Bitcoin Forum
June 16, 2024, 01:32:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cex. io da Neler Oluyor ?  (Read 1849 times)
btcogren78 (OP)
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
January 27, 2014, 03:49:56 PM

Arkadaşlar ghs fiyatları düşüyor, bir çok kişi cex io hakkında uyarılarda bulunuyor, daha kapsamlı yorumlarınızı yazarsanız herkes bilgilendirilmiş olur...
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
January 27, 2014, 03:52:48 PM

Arkadaşlar ghs fiyatları düşüyor, bir çok kişi cex io hakkında uyarılarda bulunuyor, daha kapsamlı yorumlarınızı yazarsanız herkes bilgilendirilmiş olur...

CEX.IO'da 2 hafta içerisinde GH fiyatları sabun gibi eridi. 0,046 'dan 0,036'ya kadar düştü. Eğer CEX.IO fazladan GH arı yaptığı için ise aptalca bir hareket yok değilse birileri CEX.IO'dan elini eteğini çekmeye başladı ve yüklü satış yapıyor olabilir.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 27, 2014, 03:56:50 PM

ghash fiyatları düştükçe düşecek.zamanla daha da düşecek.

çünkü üretilen cihazlardan dolayı günlük dağıtılan btc pastasından  kişi başı alınan pay azaldığı için doğal bir süreç olan arz talep dengesinden ötürü fazla arz edilen ghash cihazları dolayısıyla fiyatları da  aşağı çekiyor.üretilen  ghas cihazları artacağından rekabet artacak ve gjash fiyatları zamanla  düştükçe düşecek.

somutlaştıralım, bugün 5 ghashlik usb mining cihazı atıyorum 100$ ise 3 ay sonra 40$ olacak. aynı bunun gibi cex.io da bugün alına  ghash ler 3 ay sonra çok daha ucuza alınabilecek....
btcogren78 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 27, 2014, 04:00:49 PM

çünkü üretilen cihazlardan dolayı günlük dağıtılan btc pastasından  kişi başı alınan pay azaldığı için doğal bir süreç olan arz talep dengesinden ötürü fazla arz edilen ghash cihazları dolayısıyla fiyatları da  aşağı çekiyor.üretilen  ghas cihazları artacağından rekabet artacak ve gjash fiyatları zamanla  düştükçe düşecek.

somutlaştıralım, bugün 5 ghashlik usb mining cihazı atıyorum 100$ ise 3 ay sonra 40$ olacak. aynı bunun gibi cex.io da bugün alına  ghash ler 3 ay sonra çok daha ucuza alınabilecek....

Bu etkiden dolayı fiyatların düşüşü doğal olabilir fakat süre ilerledikçe madencilik zorluk derecesi artacak bu durum nasıl etkiler?
aliser
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 04:03:18 PM

CEX.IO'nun Twitter sayfasında 5 dakika önce bir twit atıldı fiyat şu anda 0.038 diye dalga mı geçiyor bu adamlar milletle yahu

https://twitter.com/CexioBot
trako
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 04:05:31 PM

Bu etkiden dolayı fiyatların düşüşü doğal olabilir fakat süre ilerledikçe madencilik zorluk derecesi artacak bu durum nasıl etkiler?

zorluk derecesinin artması demek piyasaya daha fazla ghash cihazları basılması demek, bu da ghash fiyatlarını aşağı çekecektir.
aliser
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 04:08:12 PM

Fiyatlar her zaman düşer bu bir gerçek ama 3 gün içerisinde bu kadar değer kaybetmesi kabul edilebilir değil. elindeki sistem kazandırmadan değerini kaybediyorsun şu haliyle bırakın kar etmeyi zarar etmeyi, resmen cebimizdeki parayı alıp adamların eline verdik.
trako
Hero Member

View Profile
January 27, 2014, 04:15:01 PM

ingilizlerden kime fayda gelmiş,

örnek borsadan verelim migros, senet 36 dayken senedi 18 den ingilizlere satmışlar, senet şimdi 14.
yatırımcı migrostan külliyen zararda....

cex.io da bunun gibi işte, nemelazım forerks piyasasında adamlar borazanını öttürüyor.

haramilere parayı yedirmemek için dikkat etmek lazım.

ben geçen aylarda 77 den almıştım 4gh, 87 oldu satmadım, 75 düştü, ne hikmetse sonra tekrar 87 olunca hemen sattım, pılımı pırtımı çektim cex.io dan işi anlayınca....çok şükür....

gerçi üretilen cihazları satın alınca da cex.io  gibi para kazandırmıyor. maliyetini çıkarmıyor.
soru şu olmalı hangisi daha çok bırakıyor. cex.io mu satın alınan mining cihazı mı?
benim mining cihazım yok, temini zor olduğundan o nedenle bu soruya cevap veremiyeceğim.
btcogren78 (OP)
Newbie
*

View Profile
January 27, 2014, 04:48:14 PM

Bende 0,047 den aldım 5 ghz şimdi satarsam zarardayım takip ediyorum bakalım, gerçi farkındayım en az bir 50 ghz olmalı ki  kÂr edebilelim, bakalım sonu ne olacak...
CrayzHackeR
Full Member

Activity: 219
Merit: 100

View Profile
January 27, 2014, 05:09:15 PM

Bende 0,047 den aldım 5 ghz şimdi satarsam zarardayım takip ediyorum bakalım, gerçi farkındayım en az bir 50 ghz olmalı ki  kÂr edebilelim, bakalım sonu ne olacak...

bunu defalarca söyledim cex de kar oranı değişmez 1 ghs  yada 100 ghs niz olsun kar oranı aynıdır
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3766
Merit: 2117

Crypto Swap Exchange

View Profile
January 27, 2014, 05:33:40 PM

Fiyat zaten yüksekti, bir ay önce bu fiyatlara düşmeliydi. Anormal bir durum yok.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Serhattelkok
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
January 28, 2014, 04:53:03 PM

fiyatının düşmesi iyi bence daha çok alırım daha çok kazar Cheesy
aliser
Hero Member

View Profile
January 28, 2014, 07:22:36 PM

Biz de öyle demiştik vakti zamanında Smiley sonra 2000 TL zararla oturduk oturduğumuz yere Smiley
Serhattelkok
Newbie
*

Activity: 16

View Profile
January 28, 2014, 08:02:02 PM

Biz de öyle demiştik vakti zamanında Smiley sonra 2000 TL zararla oturduk oturduğumuz yere Smiley

ben kazmakla ilgileniyorum uzun vadede getiri bekliyorum o yüzden zarar etmeyeceğim hızlıda kar etmeyeceğim bi sistem benim için al sattan kar etmek için daha küçük çaptaki firmaları denemek lazm
aliser
Hero Member

View Profile
January 29, 2014, 09:53:14 AM

ben kazmakla ilgileniyorum uzun vadede getiri bekliyorum o yüzden zarar etmeyeceğim hızlıda kar etmeyeceğim bi sistem benim için al sattan kar etmek için daha küçük çaptaki firmaları denemek lazm

Anlatamadım galiba kazmakla kar edemeyeceğiniz bir sistem zaten CEX.IO, al / sat yapmazsanız zarar ediyorsunuz. Difficulty sürekli yükseldiği için bugün x birim üretebiliyorken bir hafta sonra x-x birim üretebiliyorsunuz, ve bunun yanında ilk aldığınızda atıyorum 0,038 iken aradan bir hafta geçtiğinde 0,030 olabiliyor fiyatı şimdi bi analiz yapalım

Hiç al sat yapmadan GH'lerinizi bekletir ve üretime devam ederseniz. 100 GH üzerinden hesaplayalım (Ayın başından başladığınızı varsayarsak) Ay sonunda 0.44 BTC üretmiş olacaksınız.

Ay başında 100 GH satın aldığınızı varsayalım ki o zaman fiyat 0,046 'lerde idi, 100 * 0,046 = 4,6 BTC
Şimdiki fiyata bakalım ?
0,038 BTC * 100 = 3,8

4,6 - 3,8 = 0,8 BTC Kayıp

Yani

Fiyat farkından doğan Kayıp = -0,8 + Kazılan 0,44 = -0,36 BTC Kayıp

Yani ay sonunda 0,36 BTC kaybetmiş olacaksınız kazanmış değil. Buna rağmen hala ben al sat yapmayacağım ki zaten deyip bu sisteme girerseniz siz bilirsiniz.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: