Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:28:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: CEX.IO ile ilgili önemli uyarı  (Read 1696 times)
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
January 27, 2014, 12:24:29 PM

Arkadaşlar,

Eminim bir çok kişi CEX.IO'yu biliyordur, bir çoğunuz da katılıp katılmama konusunda şüpheleri vardır, ben yaklaşık 2 aydır CEX.IO'da kazıyorum ve kayda değer bir GH gücüm var. 2 aylık deneyimimden öğrendiğim şey kesinlikle avantajlı bir sistem olmadığıdır. Eğer iyi bir trader değilseniz CEX.IO'ya asla girmeyin.

Neden ?

CEX.IO'ya yaklaşık 3600 $ yatırdım, şu anda 3100 $'lık varlığım kaldı nedeni şu sürekli olarak GH değeri düşüyor, Zorluk düşse de düşüyor BTC değeri düşse de düşüyor işin kötü tarafı düştüğü zaman tekrar yükselme ihtimali de yok. Bu işe ilk girdiğimde 1 GH değer, 0.050 BTC idi şu anda 0.038 BTC ve 2 ayda kazdığı zararımı dahi karşılayamıyor.

Anladığım kadarıyla CEX.IO 'da 1 TH 'in üstünde güce sahip adamlar var ve karlarını maksimize etmek için sürekli satış yaparak fiyatı aşağı çekiyorlar. ellerinde çok fazla BTC olduğu için de kendi balanslarını sürekli sabit tutuyorlar. CEX.IO 'ya yatıracağınız parayı Trade işinde kullanın emin olun daha fazla kazanırsınız üstelik de BTC düşse dahi eninde sonunda yükselişe geçiyor ancak CEX.IO 'da düşüş sonrasında ufak oynamalar olsa da düştüğü seviyeye geri dönemiyor.

Benim bu işten zararım yaklaşık 500 $ 'ın üstünde sizin de bu zarara uğramamanız için Uyarmak istedim.
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
halisakal
Hero Member

Activity: 625
Merit: 500

View Profile
January 27, 2014, 12:28:36 PM

rig kiralama konusu vardı hocam forumda görmüştüm günlük BTC karşılığı rig kiralanabiliyor sanırım.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 27, 2014, 12:36:07 PM

Uyarı için teşekkür ederim, ben de 2-3 kuruş paramla yatırım yapmayı düşünüyordum cex'e Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 12:45:46 PM

Uyarı için teşekkür ederim, ben de 2-3 kuruş paramla yatırım yapmayı düşünüyordum cex'e Smiley

Kesinlikle tavsiye etmiyorum kazandığınız kaybettiğinizin yanında devede kulak
btcogren78
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
January 27, 2014, 01:28:13 PM

Hazır cex io dan bahsetmişken, trade bölümündeki grafikler, alış-satış fiyatları gözükmüyor bende, sizde gözüküyormu arkadaşlar, sorun bende mi?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 01:30:25 PM

Hazır cex io dan bahsetmişken, trade bölümündeki grafikler, alış-satıl fiyatları gözükmüyor bende, sizde gözüküyormu arkadaşlar, sorun bende mi?

Sanırım şu anda sitede anormal bir yoğunluk var o nedenle bende de görünmüyor
btcogren78
Newbie
*

View Profile
January 27, 2014, 01:37:03 PM

Hazır cex io dan bahsetmişken, trade bölümündeki grafikler, alış-satıl fiyatları gözükmüyor bende, sizde gözüküyormu arkadaşlar, sorun bende mi?

Teşekkür ederim bir an korktum açıkçası Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 01:49:29 PM

Eğer yeni girdiyseniz zararınız büyümeden çıkmanızı tavsiye ederim
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 27, 2014, 02:07:10 PM

sorun firmanın istediği kadar arz yapabilmesidir. Bilindiği gibi ordaki ghs fiyatları cihaz almaya göre çok pahalı. Böyle olunca da firma sürekli yeni donanım kurup bunu arz ediyor ve satıyor. sonuçta adam parasını peşin alıyor ve makine halen onun elinde olmuş oluyor. ghs ler de arz arttıkça ve insanlar kaçmaya başladıkça değer kaybediyor.

btcogren78
Newbie
*

View Profile
January 27, 2014, 02:49:28 PM

Bilmiyorum ki hocam benimde kafam karışık şu durumda daha 4 gün oldu gireli...
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 03:47:39 PM

kar etmeyeceğinize garanti verebilirim yine de siz bilirsiniz
erdeminofff
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 28, 2014, 11:02:29 AM

Düşükken yapılan yatırımlar ghs yükseldiği zaman kar olarak yansımaz mı?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 28, 2014, 11:04:50 AM

Düşükken yapılan yatırımlar ghs yükseldiği zaman kar olarak yansımaz mı?

genelde hep düşüyor maalesef Grin Grin
erdeminofff
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
January 28, 2014, 11:11:10 AM

Herhalde sıfırı boylamayacak. Bir noktadan sonra yükselmesi lazım. O zaman yatırımcılar için oldukça karlı olur. Geçen zamanlardaki çizelgeleri incelemek lazım.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
January 28, 2014, 01:48:30 PM

Herhalde sıfırı boylamayacak. Bir noktadan sonra yükselmesi lazım. O zaman yatırımcılar için oldukça karlı olur. Geçen zamanlardaki çizelgeleri incelemek lazım.

Geçmiş grafiklerde düştükten sonra yükseldiği bir nokta yok istikrarlı bir düşüş var zaten yükselmesi de beklenen bir sistem değil cex.io araba piyasası gibi arabayı aldın kullandın bir yıl sonra o arabanın modası geçmiş oluyor dalgalansa da fiyat düşer sürekli çünkü yeni modeller çıkar cex.io da buna benzer düştü geçmiş olsun yükselmesi beklenemez.
btcogren78
Newbie
*

View Profile
January 28, 2014, 02:23:36 PM

Çıktım bende açıkçası ve 70 TL zarardayım...
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
January 28, 2014, 02:33:36 PM

Çıktım bende açıkçası ve 70 TL zarardayım...

sen yine 70 TL zarar etmişsin öp başına koy benim zararım 700 $
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
January 30, 2014, 04:48:01 PM

CEX.IO ile ilgili son gelişmeleri duyurmak istedim arkadaşlar.

Henüz CEX.IO'dan kaynaklarımı çekmedim zararımı biraz olsun düzeltebilir miyim diye ama her geçen gün daha da düşmeye devam ediyor. Yaklaşık 2 aydır Fiziksek riglerimde kazarak elde ettiğim kazancın neredeyse yarısı CEX.IO'da eridi ve erimeye devam ediyor. Muhtemelen bu gün zararın neresinden dönülürse kardır diyip çıkacağım. 3 gündür ha düzelir düzeldi diye bekliyorum ancak sürekli aşağı yönlü bir hareket var.

Moderatör arkdaştan ricam bu konuyu sabitleyelim CEX.IO 'ya girecekler sürekli görsün ki benim kaybımı başkaları da yaşamasın. Biliyorum sizin CEX.IO'ya bakışınızın benim bakışımdan farklı ancak ben bir değerin bu denli hızlı ve geri dönüşsüz şekilde kaybedilmesine kati şekilde karşıyım. Şimdi şunu söyleyebilirsiniz Coin'in kendisi kumar değil mi zaten. Evet ama en azından Coin'de kaybettiğinizi tekrar kurtarma şansınız var CEX.IO ise tam bir bataklık. Gitti mi gider.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
January 30, 2014, 08:50:06 PM

gh başına 0.04 btc nerden baksan 35 dolar yaar hocam,
asic cihazlarda 2-4 dolar arası ve group buy lara tabiki

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
Pages: [1]
  Print  

Jump to: