Bitcoin Forum
March 28, 2024, 03:24:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Którą giełdę wybrać?  (Read 271 times)
Darnn (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 1


View Profile
May 28, 2018, 07:37:57 PM
Merited by malevolent (1)
 #1

Cześć,

do niedawna używałem Bitbay do drobnych transakcji i mozolnego ciułania zysków (bardziej jako hobby, żadnych botów itp). Po całej tej akcj z KAS tymczasowo wyciągnąłem środki z giełdy do portfeli i czekam na rozwój sytuacji. Czy ktoś wie kiedy Bitbay oficjalnie znajdzie się pod jurysdykcją malty? Powinienem skasować i założyć na nowo konto jeśli będę chciał tam znów dokonywać transakcji? Czy lepiej poszukać jakiejś innej giełdy?

Sęk w tym że obecnie mieszkam na stałe i pracuję za granicą, z Bitbayem łączyłem się zawsze z zagranicy , używając VPN (nie polskie IP), ale konto bankowe posiadam w Millenium (pracodawca nie wymaga lokalnego konta). Na dobrą sprawę nie wiem nawet czy mam powód do zmartwień, skoro jestem zameldowany w innym kraju, w takim razie PCC chyba nie powinno mnie dotyczyć w tym wypadku? Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i mógłby się podzielić wiedzą?
1711639467
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711639467

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711639467
Reply with quote  #2

1711639467
Report to moderator
1711639467
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711639467

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711639467
Reply with quote  #2

1711639467
Report to moderator
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
May 29, 2018, 06:30:17 AM
 #2

@Darnn

Jak nie rozliczasz się w Polsce tylko za granicą, to nie dotyczą Cię te regulacje, więc nie masz się co martwić. Zresztą z podatku PCC już zrezygnowano.

Jeśli chodzi o giełdę, to ja nie bardzo rozumiem dlaczego ograniczać się tylko do jednej, w dodatku na BitBay jest niewiele altcoinów. Ja używam regularnie 3-4 giełd, po to żeby mieć dostęp do większości ciekawych coinów. Giełdy, które polecam: Binance, Kucoin, Bittrex, Cryptopia; plus kilka zdecentralizowanych, na których najszybciej pojawiają się nowe projekty: IDEX, ForkDelta, Switcheo.
Darnn (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 19
Merit: 1


View Profile
May 29, 2018, 07:00:13 AM
 #3

W Polsce rozliczam tylko pit 36 - na 0 zł. Zagraniczne urzędy wymagają rozliczenia z macierzystego kraju.

Co do giełdy, nie wiem, jakoś nigdy nie przeszło mi przez myśl by  mieć konto na więcej niż jednej. Dzięki za podrzucenie pomysłu. Pamiętam że pierwsza zagraniczna której próbowałem nie akceptowała konta z PL i dlatego chyba wybrałem polski serwis./
mrblue001
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 4


View Profile
May 29, 2018, 08:29:25 AM
 #4

Tak jak kolega pisał wcześniej, jeśli masz rezydencję podatkową w innym kraju to regulacje w Polsce Ciebie nie dotyczą.
Jednak musisz się dowiedzieć jak wygląda sytuacja w kraju, w którym pracujesz.

Co do giełd to osobiście mogę polecić gdax.com ale tylko do BTC i ETH. Odnośnie altów to największy wybór masz na Binance, Bittrex i Kucoin
wojteks102
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 616
Merit: 251



View Profile
May 29, 2018, 04:58:46 PM
 #5

Patrz na rzeczy takie jak rezydencja podatkowa oraz miejsce gdzie się rozliczasz z podatków w rzeczywistości.

Giełdy, które polecam to tak jak wszyscy: Binance oraz te z bardziej ryzykownymi (pod względem inwestycyjnym) projektami to: Kucoin czy IDEX
Azariel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
May 31, 2018, 08:25:33 PM
 #6

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jednymi z najlepszych są Binance, Bittrex, Kucoin, ew. Kraken. Binance pod względem bezpieczeństwa to moim zdanniem nr 1, Bittrex ma mniejszy wybór par handlowych ale są to sprawdzone kryptowaluty oraz ostatnio wprowadzili możliwość wymiany bitcoina na prawdziwego dolara, wówczas Kucoin ma duży wybór nowych kryptowalut, ale bardzo dolega to, że nie ma tam możliwości utworzenia stop-lossów.  Wink
jezus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 560
Merit: 250



View Profile
June 01, 2018, 05:05:36 AM
 #7

Bittrex ma prawdziwego dolara od dziś chyba.

█████████████████████████████████████████
██                                     ██
██ █████████████▄ ▀███████████████████ ██
██ ██          ▀██▄ ▀██▄            ██ ██
██ ██            ▀██▄ ▀██▄          ██ ██
██ ██              ▀██▄ ▀██▄        ██ ██
██ ██                ▀██▄ ▀██▄  ▄▄████ ██
██ ██                  ▀██▄ ▀████▀▀    ██
██ ██                    ▀██▄ ▀▀ ▄████ ██
██ ██▄                     ▀██  ██  ██ ██
██ █████▄                 ▄▄██  ██  ██ ██
██     ▀███▄        ▄▄██████▀ ▄▄ ▀████ ██
██ ████▄ ▀▀██ ▄▄██████▀▀ ▄▄▄▄████▄▄    ██
██ ██  ██  ▀███▀▀▀ ▄▄▄▄██▀▀▀▀▀  ▀▀████ ██
██ ██  ██ ▄▄▄▄▄▄██▀▀▀▀▀█▄           ██ ██
██ ████▀  ▀▀▀▀▀▀▀ ▄███▄ ▀▄          ██ ██
██   ▄▄▄██▀▀▀▀▀█ ██   ██ █▄         ██ ██
██ ██▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ ███████ █████████████ ██
██                                     ██
█████████████████████████████████████████
LASER ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
BLOCKCHAIN WITHOUT BORDERS












A BLOCKCHAIN-AGNOSTIC SERVICE LAYER
FOR IMPROVED SPEED, ANONYMITY, AND INTEROPERABILITY
[]
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
June 01, 2018, 12:05:39 PM
 #8

@jezus

Chyba już od wczoraj dostępne powinny być pary USD Bitcoin, Tether i USDT, ale na razie tylko dla klientów korporacyjnych. Pewnie jak już mają licencję to niedługo wprowadzą więcej lat dla altcoinów dostępne dla wszystkich użytkowników.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-31/bittrex-gets-bank-agreement-to-help-you-buy-bitcoin-with-dollars
kwapisz
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
June 07, 2018, 08:01:59 PM
 #9

Większość już jest wymieniona. Dodam od siebie, że nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać od razu warto założyć konto żebyś w razie potrzeby mógł skorzystać z jakiejś okazji Smiley
Azariel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 14
Merit: 0


View Profile
June 08, 2018, 08:10:04 PM
 #10

Większość już jest wymieniona. Dodam od siebie, że nawet jeśli nie masz zamiaru korzystać od razu warto założyć konto żebyś w razie potrzeby mógł skorzystać z jakiejś okazji Smiley

To prawda, bardzo się przydaje w okresach napływu ludzi, kiedy niektóre giełdy zamykają możliwość rejestrowania się.
Istiriel
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
July 18, 2018, 09:21:41 PM
 #11

@Darnn

Jak nie rozliczasz się w Polsce tylko za granicą, to nie dotyczą Cię te regulacje, więc nie masz się co martwić. Zresztą z podatku PCC już zrezygnowano.

Jeśli chodzi o giełdę, to ja nie bardzo rozumiem dlaczego ograniczać się tylko do jednej, w dodatku na BitBay jest niewiele altcoinów. Ja używam regularnie 3-4 giełd, po to żeby mieć dostęp do większości ciekawych coinów. Giełdy, które polecam: Binance, Kucoin, Bittrex, Cryptopia; plus kilka zdecentralizowanych, na których najszybciej pojawiają się nowe projekty: IDEX, ForkDelta, Switcheo.
IDEX, ForkDelta jeżeli chcesz wymienić tokeny na ETH. Do wymiany ETH na BTC polecam Ci Binance.com
AlexSun
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 31
Merit: 0


View Profile WWW
July 20, 2018, 04:32:50 PM
 #12

.
Najlepiej kilka i grać na różnych, dla dywersyfikacji Wink
Heleacce
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 72
Merit: 0


View Profile
July 22, 2018, 11:49:39 AM
 #13

kupujesz BTC w kantorze za gotówke i wrzucasz na binance albo kucoin, względnie masz spokój na jakiś czas
sguwgue123
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
July 26, 2018, 08:31:19 AM
 #14

Myślę, że musisz się więcej na ten temat dowiedzieć i szukam tutaj bardziej wiarygodnych informacji
boomboom666
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 1


View Profile
July 26, 2018, 03:39:07 PM
 #15

Bittrex ma prawdziwego dolara od dziś chyba.

Bittrex lubi trzymać monety przy swap (ma inne priorytety) i ze swap który miał trwać 2 dni ciągnie się już 6 dni ... (patrz THC), z innymi swapami były podobne problemy ....

osobiście używam bitbay i binance, jak dotąd bez problemów.

........
wgd
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1815
Merit: 1005


View Profile
July 30, 2018, 07:05:45 PM
 #16

binance to nowy wymiar krypto, gielda przejela cala mase inwestorow z poloniexa i trexa. Obronila sie skutecznie przed kilkoma powaznymi atakami ;] do tego mala prowizja fajna apka na smartfony czego chciec wiecej Smiley


            ▄██▄▄
        ▄▄█████████▄
    ▄▄████████████████▄▄
 ▄▄██████████████████████▄▄
 ▀█████████▀▀   ▀▀████████▀▀
█▄▄ ▀▀█▀▀           ▀▀█▀ ▄▄██
█████▄     ▄▄███▄▄     ██████
██████    ▄▀▀███▀▀▄    ██████
██████    ███▄ ▄███    ██████
██████    ████ ████    ██████
██████     ▀▀█ █▀▀     ██████
███████▄▄              ██████
██████████▄▄    ▄▄     ██████
 ▀▀██████████▄▄███     ███▀▀
     ▀████████████     ▀
        ▀█████████
           ▀▀██▀
 
qortal

Decentralized Internet
Infrastructure of the Future
 
████████████
           ▄▄██████▄▄                       ▄▄█████▄▄
     ▄▄█████████████▄▄                ▄▄█████████████▄▄
   ██████████▀▀█████████▄          ▄██████████████▀▀▀████▄
   ████▀▀         ▀▀ ████          █████████▀▀▀     ▄█████
   ███               ▀███          ████▀▀          ▄██████
   ██▀   ▄███  ███    ███          █████▄▄         ███████
   ██    ▀██▀  ▀█▀    ▀██          █████████▄     ████████
   ██  ▀▄▄       ▄▄█▀ ▄██          ██████████▄   █████████
   ▀███▄▄██████████▄▄███▀   ▄▄▄▄   ▀███████████▄▄████████▀

██▄▄  ▀█████████████▀▀  ▄▄████████▄▄  ▀▀█████████████▀▀  ▄▄███
█████▄▄   ▀█████▀▀   ▄▄███████████████▄   ▀▀█████▀▀   ▄███████
▀████████▄▄  ▀   ▄▄████████▀▀  ▀▀████████▄▄   ▀   ▄▄████████▀▀
   ▀▀████████▄▄████████▀▀  ▄▄██▄▄  ▀▀████████▄▄▄█████████▀
       ▀▀██████████▀▀  ▄▄██████████▄▄  ▀▀████████████▀▀
           ▀▀██▀▀  ▄▄███████████▀▀▀████▄▄ ▀▀█████▀▀
                   ████▀▀█████▀      ▀███
                   ████▄  ▀▀▀█      ▄████
                   ████  ▀          █████
                   █████▄          ▄█████
                   ██████▄        ▄██████
                   ████▀        ▄████████
                    ▀▀████▄▄▄█████████▀▀
                         ▀▀██████▀▀
 
████████████
 
     ▄▄▄██▄▄▄
▄▄██████████████▄▄▄
▀▀████████████████▀
   ▄ ▀▀████▀▀ ▄ ██
   ██▄▄    ▄▄██ ██
   ████████████ ██
    ██████████  ▀▀
     ▀▀▀▀▀▀▀▀
 
QORTAL PROJECT WIKI

   
██▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀▀▀▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀▀█
█ █▀▀▀█   █▀ ▄██████▄ ▀█   █▀▀▀█▄ █
██▄   █▀▀  ██▀  █   ▀██ ▀▀██   ██▀█
█ █████   ██    █     ██   █████  █
██▀   █▄▄ █   ▄███▄    █ ▄██   ██▄█
█▀█▄▄▄█   █   ▀███▀    █   █▄▄▄█▀ █
█ █  ▀█▄▄ ██    █      █  ▄█▀▀▀█▄ █
███  ▄█▀▀  ▀██▄ █ ▄▄   █ ▀▀█   ██▀█
█ █▀▀██   █▄  ▀███▀█   █   ██▀▀█  █
███   █████    ▄▄  █  ▄█ ███   ████
█ █▄▄██   ██▄▄█▀   █▄██▀   █▄▄▄█  █
██▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄▄▄█▄▄█▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄█▄▄█
 
QORTECTOR

Obtain a QORTector Device...
Enjoy Free Internet... eventually.
  ....JOIN....
boomboom666
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 1


View Profile
July 31, 2018, 09:34:51 AM
 #17

binance to nowy wymiar krypto, gielda przejela cala mase inwestorow z poloniexa i trexa. Obronila sie skutecznie przed kilkoma powaznymi atakami ;] do tego mala prowizja fajna apka na smartfony czego chciec wiecej Smiley

pod windowsa też jest aplikacja Smiley tak jak czytam na około to na binance jest chyba najmniej narzekania. Jakiś czas temu chciałem kupić jedną monetę na niszowej giełdzie i po zalogowaniu niespodzianka Cheesy weryfikacja kilkanaście tygodni ... podziękowałem  :]

........
trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
August 04, 2018, 08:04:42 PM
 #18

Wszystko zależy od tego czym chcesz handlować. Większość nowych tokenów wchodzi na małe giełdy. Jeżeli masz ich wiele nie szukaj ich na binance.  HITBTC lubi takie nowe tokeny, ale działa średnio Wink

Yuriy1961
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 0


View Profile WWW
August 22, 2018, 03:50:36 PM
 #19

@Darnn

Jak nie rozliczasz się w Polsce tylko za granicą, to nie dotyczą Cię te regulacje, więc nie masz się co martwić. Zresztą z podatku PCC już zrezygnowano.

Jeśli chodzi o giełdę, to ja nie bardzo rozumiem dlaczego ograniczać się tylko do jednej, w dodatku na BitBay jest niewiele altcoinów. Ja używam regularnie 3-4 giełd, po to żeby mieć dostęp do większości ciekawych coinów. Giełdy, które polecam: Binance, Kucoin, Bittrex, Cryptopia; plus kilka zdecentralizowanych, na których najszybciej pojawiają się nowe projekty: IDEX, ForkDelta, Switcheo.

Od niedawna pracuję z kryptowalutą i jeszcze nie zarobiłem pieniędzy, a nadejdzie czas, kiedy konieczna będzie wymiana krypty. Ty, jako doświadczony, radzisz niezawodny wymiany. Dziękuję.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!