Bitcoin Forum
June 24, 2024, 03:40:06 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin yeniden piyasayı canlandırabilecek mi?  (Read 455 times)
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
May 27, 2018, 07:42:02 AM

Geçtiğimiz saatlerde, Bitcoin fiyatının, aşağıdaki 30 dakikalık grafikte  gösterildiği gibi, alım hacminde ani bir artış kaydedildi. Bu artış ile fiyat  7.410 dolardan 7.550 dolara yükseldi. Hafta sonu itibariyle Kripto para piyasasının da biraz yükseldiğini ancak daha  önemli bir hareket için mücadele ettiğini söyleyebiliriz. Sektörde bulunan tüm kripto yatırımcıları ise Bitcoin yeniden piyasaya hareket getirebilecek mi? Sorusuna cevap arıyorlar.

bitcoin yeniden

Bitcoin yeniden 6.000 dolar seviyesine geri döner mi?
Wall Street firması Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee ve John McAfee‘nin de dahil olmak üzere birkaç yatırımcı, Bitcoin’in kısa vadeli büyümesi konusunda iyimser olduğunu ifade ediyor. Kripto para birimi araştırmacısı Willy Woo ise Bitcoin fiyatının 6.000 doların altına düşme olasılığının da yüksek olduğunu dile getirdi:

Bitcoin fiyatının 7.000 dolar desteğine tutunamayıp, 5.000-5.700 dolar bandına gerileceğini ön görüyorum. Daha iyi bir tahmin yapmak için ise Haziran ayını bekliyorum.

Willy Woo bu tahminini, Bitcoin’in aşırı güçlü düşüş eğilimine, yüksek NVT sinyaline ve volatiliteye dayanarak yaptığını dile getirdi.  Bitcoin fiyatının şu anki seviyesinden 8.000 dolarlık bir bölgeye geri döneceğini beklenmediğini de sözlerine ekledi.

Kripto para yatırımcısı ve Blocktower kurucularından Ari Paul, 25 Mayıs’ta da benzer bir noktaya işaret etti. Paul, düşük hacimli düzeltmelerin mevcut periyodu nedeniyle hacim ve fiyatlarda ani bir artış beklenmediğini belirtti.

Yukarıdaki 30 dakikalık Bitcoin tablosunda görüldüğü gibi, Bitcoin hacmi ve tüm kripto para piyasası, Mayıs ayı ortasından bu yana nispeten düşük kaldı. Üç alış ve satış artışının yanı sıra 24 Mayıs itibariyle, Bitcoin hacmi nisan ve mayıs ayı başına kıyasla önemli ölçüde düşük kalmıştır.

Ocak ayından bu yana Bitcoin’in eğiliminin, kısa vadede 6.500 dolar seviyesinden geri döndüğü görülüyor. Ancak analistler, kripto para piyasası hacminin bu şekilde düşük kalmaya devam etmesi durumunda, Bitcoin fiyatının 6.000 doların altına inebilme ihtimalini yüksek görüyorlar.

Consensus 2018 sonrası Bitcoin yeniden artar diye düşünenler çoğunluktaydı
New York’taki Consensus 2018 konferansından sonra Bitcoin değerinde yüzde 70’lik bir artış tahmininde bulunan Tom Lee, kısa vadede Bitcoin için 25.000 dolarlık bir fiyat hedefini tahmin etmek için kurumsal yatırımcı argümanına başvurdu.

“Bence kurumsal yatırımcılar çok ilgi topladılar ve henüz birtakım yasal belirsizlikler olduğu için henüz kripto piyasasına tam anlamıyla adapte olamadılar. Ancak, bir varlık sınıfı olarak kriptoya bu tür bir sermaye girişinin, Bitcoin’in yeni zirvelere çıkması için güçlü bir neden olarak karşımıza çıkıyor.”

Şu anda, kripto para birimi sektöründe çok az sayıda kurumsal yatırımcı var ve büyük ölçekli multi-milyar dolarlık emeklilik fonları, düzenleyici engeller nedeniyle kripto para elde etmek için mücadele ediyor.

Tom Lee ayrıca düzenleyiciler tarafından piyasa kazandırılabilecek bazı şeffaflıkların Pazar kurumsal yatırımcıyı çekebileceğini düşünüyor. Fakat piyasa yeni gelen kurumsal yatırımcıların büyük çaplı sermayelere taşımasının ise aylar sürebileceğini düşünüyor.

https://kriptoparahaber.com/bitcoin-yeniden-piyasayi-canlandirabilecek-mi.html
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
May 27, 2018, 08:30:19 AM

piyasa çok hareketli. her an yükselme olabileceği gibi düşme de yaşanabilir. şahsen bitcoinin 7000 doların altına ineceğini düşünmüyorum. yedibinlerde takıldı ama her an 8000 ler in üstüne tekrar çıkabilir..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
May 27, 2018, 11:37:08 AM

Piyasa mutlaka canlanacak. Son günlerde iyi haberler birbirini takip ediyor. Büyük yatırımcılar kripto paraları radar altına aldılar. Bunların bir yerde artık karşılığını almaya başlayacağız.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
May 27, 2018, 12:04:44 PM

Elbet yükselecek ama ne zaman. Sanırım daha dibi bulamadık ben 6000$ altına düşeceğini sanmıyorum ama bu ihtimali dillendirmeye başladılar. Bakalım bekleyip göreceğiz yapacak bir şey yok.
virtue44
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 7

Community Manager at Bitsurf.eu

View Profile WWW
May 27, 2018, 12:07:56 PM

Haziran sonunda 5900 civarına düşeceğini söyleyenler var ama ben 7000 altına düşeceğini pek sanmıyorum. Yakında kendini toparlamaya başlar.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
May 27, 2018, 12:10:19 PM

Bu ufak yükseliş hareketleri beni hep çok fazla kuşkulandırıyor. Bence aldatmaca ve geri çekilme olacaktır tekrardan. Kısa vadede hızlı yükselişe umudumu kaybediyorum artık ben. O beklediğimiz hızlı yükseliş gelmeyecek bence. Bu yıl geçen yıl gibi geçmeyecek gibi.
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
May 27, 2018, 12:13:39 PM

İyimser olmak için henüz erken. Uzun vadede yükseleceği konusunda kimsenin şüphesi yok ancak piyasa kısa vadede iyimser olacak emareler göstermiyor. McAfee gibi spekülatörlerin sözlerine güvenip yatırım yapılmaz.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
May 27, 2018, 01:18:14 PM

Ocak ayında itibaren kripto piyasasına baktıkça ve özellikle bitcoinin durumunu gördükçe hiç iç açıcı bir durumda olduğumuz çok açık ve net , bitcoin rakamı böyle giderse  tekrar 10 bin dolar seviyelerini görmesi eylül ekim aylarını alacak diye öngörüyorum.
alchera
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
May 27, 2018, 01:27:43 PM

zaman duraklama zamanı..günüü gelince harika bir çıkış yakalayacağına eminim..biz o trende olurmuyuz hayır...tşkler
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 27, 2018, 03:31:37 PM

Bu yaza boğa geldi geldi gelmedi seneye bekleriz gibi düşünüyorum. İki ileri bir geri devam eder. Hacim artsa yükseliş başlar hacim düşük şuan.
Razor5
Full Member

Activity: 322

View Profile
May 27, 2018, 05:11:53 PM

Kesinlikle canlandıracaktır şu an durgun ve birazcık düşüşte gibi duruyor ama kısa bir zamanda tekrar mutlaka artacaktır ve bütün piyasayı ciddi anlamda etkileyecektir.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     │      JINBI      │       T H E   G O L D E N   I C O     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████████████                     JOIN ICO  -  21st  J U N E                     ████████████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄          Whitepaper       Telegram       Twitter       Reddit           ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 27, 2018, 06:38:53 PM

Düşüş seviyesinin 6bin dolardan daha aşağı gelmesini beklemiyorum ben açıkçası. Gelmesini de bizler istemediğimiz için satış yapmayiz bu da düşüşü durdurur tabiki de. Lakin yükselme zamanı için çok vaktimiz var gibi duruyor. Piyasa da hiçbir canlılık yok.
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163

View Profile
May 27, 2018, 06:46:25 PM

Bence henüz erken bir şeyler söylemek için ama 7000 doların altına düşeceğini sanmıyorum elbette canlanacak piyasa emin olun hareketlilik başladı
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
May 27, 2018, 07:12:48 PM

ülkemiz için düşündüğümüz de bu durumu çok fazla istiyoruz aslında çünkü ekonomi şuan ciddi durum da çok kötüye gidiyor ve bu gidişe birşeyin engel olması gerekiyor

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
May 27, 2018, 07:19:19 PM

bence canlandıracak ve tekrar esip gürleyecek bu aralar durgun olması öldüğünü göstermez bence ben öyle düşünüyorum, yakında ya da orta vadede tekrar şahlanıp esecek.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
May 27, 2018, 07:57:49 PM

Canlanması neye göre kime göre şimdi. Buradaki bircok insan 16 18 bin filan bekliyor canlılık olarak. Benim için 11 bin olması bile büyük bir canlanma olur açıkçası ki o da temmuz ayı gelmeden olur gibi düşünüyorum.
abernaty
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
May 27, 2018, 08:15:50 PM

10 bin dolari gecmesi hareketlendirecektir butun piyasayi fakat bunun icin bitcoine cok hacim lazim.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
May 27, 2018, 08:19:25 PM

Bu hacimle piyasanın çok da canlanacağını düşünmüyorum. Tabi birde önümüzde 10000 dolar gibi güçlü bir direnç bizi bekliyor.
brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372

View Profile
May 27, 2018, 08:19:53 PM

Hepimizin umudu o yönde ama biraz daha zorlayacak ve bıkmamızı bekleyecekler gibi. Yeni bir dip hareketi de gelebilir. Sakin kalmakta fayda var.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 27, 2018, 08:34:43 PM

En 10 bin dolar gerekiyor yeniden hareketlenmesi icin piyasanin ki 10 bin dolarin uzerinde belli bir sure kalabilmesi ve yukselise devam etmesi gerekiyor.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: