Bitcoin Forum
June 28, 2024, 03:36:09 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Paralara Bakış Açınız Nedir?  (Read 237 times)
ferdimutluiphone (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
May 28, 2018, 11:55:07 AM

Kripto paralar son bir kaç yıldır yaygınlaşarak sürekli haberlerde de karşımıza çıkıyor, Buna bakış açısı kişiye göre değişkenlik gösteriyor. Benim gözlemlediğim birkaç bakış açısını aşağıda sıraladım. Siz bu duruma nasıl bakıyorsunuz,

Olumsuzlar;
1- Sanal bir para olduğu için (öyle bilindiğinden) insanlar çok tedirginler. Elle tutulur bir şey görmeye alışkınız.

2- Yine elle tutulur bir şey olmadığı için kaçak göçek çok olur endişesi,

3- Bilmeyenlerin ilk yorumu bunu takip etmek imkansız olur düşüncesi,

4- Hackerlar yoluyla paranızın çalınabilme endişesi (haklılar son zamanlarla çok sık olmaya başladı)

5- Birde olmazsa olmaz neden helal / haram tartışması

Olumlular;
1- Bankalar denilen resmi tefecilerden kurtulacak olmamız (şahsi yorumum)

2- Çok hızlı bir şekilde alım satım ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecek olmak,

3- Çeşit çeşit kredi kartı yada nakit para taşımak zorunda kalmamak,

aslında çok var ama siz neler düşünüyorsunuz? Paylaşırsanız sevinirim.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
May 28, 2018, 03:15:30 PM

hocam ben kripto paraların geleceğimizi değiştireceğine inanıyorum onun dışında helal haram tartışmalarına girmiyorum
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266
Merit: 0

View Profile
May 28, 2018, 03:58:00 PM

Hackerlar yoluyla paranızın çalınabilme endişesi (haklılar son zamanlarla çok sık olmaya başladı)  , evet hocam bu iş iyice rezil bir hal almaya başladı
catbtc
Jr. Member
*

Activity: 94

View Profile
May 28, 2018, 06:56:25 PM

Çoğunluk çekinerek bakıyor kripro paralara ve teknolojisine . Bu bana 2000 li yıllarda internet üzerinden alışveriş zamanlarını hatırlatıyor. Herkes internetten alışveriş mi yapılır diye şaşırarak bakıyordu . Şimdi herkes donuna çorabına kadar netten alıyor . Hepsiburada.com ilk kurulduğunda yanılmıyorsam 1 ayda 4 adet ( dört ) satış yapabilmiş , buradan düşünün .

İnternetin yayılması sonrasında olduğu gibi kripro paralar ve teknolojileri hayatımızın her alanında yer alacak . Şahsi fikrim budur .

Borsa tarafı ne olur , fiyatlar ne olur kim üstte kim altta kalır zaman gösterecek . Kısaca HODL hocam Smiley
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
May 28, 2018, 07:28:05 PM

Son zamanlarda medyada oluşturulan olumsuz havanın etkisi var. İnsanlar yatırım yapmaktan kaciniyor.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
May 28, 2018, 07:33:38 PM

Kripto paralar ile ilgili en önemli ve en önemsiz bir durum sadece kripto paraların merkezsiz borsalarda işlem görüyor olması , blockchain tabanlı borsalarda işlem görmeğe başladığı an herhangi bir olumsuz durum yaşanmayacaktır .
blogmute
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
May 28, 2018, 08:35:40 PM

benim bakış açım  azar azar alıp uzun vade saklama, ara ara da al sat yapıyorum bu koini
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
May 29, 2018, 11:26:52 AM

Olumsuzluklar noktasında ilk 4 maddeyi ben yoğunlukla yaşamıştım. Eminim çoğunuz da yaşamışsınızdır ama piyasaya biraz hakim olmaya başladığınızda bütün kaygılar kayboluveriyor  Smiley

xXBEVOXx
Full Member

Merit: 100

https://cryptassist.io

View Profile
May 29, 2018, 12:18:14 PM

Kripto paralar insanların ve şirketlerin hayatına kolaylık getirdi bence. Herkes çok rahat bir şekilde bu alanda yatırım yapabilir para kazanabilir hale geldi. Ekstra bir durum ve insanlar bunu benimsedi de. Evet hacker sorunu var ortada ama hırsızlık hep olan bir şeydi zaten. Sadece onlarda zamana göre modernize ettiler kendilerini.   Herkes bu piyasaya girdiğinde kazanmak için giriyor ve farklı yol izliyorlar. Kimisi alıp unutuyor kimisi al-sat yapıyor.  Ama herkes bir şekilde bunun içinde.  Ben geleceğin bu noktada şekilleneceğini düşünüyorum. Bütün ülkelerce kabul edilen tek bir para birimi olacaksa bu kripto paralardan biri olacak bence.

sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
May 29, 2018, 12:32:01 PM

Kripto paralar candır , fakirin umudu geleceğe daha ümit ile bakabileceği bir pencere ,yaşama sevincidir , kripto piyasasında en sıkıntılı durumlar ise her şeyden her durumdan çok çabuk etkilenmesi fiyatların bir anda düşmesi .

markandum
Member
**

View Profile
May 29, 2018, 12:38:45 PM

Ktripto paraların artıları eksileri çok tur ama en önemli sorun haram helal tartışmasıdır. Bu tartışmanın bir an önce sonuca bağlanması lazım, bir çok müslüman bu yüzden yatırım yapamıyor.

[/center]
SoneriuS
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile
May 29, 2018, 12:45:24 PM

İnternet ilk çıktığında(yani yaygınlaştığında) çocuklarınızı uzak tutun vs gibi laflar oldu. Ademoğlunun yeni çıkan teknolijere alışma süreci çok sancılı oluyor. Gel gelelim internet şu anda vazgeçilmez oldu. Zamanı geldiğinde kripto da aynı şekilde vazgeçilmezlerimiz arasında yer alacak. Bu sebeple olumsuz bir bakış açısına sahip değilim. Zamanla göreceğiz ve öğreneceğiz.
Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
May 29, 2018, 12:50:06 PM

İki günde bir çaldılar çırptılar alı koydular hacklediler haberleri geldikçe bu işe olan bakış açısı sürekli şekilde olumsuz olacaktır bu haberler gölgede bırakıyor.
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
May 29, 2018, 12:52:02 PM

Genelde oyunun dışında kalanlar bu olumsuzluklara çok fazla rol biçiyorlar ama oyunun içine girdiğinizde bütün korkuların yersiz olduğunu görüyorsunuz  Smiley

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
May 29, 2018, 12:57:48 PM

Kripto piyasası genel olarak düşer iken düşmesine kılıf olsun diye yapılan spekülatif haberler,piyasa yukarı doğru çıkarkende borsaların hackleme haberlerinden dolayı yatırımcıları canını sıkan durumlar ,psikolojik dış etkenler bu piyasanın eksileri.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
drimma
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 29, 2018, 01:19:45 PM

kripto paralar blockchainin varoluş sebebi olsa da gerçeklikle çokta bağlı değildir. yani bi bakıyoruz bi cinde yazılım güncellemesi haberiyle coin 3 kat artmış sonra düşmüş bunlar normal değil
pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 29, 2018, 01:37:28 PM

kirptolardan para kazandığımız için bize tek taraflı geliyor. hani bazen gerçekler karşımızda veya yakınımızdadır yani gelecektir ama biz yine görmezden geliriz. böyle durumlarda hep zarar yazar bize. kriptoları övüyoruz, şöyle böyle teknolojisi var diyoruz iyi güzel ama yarının felaketi de olabilir.
wolfbitx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile WWW
May 29, 2018, 11:06:57 PM

Bneimde etrafımda en çok eleştiri aldığı nokta dijital olması ve elle tutulur olmaması, onun dışındakileri çok duymadım ama buna rağmen ilgi her geçen gün artıyor. Thatakale de döviz bürosu satışa başlamış. Giderek bu iş yayılacaktır.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 29, 2018, 11:25:07 PM

Merkezi olmaması ama her şeyden etkilenmesi, örneğin TR'de siyasi ekonomik nedenlerden ötürü dolar yükselirken (yani sadece bizi etkilerken) Çinden Amerikaya hangi coğrafyada olumsuz bir haber çıksa anında tüm dünyanın etkilenmesi.
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 30, 2018, 01:02:01 AM

Takibinin zor olacağını ve çalınma tehlikesini ben de düşündüm. Artık takip edebildiğime inanıyorum ama güvenlik konusunda hala eksiklerim olduğunu düşünüyorum
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: