PM

Bu bilinen birşey zaten. Hatta kendileri de fırsat bulduklarında bunu açıklamaktan çekinmiyorlar. Boşuna mı eğitim sisteminin içine etmeye çalışıyorlar? Bunların döneminde dış güçler saçmalıklarıyla eğitilen kesim ilerleyen yıllar sonra bu ülkenin önemli kademelerine gelipte bu ülkeyi nasıl yönetecekler bilemiyorum.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
May 26, 2018, 11:08:02 PM

arkadaşlar ben de biliyorum bunların böyle olduğunu bir bakan düşünün eğitim seviyesi yükseldikçe akpnin oyları düşüyor demişti şimdi hangi bakan net hatırlamayacağım ama en azından bunları demek hoş değil. Ne kadar istatistiksel veri de olsa hoş mu gerçekten böyle bi veri kullanmak ? bana göre değil tamam doğrudur cahil dersiniz veya başka bişey ama yakışı kalmıyor
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 27, 2018, 12:32:44 AM

Bu yeni bir şey değil. AK Partililer de aynı şeyleri söylüyorlar. Herhangi bir seçim sonucuna bakın AK Partinin ezici çoğunlukla kazandığı bütün bölgelerin eğitim ortalaması çok düşük
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 27, 2018, 12:39:54 AM

Aslında bu bir genelleme. Eğer insanları kandırmak istersen akıllı ve eğitimli olanları da kandırabilirsin. Tek fark kullanacağın yöntem farklı olur. 
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
May 28, 2018, 08:54:25 AM

Neden terbiyesizlik olsun ki. Gerçekler bunlar. Kaldı ki , bu sonuçlar yapılan araştırmalara göre çıkıyor. Yalan değil , iftira değil. Ak partiye oy veren kesim genellikle kendini geliştirmemiş insanlardan oluşuyor ve bu insanlar çok kolayca her şeye inanabiliyor. Bu bir gerçek.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
erifubirugen
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile
May 28, 2018, 09:18:37 AM

Çok haklısın.. Eğitimsiz insan karar vermeyi, insiyatif kullanmayı beceremez pek. Ona söz geçirmek, gözünü boyayarak kandırmak çok kolaydır.  Ufukları dar olur, bi haber olurlar en önemli şeylerden. Kullanılırlar itina ile ve akıllarının ucundan geçmez kandırıldıkları..
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
May 28, 2018, 03:28:29 PM

Bunun için bir istatistik çıkarmaya gerek yoktu zaten bilinen bir gerçek. Önüne haritayı al Ak Parti'nin önde olduğu şehirleri sarıya boya zaten bu sonucu çıkartırsın  Smiley
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: