Bitcoin Forum
June 04, 2024, 01:39:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: private keyler yeterince güvenli mi?  (Read 623 times)
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
July 14, 2018, 02:21:26 PM

private ekey generatorler ile kumar oynayarak aktif olarak canlı cüzdan aramaya çalışan çok fazla insan var ne kadar şans da olsa arada tutuyor işte buda güvensizlik mi denir bilemem.

katrilyon tane olasılık var zaten bizim kullandığımız hesaba ulaşabilmesi. Benim hesabıma ulaşması imkansız gibi bir şey. Bu private keyin üstüne bir de 2fa veya pin gibi şifre koyulsa işte o zaman ulaşılmaz.

esgec
Jr. Member
*

Activity: 156

View Profile
July 14, 2018, 05:14:12 PM

private ekey generatorler ile kumar oynayarak aktif olarak canlı cüzdan aramaya çalışan çok fazla insan var ne kadar şans da olsa arada tutuyor işte buda güvensizlik mi denir bilemem.

katrilyon tane olasılık var zaten bizim kullandığımız hesaba ulaşabilmesi. Benim hesabıma ulaşması imkansız gibi bir şey. Bu private keyin üstüne bir de 2fa veya pin gibi şifre koyulsa işte o zaman ulaşılmaz.

öyle bir denk geliyor ki ne konular var forumda btc de bile adres bulduklarına dair hocam o olasılık denk geliyor işte.
alpddere
Newbie
*

Activity: 75
Merit: 0

View Profile
July 15, 2018, 04:01:10 PM

private keyler o kadar uzun ki yüz milyonlarca ihtimalden oluşuyorlar. en küçük bir değişiklik bile olasılıkları çok değiştiriyor. ayrıca çözülecek bir cüzdanın içinde o kadar uğraşa değecek meblağlar var mı bakalım. bilinen bir hedefe saldırmanız şart. bence bot programlardan daha büyük tehlike onu saklayan kişinin sorumsuz davranışlarıdır.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 15, 2018, 05:01:21 PM

Güvenli olmadığını düşünmene neden olan şey bilgisizlik kaynaklı aksi halde bize neden güvenmediğini bilgiye dayalı şekilde açıklamalısın. Yanlış anlama bitcoin ile uğraşan herkesin güvenlik kaygıları olmuştur. Private key'in kendisi son derece güvenlidir çünkü amacı zaten bu. Süper loto kaç haftadır kimseye çıkmadı, olasılık hesabı yapsaydık belki bugüne kadar iki kişi aynı cüzdana erişmiş olabilir. Olasılık dahilinde olduğu için olabilir diyorum.

Cüzdanların kullandığı algoritma hakkında bilgim az araştırmıştım ancak zaman geçtikçe unutuyorum, belki cüzdanlarda hatalar ortaya çıkabilir ve bizim için imkansıza yakın olan olasılık daha olası hale gelir. Bize düşen şey dikkatli davranmak, eğer yüzlerce binlerce bitcoin sahibi olsaydım kesinlikle tek cüzdan kullanmazdım. Hack yeme ihtimalimiz çok çok daha yüksek, senin endişelendiğin en son gerçekleşecek ihtimaldir. İşin arkasında matematik var senin 2018 yılında sorduğun soru binlerce kez soruldu ve soranlar senin benim gibi bilgisiz insanlar değil.  Wink
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
July 16, 2018, 07:15:22 PM

Böyle bir uygulama mı var hocam merak ettim rica etsem özelden paylaşabilir misiniz bilginiz varsa.
xxbtcxxx
Member
**

Merit: 11

View Profile
July 19, 2018, 02:36:39 PM

öyle bir denk geliyor ki ne konular var forumda btc de bile adres bulduklarına dair hocam o olasılık denk geliyor işte.

elbette binlerce denemeden sonra bir şekilde birilerinin hesabına ulaşacaklar. Açılmış ve kullanılan cüzdanlar arttıkça bunun önüne geçmeye çalışacaklardır. Bunlarda bizim türk milleti gibi önce problem büyüyecek sonra çözmeye çalışacaklar. Zor değil private key + özel şifre kullanılması.
redlineico
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
July 19, 2018, 03:09:59 PM

günümüzde teknoloji ilerledikçe teknolojilerin zaafiyetleride çıkmakta. private keyleri her ne kadar mail & bulut hesaplarında, hiç bir şekilde dijital ortamda saklanmamasını, bir yere yazılı şekilde tutulsun desekte fiziksel hack olduğu günümüzde dahi hiç bir korunma sisteminin garantisi bulunmamakta..
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
July 19, 2018, 04:31:39 PM

bir tarafta para veya bilgi varsa ona ulaşmaya çalışan hackerler veya dolandırıcılar her zaman olacaktır. private key de bizi bir yere kadar koruyor ama tamamen koruduğu meçhul
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
July 19, 2018, 10:54:16 PM

bana kalırsa keyler yeterince güvenli fakr pc lerimiz güvenli değil, internet güvenli değil hocam yani
bulson
Full Member

View Profile WWW
July 20, 2018, 09:25:34 PM

Keyler ne kadar güvenli soeusunun cevabı şu random oluşabilecek key sayısı 79228162514264337593543950336 kaç tane dolu cüzdan var bilmiyorum ama tahmini olasılıkla milyarlarca cüzdan denense sanırım 1 tane cüzdan bulunabilir. O cüzdanda belki 1000 belki 0.00001 eth çıkar. Sonuç olarak şu an yeterince güvenli gözüküyor.
h4run
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
July 21, 2018, 07:10:05 AM

bitcoine yeni başladım, Myetherwallet cüzdanı açtım ve airdroplardan gelen ufak tefek tokenler vardi. bi gün uyandım bi baktım 20.000 No bs Cryto tokenim vardi başka bir hesaba transfer olmuş, transfer olmadan öncede ufak miktar eth gönderilmiş hesaba. sanırım private keyim çalındı
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2548
Merit: 1519

View Profile
July 21, 2018, 09:28:43 PM

Böyle bir uygulama mı var hocam merak ettim rica etsem özelden paylaşabilir misiniz bilginiz varsa.

Böyle bir şey gerçek olsaydı kripto paralar kullanılamaz hale gelirdi. Denemesi serbest ama sonra hüsrana uğrayacaksınız şimdiden söyleyelim.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
bulson
Full Member

View Profile WWW
July 22, 2018, 10:00:46 AM

Böyle bir şey gerçek olsaydı kripto paralar kullanılamaz hale gelirdi. Denemesi serbest ama sonra hüsrana uğrayacaksınız şimdiden söyleyelim.

Ben merakından istemiştim aslında ama bir hesap yapınca 79228162514264337593543950336 tane cüzdanın içinde arayışa girmek evet son derece gereksiz. zaten diğer şekilde dediğiniz gibi kripto paralar kullanılamaz olurdu.
bvbspor
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
July 22, 2018, 11:15:05 AM

yumurtaları tek bir sepete koymamak lazım bence. Ben ethereumları özellikle farklı hesaplarda parça parça tutmayı tercih ediyorum.
pambukprens52
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
July 22, 2018, 11:54:32 AM

Ben bu sistemde hiçbirşeyin güvenli olduğunu sanmıyorum illaki bunun açığını bilen bi püsürünü bulabilen vardır arkadaş.
minerturk
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
July 22, 2018, 06:56:15 PM

Private keyler çok önemli değil önemli olan kendi private keylerimizi güvende tutmak. Çalınmasını hacklenmesini engellemek. Biz kolladıktan sonra birilerinin deneme yanılma ile girmesi çok daha düşük bir olasılık.

MONARCH | THE COMPLETE CRYPTO SOLUTION | Private Sale is LIVE! ▬▬ "Be your own KING" | PRE-SALE: JUNE 15, 2018 ▬▬▬▬▬
matanwingk
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 25, 2018, 12:04:45 AM

private keyleri önümüzdeki yıllarda çok akıllı ve yüksek hızlı quantum bilgisayarlarla çözülebileceği ile ilgili bir makale okumuştum.
ihtiyacpara
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
August 25, 2018, 08:17:08 AM

Sen nereye saklarsan sakla birisi çıkıp illa bulur onu en iyisi ezberlemek şu zamanda ama o kadar uzun bir şeyi nasıl aklında tutarsın bilemem
fbmania19
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
August 25, 2018, 01:27:33 PM

O kadar güvende olduklarını düşünmüyorum, illaki açık bulurlar yeterki istesinler ...
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
August 25, 2018, 06:59:15 PM

hacklenmek de benim en büyük çekincem bana kalırsa çok ama çok dikkat etmek gerekiyor, çünkü para söz konusu burada
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: