Bitcoin Forum
June 23, 2024, 01:13:39 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Antminer Z9  (Read 228 times)
ilsen (OP)
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
May 26, 2018, 08:12:29 PM

Merhaba Arkadaşlar 20 haziranda 2-5 adet Antminer Z9 almayı düşünüyorum ama bu işe kredi çekip girmek makinenin parasını amorti eder mi makine ve para kazandırır mı kar edebilir miyim
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
May 26, 2018, 09:46:05 PM

Kredi çekip girenlerden duyduğum kadarıyla zorluk vs artması hesaba katılınca çok sorun yaşayanlar var. Kenarda paranız varsa girin değilse tavsiye etmem  Cool
dbmaster
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
May 27, 2018, 03:22:29 AM

Merhaba Arkadaşlar 20 haziranda 2-5 adet Antminer Z9 almayı düşünüyorum ama bu işe kredi çekip girmek makinenin parasını amorti eder mi makine ve para kazandırır mı kar edebilir miyim

S9 alacaskınız analdıgım kadarıyla ! Kesınlıkle almayın amorti falan etmez ve 6 ay ıcınde elektrık parasınıda cıkartmaz, S9 lar çöptür... Cihaz bugun ayda 185 dolar kazım yapar 100 dolar elektrık yapar. BTC nın fıyatı artıcak dıye beklemeyın cunkı artmayacak 8k ıle seneyı bıtırır BTC. Ama BTC zorlugu önlemez, orantısız ve mantıksız sekılde artmaya devam edıyor. Kim neye guvenıp S9 alıp halen zorlugu arttırıyor anlamadım ama lanlar pişman olacak yakın zamanda
ilsen (OP)
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
May 27, 2018, 11:19:31 AM

S9 alacaskınız analdıgım kadarıyla ! Kesınlıkle almayın amorti falan etmez ve 6 ay ıcınde elektrık parasınıda cıkartmaz, S9 lar çöptür... Cihaz bugun ayda 185 dolar kazım yapar 100 dolar elektrık yapar. BTC nın fıyatı artıcak dıye beklemeyın cunkı artmayacak 8k ıle seneyı bıtırır BTC. Ama BTC zorlugu önlemez, orantısız ve mantıksız sekılde artmaya devam edıyor. Kim neye guvenıp S9 alıp halen zorlugu arttırıyor anlamadım ama lanlar pişman olacak yakın zamanda

görmüyormusun S9 mu yazdım ben buraya Z9 yazdım
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
May 27, 2018, 03:45:28 PM

kredi ile ne madencilik yada herhangibir kripto para yatırımı yapmanızı kesinlikle tavsiye etmem.
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
May 27, 2018, 09:47:58 PM

z9 ne hocam yeni mi çıktı ben bir s9 biliyorum en son çıkan cihaz olarak
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
May 28, 2018, 12:20:26 PM

Kripto piyasalarda yarin neler olabilecegini bilmeniz imkansiz gibi birsey. Biyle bir durumda kredi ile bu islere girmek pek akillica olmayabilir. Ayrica mining olayi hergun degisiklik gosteriyo. Cok riskli bi durum bence.
Mine the Architect
Newbie
*

Activity: 17

View Profile
May 28, 2018, 01:25:12 PM

yani madencilik isine kredi ile giriceksen bile tek yatirim kaynagin o kredi olmasin enazindan. kenarda birikmis bi paranda olsa senin icin daha iyi olur. ayriyitten ASIC makina almani hic tavsiye etmem , ASIC piyasasasi gittikce kotuye gidiyor ve Yaritimindan donus alman cok uzun bir sure alicak. onun yerine GPU mining bi rig kur kendine iyi piyasada arastirma yap yeni generasyon kartlar icin bekle, yeni cikan algoritmalari mining sistemlerini devamli takip etmen lazim verimli olabilmek icin. 

ORNEK:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=4131001.0

kisacasi kolay yoldan olmuyor bu isler ama arastirirsan yavas yavas ilerlersen olur

saygilar
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
May 28, 2018, 04:27:32 PM

Antminer X3 ilk çıktığı günlerde günde 200 dolar kazandırıyodu, şimdi 20 dolar bile kazandırmıyo.
İlk günlerde iyi kazandırır, sonra coinler fork yaparsa cihaz çöp olur. Değil kredi elektrik parasını bile zor çıkarıcak duruma gelir.
mckeyshout
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
May 28, 2018, 06:58:53 PM

Kredi çekip herhangi bir işe girişmenin pek mantıklı olacağını düşünmüyorum. Altını çizerek söylüyorum herhangi bir işe bile girişmek mantıklı gelmiyor bana, ama tabi ki bu benim düşüncem.
Kredi çekip bir dükkan açtığınızı varsayalım. Misal ben Eskişehir'de yaşıyorum ve burası bir öğrenci şehri olduğu için buraya yapılacak en mantıklı yatırım öğrencilerin en uğrak mekanlarından olan bir cafe&pub açmaktır. 500 bin liralık bir yatırım ile herkesi içine çeken ve hiç bir zaman boş kalmayacak bir işletme açılabilir düşüncesindeyim, ama ticarette her zaman risk vardır ve sürekli yeniliğe açık olmak gerekir. Günümüzde her şeyin modası çabuk geçiyor ve gündemi takip etmek gerekli. Açılan kafenin konsepti o zamanın şartlarına göre iyiyse ilk 6 ay 1 sene dolup taşar, sonra modası geçer ve sadece müdavimine hitap eder. Bu işyerine yapılan yatırımın kredi çekilip değilde kenardaki birikmiş parayla yapıldığını varsayarsak, 1 sene gibi kısa bir sürede yatırımın belli bir kısmının karşılığı alınmış hatta üzerine kâra bile geçilmiş olabilir. Bir sene sonrasındaki zaman zarfında da ya yeniliğe gidilir ya da işletme kapatılırsa ya az bir zarar ile ya da ufak bir kâr ile bu maceradan sıyrılmış olabiliriz. Tabi bu senaryonun tam terside var, ona hiç giripte sıkmayayım okuyanları.
Gelgelelim bizim konumuza sizinde bahsettiğiniz madencilik işine girmeye. Tekrar söylüyorum ben kesinlikle tavsiye etmiyorum kredi çekipte bir işe girişmeyi. 3 olur 5 olur elinizde ne kadar varsa başlangıç aşamasında o kadar yatırımla girip işi inciğine cinciğine öğrendikten sonra, zaten kimseden tavsiye istemeden yüksek miktarlarda kredi çekipte girersiniz bildiğiniz işe. Madencilik ya da kısacası kripto para dünyasının varlığının asla son bulacağını düşünmüyorum. Bugün bitcoin, ethereum kazarsınız, ertesi gün zec, xmr ya da xrp kazarsınız. İşi bildikten sonra her türlü madencilikten de ekmek yersiniz, borsadan da. Önemli olan sizsiniz. Sizin neyi istediğiniz neyi arzuladığınız ve neyi yılmadan yapacağınız. Buna karar vermeniz. Bu sadece madencilikte böyle değildir, yaşamın her evresinde karşımıza gelen şeydir. Mining community'si sürekli değişen bir community'dir. Aktif olmanız, gündemi ve piyasayı takip etmeniz gerekir. Bu yüzden size vereceğim tek tavsiye ilk başta ufak bir yatırımla bu işe girişip, daha sonra işi iyice kavradıktan sonra az önce de söylediğim gibi kimseden tavsiye bile almadan kredi çekipte yatırımınızı artırabilirsiniz.
Yani ben herkesin düşündüğü gibi "bugün dolar çok pahalı, gpu almak sıkıntı, şimdi madenciliğe girilmez" demiyorum. İşi biliyorsanız ney ne kadar pahalı olursa olsun kazanırsınız. Sadece piyasadaki inişler çıkışlar sizi üzmeyecek ve her zaman dik durabileceğiniz kadar bilmelisiniz kripto dünyasını. Bende bunun ilk başta kesinlikle kredi çekmeden ufak bir yatırımla pekiştirileceğine inanıyorum. Ha şansınız vardır 100 bin kredi çeker kazarsınız x coini o coinde birden pumplanır "paraya para demezsiniz" ama her işe girilirken hep iyi taraflar düşünülür öyle girilir. Diğer ihtimali göz ardı etmeyin, yatırımı düşük tutun, küçük oynayın, balina olmak için ilk önce küçük balık yiyin vesselam.
ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
May 28, 2018, 08:56:47 PM

hocam z9 diye bir şey ben hiç duymadım varsa da bilmiyorum,  ama dikkat edin dolandırılmayın, çok dolandırıcılar çinliler
yusuftkngr
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
June 02, 2018, 10:16:59 PM

Sadece bu iş değil diğer işlerde de kredi çekip başlamanızı önermem. Bu işin bir garantisi yok yarın öbür gün bir sıkıntı çıkınca bankaya ödemenizi yapmakda zorlanırsın.
yuncum
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 10, 2018, 04:28:24 PM

alma alma alma Smiley Z9 equihash için çıkacak yakın zamanda birçok coin HF yapıp bu cihazı devredışı bırakırsa kalırsınız ortada
munhunbe
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
June 10, 2018, 04:37:42 PM

B2 çıktı arkadaşlar GMO firması 24TH gücünde bir bitcoin makinası almak isteyen ona baksın geçen yıl dash makinası alanların elinde kaldı antminer almayın

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
June 10, 2018, 04:38:39 PM

Innosilicon 10k dolara 50k sol/s A9 Zmaster cihazları satmaya başlamış. Bitmain Z9mini almayı düşünen varsa incelesin.
typiclerai
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 01:30:03 AM

eğer sanayii elektriği gibi uygun elektrik bulursanız şu an aylık anca 400 500 tl kar bırakıyor, yakında elektrik parasını zor çıkarır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: