Bitcoin Forum
May 14, 2024, 09:01:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: COİNLERDE İYİ ÇALIŞAN İNDİKATÖR KEŞFEDEN VARMI ??  (Read 182 times)
dr.crytom (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
May 28, 2018, 07:41:20 PM

Borsa alışkanlığı olanlar bilirler, herşey indikatör eşliğinde ilerler. Eski bi borsacı olarak birçok yöntem denedim. Kendi algoritmam vardı borsada fakat kriptoya uyduramadım. Çünkü biliyoruz ki indikatörler hep arkadan gelir sadece fikir verir ama kriptoda herşey o kadar hızlı ki yetişmek çok zor. Saatlik grafikler denedim olamdı çünkü her daim başında oturmak lazım günlük denedim çok gerde kaldım. 4 Saatlik en makulu gibi ama o bile bazen olmuyor. deneyip verim aldığınız saat dilimi veya indikatörler neler?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ozgun_a
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 5

View Profile WWW
May 29, 2018, 08:20:55 AM

Borsa alışkanlığı olanlar bilirler, herşey indikatör eşliğinde ilerler. Eski bi borsacı olarak birçok yöntem denedim. Kendi algoritmam vardı borsada fakat kriptoya uyduramadım. Çünkü biliyoruz ki indikatörler hep arkadan gelir sadece fikir verir ama kriptoda herşey o kadar hızlı ki yetişmek çok zor. Saatlik grafikler denedim olamdı çünkü her daim başında oturmak lazım günlük denedim çok gerde kaldım. 4 Saatlik en makulu gibi ama o bile bazen olmuyor. deneyip verim aldığınız saat dilimi veya indikatörler neler?

2 saat ve Williams Alligator fena çalışmıyor. Genelde yüksek hacimli olan coinlerde, yüksek hacimli borsalarda trend follower olmak daha doğru gibi duruyor. Ayrıca genelde çanak-kulp patternleri var. Bunlar bir şekilde çalışıyor gibi ama gene belirli hacimde - midcap gibi düşünmek lazım, ayrıca USD bazlı değil bence BTC bazlı bakmak lazım bütün coinlere.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
May 29, 2018, 06:30:23 PM

Bir süre takip ettim ama tek bir indikatör yok her coinde başka biri tutuyor gibi, ama hepsi çok geç kalıyorçok işe yaracaklarını düşünmüyorum.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
beklenmeyenmisafir
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
May 29, 2018, 06:54:07 PM

bana valla  sağlam çalışan indikatörü kimse ğaylaşmaz gibi geliyor hocam, para kazanıyor insan sonuçta
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
May 29, 2018, 08:05:10 PM

Coinler en ufak bir haberde trip yapmaya başlıyor. Ona da çok fazla dikkat etmek lazım.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 29, 2018, 09:13:22 PM

parabolic sar ve rsi diyecektim tam bir gülme geldi. bu tarz grafik fallarının belki gerçek borsalarda işe yararlığı olsa da burada ciddiye alınması ne yazık ki imkansızdır. 7/24 saat çalışan bir borsaya grafik işler mi? Biraz mantıklı olun arkadaşlar.
mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 30, 2018, 01:16:35 AM

Bir ara HeikinAshi denedim yavaş ama genelde trendi yakalayabiliyor. Uzun vadede ticaret düşünürseniz yardımcı bir indikatör olarak kullanılabilir.
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 30, 2018, 08:09:13 AM

Ben geleneksel indikatörleri kullanıyorum .Bana göre bir indikatörde uzmanlaşıp yorumlamak en mantıklısı . Basit harketli ortalamaların kesişimini kullanıyorum 20-50-200 . Öncü indikatörüm rsi . Ve hacim . Bazı arkadaşlarda görüyorum 20 tane indikatör kullanıolar birinin al verdiğine diğeri sat veriyor.
dr.crytom (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2018, 09:52:22 AM

aslında darvas ın indikatörünü kullandım bence çok güzel çalışıyor müsait olursam güzel bir yazı yazacam, şuan onu keşfettim. özellikle yükselen coinlerde al sat yerlerini çok iyi buluyor
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
May 30, 2018, 03:52:21 PM

Bu tarz indikatörlerin işe yarayıp yaramadığını hiç test etmedim ama ben nedense pek olası bulmuyorum. Deneyen ve başarılı olan var mı?
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
May 30, 2018, 05:01:19 PM

direk bir indikatör ile iş yapmamak iyi temel analiz ve teknik analizi bir arada düşünüp bir kaç indikatör yardımı ile yapacaklarımızı yapmamızda yarar var  yine en temel RSI, MACD ve Hareketli ortalamayı 4saatlikte inceleyerek bile çok güzel alım/satımlar yapılabiliyor.
Calligiato
Member
**

Activity: 137
Merit: 10

View Profile WWW
May 30, 2018, 06:02:19 PM

İchimoku ve StochRsi'yi kullanıyorum. Saatlik-4 Saatlik ve Günlük takip önemli.
dr.crytom (OP)
Newbie
*

View Profile
May 30, 2018, 08:52:42 PM

galiba herkesin ortak görüşü 4 saatlikte bakmak.. indikatörerde tecrübe önemli ayrıca duyguya yer vermemeilsin. duygu işin içine girince kaybetmek kaçınılmaz oluyor. nedense o meshur boğa sezonlarını beklediğimizden her yükselişte acaba diyoruz satmaya kıyamıyoruz. beilkide kaybedişlerimizin sebebı o..
Pages: [1]
  Print  

Jump to: