Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:41:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [All]
  Print  
Author Topic: ICO yatirim yapmak  (Read 2343 times)
ridertiger (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 110

View Profile
May 31, 2018, 08:27:18 AM

Eskiden ICO aldiktan sonra aldiginiz fiyatlarin kat kat ustune cikiyordu, ICO dan alan acaip kar ediyordu. Simdi piyasalar kotu, her gun ETH BTC fiyati artmiyor, tam tersine dusuyor. O yuzden satislar muthis dustu, ICO yapmak cok zorlasti.
O zaman bu ICO lara yapilan milyonlarca dolar yatirimi kim yapiyor sizce? Bence guzel bir soru, insanlar keriz mi simdi fiyati dusecek seye habire yatirim yapsin?
1715337716
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715337716
Reply with quote  #2

1715337716
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715337716
Hero Member
*

Ignore
1715337716
Reply with quote  #2

1715337716
Report to moderator
1715337716
Hero Member
*

Ignore
1715337716
Reply with quote  #2

1715337716
Report to moderator
1715337716
Hero Member
*

Ignore
1715337716
Reply with quote  #2

1715337716
Report to moderator
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283
Merit: 10

View Profile
May 31, 2018, 08:35:33 AM

Eskiden ICO aldiktan sonra aldiginiz fiyatlarin kat kat ustune cikiyordu, ICO dan alan acaip kar ediyordu. Simdi piyasalar kotu, her gun ETH BTC fiyati artmiyor, tam tersine dusuyor. O yuzden satislar muthis dustu, ICO yapmak cok zorlasti.
O zaman bu ICO lara yapilan milyonlarca dolar yatirimi kim yapiyor sizce? Bence guzel bir soru, insanlar keriz mi simdi fiyati dusecek seye habire yatirim yapsin?

ICO'lardan büyük para kazananlar elbette oluyor. bu kötü zamanda bile dğerlenen ve yatırımcılarına yüklü para kazanan ICOlar oldu. ama açıkçası tırt projelerde yatırım yapan şüphelenmiyo değilim. acaba kara para mı aklıyorlar.
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
May 31, 2018, 08:45:36 AM

Bunun birçok nedenleri var aslında, eskiden çok aşırı ico çıkmazdı üç ico dan ikisi gayet başarılı ve kaliteliydi şuan ise her önüne gelen ico çıkardığı için, insanlar kaliteli olan icolara yönleniyor, bir de çok aşırı olmamasına rağmen bu piyasada bazı icolar milyon dolarlar topluyor demişsiniz, evet birçoğu topluyor ama malesef hard cap miktarını geçtim soft cap miktarına dahi ulaşamadıkları için projeyi sonlandırmak zorunda kalanlar dahi oluyor. Mantar gibi icoların türemesi piyasa açısından zaten güzel birşey değil, umarım sadece gerçek amacı olanlar kalır piyasada.

coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
May 31, 2018, 09:17:59 AM

çok zengin olan insanlar var, icoları ayakta tutan onlar.
zaten bu kişiler daha önce icolardan para kaldırmışlar, kötü giden piyasada yine alışkanlıklarını devam ettiriyorlar.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
May 31, 2018, 09:35:15 AM

Hocam bu biraz garip bir mantık olmamış mı?

Bu aralar coin/token alıyoruz ve düşüyor. Fiyatı düştüğü halde neden alıyoruz?

ICO'ya gelince, yatırım yapıcak kişiler projenin tutacağına inandığı için yatırım yapıyor. Tüm ICO'lar borsaya girer girmez düşecek diye bir kaide yok. Bu oran bir coin/tokenı aldığınızda düşme riskiyle neredeyse aynıdır. İyi bir ICO'ya denk gelirseniz büyük kazanım sağlayabilirsiniz. Bir de şu var, ICO demek biraz daha riskli anlamına geliyor yani kar da zarar da fazla olabilir. Piyasa şuan kötü de olsa, Boğa sezonu ile birlikte ICO'lara olan ilgi de geri dönecektir. Şuan çok bilindik ICO'ların whitelistleri dahi 1-2 gün içerisinde kapanıyor, yani ilgi yok da diyemeyiz.

Alucardo
Newbie
*

Activity: 155
Merit: 0

View Profile WWW
May 31, 2018, 10:08:21 AM

Piyasanın toparlanması lazım. Yaprak kımıldamıyor şuan. 1 dakikada hardcap yapan daostack bile yarı fiyatına düştü. Biraz bountylerinde etkisi var bunda. Bountyleri alan direkt satıyor dumplıyor. İşte arada çıkan bir kaç ıcoyu yakalamaya çalışıyor insanlar. Zaten çopu ico bu aralar softcap yapamadığı için iptal ediyor projeyi. Piyasanın durumundan dolayı bazı güzel projelere yazık oluyor. Ayrıca bir sebepte insanlar teknolojiye yatırım yapmıyor. Çöp scam kovalıyor.
coinforumgentr
Member
**

View Profile
May 31, 2018, 10:36:17 AM

Birde icolarda 30-40x gibi ihtimaller var. Örneğin Docademic MTC ve PundiX.. bunların icosuna girenler çok para kazandı.

bazı icolar tutuyor, bazıları batıyor. iyi analiz eden kazanır.
vmww
Member
**

Activity: 154

View Profile
May 31, 2018, 10:38:28 AM

Şahsen bazı insanlar projeye inandıkları için yatırım yapıyorlar kimisi de projenın temel mantıgının insanlara faydalı olacagını bıldıgı ıcın.Herkesın kafasında farklı bır dusunce ıle ıco yatırımına yoneldıgı dogrudur ısterse pıyasa tam tersıne donsun gene aynı sey olacaktır diye düşünüyorum.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
May 31, 2018, 11:10:51 AM

başlık sahibinin dediği bi noktada doğru...yani yoldan geçene ico fiyatına göre milyon $ değerinde ödül dağıtan (bounty) token üretirken kapatma tuşuna basmayı unutup 100 trilyon token üreten vur kaç yapacak icolar için bu söylediğinde haklı..gerçekten iş yapacakları borsaya çıkıp 5x yaptıktan sonra duyarsınız zaten.maharet onu bulmakta...e onu bulacak adam da gelip onu burada paylaşmıyor zaten  Grin Grin
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
May 31, 2018, 11:35:34 AM

Şimdi kampanyalarınıza katılıldığımız tokenler ICO fiyatının altına düşmesin de diyoruz. Bakalım hep böyle devam edecek değil piyasa bir şekilde kendini toparlayacak.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
May 31, 2018, 11:38:55 AM

Icolar 5 hatta 10 da birine piyasaya giriyoken bunu 10 katı fiyatına almanın mantığını ben de çözemedim. Bonus olsun hadi ne farkeder kat kat fazlasını alabilirsin bi borsadan. Hem de borsaya girmiş garanti token alıyosun icoda ne olacağı bile belli değilken buna yatırım yapmanın riski de büyük. Bana sorarsanız icolarla para toplayan ekipler yeni yeni icolar yapıyolar aynı adamlar parayı bi cebinden alıp öbürüne koyuyo yatırım almış gibi gösteriyo. Zaten ordata ürün yok paso vaat var. Bunun dışında bi de yatırım almayan ama satışı %90 da tutup milleti kerizleyen bi ton ico var millette inanıyo bunlara yatırm almış diye. Sorarsan da private sale diyo. Yalancıyı öpmüyolar ya  Grin

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
May 31, 2018, 12:06:31 PM

Gerçekten geleceği olan ICO'lar -Wanchain, QuarkChain, Shivom- projelerine güvendiği için yatırım bulmakta zorluk çekmiyor.

Şu an piyasa ne kadar kötü durumda olsa da, bilinçli yatırımcı bu projelerin ileride değerini bulacağının farkında. O yüzden gelecek vaad eden ICO'lar için yatırımcı bulabilir miyiz diye bir çekince yok. Projeleri iyi takip etmek ve bu tarz projelere katılabilenlerden olmak mesele.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
May 31, 2018, 12:11:29 PM

ICO projeleri ne yazık ki eskisi gibi kazandırmıyor. Kazandırma olayını da geçiyorum artık birçok proje zarar ettiriyor. Bunun en büyük sebebi ise Ethereum altyapısı kullanılarak oluşturulan ERC-20 Tokenlerdir. Herhangi bir şart olmaksızın herkes kendi tokenlerini oluşturabildiği için yüzlerce proje ile karşılaşıyoruz ve neredeyse tamamı başarısız oluyor. Günümüz için tavsiye vermek gerekirse NEO NEP5 altyapılı projeler tercih etmek daha doğru olacaktır çünkü NEO altyapısı kullanan tüm sistemler belirli kalite ve kontrol testlerinden geçiyor. Bu testleri geçemeyen projeler için onay verilmiyor, dolayısı ile sahtekar projeler de çıkmıyor. Örnek vermek gerekirse imzasını taşıdığım Asura projesi son derece başarılı bir proje olduğu için kolaylıkla NEO sisteminden onay almıştır. Yatırım için şu an uygun olduğunu düşündüğüm şu seçeneği sizler ile de paylaşmadan geçmek istemedim. Smiley
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
May 31, 2018, 12:22:42 PM

Son dönemdeki icoların çoğu yatırımların büyük çoğunluğu pre-sale döneminde topluyor. Bunun en büyük nedeni de hayvan gibi bonus vermeleri. Icoda 1$'a satacakları tokeni 15-20 cente(bazen daha da ucuz) özel satış döneminde satınca yatırımcılar koşa koşa geliyor. Icodan sonra ico fiyatının altına borsalara girmelerinin sebebi de bu. Bu adamlar 15-20 cente aldığını 30-40 cente satsa bile 2x yapmış oluyor. Sen icodan girenler zarar ediyor diye düşünürken pre-saleden girenler parayı vurup kaçmış oluyor yani Cheesy Sonra bekleki tekrar ico fiyatına çıksın.
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
May 31, 2018, 04:18:04 PM

sevgili canım kardeşim iyigüzel projesi olan ıco yatırım yapmak mantıklı ama ıco katılırken dikatli olun her ıco katımayın güzel ıco yatım yaptığınızda kazanırsınız
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
May 31, 2018, 04:33:37 PM

İcoya yatırım yapmak şimdilerde kar getirmiyor, bir çoğu borsada ico fiyatının altında satılıyor. Yatırım yapanlar keriz değil tabi ki. Parası çok olan geleceğe yatırım yapıyor da slıyor, alanlar piyasanın hep bu fiyatlarla kalmayacağını düşünüyor olmalı.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
May 31, 2018, 08:23:54 PM

ICO lara girerken sağlam bir araştırma ve tecrübeli insan tavsiyesi bana göre şart yoksa girmem

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 31, 2018, 09:49:13 PM

Bunun sebebi belli zaten.Eskiden herkes İCO satışı yapmıyordu.Yapanlarda eth ve bitcoin arttığı için güzel değer kazanıyordu.Şuan piyasalar malum.Önüne gelen İCO yapıyor.
the_others
Newbie
*

Activity: 78

View Profile
May 31, 2018, 10:06:35 PM

Son dönemdeki icoların çoğu yatırımların büyük çoğunluğu pre-sale döneminde topluyor. Bunun en büyük nedeni de hayvan gibi bonus vermeleri. Icoda 1$'a satacakları tokeni 15-20 cente(bazen daha da ucuz) özel satış döneminde satınca yatırımcılar koşa koşa geliyor. Icodan sonra ico fiyatının altına borsalara girmelerinin sebebi de bu. Bu adamlar 15-20 cente aldığını 30-40 cente satsa bile 2x yapmış oluyor. Sen icodan girenler zarar ediyor diye düşünürken pre-saleden girenler parayı vurup kaçmış oluyor yani Cheesy Sonra bekleki tekrar ico fiyatına çıksın.

bu gibi durumlarda ön şatış bonus miktarını ve ön satışta satılan tokenların kilitli kalıp kalmayacağını, eğer kilitli kalacaksa ne kadar süreyle kilitli kalacağını araştırmak lazım.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
May 31, 2018, 10:26:49 PM

Artık icoların bile fiyatları yüksek olmalı ki çoğunun fiyatı ico bitince düşüyor ve tekrar ico fiyatını görmesi aylar sürüyor. Bu durumda icoya para yatırmak eskisi hibi iui bir tercih olmayabilir.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
May 31, 2018, 10:29:45 PM

Şimdiye kadar yaptığım yatırımlar genelde ya yerinde saydı, yada fiyatı düştü.
Artık pek girmemeye çalışıyorum.

jungufle
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
May 31, 2018, 10:43:22 PM

geçmişte ico yatırımlarım oldu benimde kimisinden kazandım kimisinden ise zarara uğradım. şu an bulunduğum yer ise ico almamak üzerine. yani icolar cazip gelmiyor
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196

View Profile
May 31, 2018, 11:33:35 PM

Valla bana kalırsa  ICO yatırımından artık para kazanmak çok ama çok zor yani bir bakıma oldukça emek isteyen bir iş haline geldi diye düşünüyorum
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
May 31, 2018, 11:48:39 PM

Ben ico defterini kapatalı çok oldu.Yakınlarımdan vede netteki tanıdıklarımdan çok tokatlanan oldu.En son bu forumda bir arkadaşın icoya gönderdiği 400 eth sine çöktüler.Bence artık icodan girip para kazanmak çok büyük bir risk şahsen ben uzak duruyorum.Herkese de uzak durmasını tavsiye ederim
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
June 01, 2018, 12:36:20 AM

ICO ya katılırken iyi arastirma yapmak gerekiyor. Tavsiye uzerine veya bir video dan group baliklama atlamak yerine detayli bir arastirma yapmak onemli. Halihazirda elde tutulan Ethereum ile yatirim yapilacaksa projenin piyasaya ciktigindaki fiyati ile ETH fiyatinin kiyaslamak gerekiyor. Eger ether dustuyse ve ICO da dusuk ciktiysa yine cok bir kayip olmuyo denilebilir. Kimi projeler cok dusuk cikip sonradan degerlenebiliyor.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424
Merit: 1001

View Profile
June 01, 2018, 02:08:01 AM

Eskiden de tüm ICO'lar kazandırmıyordu, şimdi de tüm ICO'lar kaybettirmiyor. Her dönemde doğru projeye girmek gerekiyor. Bütün yatırım yaptığınız projeler tutacak diye bir şey de yok. O yüzden iyi analiz edip güzel sepet oluşturmak gerekiyor. Tüm parayı tek bir projeye bağlamayın. Yoksa sonu hüsran olabilir.
karya741
Jr. Member
*

Activity: 32
Merit: 2

View Profile
June 01, 2018, 07:20:32 AM

ICO nedir?
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
June 01, 2018, 07:26:51 AM

ico'lardan büyük zararlar edenleri tanıyorum. ama çok kazandıranda olmuyor değil. ben bugüne kadar 5 icoya girdim 4'ünde param neredeyse sıfırlandı. ama birisinden ettiğim kar hepsinin zararını karşıladı diyebilirim.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
June 01, 2018, 07:31:32 AM

Kazananlar mutlaka vardır ama ben şimdiye kadar tek ico ya katılmadim. Sebebi ise icolarin %90 i çöp . Çoğu soyguncu. Hatta geçen aylarda birisi yüklü miktarda para kaptırmış. Hal böyle olunca artık ico larin devri bitti gibi bir şey. Umarım ortalıkta ki çöp coin ya da tokenler  ortadan kalkar ve paralar gerçek projesi olan kaliteli coin ya da tokenlere kayar. En büyük temennim bu
chn2z
Full Member

Activity: 350
Merit: 105

View Profile
June 01, 2018, 09:07:27 AM

Ben şimdiye kadar 1 tanesine katıldım ordan da % 50 zarar ettim Smiley O yüzden pek bulaşmıyorum. Al Sat daha iyi eski günler gelse de biraz arbitaj yapsak ne guzel bir kelimeydi arbitaj özlettin kendini Smiley
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 01, 2018, 09:51:45 AM

icolara yatırım yapmak çok zorlaştı. düzgün kazandırma ihtimali yüksek proje pek yok. tek tük sağlam proje çıkıyor ama onlarada kolay kolay yatırım yapamıyorsunuz.
elithamal
Member
**

Activity: 210

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
June 01, 2018, 09:58:33 AM

Bence artık bilinçleşiyoruz. Koinleri araştırıyoruz projeleri nedir ne değildir bakıyoruz ediyoruz bi takım şeyler öğrenip ona göre adım atıyoruz. İcolara yatırım yapmak projeler dakika yada saniyede bitse bile ico fiyatının altına inebiliyor(daostack %50). Bunun sebebi ise koine duyulan güven

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   PRE-ICO: 40% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
June 01, 2018, 02:58:30 PM

Sonuçta piyasa çok büyük ve sirkülasyon da giderek artıyor. Milyonların içinden birkaç bin kişi yatırımcı çekmek çok da zor olmasa gerek. Bir daha katılmayacağım dememe rağmen gidip Boontech isimli bir icoya katıldım, piyasanın da çakıldığı zamana denk geldi. İcodan sonra ekip piyasanın kötü olduğunu, ortak karar alınırsa borsada listelenmeyi erteleyebileceklerini belirttiler. Fakat aç gözlü birkaç katılımcı listelenmesi konusunda ısrarcı oldu ve sonuç token yerlerde. Yaşayarak öğrenmiş oldum ki piyasa yükselmeden hiçbir icoya girilmez.
necrofurian
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 01, 2018, 03:23:50 PM

ether, bitcoin karşılığı alıyordun ve ralli olmasından dolayı icodaki aldığın katlanması nispeden daha hızlı yaşanabiliyordu. ico yatırımının yapılması piyasa belirsizliği ve yükselişlerdeki cılızlıklar nedeni ile biraz karışık hale geldi.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
June 01, 2018, 11:12:42 PM

ICOlarda işler yolunda gitmiyor bu dönem piyasanın etkisi sanırım, hemen hepsinde bir uzatma var hardcap yapabilen sayısı azaldı. Bugünlerde benim diyen projenin tokenini ICO'dan sonra daha ucuza bulmak mümkün.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
LoveFooL
Member
**

Activity: 476

View Profile
June 01, 2018, 11:31:27 PM

Aslında projesi ve ekibi sağlam olan yine iş yapıyor. Ama eski tad yok o konuda haklısınız. Ayrıca balinaların piyasa üzerinde özellikle icolarda bariz bir baskinligi da var artik
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
June 02, 2018, 12:56:06 AM

Riskli bi iş ilk icoma bigbom a girdim %20 zarardayım artık kolay kolay girmem icolara diye düşünüyorum advisorlar falan iyiydi ama iş yapmadı gözümde
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
June 02, 2018, 01:02:22 AM

Aynen önceden ico dan aldığı zaman güzel bir borsaya girdiği zaman ico fiyatını en az 4-5 kat katıyordu. Şuanda ico fiyatını katlamaya geçtim kat kat düşüyor. Şuanda bir çok proje ico fiyatının altında. Yani piyasa duzelince ico fiyatına çıkar daha sonra artış gerçekleşebilir. Bakalım daha icodan hiç girmedim projelere. Son zamanlarda zaten güvenip insan giremiyor birçok projeye. Sağlam bulsam girmeyi düşünüyorum ama.

Lewan
Member
**

Activity: 1008
Merit: 19

Backed.Finance

View Profile
June 02, 2018, 09:24:58 AM

Aslında kim yapıyor diye düşünmemek gerek biz bile yapıyoruz ben dahil,beğendiğim icoya bir miktar atıyorum

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420

View Profile
June 02, 2018, 09:39:22 AM

Son dönemde MTC dışında artış yaşayan ico görmedim desem yalan söylemiş olmam herhalde. Diğer icoların alayı en az %50 düşüş yaşadı. Ekipler bunlara hiç müdahale etmiyorya ona şaşıyorum. Koyun bi 50-100 ethlik alım duvarı olsun bitsin.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
June 02, 2018, 09:48:43 AM

Bircok faktor soz konusu bu yatirimi yapmak icin.  En basinda proje ne vaad ediyor ekibi duzgun mu,  ne kadar para toplamis veya toplamayi hedefliyor.  Touluk ne kadar buyuk,  ne kadar odul dagityi,  hangi ulkenin projesi ve yasal mi.  Bunlarin hepsi olumlu ise yatirim yapilabilir.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
June 02, 2018, 10:05:12 AM

Aslında ICO yatırımı yapmadan önce ilk gün satışları biraz izlemek lazım, gerçekten çok alan varsa o ICO adam olur ama millet almak için mızmızlanıyorsa, o ICO'dan uzak duracaksın.
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
June 02, 2018, 10:16:03 AM

ico'lar bu piyasasının kanayan yaraları oldu. ico'lar için %95 scam yada çöp diyebiliriz piyasaya btc yada sağlam coinlere akması gereken paralar ico'larda kayboldu. Sene 3-5 tane adam gibi ico çıkıyor onun haricinde hepsi piyasadan para araklama aracı haline geldi.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
June 02, 2018, 10:23:58 AM

son zamanlarda icolar hakkında bir çok olumsuz haber çıktı dolanrıcılarda bol. mesela envion icosu 100m dolar para topladılar ve uzadılar tokenda çöp oldu nadirende olsa çok iyi kazandıran icolar var fakat bu ico sistemine bence regulasyon şart önüne gelen ico yapmamalı olan bitcoin piyasasına oluyor, bu paralar düzgün coinlere volume olarak gelse daha iyi.
akiko6823
Member
**

Activity: 602

View Profile WWW
June 02, 2018, 10:29:58 AM

benimde aşırı merak ettiğim bir konu idi. Özellikte etherdelta forkdelta gibi çöplükler yüzünden  icolar da kalitesizleşiyor yatırımcılarda elinde patlıyor. İnşallah düzelir
Dontcry.
Full Member

Merit: 104

View Profile
June 02, 2018, 10:51:17 AM

şu sıralar icolar hep altında açıyor gerçekten cok üzücü bu durum farklı senaryolar geliyor aklıma ama bu durum aklıma geldikce vazgeçiyorum ne yazikki şu sıralar izlemedeyim.
the_others
Newbie
*

Activity: 78

View Profile
June 02, 2018, 12:32:04 PM

Borsa da hep ico fiyatının altında listeleniyor demek biraz yanlış bir genelleme olmuş. son zamanlarda takip ettiğim bazı projeler ico fiyatının üzerinde listelendi. örneğin phantasma (SOUL) ve NKN
qazwsx1212
Newbie
*

Activity: 229

View Profile
June 02, 2018, 12:42:18 PM

icolarda bu zamanlar çok kötü durumlar yasaniyor, dikkat edip iyi arastirma yapmak sart bence, yeni ilgilenen arkadaşlarin dikkat etmesi gerek.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 02, 2018, 04:04:23 PM

Ortalık ICO çöplüğü olmuş maalesef bu hem btc ye yönelik algıyı bozacak hem parayı dağıtıp eski oranlarda gelişimi engelleyecek bi durum sahtekarlar parayı vurup kaçtıkça insanlar iyice uzaklaşacaktır bence ico olayı oldukça iyi düzenlenmeden yatırım gereksiz.

Bonheur
Member
**

Merit: 11

View Profile WWW
June 02, 2018, 04:39:35 PM

100 milyon dolar toplayan envion bile ne halde.icolara yatırım yapmak daha önce epey karlıymış ama şu aşamada bana çokmcazip gelmiyor.sağlam bir proje olursa bounty yoluyla elime biraz geçirmeye çalışıyorum sadece.
Compact_Racer_729
Full Member

Activity: 392
Merit: 106

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
June 02, 2018, 08:29:57 PM

Bana kalırsa ico yatırım işi şu sıralar tamamen bitti yani piyasa çok düşük, ortada da şu anda fol yok yumurta yok gibi bir durum var, bana kalırsa oldukça önemli biri durum bu, yani bu resesyon bitmeli artık

koinli
Full Member

Merit: 100

View Profile
June 02, 2018, 10:01:12 PM

bence artık bu şekilde başarılı bir proje  kovalayıp, da para kazanmak çok zorlaştı, büyük yükseliş zamanında insanlar deli gibi kar ettiler ama o karla kaldı ortalık, yani şu an icolardan kar neredeyse yok
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
June 02, 2018, 10:14:39 PM

Her insanın kendisine göre bir bakış açısı vardır. Kimisinin yatırım yaptığı projeler diğerlerine çok saçma gelebiliyor. Forum da bir konu var. Yüklü miktar da ETH kaptıran bir arkadaş derdini anlatıyor. Şimdi ben o konuyu okuduğum da, yapılan işin çok çok riskli olduğunu düşündüm. Yüklü miktarı bir icoya yatırım yapmak ve deneme yapmadan bunu yapmak benim için çok fazla riskli bir iştir. Ancak Arkadaş ile konuştuğunuz da size bir sürü neden sayabilir. Ve bunlar kendisi için çok haklı nedenlerdir.

İnsanlar neden ico'ya veya Token'a yatırım yaparlar sorusuna gelirsek. Tek cevap o projenin tutacağına olan güvenlerinden dolayı. Bu güven forum da yazılan bir konu olabilir. Veya ico değerlendirme sitelerinde ki bir puan da olabilir. Veya ismini beğenmiştir yatırım yapmıştır. Bu durgun ve belirsiz piyasa da kimisi sıfırdan yatırım yapıyor. Kimisi gidip düşükten tokenlar alıyor.

Hepimiz burada para kazanmak için işlemler yapıyoruz. Ve kendimize göre çok mantıklı olan işlere yatırım yapıyor, onları savunuyoruz. Kimisi TRX için ÇÖP diyor, Kimisi 100 BTC bağlıyor. Ve ikisinin de kendisine göre haklı ve düzgün cevapları(Saçmalayanlar var tabii, önüne gelen her şeye ÇÖP diyenler) var.

legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
June 02, 2018, 10:26:42 PM

En çok kar bırakan şeydir ICO.
Ama bir o kadar da tehlikelidir risklidir.
Ki zaten risk olmadan kazanç imkansıza yakın bir durum.
ICO da bu yüzden risk olduğu kadar kazançta ciddi derecede fazla oluyor.
Yapmanız gereken yatırım yapacağınız projeyi çok ciddi derecede incelemelisiniz.
Takımı, amacını, sunduğu çözümleri vs herşeyi ince eleyip sık dokumak lazım.
Güzel ve başarılı bulduğun bir projeden ediceğin kar ile başka herhangi bir şeyden etmeniz imkansız kadar zor.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
June 02, 2018, 10:36:54 PM

hocam onun sebebi büyük yükseliş zamanında zaten neye elinizi atsanız yükseliyordu da yükseliyor du yani çok sıkı bir yükseliş söz konusu idi, bu açıdan baktığınız da yatırım değil önemli olan hold etmek

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
tursucutembelvampir
Member
**

View Profile
June 02, 2018, 11:05:42 PM

Icolara yatırım yapmak bir bıçak sırtı gibi, nasıl bir bıçağın 2 yüzü var bu da aynı o şekil hocam, yani baktığınız zaman pek de bir espisi yok bu işin, artık o eski karlar kalmadı gibi
coinfinder000
Full Member

Swipe

View Profile
June 03, 2018, 08:17:39 AM

Yeni zincir ICO ları %90' ı kazandırıyor . Zaten ICO ya girmek bile sıkıntı oluyor . Mesela Usechain , quartchain, fantom, uchain, AERGO, harsgard ve iris network .

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
June 03, 2018, 08:40:49 AM

Aslında ICO yatırımı yapmadan önce ilk gün satışları biraz izlemek lazım, gerçekten çok alan varsa o ICO adam olur ama millet almak için mızmızlanıyorsa, o ICO'dan uzak duracaksın.

Asura ICO'su ile tüm Türkler olarak bu tecrübeyi edinmiş olduk. Cheesy Ben yinede ümitliyim, proje yavaş yavaş yatırım almaya devam edecektir.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 03, 2018, 08:49:15 AM

İcoya sadece bonuslari için girilebilir. Bir tanıdık 1.4 eth ile docademice girdi. 40 bin token bonusla 60 bin oldu. O yatırdığı para şimdi 24 eth oldu .

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 03, 2018, 09:22:40 AM

ICO işi artık bir çeşit deneme tahtası ve kumar oldu. Özellikle zamanında bu işten vurmuş yada bütçe si yüksek olanların girdiği bir platform halina gelmiş. Yüksek meblağlar ile private, presale den girip şansını deniyor. X yaparsa kaç X gelirse hemen satiyor. X li açılış yapmazsa zararına satıp çıkıyor.
Gocu
Member
**

Activity: 302

View Profile
June 03, 2018, 09:56:49 AM

Kesinlikle bu dönemde icoya girmek akıl işi değil.(Nex hariç).İcolar ilk piyasaya çıktıklarında 10 da 1 fiyatına çıkıyorlar.Neden 10 kat pahalı alayım.Alırım sonunda.Hem tutup tutmadığı da ortaya çıkmış olur.
ohmannomma
Member
**

Activity: 144

View Profile
June 04, 2018, 02:03:08 PM

Artık ICO'dan girmenin bir anlamı kalmadı bana görede. Projenin çok çok iyi olması laızm artık ki ICO fiyatının altına düşmesin ayrıca bounty falan da yapılmaması gerekiyor genel olarak düşüş bu yüzden oluyor. ICO güzel olabilir ama fiyatı düşüyor mantıklı olanı borsaya düşmesini beklmek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
nekominer
Full Member

Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 04, 2018, 02:20:26 PM

Son dönemde çok fazla ico yapılıyor, kazandıran ico nadiren çıkıyor. İyilerden ilk gün hardcap yaptıktan sonra haberimiz oluyor.

panteraforlife
Sr. Member

Merit: 250

View Profile
June 04, 2018, 10:37:22 PM

Uzun süre bir ICO'ya katılmayı düşünmüyorum açıkçası, proje çok iyi olsa bile piyasanın durumundan mıdır nedir borsada tokeni çok daha ucuza almak mümkün çok beğendiğim varsa borsadan kovalıycam.
Hopewithmoney
Full Member

View Profile
June 04, 2018, 10:39:53 PM

Ama eskiden de bu kadar fazla ico yoktu işin bi de bu kısmı var hem yatırım hem de yarırımcı bölünüyor işte bi şekilde böylece kazanc da düşüyor hala saglam icolar var ama arastırıp bulmak baya zaman alıyor
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 05, 2018, 08:46:57 AM

Artık ICO'dan girmenin bir anlamı kalmadı bana görede. Projenin çok çok iyi olması laızm artık ki ICO fiyatının altına düşmesin ayrıca bounty falan da yapılmaması gerekiyor genel olarak düşüş bu yüzden oluyor. ICO güzel olabilir ama fiyatı düşüyor mantıklı olanı borsaya düşmesini beklmek
Bounty ile alakas var ama projenin bounty yapmamasi icin asiri saglam olmasi lazim ki adi duyulsun. Yoksa kaybolur gider 5 para toplayamaz. Veya parayi basip her yere reklam vermesi lazim, onu da Google amca yasakladi, artik herkes bounty hunter lari kullanacak mecbur.
aragom
Sr. Member

Merit: 263

View Profile
June 05, 2018, 09:02:23 AM

Bounty ile alakas var ama projenin bounty yapmamasi icin asiri saglam olmasi lazim ki adi duyulsun. Yoksa kaybolur gider 5 para toplayamaz. Veya parayi basip her yere reklam vermesi lazim, onu da Google amca yasakladi, artik herkes bounty hunter lari kullanacak mecbur.

filecoin, tezos, eos, bancor

en başarılı icolar. hiçbiri de bounty yapmadı.

zaten kazandıracak bir icoysa reklama gerek duymaz. hatta sen ben gibi küçük yatırımcılar duymaz bile. duysan da almak istesen de alamazsın icodan.

filecoin gibi sirin labs gibi olur.

bounty konusunda yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. adamlar öyle bir bounty dağıtıyorlar ki, zaten ilk girişlerde marketcap az oluyor. bir de bu bountyhunterlar coinleri bozdurunca fiyat birden dibe iniyor sonra da toparlanamıyor.
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 05, 2018, 09:21:45 AM

İcoya sadece bonuslari için girilebilir. Bir tanıdık 1.4 eth ile docademice girdi. 40 bin token bonusla 60 bin oldu. O yatırdığı para şimdi 24 eth oldu .
O nasil oldu ben anlamadim? Bende de docademic var, fiyati hic oyle dedigin gibi yukselmedi, MTC diye trade ediyor.
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 05, 2018, 09:27:19 AM

Lif diye bur token duymussunuzdur, Winding Tree tarafindan. Adamlar bounty filan yapmadi, ama Lufthansa ile anlasmalari vardi ve bu firma onlarin private investor. Ne kadar para topladilar diye dusunursunuz?
Yaklasik 15 milyon dolar. https://icobench.com/ico/winding-tree
Boyle sen git travel ICO su olarak Lufthansa ile anlas, tabii ki o kadar para toplarsin. Ama boyle bir sansin yoksa, reklamini yaptirman sart. Ha bu arada ben de 0.67 ETH yatirim yapmistim, su anda 0.3 ETH ediyor ve ETH fiyati cok daha dusuk. Yani aslinda bounty vs den cok piyasa da yaprak kimildamiyor, sebeplerden birisi o.
Ayrica ICO da aklini basina toplasin, bounty icin belli miktar ayirsin, abartmasin. Stake sistemi ve yuzde ayirdigi miktar onemli.

filecoin, tezos, eos, bancor

en başarılı icolar. hiçbiri de bounty yapmadı.

zaten kazandıracak bir icoysa reklama gerek duymaz. hatta sen ben gibi küçük yatırımcılar duymaz bile. duysan da almak istesen de alamazsın icodan.

filecoin gibi sirin labs gibi olur.

bounty konusunda yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. adamlar öyle bir bounty dağıtıyorlar ki, zaten ilk girişlerde marketcap az oluyor. bir de bu bountyhunterlar coinleri bozdurunca fiyat birden dibe iniyor sonra da toparlanamıyor.
Sobe038
Full Member

View Profile
June 05, 2018, 09:38:02 AM

bence bu düşüş sadece bu piyasayla alakalı birşey değil bu düşüşün sebebi doların dünyadaki değerinin artması ve bu projelere uzun vade yatırım yapmak şuan çok mantıklı çünkü ilerde gerçek paranın yerini alıcak sanal paralar yani demek istediğim bu değişimin farkında olan büyük firmalar ford gibi mesela bu piyasaya bir miktar para bağlıyolar yatırımı yapan esas kişiler onlar yani sen ve ben gibi adamlar ufak yatırımcıyız bizim yatırdıgımız parayla dönmüyo bu sektör zaten
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 05, 2018, 01:36:23 PM

Son derece haklisin, dedigim gibi adamlarin ICO suna Lufthansa yatirim yapmis, adam daha gam yer mi? Yemez. Ne yer? Para yer Smiley
zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
June 05, 2018, 01:40:56 PM

Eskiden ıcolardan al/sat yaparak para kazananlar uzak duruyorlar. Çünkü icolar eskisi gibi kazandırmıyor. O yüzden Sağlam İcolara şuan da yatırım yapanlar, gerçek ve uzun vadeli yatırımcılardır diye düşünüyorum.
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 06, 2018, 09:54:25 AM

Eskiden ıcolardan al/sat yaparak para kazananlar uzak duruyorlar. Çünkü icolar eskisi gibi kazandırmıyor. O yüzden Sağlam İcolara şuan da yatırım yapanlar, gerçek ve uzun vadeli yatırımcılardır diye düşünüyorum.
Zaten aslinda olmasi gereken de o, uzun sureli yatirim yapanlarin sayisinin cogalmasi. Boylece scammer sayisi da azalacaktir.
TheDreadPirateDickstein
Member
**

Activity: 140

View Profile
June 06, 2018, 10:58:36 AM

ICO'dan alım yapmak artık zor kâr getiriyor. Borsada satışa sunulunca token ICO fiyatının altına alım gerçekleştirmek mümkün. Artık elimden geldiğince NEO ıcolarını takip ediyorum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
June 06, 2018, 01:22:38 PM

Eskiden oyleydi. Simdi girdigin ico 2x 3x yapsa of bee ne kazandırdı be diyoruz. Piyasa kan ağlıyor kan.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
June 06, 2018, 05:57:48 PM

İyi bir araştırma ile güzel bir yatırım yapılabilir bana göre icolara tabii bu iş biraz şans işi sonu belli olmaz.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
June 06, 2018, 05:59:32 PM

Asura var mesala gir dünyan değişsin. Acaba gönderdiğim Neo geri alabilecekmiyim diye düşün dur Cheesy Çok tırt bir ico çıktı şansımı seveyim.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560

View Profile WWW
June 06, 2018, 07:16:02 PM

Piyasaya girdigimden beri bir icoya yatırım yaptım o da scam çıktı.Bir daha kaliteli bir ico olsa bile yatırım yapmayacağım. Bekleyip borsadan almak en mantıklısı. Zaten kaçanlar kaçıyor onlara girmek mümkün değil zaten

Arksun
Sr. Member

View Profile
June 06, 2018, 07:16:27 PM

Bu aralar Ico’lara sadece risk gözüyle bakılıyor çünkü iyi bir kâr getirmeyi geçtik artık direkt Ico fiyatının altında kalınıyor. O yüzden ince eleyip sık dokumak lazım, çok iyi araştırıp güvenmek lazım gerçekten eskisi gibi değil.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
xumit
Full Member

View Profile
June 06, 2018, 07:53:14 PM

En son girdigim 5 ıconun 2 si patladı 1 rinden iyi para kaldırıcam  eger yükselişe geçerse diger 2 side harclıgımı cıkardı anca
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 12, 2018, 10:13:14 AM

Artık ICO larda borsalara girmeye korkuyorlar. 30btc isteyen bile var, ama parayi basip girseler bile bu sefer token degeri sifira dusebiliyor.
redsilentstorm
Member
**

View Profile
June 12, 2018, 10:15:18 AM

Şu aralar ico lara girmek büyük cesaret ilk adlarını duyurduklarında uçacak kaçacak denilen icolar bile bu dönemde resmen ters yüz olmuş durumda. Piyasanın bu halinden onlar da nasibini alıyorlar ister istemez.
unreal41
Member
**

View Profile
June 12, 2018, 10:23:16 AM

çok iyi araştırma gereken bir iş ico yatırımı yapmak. ilk olarak ekibe bakmak lazım bu şahıslar kim gerçek kişiler mi linkedin vs profilleri var mı takip etmek lazım. ikinci olarak projeye ve white paper'e ve roadmap'e bakmak lazım hayal mi satıyorlar yoksa yere ayakları basıyor mu bu proje onun sağlamasını yapmak gerekiyor. üçüncü olarak sosyal medya kullanımı ve kitle etkileşimi nasıl bunu takip etmek gerekiyor.

piyasada çıkan icoların %95'i scam o yüzden çok dikkat etmek gerekiyor.
nekominer
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 12, 2018, 11:54:42 AM

ICO işi çok değişik bir hal aldı, 2017 de bir ton yatırım toplayan icolar henüz borsalarda yok.

tendor
Full Member

View Profile
June 12, 2018, 01:36:42 PM

hergün 10 tane yeni ico çıkıyor. hangi birini takip edelim arkadaş. zaten yüzde 80 i parayı vurup insanları değersiz tokenlarla kaderine başbaşa bırakma derdinde.  kaliteli ve gerçek projesi olan icoları bulmak zaten ayrı bir dert. ico şi stres işi yani. en iyisi trade yapmak şu an.
avalonn
Full Member

View Profile
June 12, 2018, 04:16:12 PM

icolara yatırım yapmak tartışmalı bi konu...ortalık ico çöplüğüne dönmüş durumda.çok iyi icolar yok mu var..ama onları forumda kimse söylemez  Grin anca borsadan alırsınız...birde btc yi ortalık kaşarına çevirdikleri için icolar çıkmaya korkuyor erteliyor vs vs btc 20k iken ne alsan coşardı ama şimdi dimyat pirinç olayı hakim
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
June 12, 2018, 07:07:44 PM

Kendi adıma piyasadaki bereketli zamanları kaçırdığımı düşünüyorum tadım kaçıyor. Bu saatten sonra bir Icoya yatırım yapmak cesaret istiyor ya da direkt gözden çıkardığın parayla giriyorsun. Tamamen şans, iyi dediğimiz kötü çıkıyor, kötü dediğimiz iyi oluyor.
Eron
Sr. Member

Activity: 735

View Profile
June 12, 2018, 10:17:19 PM

Kriptopara piyasası 2009'dan beri var neredeyse 10 seneyi dolduruyor olmamıza rağmen ortada fiziksel anlamda kullanılan tek bir ürün bile bulunmuyor bundan dolayı sadece  Bitcoin ya da fiziksel olarak ortaya bir şey koymaya çalışan (hdac) gibi projeleri desteklemek gerekiyor kalan hiçbir icoya yatırım yapmıyorum.
mediation
Member
**

View Profile
June 12, 2018, 10:20:30 PM

Malesef ki son yılda bildiğiniz üzere ıcolar %48 scam çıktı ve bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Bir çok da bounty programına katılıyoruz ve vaad edilenin onlarca kat aşağısı paralar alıyoruz. Bence bu yatırımların çoğu şirket yada kurumlardan geliyor.

Republicofizmir
Sr. Member

View Profile
June 12, 2018, 10:33:29 PM

Milyonlar olanlar milyonlarca yatırım yapıyor hocam yatırımcılar asla dur durak bilmez hele daha cok para getireceğini düsünürlerse köpek balığı gibi oluyorlar biz de anca onlardan arta kalanlara seviniyoruz
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 13, 2018, 01:33:32 PM

Peki yatirim yapacak iyi ICO nasil secilebilir, tonlarca ICO arasindan arastirma yapmak cok zaman aliyor, ICObench de kotu puan verdigi bir suru ICO super durumda.  Iyilerini nasil seceriz fikri olan var mi? Mesela ICO drops filan mi bakilmali?
nekominer
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 13, 2018, 02:49:13 PM

Peki yatirim yapacak iyi ICO nasil secilebilir, tonlarca ICO arasindan arastirma yapmak cok zaman aliyor, ICObench de kotu puan verdigi bir suru ICO super durumda.  Iyilerini nasil seceriz fikri olan var mi? Mesela ICO drops filan mi bakilmali?

Bu dönemde ön satışta toplanan miktar çok önemli. Bounty yapmayan icolar ve çoğu zaman duyamadığımız uzakdoğu menşeili icolar yürüyüp gidiyor.

ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 13, 2018, 04:46:31 PM

Softcap gecmisse iyi diyorsunuz yani. Ben de aslinda onu sormak istiyorum, mesela su ICO lar softcap gecti, veya su ICO su kadar para topladi vs gibi bir site var midir bildiginiz?

Bu dönemde ön satışta toplanan miktar çok önemli. Bounty yapmayan icolar ve çoğu zaman duyamadığımız uzakdoğu menşeili icolar yürüyüp gidiyor.

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 13, 2018, 05:00:39 PM

ıco'lara yatırım yapmak artık kısa vadede çok kazandırmıyor. iyi borsalar yeni şartlar koşuyor. genele bakıldığında ben toplanan paraları da öyle çok yüksek görmüyorum. ayrıca ico'lara güven de azaldı.
para aklamak ilk akla gelen ama icoların yola çıkarken bir çok kayıtlı olmayan destekçi ve ortakları da olduğunu biliyoruz.
o yüzden bence doğru nokta paranın nerden ve neden geldiği değil; bu sürecin ne kadar devam edeceği ve güvenilir bir ico için referans noktaları ne olmalı?
CoinSlayer
Member
**

View Profile
June 13, 2018, 05:08:19 PM

iyi araştırmak lazım özellkle ekibini daha önceki prjeleri olup olmadığını vs su sıra ico dolandırıcılıgı çok fazla arttı
HiatusGG
Full Member

View Profile
June 13, 2018, 06:25:37 PM

Piyasa bu haldeyken bounty gelirleri airdrop ıco geliri hepsi kesat şuan piyasadan alım yapmak insanlara daha mantıklı geliyor öle de zaten
enfarktus
Full Member

View Profile
June 13, 2018, 07:02:16 PM

Tek bir gerçek var artık bir projenin ico tamamlandıktan sonra Binance'ye girme ihtimali varsa o icoya katılın. Böyle bir ihtimal yoksa kesinlikle uzak durun derim. Son dönemde Neo altından çıkan icolar Binance'de yer bulabiliyor, onun dışındakiler ico fiyatının yarısınında altına düşmekte. İcolar belki birkaç ay daha en kötü yatırım tercihi olmaya devam edecek.
Allonee
Member
**

View Profile
June 14, 2018, 07:21:41 PM

Önceden nasıldı bilmiyorum fakat bu aralar ico yerine yeni borsaya girmiş veya girecek projelere yatırım yapmak çok daha az riskli gibi görünüyor. Çoğu iconun durumu ortada ico fiyatının yarısından aşağıda fiyatlarla alınıp satılıyor.
Piratte
Full Member

Activity: 840

View Profile
June 14, 2018, 10:43:06 PM

Eskiden cikan icolar ile simdi olanlar bir degil ozamanlar en azindan gercekten gerekli islere odaklanilirdi ve takip birseyler cikarirdi. Simdi olmayacak islere ico yapiliyor dahasi ortada birsey olmasa bile ico yapiliyor yada cikmis birseyi kopyalayip tekrardan yapiyorlar. Binance gibi kac borsa projesi cikti mesela yada kac ethereum klonu cikti iste bunlar ornek.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
June 14, 2018, 10:51:43 PM

ico yatırımının verilen bonuslar nedeniyle çok iyi bir araştırma yapmak şartıyla en makul yatırım çeşidi olduğuna inanıyorum. ekip, yol haritası, sosyal medya, proje ve konu gibi unsurları iyi analiz etmeli.
Puyol
Full Member

Merit: 101

View Profile
June 14, 2018, 11:14:10 PM

Çok hype olmadıktan sonra icoya girme taraftarı değilim zaten çoğu ico da satış fiyatının altında çıktı şu dönemde
ozm0823
Member
**

Borderless for People, Frictionless for Banks

View Profile
June 15, 2018, 01:55:31 AM

Evet onceden daha mantikliydi ve yatirdigini paranin birkac katini hatta daha fazlasini yapiyordun. Simdi maalesef oyle degil yatirdigin paranin hep alti cikiyor ya da yatirdigin kadar. Zorlasti artik iyi projeye de girsen.

T r a x i o n                                                            TRADE AND EARN DURING PRE-ICO
TRANSITIONS YOU TO A CRYPTO-READY SOCIETY       Pre-Sale starts April 15, 2018
Github     Telegram     Medium     Facebook     Twitter     Reddit     Youtube
Necroface
Full Member

Activity: 518

simply getting the job done

View Profile WWW
June 15, 2018, 07:35:58 PM

ben bu sorunun cevabını gayet de bizler kadar iyi bildiğini, aslında mevzunun sadece sitem etmek olduğunu düşünüyorum ki sonuna kadar da haklısın, kripto piyasası bir yana, birileri parasızlıktan iş yapamayıp, para toplamaya çalışıyor, diğerleri de bunu bir fırsat kapısına dönüştürüp tokatlamak için cirit atıyor, hepimizde sakız gibi bir laf, iyi araştırmak lazım, valla artık mevzu iyi araştırmanın da ötesine geçmeye, sadece bir şans olmaya başladı, sen neyi araştıracaksan karşı taraf onun açığını kapatıyor zaten, ille tokatlayacak adam, o yüzden 1 değil de 10 olta atıyor kimimiz, belki bir balık düşer diye.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
_gavaraci_
Full Member

Activity: 462

View Profile
June 17, 2018, 06:03:15 PM

Şu piyasada icolara yatırım yapmak ne kadar doğru bilemiyorum eskiden olsa sağlam projelerin büyük getirileri oluyordu şimdi en iyisi bile süründürüyor o yüzden biraz beklemekte fayda var.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
June 17, 2018, 06:07:20 PM

Oneledger Ve Atonomi projelerinin icolarına girdim unlock olmalarını bekliyorum güzel kazançlar bekliyorum icolar eskisi gibi kazandırmıyolar ama sağlam bulursan çok rahat katlayabilirsiniz elinizdekileri mesela Fanton adamlar 3 tur çekiliş yaptılar icoya katılıcaklar için ve kesin 5x gelicektir.
krm4700
Full Member

View Profile
June 17, 2018, 06:57:19 PM

bu kadar aşırı Kar etmek yani aşırı çok da ister O yüzden bu kadar büyük hayallerin peşinde koşmak lazım yani iki katlı bile olsa yine de iyidir

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283

View Profile
June 17, 2018, 07:06:35 PM

bu aralar iyi proje bulmak açıkçası çok zor. nadiren iyi projeler çıkıyor. yakın zamanda pundix, mtc gibi tokenler 15-20 misli değer kazandı.  bunları bulursak eğer icolarına girilebilir.
yns1903
Member
**

Merit: 16

View Profile WWW
June 17, 2018, 09:41:51 PM

bir ara bir duyum almıştım artık doğru ya da yalan bilmiyorum bazı icolardaki satışları fazla gösterme mevzusu vardı. adamlar satmadıkları tokenleri satıyor gibi gösteriyordu. Yani tabi bu işi doğru yapanda var ancak bazıları cidden abartıyor

ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 20, 2018, 03:25:24 PM

bu aralar iyi proje bulmak açıkçası çok zor. nadiren iyi projeler çıkıyor. yakın zamanda pundix, mtc gibi tokenler 15-20 misli değer kazandı.  bunları bulursak eğer icolarına girilebilir.
MTC dediginiz docademic mi? Onun ICO su coktan bitti, McCaffe sponsor etmisti.
fullypak
Legendary
*

View Profile
June 23, 2018, 10:29:47 AM

ICO yatırımı yapmanın dezavantajları ve avantajları var. en büyük dezavantaj scam projeler ve eskiye nazaran daha az yatırım toplanması. avantaj ise kısa zamanda paranızı 10x yapmak için en uygun yatırım yolu olması.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 23, 2018, 10:34:01 AM

Kısa vadede zaten işlem hacmi düşük olduğundan kar etmek zor gibi görünüyor. Şu dönemde çok sağlam olmadıkça ico ya yatırım yapılmaz

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
Koseli Jeton
Jr. Member
*

View Profile
June 23, 2018, 11:53:14 AM

Neo tabanlı icoların Ethereum tabanlı icolara göre daha sağlam olduğunu düşünüyorum.

Yatırım yapmak için Spotcoin'e göz atılabilir. Yerel para birimlerini de içeren bir borsa, Ödeme sistemi spotpay ve çevrim içi bir madencilik sistemi içeriyor.
zaza4700
Newbie
*

View Profile
June 23, 2018, 01:02:12 PM

sevgili canım kardeşim doğru soyliyorsun ama şunu soyliyim elbete güzel günler gelecek ama şu an ben güzel ıcolara gene yatırım yapıyorum sizde şu an yatırımınızı yapıp bekleyin çok güzel kazanırsınız
67semih
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 23, 2018, 01:23:12 PM

Eger uzun vade bekleyeceksen belki ama su gunlerde tum projeler piyasaya ciktiginda en az yuzde 50 asagi hareket ediyo. Umarim eski gunlere doneriz yakin zamanda.
Xexen4
Sr. Member

Merit: 290

View Profile
June 23, 2018, 02:43:39 PM

şuan icoların geldiği nokta tam anlamıyla phising yani oltalama sevdası. son 8 9 aydır iş yapacak ico oranı öylesine azaldı ki artık icolar yatırımcıdan çok keriz arar oldu Smiley
cleante
Jr. Member
*

View Profile
June 23, 2018, 06:28:01 PM

Artik icoya yatirim yapip para kazanma devri bitti zaten icolardanda belli oluyor alan yok hic biri hard cap yapamiyor bazilari soft capi bile gecemiyorlar.
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280

Win-Won-Betfury

View Profile
June 23, 2018, 06:38:54 PM

Şu piyasanın durumunda hiç bir icoya falan girmeyin iconun altı fiyata alabilirsiniz borsaya çıkınca girdim test ettim onayladım elinizde patlar benden söylemesi

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
btcmurat
Sr. Member

Merit: 253

View Profile
June 23, 2018, 11:01:46 PM

Sağlam ıcolar gerçekten çok güzel kazançlar bırakıyor. Ama bazen bundan bir cacık olmaz denilen projede bir bakıyorsun 3-4x yapabiliyor biraz nasipte lazım bu işte.
aamirsuh
Full Member

View Profile
June 23, 2018, 11:23:59 PM

Son dönemlerde ıco yatırımlarından epey uzak kaldım en son tezos a yatırım yapmıştım oda hala çıkmadı piyasaya bakalım biraz piyasa toparlanırsa araştırma everesine geçecek gibiym
coinforumgentr
Member
**

View Profile
June 24, 2018, 01:12:31 AM

ico sonrası çöp olan coinler var, takip ettiğim bazı icolar çöp oldu ama ekipleri hala çalışıyor. bu tokenleri çöp olmuş fiyattan toplamayı düşünüyorum.
varosbaba
Newbie
*

Activity: 75

View Profile
June 24, 2018, 01:44:49 AM

İcolara iyi araştırma yapıp girmek lazım .
tekno
Sr. Member

Merit: 255

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
June 24, 2018, 11:38:33 AM

her taraf çakallarla doldu artık çok scam projeler oluyor haliyle hangisine güveneceğimizi şaşırıyoruz imza kampanyaları bile artık doğru dürüst pay dağıtmıyor.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
YoBit AirDrop $|
Get 700 YoDollars for Free!
🏆
papadoc
Member
**

View Profile
June 24, 2018, 03:12:58 PM

şu anda düzgün ıco bulmak çok zor zaten 50 ıco dan 2-3 tanesi ancak kazandırıyor bu dönemde umarım ilerde düzelir
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 24, 2018, 03:17:59 PM

Bence su donem calismak icin ideal, mesela earn.com da her cevap verdiginiz email icin 1 dolarlik BTC kazaniyorsunuz ama ileride onun degeri mesela 4 dolar edecek.
Ayni sekilde ICO lardan aldigimiz tokenler ileride daha fazla eder, boga sezonu yakindir diye dusunuyorum.
alikaya58
Full Member

View Profile
June 24, 2018, 03:24:37 PM

Onceden cok ıyıydı de sımdı gıren bırcook ıco degerının altında ıdex de dusuyor zaten malassef hata yapıoruz gırmekle bır umutla ama quarkchaın gıbı nadıren ıyı hype alan projede arada cıkıor
edutBTC
Sr. Member

View Profile
June 24, 2018, 04:16:30 PM

Ico yatırımı artık herkesin hali perişan olduğu için bizleri daha fazla düşündürüyor. Geçen sene anlık kararla bile bir anda icoya girme kararı verirken şu an belki 10 kez detay düşünüyorumdur. Valla artık kimse tatsızlık yaşamak, zarar etmek istemiyor. Ama yine de istisnai sağlam olduğunu düşündüğümüz projeleri takip etmek lazım.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
PLAY NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
nihattbolatt
Jr. Member
*

View Profile WWW
June 24, 2018, 04:54:59 PM

binlerce coin piyasaya giriyor. kimisi keriz silkelemeye, kimisi reklam yapmaya kimisi de ciddi bir şekilde giriyor. araştırmanın iyi yapılması gerekiyor.
sabırlı yatırımla uzun vadede icodan para kazanılabilir yine de

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
_gavaraci_
Full Member

View Profile
June 24, 2018, 07:06:15 PM

Nasıl icolar yüksek kar bırakıyor anlamıyorum bir çok ico takip ettim ama artık pek bir şey bırakmıyorlar hele ki bu piyasada icosnu uzattıkça uzatan mı dersin scam çıkanlar mı dersin almış başını gidiyor bu aralar icolara yatırım yapmak hiç ama hiç mantıklı değil.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 24, 2018, 07:56:42 PM

Daha önce forumda ico başarı oranının %46 olduğunu anlatan bir haber paylaşmıştım. Bu seneki başarı oranı beklentim %10 %15. Kolay para kazanma yöntemine dönüştüğü için çoğu scam proje artık.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
shrubiqf
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
June 24, 2018, 08:07:54 PM

eskiden olsa güzeldi fakat artık sürüyle ico çıkar oldu aralardan hangisi düzgün hangisi borsaya çıkacak vs ayırt etmek iyice zorlaştı
felixesteban
Member
**

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
June 24, 2018, 09:56:39 PM

Şu çok açık ki bearish trend hakimken piyasaya yeni giren coin ve tokenların çoğu ico fiyatının altına düştü ve yatırımcısına zarar ettirdi ki bu zararlarda öyle böyle değil. Yüzde doksanlara varan oranda zarar ettiren coinler var. Düşünün 100 dolar verip ico satın alıyorsunuz sonra malınızın karşılığı 5-10 dolar ancak ediyor. ICO yu bu yüzden biraz şans işi olarak da görmek lazım ikinci husus bu yatırımı oldukça uzun bir süreli yatırım olarak düşünmeliyiz 6 ay, bir yıl gibi. Üzerinden en az bir boğanın geçmesi lazım ki iyi oranda kar edilebilsin.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
June 24, 2018, 11:32:59 PM

şu sıralar ico yatırımını pek fazla tavsiye etmiyorum, zira piyasa oldukça düşük, ico çıkıyor borsaya girince 5 te birine düşüyor fiyatlar yani hiç bir faydası olmuyor, bana kalırsa, 1-2 ay sakin olup plan yapmak gerekli
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 25, 2018, 01:15:26 PM

Su ayi oglu ayi sezonunda bile fiyati artan tokenler var, MTC gibi, onlar belki kar ettirebilir diye dusunuyorum.
tendor
Full Member

View Profile
June 25, 2018, 01:37:54 PM

son zamanlarda artan ico sayısına karşılık ortaya çıkardıkları ürün veya yakalayabildikleri sinerji adına malesef kaliteli icolar göremiyoruz. samanlıkta iğne arar gibi ico arıyorum ama yok kafama yatan bir şey bulamadım henüz. varsa yoksa hype. marketteki düşüş ico sayısını da etkileyecektir. bakalım neler olacak.
zaza4700
Newbie
*

View Profile
June 25, 2018, 03:40:14 PM

evet canım kardeşim dogru soyliyorsun örneyin gecen sene bir kaç ıco ya girdim çok guzel kazandım ama ne yazık şimdi girince bazen ıco fiyatının altında borsaya giriyor ve bu insanları artık ıco girmeyi korkuyorlar
WeAreSoSory
Member
**

Merit: 14

View Profile
June 25, 2018, 04:03:01 PM

Geçen yıl bir kaç icoya bende katıldım. Öyle yüksek meblağlar harcamadım ama katıldıklarımdan x3 aldım ve çıktım. Bu sene daha cesaret edip giremedim.
mich
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1032

#1 VIP Crypto Casino

View Profile
June 25, 2018, 04:33:18 PM

anladigim kadariyla herkes bi icoya girmiş ve 2x - 3x yapmiş ne güzel. arada yazsaniz ya arkadaş şu icoya girdik kazandık ciktik veya kazandik olmadi vs diye. diğer türlü yazdiklariniz da cok hava da kaliyor.

yoktum bir zamandır tekrar bir  bakayim dedim ne var ne yok e tabi piyasa yerlerde insanın içinden ne yalan söyleyeyim girmekte gelmiyor eminim bu konuda yalnız değilim diye düşünüyorum. şimdi burada gerçekten merak edilen hep böyle mi gidecek yada gerçekten ico vs olayları bitti mi diye düşünenler olabilir. bana göre bu piyasa bitmeyecek bitmez bitemez yani o kadar havadan kazanç sağlayan balinalar oldugu sürece kolay kolay buna izin vereceklerini sanmiyorum.tatil rehaveti çökmüştür hepsinin üstüne para eziyolardir diye düşünüyorum ben e dünya ekonomiside zaten etkiliyor bu piyasalari o yüzden kendilerini standby a geçirmişlerdir. tahminim kışa doğru ufak ufak hareketleneceğiz yönünde biraz btc artışı biraz eth derken yine coştururlar.

icolar için şu aşamada cok cok cok sağlam olanların dışında bence hiçbir ico ya girmeyin. sağlam takım,advisor ekibi iyi bir tokenmetric güzel bi hype buldugunuz zaman kacırmayın derim. presale privatesale onlara da dikkat edin tabi kucaga birakip kaçmasinlar sonra.

.
.BITCASINO.. 
.
#1 VIP CRYPTO CASINO

▄██████████████▄
█▄████████████▄▀▄▄▄
█████████████████▄▄▄
█████▄▄▄▄▄▄██████████████▄
███████████████████████████████
████▀█████████████▄▄██████████
██████▀██████████████████████
████████████████▀██████▌████
███████████████▀▀▄█▄▀▀█████▀
███████████████████▀▀█████▀
 ▀▀▀▀▀▀▀██████████████
          ▀▀▀████████
                ▀▀▀███

.
......PLAY......
KoinGuru17
Member
**

View Profile
June 25, 2018, 05:18:02 PM

Deli gibi kazanan cok insanlar cok oldu ama su an yatirimcisina kazandiran ICO cok az bence. Piyasa cok kotu neyin ne oldugu belli degil. En iyi proje bile zarar ettiriyor insana..
mediation
Member
**

View Profile
June 25, 2018, 05:56:31 PM

Eskisine oranla ıcolara yatırım yapmak oldukça zorlaştı bunun için en büyük iki sebep var. Bunlardan birincisi Icolarda yaşanan scam olayları iken diğer piyasaya olan ilginin her geçen gün azalması.

turkmachiavelli
Full Member

View Profile
June 25, 2018, 06:06:44 PM

Artık bir ıcoya güvenmek için elinizde çok sağlam veriler ve vaatler olması gerekiyor ve çoğu zamanda malesef bunlar yeterli olmuyor. 2016 da çıkan %56 lık scam olaylarından sonra benim ıcolara güvenim kalmadı.

Ridcan
Member
**

Merit: 31

View Profile
June 25, 2018, 06:32:43 PM

hani ekim kasım ayı gibi bir airdrop furyası vardı ya ebtc eltc btcred neogold falan epey kazandıran airdroplar olmuştu hani millet uyumadan form dolduruyordu o sıra, icolarda geçen sene öyleydi bence yatırım yapan herkes mi kazanır arkadaş her çıkan ico katlayarak devam ediyordu sanırım piyasa geçen seneyi kırıyor şuan eski seviyelerine iniyor ufak ufak allah yardımcımız olsun artık icolara girmekte risk işi borsaya girdiği zaman daha düşükten toplayabiliyorsunuz
nekominer
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 25, 2018, 06:39:59 PM

Uzun süredir icolara yatırım çok riskli, borsalara girdikten sonra fiyatını yükselten ico çok nadirdir.

chemist35
Member
**

Activity: 924
Merit: 36

★777Coin.com★ Fun BTC Casino!

View Profile
June 25, 2018, 07:03:09 PM

icolar ağlata ağlata bir hal etti . bunu herkes biliyor ama nedense hala hardcap yapıp %50 düşen projeler var merak ettiğim bir soru var neden insanlar daha düşük fiyata coinlerini tokenlerini satar ki akıl sır almıyor

ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 27, 2018, 08:02:02 PM

Yatirim alan aliyor, sabir lazim, tekkeyi bekleyen corbayi icer Smiley
Suraya bakin, McCafe hala docademic (MTC) reklamini yapmaya devam ediyor.
https://twitter.com/officialmcafee/status/1011627263098544131
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
June 27, 2018, 08:02:56 PM

Mesela Telegram ICO su super topladi, millet kacirmiyor. Metronome da ayni sekilde:
Jeff Garzik’s Metronome ICO Sells 50% Of Tokens to ‘Three Investors’ http://bitcoinist.com/jeff-garziks-metronome-ico-sells-50-of-tokens-to-three-investors/
Mobi Coin
Newbie
*

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:20:27 PM

icolar ağlata ağlata bir hal etti . bunu herkes biliyor ama nedense hala hardcap yapıp %50 düşen projeler var merak ettiğim bir soru var neden insanlar daha düşük fiyata coinlerini tokenlerini satar ki akıl sır almıyor

Pre Sale yada private sale den çok ucuza alanlar olabilir. Benim aklıma başka bir açıklama gelmiyor.
tendor
Full Member

View Profile
June 29, 2018, 09:09:38 PM

bir çok ico şu kadar bu kadar topladık diyor ya, inanın o rakamların yüzde 60-70 si şişirme rakamlar. adam bakıyorum softcape ulaşmamış, soruyorum telegramdan softcap olmazsa ne yapaacaksınız diye. endişelenmeyin, öyle bir kaygımız yok, softcap geçilecek diye cevap geliyor. böyle saçmalık mı olur. icoların topladığı paralara inanmıyorum ben.
campeck
Sr. Member

View Profile
June 30, 2018, 07:35:04 PM
Last edit: June 30, 2018, 08:49:10 PM by campeck

ICO yatırım yapmak için bu günlerde risk fazlalaştı, çok iyi proje seçmek ince eleyip sık dokumak mühim, çoğu borsaya çıkamıyor, borsaya çıkanların fiyatlar çakılıyor. Halbuki geçen yıl öylemiydi neye el atsak ama az ama çok kâr bırakıyordu.
Cagripharmacy
Jr. Member
*

Activity: 106

View Profile
June 30, 2018, 07:40:16 PM

Takım önemli abi ico işlerinde

▬▬▬▬▬ ◯●●   REPME.io   ●●◯ ▬▬▬▬▬
The new WEBSITE will be LAUNCHED on the 1st NOV
Please check the Whitepaper for more complete info
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
June 30, 2018, 11:46:25 PM

Ayı sezonunda ıco yatırımı yapmak için normal dönemden daha çok araştırma yapmak lazım bence çünkü atılan btc zaten yolda değer kaybedebiliyor. Sağalm ekiplere yatırım yapılabilir.
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163

View Profile
July 01, 2018, 06:21:25 AM

evet eskiden bu işlerden inanılmaz kazanç sağlıyorduk gerçekten biz dahi inanamıyorduk ama şimdi icodan kazanç sağlamayı geçtim projenin başlangıç yapması bile çok zor gerçekten 100de95e yakını aldatmaca ve artık iyi bir tercih olmaktan çıkıyor
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 01, 2018, 09:37:01 AM

ICO'lar sisteme zarar veriyor. Sürekli para çıkışı oluyor ve projelerin karşılığı alınmıyor çıkan paranın yerine para girişi olmuyor olamaz çünkü sistem aslında kendi döngüsünü sağlıyor yeni yatırımcı ise korktu çok fazla giriş olması gerekli. Sistem içinde bulunan yatırımcının ise dili yanmış durumda hazırda bulunan yatırımlar eridi gitti yeniden nakit girişi yapmıyoruz. Önceden kazanıyorduk sebebiyse balon olmasıydı kazanan her zaman karı görünce çıkanlar oldu yani herkes kazanmadı kazandığımız ise başka projelerde eriyor.

Dinamaği üzerinde düşünmedim ancak İlkokul matematiği yeterli havuzu boşaltmaya başlıyoruz ve soru şu kaç saatte boşalacak. Musluklardan harıl harıl boşaltma yapılıyor. Onlarca milyon dolar topluyorlar kimisi kaçıyor kimisi beklenileni veremiyor kaçma devri yatırımcı için bitti bekleme dönemi başladı, beklemenin faydası ise olmuyor. ICO başlatanlar içinse kaçma dönemi devam ediyor havuz boşalana kadar sürecek. Hepimiz şöyle düşünüyoruz ne kazanacağım? bireysel olarak böyle düşünerek hareket ederken sistem büyük kayıplar yaşıyor. Hepimiz sistemin parçası olduğumuza göre kurtulacağınızı düşünmeyin. Çöküşün sancıları sürerken düzeleceğini umut etmek kendimizi kandırmaktır, geçirdiğimiz sancılar çöküşün habercisi olduğuna göre hayali bırakmalı gerçekle yüzleşmeliyiz.

Biz sürünürken hacimsizlikten dem vururken ICO yapanlar zaten yüksek olarak belirledikleri softcap değerleriyle yetinmiyor softcap'ın kat kat fazlasıyla miktarı hardcap olarak belirliyorlar yani doymuyorlar çünkü yarışta olduklarını biliyorlar havuzun dengesi bozuldu hızla boşalmakta kimsenin derdi havuzu dengelemek değil boşalma sürecinde fazlasını alıp kaçmak. Proje kısmı işin bahanesi biz nasıl ki paramızı katlamayı hedefliyoruz ICO yapanlar ise para koymadan pastadan pay kapma çalma derdindeler. Sistemde yüzlerce binlerce Mehmet Aydın var paranızı kaptırmama olasılığı çok düşük.
papadoc
Member
**

View Profile
July 01, 2018, 10:46:42 AM

ilk defa bir ıco ya gireyim dedim soft capı zor yaptılar birde 1 ay daha uzattılar ıcoyu artık güvenim kalmadı hiçbir ıco ya
Betfair
Sr. Member

View Profile
July 01, 2018, 11:19:14 AM

ICO lara giren paraların çoğu hackerların newbie lerden çaldıkları oluyor malesef.Milleti dolandırıyorlar parasını alıyorlar sonra ICO ya yatırıp temizliyorlar.Kara para aklama yeri oldu resmen icolar.
torukmakto
Member
**

Activity: 219

View Profile
July 01, 2018, 03:52:00 PM

ICO yatırımı şuan için büyük kumar hiçbir mantığı yok şuanki icoların  yüzde 70i scam çıkıyor ya da dolandırıcı çıkıyorlar.  ayrıca piyasadaki düşüşler çoğu projeyi daha başlamadan öldürüyor
SRKNGL
Member
**

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
July 01, 2018, 04:13:08 PM

İcoların iyice suyu çıktı. Ön satıştan alım yapılan fiyatın bile altına düşüyor ilk borsaya girdiği zaman. Ben şahsen icodan alacağıma borsaya girince alım yapıyorum

sonerbo
Copper Member
Hero Member

View Profile
July 01, 2018, 04:28:06 PM

ICO'lar sisteme zarar veriyor. Sürekli para çıkışı oluyor ve projelerin karşılığı alınmıyor çıkan paranın yerine para girişi olmuyor olamaz çünkü sistem aslında kendi döngüsünü sağlıyor yeni yatırımcı ise korktu çok fazla giriş olması gerekli. Sistem içinde bulunan yatırımcının ise dili yanmış durumda hazırda bulunan yatırımlar eridi gitti yeniden nakit girişi yapmıyoruz. Önceden kazanıyorduk sebebiyse balon olmasıydı kazanan her zaman karı görünce çıkanlar oldu yani herkes kazanmadı kazandığımız ise başka projelerde eriyor.

Dinamaği üzerinde düşünmedim ancak İlkokul matematiği yeterli havuzu boşaltmaya başlıyoruz ve soru şu kaç saatte boşalacak. Musluklardan harıl harıl boşaltma yapılıyor. Onlarca milyon dolar topluyorlar kimisi kaçıyor kimisi beklenileni veremiyor kaçma devri yatırımcı için bitti bekleme dönemi başladı, beklemenin faydası ise olmuyor. ICO başlatanlar içinse kaçma dönemi devam ediyor havuz boşalana kadar sürecek. Hepimiz şöyle düşünüyoruz ne kazanacağım? bireysel olarak böyle düşünerek hareket ederken sistem büyük kayıplar yaşıyor. Hepimiz sistemin parçası olduğumuza göre kurtulacağınızı düşünmeyin. Çöküşün sancıları sürerken düzeleceğini umut etmek kendimizi kandırmaktır, geçirdiğimiz sancılar çöküşün habercisi olduğuna göre hayali bırakmalı gerçekle yüzleşmeliyiz.

Biz sürünürken hacimsizlikten dem vururken ICO yapanlar zaten yüksek olarak belirledikleri softcap değerleriyle yetinmiyor softcap'ın kat kat fazlasıyla miktarı hardcap olarak belirliyorlar yani doymuyorlar çünkü yarışta olduklarını biliyorlar havuzun dengesi bozuldu hızla boşalmakta kimsenin derdi havuzu dengelemek değil boşalma sürecinde fazlasını alıp kaçmak. Proje kısmı işin bahanesi biz nasıl ki paramızı katlamayı hedefliyoruz ICO yapanlar ise para koymadan pastadan pay kapma çalma derdindeler. Sistemde yüzlerce binlerce Mehmet Aydın var paranızı kaptırmama olasılığı çok düşük.

Tamamen katılıyorum. O kadar ince eleyip sık dokumak gerekli ki . Her ICO alırım bikaç dal milyon dolarınızı havası çalıyor. Vaad edilenler klışe  hale geldi. Sonuçlarsa hep hüsran. Pre-sale ile 3te 1 fiyata alanlar kar ediyor tabi dev team kaçmassa.
zaza4700
Newbie
*

View Profile
July 01, 2018, 05:38:27 PM

evet bende sana katılıyorum sevgili canım kardeşim eskiden ıcolara katılırken hem kazanılırken şimdi ise öyle değil ane a gene projesi güzel olan ıcolara katılırsan gene kazanç veriyor
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 01, 2018, 06:30:34 PM

Zamanında icodan girenler malı götürdü. Ama sonuçta needen bilicen? Buda bir sanat ve analiz istiyor

enfarktus
Full Member

View Profile
July 01, 2018, 06:34:09 PM

Son dönemde gelecek vaat eden bir proje göremiyorum. Şu anda hangi proje olursa olsun ico bittikten sonra neredeyse pre-salenin yarı fiyatına o coini/tokeni almak mümkün. En son bir neo icosuna katıldım, bundan sonra da hiçbir icoya katılmayı düşünmüyorum. Çok iyi bir proje bulursam icodan sonra borsada alım yaparım.
zfrey
Full Member

Merit: 111

View Profile
July 01, 2018, 07:17:47 PM

arkadaşlar icolara yatırım yapmak evet risk ama güzel yanlarını da ben şahsen görmedim değil, yani diğerlerimiz için sıkıntılı olabilir ama en azından bana denk gelmedi. umarım kimseye denk gelmez.
nexlichd
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
July 01, 2018, 11:26:53 PM

bu piyasada icolara yatırım yapmak pek akıl mantık işi gibi durmuyor
hashman
Legendary
*

Activity: 1264
Merit: 1008

View Profile
July 01, 2018, 11:33:28 PM

Ben artık ICOlara yapılan yatırımları pek mantıklı bulmuyor ve samimi bulmuyorum. Keşke sadece ABD değil tüm ülkeler dandik ICOları yasaklasa.
krm4700
Full Member

View Profile
July 02, 2018, 07:28:39 AM

bu aralar ico yatırımı yapmak için çok uygun bir zaman değil Çünkü sürekli piyasa düşüyor yeni çıkan filmlerin yükselmesinde fırsat vermiyor hiçbir zaman.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
redsilentstorm
Member
**

View Profile
July 02, 2018, 07:33:13 AM

Bu şekilde bir trend de neye girseniz kazan/risk çok yüksek olduğundan zarar edilme olasılığının yüksek olduğu görülüyor. Kademeli olarak elde bir şeyler varsa sağlam projelerden toplanabilir ama daha düşmeyeceğinin bir garantisi yok.
zdrovie
Full Member

View Profile
July 02, 2018, 10:05:12 AM

bi haberde görmüştüm icolar bu yüzyılın en önemli dolandırıcılığıdır diye. Kısmen katılıyorum çünkü böyle yapanlar oldu. ömür boyu çalışıp elde edilemeyen para , günler içinde edilebiliyor. Dikkatli olmak lazım

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
serguvan
Member
**

View Profile
July 02, 2018, 10:57:58 AM

Belirtildiği gibi şu an ICO'lara katılmak çok da mantıklı bir iş değil. Coin/token ICO sonrası borsaya girdiğinde fiyatı genel olarak ICO fiyatından daha düşük oluyor. O zaman satın almak daha mantıklı olabiliyor.
Night Trader A
Member
**

View Profile WWW
July 02, 2018, 11:52:50 AM

Piyasadaki kötü hava icolarıda etkiledi, çoğu ico ya başarısız oldu yada pre ico ve ico süreçlerini erteledi.
Bu kadar belirsizlik varken kazandıracak ico bulmak zor.

ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
July 02, 2018, 11:53:48 AM

Benim dedigim de su. Bazi ICO lar 8-9 milyon dolar yatirim aliyor, bazilari 22 milyon aliyor, bunlarin parasi nereden geliyor?
boxclarouk
Newbie
*

Activity: 29

View Profile
August 22, 2018, 06:22:24 PM

bu piyasada büyük risk demek ya yeni çıkan coinlerin %95 i ico fiyatının altından piyasaya giriyor
Crypto Koala
Member
**

View Profile WWW
August 22, 2018, 06:29:19 PM

Icolar son dönemde ya prim yapmıyor, ya beklenen çapta borsalara giremiyor yada girer girmez dump yiyor.
Son dönemde mantıklı değil.

gamzeeekeskinn
Newbie
*

View Profile WWW
August 22, 2018, 06:33:17 PM

Çok uzun vadeli veya çok avantajlı değilse ico yatırımı şu anda ben para istemiyorum al kardeşim sen kullan demekten farksız.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
August 22, 2018, 07:29:24 PM

ICOlara katılmak mantıklı değil borsadan alsak daha ucuza gelecek bize diyoruz fakat yatırım toplayan ICO sayısı oldukça fazla bu yıl için, yatırım yapanlar kimdir bende meraktayım.
campeck
Sr. Member

View Profile
August 22, 2018, 09:29:42 PM

Duraksız bir şekilde ICO projeleri çıkarılıyor, neden ara vermediklerini merak ediyorum doğrusu piyasa ölmeden birazda biz toplayalım diyemi düşünüyorla nedir.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481

View Profile WWW
August 22, 2018, 10:44:01 PM

4NEW'in ICO'suna girmeyi ciddi ciddi düşünmüştüm. İyi ki de girmedim 2 $ olan fiyatı 2 günde 0.08$'lara kadar düşürdüler. Son zamanların en büyük silkelemesini yaptılar. 45 milyon $ toplayan bir proje için inanılmaz operasyon çektiler. ICO'ya boğa zamanı girilmesi gerektiğini düşünüyorum. Binance BRD coini 0.25 $'dan satmıştı yanlış hatırlamıyorsam, listeleme fiyatını 2$ 'dan başlatmıştı. Yakın zamanda boğada olmasak da pundix örneği var. Ayıda balinalar silkelemeyi daha çok seviyorlar. Benim gördüğüm bu.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729

View Profile
August 23, 2018, 12:36:07 AM

45 milyon dolar toplayan proje 2 günde 0.08$' fiyata iniyorsa bu piyasada ICOya katılmak tam bir kısmet işi haline geldi demektir. Başarılısı böyle orta hallisi ne yapacak.
mahoni2100
Member
**

View Profile
August 23, 2018, 09:27:11 AM

Piyasa genel olarak yeni icolar ile kaynıyor bunların arasından iyi olanları seçmek biraz araştırma yapma kabilyeti istiyor açıkçası buda deneyim istiyor.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 23, 2018, 02:23:04 PM

2019'da daha az ICO göreceğimizi düşünüyorum. Çünkü pek çok kişinin ağzı yandı. Borsalara ICO fiyatının altından giriyor artık ICO tokenleri. Millet zarar ede ede anlıyor artık gereksiz olduğunu. Sonuçta borsaya girdikten sonra düşükten almak varken neden ICO'ya para bağlansın ki! Daha farklı bir platfoma geçileceğini düşünüyorum ben ileride.
jhontwis
Full Member

View Profile
August 23, 2018, 02:33:31 PM

Ico yatırımları çok iyi kazançlar getirebiliyor. Ve efsane kayıplarda direkt scam çıkmasa dahi adam akıllı projeyi yürütemediklerinden patlayan icolar oluyor. Bence en önemlisi takım ilk kriterimden biri takım oluyor.
EinaiOraCoinDev
Full Member

View Profile
August 23, 2018, 05:12:40 PM

ICO sektörüne private yatırımcı dışında yatırım yapan insan bulmakta zorlanılacağı dönemin içindeyiz. Geçen sene ICO sayesinde zengin olan bu sene ICO yüzünden fakir kalır.
procesdad
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile
August 23, 2018, 05:24:55 PM

Deli gibi kazanan cok insanlar cok oldu ama su an yatirimcisina kazandiran ICO cok az bence. Piyasa cok kotu neyin ne oldugu belli degil. En iyi proje bile zarar ettiriyor insana..

Evet onun dışında Bitcoin fiyatı düşüş yaşıyor diye de ICO'lar da pek değerlenip kazandıramıyor maalesef.

hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

View Profile WWW
August 23, 2018, 06:21:47 PM

Bu icolarda aynı rüzgardan nasibini alıyo. Önceden 5-10 katlayarak kazananlar şimdi aynı şekilde kaybediyo. Çok ilginç bi durum var şu an piyasada. Private sale naneleri ile büyük paralarla giren icolar ico fiyatını bile koruyamıyo tamamen saçmalık.

sonerbo
Copper Member
Hero Member

View Profile
August 24, 2018, 08:56:30 AM

ico pişmalıktır. Dav token 10k 1eth ico fiyatıydı şimdi idexte 4/1 fiyatına. yazıktır günahtır %75 zarar. İco yerine sonradan almak %99 daha karlı.
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562

ALCEDO

View Profile
August 27, 2018, 09:45:11 PM

ICO yatırımı tam macera anlamına kavuştu eldeki paranın bir kısmı ile risk alınır mı bana göre her vakit risk almak iyidir, ama fazla risk değil. Sonu mutlu olursa ihya eder olumsuz olursa batırmaz.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

helevela
Member
**

Activity: 224

View Profile
August 27, 2018, 09:52:16 PM

benim ico yatırım yapacak hiç parak olmadı anı yaşadığım için param oldukça yerim olmadıkça dururum kovalarım bir şeyler ama güzel icoları hep kaçırdım bu gerçek.
gumusi
Full Member

Merit: 207

View Profile
August 27, 2018, 10:53:19 PM

ico yatırımları artık çok riskli, çünkü çok fazla scam ico mevcut bunlar ava çıkıyorlar
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
August 27, 2018, 11:20:50 PM

Bir dönem gewrçekten çok iyi kazandırdı ICO lar.öyle ki rasgele girdiğiniz zaman bile kar ettiğiniz oluyordu sonraları ise seçkin icolar para bırakmaya başladı tabi girmek için whitelist vs ile uğraşmak gerekiyordu.şimdi ise icoya girmeyi geçtim takip dahi etmiyorum çünkü heves ve istek kalmadı malesef son girdiklerimiz elde patlayınca
pokeviktor
Sr. Member

ALCEDO

View Profile
September 01, 2018, 03:48:17 PM

2017 başında icolara yatırım yapan sayılı zengin olmuştur bu sene icolara yatırım yapan dibi görmüştür aklı olan icolardan uzak dursun demedi demeyin konjonktür değişirse o zaman tekrar düşünülür.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
                   ██████████████
                      █████████

|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
September 01, 2018, 04:00:44 PM

zar-zor kazandığı parasını kolayca kaybetmek isteyen varsa buyursun yaptın. karşına altın fırsat çıksa bile şu anda ico yatırımı değil, o altın fırsat olarak nitelendirdiğin token, altcoin artık ne ise onun borsadaki işlemleri başlamasını bekle. böyle böyle yılın fırsatları karşına çıkar.
dagdann
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
September 02, 2018, 10:56:14 AM

Eylül boyu bu yükseliş devam ederse artık icolar yatırım yapılabilir duruma gelmiş olur. İco yatırımı seven arkadaşlar piyasa sizin için uygun hale geliyor.
akiko6823
Member
**

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:03:09 AM

valla buzamanda ico yatırım yapmak çöpe para atmakla eş değer bence. bırak kar yapmayı ıco fiyatını yakalamaları bile bi başarı sayılıyor nerdeyse
samgizsu
Jr. Member
*

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:11:53 AM

İco yatırımı yapmak yavaştan mantıklı olabilir çünkü ortalama 3 ay sürüyor iconun bitip borslara girmeye başlaması. Şimdi gireceğiniz ico aralıkta size gelir sağlayacak. Genelde olduğu gibi yıl sonu yükselişi göreceğimizi düşünürsek o kadar da mantıksız değil artık.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
mahoni2100
Member
**

View Profile
September 02, 2018, 11:20:23 AM

uzun zamandır ortaya çıkan icoların yarısından fazlası başarısız oluyor ama piyasanın yükseldiği zamanlarda başarı oranları artıyor.

ccocacola02
Newbie
*

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:41:39 AM

Piyasa yükseldiği zaman başarılı olma sebebi ethereum ve bitcoinle ödeme kabul ettikleri için kendi değerleri ethereuma bitcoine bağlı onlar yükselince de otomatik olarak değerleri artıyor.
Ferahnuma
Jr. Member
*

Activity: 264

View Profile
September 02, 2018, 04:55:03 PM

Bu seneki ıcolar yüz güldürmedi. Ama yine sağlam ıcolar ve yine bilmemkaç x kazandıracak icolar gelecektir. iyi araştırıp iyi bir yatırım yapmak gerek.
fullypak
Legendary
*

View Profile
September 02, 2018, 06:03:24 PM

İcoların yüzde 5'i halen sağlam bunları bulup yatırım yapan ya ada bounty kampanyasına katılan başarılı olacak. Scam ico çöplüğü içinde doğru yolu bulabilmek kolay iş değil. İşimiz zor ama kazanç güzel olacak.
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114

View Profile
October 09, 2018, 11:16:58 AM

Evet o yüzden bountylere yöneliyorum sadece bu sayede sadece kar oluyor. Tabi eldeki armut daldaki armuttan iyidir. Her kes bilir.
furylmz
Sr. Member

View Profile
October 09, 2018, 11:52:00 AM

Icoya yatırım yapmak tabii ki mantıklı ama hangi icolara yatırım yapılmalı bunu bilmek gerekir.İlk olarak bounty yapmayan ve bonus vermeyen icolara girmek lazım bunlara girerseniz kesinlikle en az 2-3x ile çıkarsınız
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
October 09, 2018, 12:00:41 PM

Eskiden bu kadar fazla ICO yoktu ve çıkan her ico nun değerlenme potansiyeli yüksekti. Şimdi aynı anda 10 ICO birden başlatılıyor. Çok sağlam projeye ihtiyaçları var. Paranın piyasada çok olduğu dönemde insanlar nereye elini sallasa paraya çarpıyordu. BTC ler bulmacalar ile hediye ediliyordu Smiley veya bir QR  kodu paylaşıp ilk okutanın oluyordu. Şimdi nerde öyle bişey çok dikkatli olmak lazım öyle her hediye diyene atlamak lazım eldekinden de olursunuz.  Yatırım yapılacak çok iyi ICO lar var şuan ama piyasanın durumu böyle iken yeni başlayan bir token pek verimli olamaya biliyor. Sabırlı olmakta bitiyor iş bir kaç yılı rahatlıkla gözden çıkarmalısınız projeniz iyi ise bekleme gücü olanlar bu şekilde yatırım yaparsa bir şeyler elde eder. Oda ne kadar kazandırır mechul yinede bol kazançlar Smiley
Antony97
Jr. Member
*

View Profile
October 09, 2018, 03:48:12 PM

Benim önerim şudur ki ICO ya yatırım yapıp yapmamaya takılmayın.Piyasayı analiz etmeye kafa yorarsanız zaten yatırımın nasıl yapılması ve hangi para birimine yapılması gerektiğini yatırımcı olarak anlayacaksınızdır.Çoğu zaman dalgalı olan bu piyasada normal para birimleri gibi sabit değer beklemek zaten saçma olur.Sadece bu paralara yatırım yapan şirketleri analiz edebilirsiniz,onun dışında rastgele yatırım yapmamanızı tavsiye ederim.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
KenannT
Member
**

Activity: 596

View Profile
October 09, 2018, 04:59:00 PM

ICO yatırımları gerçekten çok riski şu sıralar. yani tokeni alıyosun %99 düşüyo flan o yüzden en güzeli çok sağlam araştırıp almak yoksa üzülen ne yazıkki biz oluyoruz.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
kral2100
Jr. Member
*

View Profile
October 09, 2018, 05:14:26 PM

Bu sistemde aslında yapılacak en karlı yatırım ico yatırımı seçilecek proje ve zamanın önemi çok fazla.

[ Z ] ZooomEx◾ 0%  trading  FEE    CRYPTO EXCHANGE
███████ (❪ https://www.zooomex.com/ ❫) ███████
Srkndrl83
Jr. Member
*

Merit: 8

View Profile
October 09, 2018, 06:43:28 PM

Takipte olduğum bir konu bu piyasayı takip etmiyormu bu insanlar anlamak zor ico dal alıp 10 kat düşükle başlayacağına ve parayı aylarca bağlayacağına borsaya girince neden almıyorlar acaba hep merak ediyorm bunu
Fittinya12
Jr. Member
*

Activity: 138

View Profile
October 09, 2018, 07:56:34 PM

İco falanda bu durumda eskiden güzeldi fakat şuan bounty avcıları ellerinde ne var ne yok satıyor. Birikim denen bir şey yok devirdaime ulaşamıyor piyasa.Birde birçok ico geziniyor ortalıkta , çoğu kalkınamadan patlıyor.
luckydag
Sr. Member

View Profile
October 09, 2018, 08:02:07 PM

ICO'lara yatırım yapılır ama çok dikkatli olmak gerekir. Şuanki sistem resmen dolandırıcılığa döndü, bu teknolojinin doğal bir seleksiyona ihtiyacı var. Bunun adı kimi zaman borsaların delist etmesi olacak, kimi zaman da insanların güvendiği ICO'lara hiç para göndermemesi olacak. Bir süre sonra bu shit coinler azalarak bitecekler.
saphine
Jr. Member
*

View Profile WWW
October 09, 2018, 08:19:38 PM

Güzel proje karşımıza çıkması en büyük beklentilerden biri. Bir de ICO'ya ne zaman çıkacaları da çok önemli. Ayı sezonunda çıkarsa anında dump yiyor artık. Boğada en az 3x yapıldığını gördüğümüzden dolayı bu süreç biraz zor geliyor.
zzevzek
Jr. Member
*

View Profile WWW
October 10, 2018, 04:41:53 PM

Boğa dönemini bilmiyorum yaşamadım ama şu dönemde mantıklı herhangi bir yönü yok. İco yatırımı yerine bounty hunterların döner paraına sattığını bedavaya almak daha mantıklı.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
fullypak
Legendary
*

View Profile
October 10, 2018, 11:21:11 PM

ICO yatırımları kötüniyetli scam projeler ve piyasadaki geri çekilme sebepleriyle birlikte dve vurdu. 5 milyon dolar yatırım alan platform buna içerlememeli. Borsaya giren token talep görmüyor fiyat anında dump görüyor.
Allonee
Member
**

View Profile
October 11, 2018, 01:11:30 AM

Belirli bir boğa dönemi yok fakat yıl sonlarında genel bir yükselişi oluyor piyasanın. Ekim kasım gibi satışı bitecek icolara girmek borsalara girince sene sonu yükselişinden faydalanmasını sağlar ico yatırımı yaptığınız coinin.
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 11, 2018, 05:27:16 AM

Şu dönemde icolara yatırım yapmak tam bir çılgınlık.Adamlar icoda  sattığını token fiyatının onda biri fiyatıyla piyasaya giriyorlar.Boğa zamanı tam tersi idi. İcodan X1000 yapan arkadaşlarımı biliyorum ben

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
pokeviktor
Sr. Member

ALCEDO

View Profile
October 13, 2018, 08:02:53 PM

İyi proje olduğunda düşük miktarda para riske edilebilir. Tüm icoların token değeri aşırı düşmüyor tersine iyi çıkş yakalayan oldu. Mesela Ubex token oldukça iyi kazanç bıraktı icodan keşfedip token alanlara.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
                   ██████████████
                      █████████

|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 13, 2018, 08:05:58 PM

Hakikaten hala bu Yollara yatırım yapanlar var mı ya gerçekten Kiss...Bu icoların devri bitti hakikaten ya. Hatta iyi gözle bakmıyorum bunu yapanlara da artık. Çünkü adamlar projenin ortasında yeterli parayı toplayamadım diye dükkanı kapatıp gidiyorlar.

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
blogmanya
Member
**

GR

View Profile WWW
October 13, 2018, 08:55:10 PM

Arada bakarim iyi ico var mi diye,  suan gozume carpan pek yok.  Olsada bu piyasada suan cok zor yatirim yaoma karari.

mymerlia
Member
**

Activity: 633

View Profile
October 13, 2018, 10:33:17 PM

Bu zamanlar da ico yatırımı yerine henüz fiyatlanmamış sağlam projelere yatırım yapmak daha mantıklı.

Fiyatlar düşükken toplamak, kazanç sağlayınca elden çıkarmak en iyi seçenek gibi duruyor.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
furylmz
Sr. Member

View Profile
October 14, 2018, 11:01:51 AM

Aslında hala sağlam girilecek ico olsa ben girerim piyasadaki çoğu tokenden kaliteli icolar yapıldı kısa süre önce yine kaliteli ico olsa girerim ben çünkü şimdi borsalardaki çoğu coin delist olmaya başladı
jingyang
Full Member

View Profile
October 14, 2018, 11:14:35 AM

Eskiden gözün kapalı hangi icoya girsen en az 2x garanti gibi idi ama artık tam tersi en az %50 zarar ediyorsun Smiley piyasa iyileşmeden bişeylere girmek tehlikeli ama riski göze alanlar kazanabilir belli olmaz bu işler

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
October 16, 2018, 07:44:49 AM

Iste bir guzel ornek: LIF token windingtree firmasina yaptigim yatirim ETH olarak ikiye katlandi. En son Fransiz KLM airlines ile anlasma yaptilar.
distorsiyon
Member
**

View Profile
October 16, 2018, 10:24:23 AM

Eskiden gözün kapalı hangi icoya girsen en az 2x garanti gibi idi ama artık tam tersi en az %50 zarar ediyorsun Smiley piyasa iyileşmeden bişeylere girmek tehlikeli ama riski göze alanlar kazanabilir belli olmaz bu işler

Kar-zarar durumu için aynı yorumu yapıcaktım ki siz yapmışsınız.

ICO'ların ana amacı yatırım almak, softcap ve hardcap ile projenin çıkışını sağlamaktır. Burada aslında o projelere destek oluyoruz, eğer softcap yapamazsa zaten piyasaya çıkmıyor. Piyasaya çıkmış, arbitrajdan para kazanan kısa zaman adamları için değil, çıktığı zaman fiyatı çok aşağılara inse de minimum 1-2 sene bekleyecek insanlara hitap eden bir oluşum.

Marketcap'de ilk 20'de olan tokenlere yapılan yatırım kadar para konulmaması gerekir. Hardcap başarılı olsa dahi girdiği borsalarda talep görmezse delist olabilir. Pump yiyen tokenlerden bile tehlikelidir bu bakımdan.

Ancak gelecekte bounty-airdrop kampanyalarına giren kişiler için de gereklidir, eğer ico olmasa zaten bu kampanyalar olmaz. Para koyan insanlar olmasa piyasaya çıkmaz ve emeklerimiz boşa gider. Yani olay biraz da faydacılık temelli.

Son olarak, bounty hunter olmama karşılık eth 600 dolar civarındayken mart ayında girdiğim toplam 11 adet 1,5 eth değerinde ico'lar da vardı. Acelem yok, bekleyeceğiz Smiley
BitSharke135
Sr. Member

Merit: 252

View Profile
October 20, 2018, 05:53:46 PM

ICO sektörünün kendi kendini bitirdiğini düşünüyorum en azından sahte dolandırıcı ico projelerinin deklare eden sağlam bir platform kurulabilirdi. Böylece yatırımcılara güven aşılanır ve ico sektörüne kan akışı olurdu.
kevindeangelis
Full Member

Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
October 20, 2018, 06:29:13 PM

Gözü kapalı girilen dönemde boğa sezonu şartları her alta pump yaptırırken ico tokeni almanın faydaları bitmek tükenmek bilmez haldeydi. İco scam oranı ve boşa giden yatırım oranı korkutucu.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 20, 2018, 08:19:26 PM

İco olayı piyasanın bu haldeyken sıkıntılı bir druma geldi.Ico'ya girmek neredeyse intihar etmekle eş anlamlı gibi oldu.Borsadaki coinlerin bir farkı kaldımı onlarda aynı çoğu dibin dibi yaptı.ETH,Neo neydi ne oldu.Bakalım toparlayacak mı piyasa.Piyasa toparlarsa düzelir herşey.
btcmurat
Sr. Member

View Profile
October 20, 2018, 09:19:41 PM

İco yatırımının elbette mantıklı yanları var ancak son dönem de beni rahatsız eden bir durum ne kadar yatırım aldığını sitede açık açık yayınlamıyorlar ya ben denk gelmiyorum yada yatırım almıyorlar o yuzden gizliyorlar.
bitcoinmuseum
Sr. Member

View Profile
October 20, 2018, 09:35:24 PM

ICO'lara yatırım yapanları bende merak ediyorum. Yani işi bilmeyen kişi anca para yatırır dicem ama işi bilmeyen adamda ico'ya nasıl yatırım yapacak. Private yatırımcıları kandırıp paralarını alıyorlar diyeceğim ama yatırım yapan adamları kandırmak öyle kolay da değil. Gerçekten merak konusu bu yatırım yapanlar.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

View Profile WWW
October 21, 2018, 04:00:38 AM

Eskiden her şey çok güzeldi hocam boğa vardı boğa olmadığı zamanlarda dahi piyasa artış eğilimindeydi. Şimdiyse her şey tam tersi.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
truncus
Sr. Member

View Profile
October 21, 2018, 07:14:08 AM

Ahh nerede eski günler, ben eskiden bountyden koin geldiğinde 10x gözüyle bakıyordum. şimdi ise ICO fiyatında kalırsa çok iyi diyorum. şu devirde ICO yatırımı yapmak çok büyük risk.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

View Profile WWW
October 21, 2018, 05:38:53 PM

Bu işler dolandırıcılık olmuş. Havuzcular foncular elinizdkei paraya göz dikmiş sizi dolandırmak için ico yapıyolar herkes dikkatli olsun para vurucam diye çocuğunun rızkını buraya getirmesin.

bitcoinmuseum
Sr. Member

View Profile
October 21, 2018, 05:46:52 PM

Eskiden blockchain teknolojisi ön plandaydı ama artık tek ön planda olan şey dolar. Bunda herkesin suçu var, borsaların, bounty hunterların, ico yatırımcılarının vs. Herkesin tek derdi para kazanmak oldu. Haksız da bulmuyorum insanları. İşin içinde para olmasa niye herkes burada toplansın ki?
megadeth1992
Member
**

W12 – Blockchain protocol

View Profile
October 21, 2018, 06:18:49 PM

Eskiden icoya yatırım yapanlar kazanıyordu. Hemde kat kat  kazaniyorlardi. Şuan üretilen Token yada coin neyse içi fiyatınin kat kat altında değerlerde borsaya giriş yapıyor. Zararına kimse yatırım yapmaz icoya. Ama insanlar belki de çok güvendiği için proje ye o yüzden yatırım yapıyor olabilirler.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
pokeviktor
Sr. Member

ALCEDO

View Profile
October 21, 2018, 08:33:36 PM

Önceden neye yatırım yapsan para kazanmak mümkündü iyi kötü proje farkı önemsenmiyordu artık iyi projelere yatırım yapan ve iyi ekiplere güvenen yatırımcı psikolojisi pazara hakim.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
                   ██████████████
                      █████████

|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

zhongzy
Sr. Member

View Profile
October 21, 2018, 09:36:43 PM

ico yatırımı başlı başına uzmanlık isteyen yoğun araştırma ve takip gerektiren uğraş tam zamanlı takip yapanlar ico yatırımı sayesinde para kazanır araştırmadan para yatıran zarar eder.
wallet
Full Member

Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
October 27, 2018, 11:47:45 PM

Son yılda ico pazarı sorunlu geçmişe sahip olmasına rağmen ico yatırımı yapmak hala gündemin ilk sırasında. İCo yatırımı sayesinde yüksek kazanç elde edenler 2017 yılını unutmadı.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
Orhans
Member
**

View Profile WWW
October 28, 2018, 12:10:58 AM

Çok mantıklı sormuşsun gerçekten kim yatırıyor bu paraları madem zarar var. Demek ki ya yatırımlar sahte, ya para aklanıyor ya da birileri alıp piyasanın yükselmesini bekliyor.
Elysio
Full Member

View Profile
October 28, 2018, 01:17:26 AM

Eskiden sağlam icolar kazandırırdı şimdilerde ise zarardan başka bir işe yaramıyorlar böyle dönemlerde uzak durmak gerekiyor icolardan yoksa zarar yazma ihtimaliniz %99 gibi bir oran
psikolog
Member
**

Activity: 210

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
October 28, 2018, 05:02:35 AM

Geçen yıl bir ara ico furyası patladığında nerdeyse her icodan kazanıyordun ama şimdilerde bırak kazanmayı paranı kaybetmesen şükrediyorsun. Her ico 2-3 katı altında borsaya giriyor. Bu yüzden şu dönemde yatırım yapmak saçma olur

truncus
Sr. Member

View Profile
October 28, 2018, 07:20:47 AM

bakınız: kendinizi boğaz köprüsünden atmak  Smiley

şaka bir yana bu ölü piyasada ICO yatırımı yapmak tam delilik. özellikler private satış yaptık diyenlerden kesinlikle uzun durun. adamlar 1 dolarlık tokeni özel satışta 0.1 dolara veriyorlar. bunu alanlarda token borsaya girdiğinde 0.2 dolardan bile satsa %100 kar etmiş oluyor. olan 1 dolardan alım yapan ICO yatırımcılarına oluyor.
akgandalf
Member
**

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
October 28, 2018, 08:15:39 AM

Bazı bountylere bakıyorum token fiyatlarını da belirtiyor. Mesela fxpay 1 token 1.6 $ yazmış ve dağıttığı ödülü 8 milyon $ diye belirtmiş. Kaç kişi giderde bu fiyatlardan o tokeni alır ki. Eğer dediği fiyatta olursa bounty dağıtılinca herkes elinde ki tokeni satar. Bırak 1.6 doları 1.6 cent bile etmez

ugurum15
Member
**

Merit: 22

View Profile
October 28, 2018, 10:26:44 AM

İco lara yatırım yapma devri bitti. Zaten piyasaya boğa gelmezse katıldığımız bountyleri uzamaya devam eder. Çoğu proje tokenimiz çöp olmasın diye boğa sezonunun bekliyor. Gelirse uzatanlarin çoğu kampanyayı sonlandırıp tokenleri yollar
avalonn
Full Member

View Profile
October 28, 2018, 10:34:49 AM

o bir modaydı geldi ve geçti...ha tekrardan piyasa yükselirse o zaman cazip olabilir. illaki çok beğendiğin bir proje varsa bekle borsaya girsin alırsın nasılsa ico fiyatının 5-10 da 1 i fiyatına alacaksın  Grin Grin hele birde bounty düzenlemişse mis..izle ve gör dönerciler nasıl piç ediyor fiyatı
luppecuppe
Full Member

View Profile
October 28, 2018, 10:38:12 AM

İçinde bulunduğumuz boğa sezonunda ICO yatırımı yapmak eskisine nazaran oldukça riskli, ama bir moda olup balonunun söndüğü düşüncesine ben katılmıyorum. İlla ki girişimci fikirleri olan insanlar piyasaya çıkacak ve bunun için fon toplamak isteyecektir. ICO lar da bu iş için biçilmiş kaftan ve uzunca bir süre bence varlığını sürdürecek.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
October 28, 2018, 11:29:33 AM

elınızde ana zıncır coini yoksa waves gıbı su an ıco lara btc ıle gırmek mantıksız, bull da btc 20k uzerı cıkması durumunda ıco nun 10x yapmassı gerekecek kaara gecırmek ıcın sızı, o sebeble btc ıle ıcolara katılırken ıyı dusunun hatta katılmayın derım ben,
casty3000
Full Member

View Profile
October 28, 2018, 12:25:37 PM

Hergün 10ar 20şey ico çıkıyor bunlardan seçim yapmak cidden çok zor. Ben daha çok teknoloji sunan icolara yatırım yapmayı seviyorum. Ayda 1 ya da 2 ayda 1 icoya yatırım yapıyorum ve uzun vade tutuyorum. yavaş ve garanti bir para kazanma şekliyle ilerliyorum

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
semihbalkanli
Member
**

View Profile WWW
October 28, 2018, 11:57:00 PM

Eğer yatırım yapılan proje ayakları yere basan, gerçekçi ve mevcut sorunlara karşı uygulanabilir çözümler ortaya koyuyorsa bir de ekibi kendine inanan ve çevreninde güvendiği kişilerden oluşuyorsa tam da yatırım yapma zamanı zaten. Ama tabii ki risk çok büyük. İleride çok ciddi paralar edecek bir tarla alıyoruz gibi düşünmek lazım.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
temeler
Sr. Member

Activity: 588

View Profile
October 29, 2018, 12:35:48 AM

Boğa gelirde iyi kar ederiz diyenler yatırım yapıyodur bence. Onun dışında gerçekten sağlam projeleri olupta güven veren icolarada parası çok olan kişiler yatırım yapıyor. Şu anki piyasada durum vahim icolar için.
triclinics21
Member
**

Activity: 378

View Profile
October 29, 2018, 09:31:09 AM

Bu saatten sonra hiç bir icoya yatırım yapmam, son 5 icodan büyük zarar ettim yanı totalde 50 eth attıysam su an 5 eth etmıyorlardır, hele daostack benı feci perişan etti.
foculur
Full Member

Merit: 158

View Profile
October 29, 2018, 09:35:34 AM

Piyasa düzeldiğinde icolar tekrar para kazandırmaya devam edicektir, şuan hiçbişey para kazandırmıyor icoların da kazandırmaması bana normal geliyor herşey kaybettiriyor.
shadow.bishop
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 5

View Profile
October 29, 2018, 11:06:14 AM

Zaten hemen hemen her proje ya ico fiyatını gördü ya da altına indi, şu sıralar icolara girmek yerine ico fiyatına inen kallavi projeleri bulup onlara yatırım yapmak daha akıllıca geliyor bana. Örneğin phantasma ico fiyatı neo bazında 0.0037 iken 0.0020lere kadar inmişti, geçtiğimiz ay 0.0080lere kadar güçlü bir yükseliş gösterip aşağı kırıldı ve şu sıralar 0.0050lerde seyrediyor ki bu bile 1.35x demek ico fiyatından. Bunun gibi birçok daha geleceği olan proje mevcut tabi.
coinbergh
Member
**

Merit: 29

View Profile
October 29, 2018, 11:17:46 AM

Private sale döneminde bonuslu olarak satın alan kişiler, belli bir süre içinde yine ICO'lardan para kazanıyor; fakat direkt ICO fiyatından alan küçük yatırımcının şu anki şartlarda eskisi gibi direkt kar durumuna geçmesi mümkün değil. Hatta kısa sürede hardcap yapan projelerin bile şu an süründüğünü görüyoruz.

Piyasa döngüsü kendini tamamlayınca yine o yeşil günlere dönebiliriz; fakat bu döngü oldukça yavaş ilerliyor. Piyasaya para akışı ve güven derecesi arttığında bu süreç hızlanacaktır.

TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
October 29, 2018, 11:27:19 AM

Küçük yatırımcılar için icolardan para kazanmak artık çok zor. Dayanma gücü olan ve parası çok olanlar zaten private saleden bonuslu alarak para kazanıyorlar küçük yatırımcı için de bu imkansız çok hype yakalamış icolar dışında

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
unreal41
Member
**

View Profile
October 29, 2018, 12:01:34 PM

Bir ico satış fiyatının 10 kat altında piyasaya giriyor ama yinede yatırım alıyor. Kriptodan az buçuk anlayan bunun zarar olduğunu bilir zaten hiç anlamayan icodan yatırım yapıp token alamaz. Gerçekten bi çelişki var
blogmanya
Member
**

GR

View Profile WWW
October 29, 2018, 12:19:50 PM

Bir umutla satin alinan coin ve tokenlar,  alinan fiyatin altina neden satis yapilir anlamis degilim.  Gercekten bu insanlar cok salak demekten kendimi alamiyorum.  2 etherlik aliyor icodan 0.5 ethere satiyor.  Satmayin kardesim aldin 2-3 ay bekledin zaten ico bitmesini.  3-5 ay daha bekle ne olacak geldigi gibi zararina satmanin ne mantigi var.

mymerlia
Member
**

View Profile
October 29, 2018, 01:02:02 PM

İco öncresi pre-sale satıştan alanlar icoculardan çok çok daha ucuza mal toıpladıkları için ico sonrası borsaya düşüşte kafasına kafasına vuruyorlar.

İco yerine borsaya düşmüş olan tokeni piyasalar dipteyken toplarım.

Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268

View Profile
October 29, 2018, 02:12:36 PM

Şuanda mantıklı değil ama yatırım yapılıypr fakat kim yapıyor neden yapıyor anlamak zor bunun yerine borsaya girince almak daha karlı bi işlem
The Management
Full Member

View Profile
October 29, 2018, 08:50:06 PM

Bu piyasada ICO'ya hayatta yatırım yapmazdım. Sizi bilmem ama beni fazla korkutuyor bu piyasa. Kaç tane imza kampanyasına girdim her imzadan sonra coin/token fiyatı ICO fiyatının kat ve kat altında sürüldü piyasaya. Hadi ben sadece bounty'e katılarak almıştım bekletirim ama ICO'dan alanlara yazık
Örnek = DIW
Ecol
Full Member

View Profile
October 29, 2018, 09:57:04 PM

Şuan ayı piyasasındayız önceki dönemlerdeki gibi bir artış bekliyorsan boğa sezonunu beklemeni tavsiye ederim. İnsanlar ani sıçramalarla güzel paralar kazanıyorlardı ICOlardan ama düşüş trendinde olduğumuz için insanlar ICOlardan kazanamayacaklarını biliyor çünkü normal coin piyasasından bile para kazanamıyorsun şuan adam akıllı o yüzden ICOlara yönelmiyorlar ve fiyatlar hep aşağı iniyor çünkü trend bu.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Bheze
Sr. Member

View Profile
November 01, 2018, 11:13:50 PM

Aslında yatırım yapmak için ideal zaman fiyat düşükken değil de ne zaman yatırım yapılacak? Fiyat düşük al yüksek sat büyük borsacıların her zaman uyguladıkları taktiklerin başında gelir.
ksteve96
Full Member

Activity: 624

alcedoplatform.com

View Profile WWW
November 02, 2018, 11:06:54 PM

Halihazırda kazandıran ICO sayısı kaybettiren ICO sayısına göre nispeten minimum düzeye inmişken özel yatırımcı dışında yatırım bulabilen ICO ekibine bravo demek gerekir. ICO yatırımını askıya aldım.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
kevindeangelis
Full Member

Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
November 03, 2018, 02:42:48 AM

Arkadaşlarım arasında Bitcoin, Ethereum ve 2017 icolarını kullanarak hayat boyu kazanılamayacak kadar para kazanan insanlar var. Biz geç kalanlar olarak halen çalışmaya devam ediyoruz pazar ise çok belirsiz.

luckydag
Sr. Member

View Profile
November 03, 2018, 12:17:33 PM

Halihazırda kazandıran ICO sayısı kaybettiren ICO sayısına göre nispeten minimum düzeye inmişken özel yatırımcı dışında yatırım bulabilen ICO ekibine bravo demek gerekir. ICO yatırımını askıya aldım.

Zaten şu dönemde piyasaya girmek yapılabilecek en büyük hatalardan biri aslında kitle fonlama şeklinde değil ama özel yatırımlar alarak ICO yapılabilir. Harici bir ICO'ya girmek hiç para toplayamama riskini göze almak demektir.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
November 03, 2018, 12:25:09 PM

Arkadaşlarım arasında Bitcoin, Ethereum ve 2017 icolarını kullanarak hayat boyu kazanılamayacak kadar para kazanan insanlar var. Biz geç kalanlar olarak halen çalışmaya devam ediyoruz pazar ise çok belirsiz.

Size kesinlikle katılıyorum. Çok değil , sadece bir yıl önce bu piyasaya girmiş olsaydık, şimdi bizde zengindik. Ne diyelim bizde 3 yıl sonra zengin oluruz  Cheesy
Mavis
Full Member

Activity: 297

View Profile
November 03, 2018, 11:42:58 PM

Henüz ortaya ürün çıkarmadan para toplama anlamına gelen ico pazarının içinde bulunduğu zor durum piyasanın ath rakamlarını gördüğü günlerden oldukça uzal vaziyettedir. Düzelme olacağını bekliyorum ama nasıl olacağını kestiremiyorum.
Elysio
Full Member

View Profile
November 04, 2018, 12:22:39 AM

Yapta gör seni doğuranı tersten biz girdikde noldu aldık elimize sallıyoruz şuan ico girmek tamamen paranı adamlara vermek %50 daha az geri almak şu piyasada ayı çok fena oturdu icolara
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114

View Profile
November 04, 2018, 08:56:32 AM

İnsan bilemiyor çoğu gsteemelik satışla göz boyuyabiliyor. Ben ödülcüyüm varsa yapıyor geçiyorum. Gelirse ne güzel gelmezse de devam.
Gatotare
Sr. Member

View Profile
November 04, 2018, 09:49:18 AM

Aylardır yapılan icoları bakın, en iyilerinin saniyeler içinde bitenlerin bile ico fiyatlarının nekadar altında olduğuna bakın sonra icoya girmek istiyorsanız ozaman girin derim. Dünyanın en mükemmel projesi bile olsa bu markette zarar ediyorlar, piyasadan almak daha iyi oyüzden bence.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 04, 2018, 11:49:56 AM

Artık hiçbir avantajının kalmadığı rahatlıkla söylenebilir. İstisnalar vardır elbette ama binde bir ancak olur o da. Eskiden neredeyse kural gibi bir şeydi bu. Yani ICO'dan girenler karlı çıkardı. Çünkü borsalara girdiğinde yükseliş olasıydı. Şimdi bakıyorsunuz, borsalara girer girmez anında düşüyorlar. Haa tabi bi de girebilirse. Borsalara giremeden ölen çok proje de var.
PinkBlue
Full Member

View Profile
November 04, 2018, 12:17:16 PM

Ayı piyasasında olduğumuz için piyasa alt seviyede. İco zamanı almak pek mantıklı değil. Çünkü borsaya girince çok daha düşük miktarlara alabiliyorsunuz.
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
November 04, 2018, 02:52:28 PM

İco pazarına yatırım yapmak çok dikkatli olmayı gerektirir ico projesinden token almadan önce tüm incelemeleri eksiksiz yapmanız gerekir Ayrıca 2018 yılında çok fazla dolandırıcı ico projesi var.
andyge
Sr. Member

Activity: 509

View Profile
November 04, 2018, 03:12:24 PM

ayı yasası tüm zamanların zorluklarını bize yaşatırken gidip bir icoya yatırım yapmanın mantıksal açıklamasını getirmek istisnalar hariç zor görünüyor. Ben paramı güvendiğim altlarda tutmayı  istiyorum.
cemetin54
Member
**

View Profile
November 04, 2018, 03:27:52 PM

icolar zarar hep icolara yatırım yaparken iki kere düşünün çünkü kar eden bir ico kalmadı artık borsalardan çok ucuza alabilme ihtimaliniz var daha karlı olabilirsiniz projeleri taki pedin borsalardan alın
Brainstorming
Member
**

Activity: 146

View Profile WWW
November 04, 2018, 04:39:25 PM

Ekip ico projesi ortaya koyarak 0.10 USD ico token fiyatı belirliyor, henüz yolun başındasın neye dayanarak ortada ürün olmadan ya da hiç tanınmayan proje ekibi olarak yüksek fiyattan insanların satın almasını bekliyorlar anlamak lafıgüzaf.
tmskcimen
Member
**

View Profile
November 04, 2018, 04:49:31 PM

Bırakın icoları diyoruz artık ico mu kaldı öldü gitti hepsi namazları kılındı girmeyin girdirmeyin arkadaşlarınıza hepsi zarar yazıyor eldekini bile kaybediyoruz icolar sayesinde 1 etherim çöp oldu sayelerinde
Ridcan
Member
**

Merit: 31

View Profile
November 04, 2018, 04:51:32 PM

icolara yatırım yapmanın artık bir esprisi kalmadı adam akıllı ico da kalmadı olanda çarçabuk bitiyor giremiyoruz zaten girsekte büyük ihtimal düşüyor borsada.
mahmuterdem
Jr. Member
*

View Profile
November 04, 2018, 04:52:59 PM

ICO döneme bitti. Borsaların coinini yada ilk 50deki coinlerden tutun kazanmak istiyorsanız.
foculur
Full Member

Merit: 158

View Profile
November 04, 2018, 05:26:52 PM

Biten bişey yok arkadaşlar, şuan piyasada para eden bişey var mı ki icolar kazançlı olsun, market nasıl devam ederse herşeye yansır bu kadar basit olay, herşeyin çok kötü olduğu dönemde icolardan 5 10 kat para kazanmayı falan mı bekliyordunuz anlamadım ama öyle bişeyin olması normal olmazdı zaten.
jeton
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 04, 2018, 06:28:11 PM

Mevcut ürünü olan projelere yatırım yapmak kendimizi garantiye almak anlamında faydalı olacaktır. Yatırımlar hayallere kapılarak değilde gerçekleri görerek yapılmalı.  *güzel söz oldu be Smiley
nthere
Member
**

Activity: 229

View Profile
November 04, 2018, 06:36:53 PM

ICOların public satışları durdu iyi projeler her zaman erken aşama yatırımları almaya devam ediyor. Milletten toplanması gereken bir para vardı topladılar. Önümüzdeki yıllarda bi benzerini görebiliriz ama bu yaşadıklarımızı unutmuş olacaksınız. bknz FOMO
murobro
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 04, 2018, 06:41:29 PM

Şu anda iyi bir ico bulmak çok zor birşey. Hadi diyelim buldun ico fiyatı 0.10 cent olunca adamın eli gelmiyor para vermeye.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Bheze
Sr. Member

View Profile
November 08, 2018, 10:58:52 AM

ICO çarpanı dibe vurdu hiç bir proje hard cap yapma imkanına inanmadan çabalamayı sürdürüyor ben ico yatırımı yapmak isterim dişe dokunur ekibi çalışkan iyi ürün güçlü reklam olsun yeterki.
matador1903
Member
**

View Profile
November 08, 2018, 12:16:20 PM

ICO lar gittikçe artmaya başladı ve yatırım yaparken dikkatli olmakta fayda var birçoğu scam çıkıyor ve milletin parasını alıp kayıplara karışıyorlar bu sebeple proje dikkatli bir şekilde incelenmeli ve buna göre yatırım yapılmalıdır
mcnncnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 08, 2018, 12:40:33 PM

İçinize siniyorsa yatırım her dönemde yapılır ama şans deneme gibiyse piyasa kıpırdandığı zaman yatırım yapmanızı tavsiye ederim.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
mymerlia
Member
**

View Profile
November 08, 2018, 12:58:12 PM

Bu zaman da ICO yaıtımı yapmak yerine borsaya girdiğinde çok düşük fiyattan toplamak mantıklı olanı. ICO yatırımı boğa piyasasında anlamlı olur.

Dontcry.
Full Member

View Profile
November 08, 2018, 01:33:45 PM

gerçekten sağlam ico ları araştırıyorumda bilemıyorum insanlar dolandırmaktan başka birşey bilmiyor ve burda dönen projelerde gerçekten sıkıntılı.
atima
Member
**

View Profile
November 08, 2018, 05:05:04 PM

ico lara yatırım yapmak seçili projeler için olabilir bunu seçmekte şu piyasada çok zor diğer taraftan verilen bonuslar yüzünden icodan sonra fiyatı zaten yükselemiyor....
gulypz
Member
**

View Profile
November 08, 2018, 07:31:36 PM

Kripto piyasası genel olarak düşüşte ıco ların tadı tuzu kalmadı. Sağlam ıcolar dahi iyi para toparlayamıyorlar. Zaten ıco fiyatına düşüyor coin ıco dan girip risk almak mantıklı gelmiyor olabilir.
rbauer85
Sr. Member

CAT.EX Exchange

View Profile
November 10, 2018, 04:05:58 PM

icolar fiyatı korumak için satamadıkları tokenleri yakmayı tercih ederek ve otomatik olmayan swap işlemlerini token tutanlara dayatarak farklı stratejleri uyguluyor. eskisi gibi aylık airdrop vermek çekiciliğini yitirdi.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Sekon
Full Member

View Profile
November 12, 2018, 06:49:33 PM

Gerekli yatırım yaparken gerektiğinden daha fazla düşünmek gerekir ne kadar çok kazanma ihtimaliniz var ise o kadar çok kaybetme ihtimaliniz vardır.O yüzden böyle bir piyasanın içerisinde iyi yatırım yapmak için iyi bilgiye ihtiyacınız var demektir.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779

View Profile
November 12, 2018, 06:56:40 PM

Ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını, hala daha arada milyon dolarlar toplayan projeler oluyor kim yatırıyor bunlara parayı arkadaş. Bizi kandırıyor olma ihtimalleri de yüksek bence, bukadar topladık icoda diyerek.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
nekominer
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 12, 2018, 07:53:24 PM

Geçen seneden beri istisnalar hariç icolar inanılmaz değer kaybediyor.
Bunlarda presale rakamlarının ico fiyatının çok altında olmasının da etkisi var.

tariker58
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
November 12, 2018, 09:59:41 PM

Arkadaşlar ONe Social Network, OSN adlı bir coin var. Bu sıralar çok dikkatimi çekti. Bilgisi olan var mı?
Telegram: @Tariker58
luckydag
Sr. Member

View Profile
November 12, 2018, 10:03:18 PM

Şu zamanda ICO yatırımı yapmak, kurşuna kafa atmak gibi.

Beş kuruş toplayamayan ICO'lar haliyle başarısız oluyor, hoş normalde de o kadar paraya ihtiyaçları var mı? Bu da tartışılır ama bunlar 1 milyon $ da toplayamıyorlar. İlk başlarda millet kürekle dağıttı şimdi iğneyle bile vermek istemiyor.

Boğa gelene kadar ICO'lardan da piyasadan da uzak durmak lazım.
Mavilcposeti
Full Member

View Profile
November 12, 2018, 10:41:13 PM

Şu an bir icoya yatırım yapmak bana mantıksız geliyor nedense.Çünkü şu an her ico kaybettiyor.Ico uzmanı hep yatırım yapan tanıdıklarım bile şu an yatırım yapmıyorlar hiçbir icoya.Icodansa borsalarda olan coinlere yatırım yapmak daha mantıklı
beypazmad
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 12, 2018, 11:00:31 PM

Şu dönemde ico yatırımı kumar bile değil kumarda bir olasılık var en azından. İco yatırımı yerine bountycilerin ellerindekini ucuzdan toplamak çok daha doğru bir hareket olur.

Silica NeXus                 
mymerlia
Member
**

View Profile
November 14, 2018, 02:15:33 PM

İco çıkaracak platformların bir şekilde icoları denetleme/tokenları kilitleme vs olayını çözüp az çok güvenilir onaylı ico olayını çözmeleri gerekiyor. Yoksa kimse icoya girmez, icoya giren olmayınca da sıcak para akışı olmayınca boğa koşusuda başlamaz.

jourban
Member
**

Activity: 94

View Profile WWW
November 14, 2018, 08:32:50 PM

ico pazarının istisnalar hariç tutularak bir sonraki boğaya kadar para kazandırmayacağını dolayısı ile yatırım toplayamayacağını herkes kabul etmeli. icoya yatırım boğa sezonunda olur.
zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
November 14, 2018, 08:34:31 PM

Şuan varya ne icolara ne kripto sektörüne yatırım yapılır. Şuan gözlemci olmak en güzeli sanırım. Hele de bugün ki yaşanılanlardan sonra. Hiç beklemediğimiz bir düşüş gerçekleşti. Yarına ne olur? o bile belli değil.
Mavis
Full Member

Activity: 297

View Profile
November 14, 2018, 10:18:05 PM

aslında paranızın dörtte biri ile icodan token satın almanın faydası var ama kesinlikle çok iyi araştırma sonucunda zarar çıkarsa kayıp yüksel değil seni batırmaz kar olursa bereket versin dersin.
blogmanya
Member
**

GR

View Profile WWW
November 15, 2018, 06:33:06 AM

Ico yatirimi yapmak suan parayi cope atmak gibi birsey.  Genelleme yapmamak lazim tabiki ama 100 projenin 98i boyledir.  Aradan 2 taneyide bulmak cok zor oldugu icin genelleme yapiyorum yanlis anlasilmasin.

pokeviktor
Sr. Member

ALCEDO

View Profile
November 15, 2018, 11:04:04 PM

değerli proje sayısının 2 ye düştüğünü düşünüyorsan hiç girme derim ico yatırımı riskli hale geldi sizi dara sokmayacak kadar para ile şansınızı deneyin önce araştırma yapmak kaydıyla girin.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
                   ██████████████
                      █████████

|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

Sacred
Full Member

View Profile
November 16, 2018, 06:31:28 PM

Şansı yaver gidenin 1'i 1000 oluyor geçmişte onlarca örneği mevcut ama sanki o dönemler geçti. Şu ayı piyasasında adamlar borsaya bile girmiyor bekliyor sıkıntı geçsin diye ama ico yatırmaktansa borsalara girenlerin fiyatı icodan daha düşük oradan alınabilir.
Prott
Member
**

Merit: 32

View Profile WWW
November 16, 2018, 06:36:49 PM

Piyasanın kötü olmasından dolayı en büyük darbeyi yiyenlerden biride İCO lar sanırım bırakın fiyatını katlamayı ico fiyatında borsaya girerse sevinir olduk çünkü çok daha altında girebiliyorlar. Piyasa düzeldiğinde İCO larda düzelirmi merak konusu...

thewarriors
Full Member

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
November 17, 2018, 10:14:32 AM

Şuanki icolar genellikle borsaya private sale üzerinden satılan fiyatlarla girdiğini görmekteyiz açıkcası ana yatırımcıyı koruyabiliyor fakat public sale deki satışlarda halka geçmiş olsun dileklerimi iletmekten başka bir şey gelmez elimden.

Gatotare
Sr. Member

View Profile
November 17, 2018, 10:57:58 AM

Bence çoğu yalan dolan, dışarıya açsınlar milyon dolarlık etherleri görelim anca ozaman inanırım onun dışında bukadar para topladık diyen adamların çoğu yalan dolan. Bizleri böyle böyle dolandırıyor bu adamlar ruhumuz duymuyor 10 kat düşünce icodan sonra anlıyoruz malesef.
jhontwis
Full Member

View Profile
November 17, 2018, 02:08:24 PM

Ico yatırımı yapmak güzel kazançlar sağlıyor ancak artık yatırımını şeffaf şekilde yayınlayan adam akıllı iş yapan ekip bulmak lazım. Önceki işler en önemli referans bence.
Dyatrev
Sr. Member

Merit: 257

View Profile
November 17, 2018, 03:16:24 PM

Market bu durumdayken ico'lara yatırım yapan adamın aklında zoru vardır yada çok parası vardır. Bu senenin en favori ico'ları bile zarar ettirdi, toparlanma süreci başlamadan çok bulaşmamak gerekiyor.
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile
November 17, 2018, 03:42:18 PM

Şuana kadar sadece abyss'sin icosuna katıldım oda patladı sonra tövbe ettim birdaha icoya yatırım yapmamaya , sanırım ico treninide kaçırdık artık bütün icolar belirledikleri fiyatın altında borsada işleme başlıyor
cleante
Jr. Member
*

View Profile
November 17, 2018, 04:43:10 PM

ICO lara yatırım artık çok riskli SEC engeline takılma olasılıkları yüksek eninde sonunda bir sistem getirip çoğu saf dışı bırakabilirler.
MadeinKayseri
Jr. Member
*

Activity: 93

View Profile
November 17, 2018, 04:52:24 PM

Şuana kadar sadece abyss'sin icosuna katıldım oda patladı sonra tövbe ettim birdaha icoya yatırım yapmamaya , sanırım ico treninide kaçırdık artık bütün icolar belirledikleri fiyatın altında borsada işleme başlıyor

Sorun gerçekçi projelerin bile fiyatlarını çok şişirilmiş tutmaları. Total supply ve ico fiyatını hesaplıyorsun oturup utanmasalar btc'den daha değerli satmaya çalışacaklar ellerindeki daha adım atmamış projeyi.
ksteve96
Full Member

Activity: 624

alcedoplatform.com

View Profile WWW
November 17, 2018, 11:07:32 PM

favori icolar bile zarar ettirdi ise varın düşünün vasat ico projelerini ico yatırımı zulüm softcap geçen ico sayısı oranını merak ederim açıklanan rakamlarının inandırıcılığı bambaşka sorun

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
iskendercnr
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 18, 2018, 02:54:27 AM

Yükselirse eğer piyasalar şu an alanlar geçmişte alanlardan daha da fazla kar eder. Acil lazım olmayan bir paraysa ve projeye güveniyorsanız yatırın ve bekleyin.

Silica NeXus                 
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
November 18, 2018, 06:46:44 AM
Last edit: November 18, 2018, 07:00:22 AM by hiburak

Geçmişte çok iyi kazandıran ico'lar dahi piyasaya çıktıktan sonra belirli dönemlerde uygun bir fiyattan alım fırsatı vermişlerdi.

O yüzden ilgilendiğiniz projelere ico sonrası yatırım yapmak daha mantıklı. Aynı zamanda ico sonrası projenin eksik yanlarını görmeniz daha kolaylaşıyor.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
November 18, 2018, 06:57:12 AM

İcodan alıp kar eden var mı acaba bende çok merak ediyorum artık..Eskiden güzel kar ettirdiği oluyordu ama artık neyazıkki  kar ettirmekten çok zararettiryor

Herkse bol kazançlar diiyorum.
nekominer
Full Member

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
November 18, 2018, 08:58:56 AM

2015-2016 da ico yatırımı yapanlar çok iyi kazandı ama 2017 nin ikinci yarısı ve 2018 resmen ico çöplüğü oldu.
Pek çoğu borsaya bile giremedi.

redboxneo
Member
**

View Profile
November 18, 2018, 10:27:22 AM

piyasada pek yaprak kımıldamıyor. ico katılımcıları da genelde yaptıkları hardcap yapmaya yakın olan icolara giriş yapıyorlar veya softcapı geçenlere. halbuki bitcoin 4000 dolara gelecek olursa ether, bitcoin madencileri bence azalmaya başlayacak. borsada henüz ralli başlatacak ortamda yok.
thepanicpoint
Full Member

View Profile
November 18, 2018, 11:34:07 AM

Katılıyorum şuan en güzel projelere de girsek zararla çıkıyoruz, ben en son arkadaşlarla çok iyi denilen Ian balina'nın falan içinde olduğu bişeye girmiştim çöp oldu gittiler oyüzden bu dönemde icoyu bırakın btc veya dolarda kalın derim.

zonefloor
Hero Member

View Profile
November 18, 2018, 12:11:23 PM

bu içinde bulunduğumuz dönem ayı piyasası ve bu aralar hiç bir ico'ya bana göre yatırım yapmamak lazım. mesele elinizdeki yatırımı korumak bu dönemde.
The Management
Full Member

View Profile
November 20, 2018, 06:48:57 AM

En basitinden bir örnek vereyim DIW projesi. Ben yatırım yapmadım ama ICO fiyatının kat kat altına düştü. Ha ekip çalışıyoruz diyr ama bakalım nereye kadar. Ben 3 ay imzasında kalmıştım. Bu da bana bir ders oldu Smiley
tmskcimen
Member
**

View Profile
November 20, 2018, 08:17:49 PM

Giriyosun icoya yatırdığının %50sindne azını geri alıyorsun denendi yapıldı tecil ettirildi yap paran çoksa yapma demez sana şimdi ico fiyatında ethereum neo monero nerdeyse burdan 10-20xleri var çok rahat garanti kazanaç ne işin var icoda.
furylmz
Sr. Member

View Profile
November 20, 2018, 10:11:40 PM

Şu an bana göre hiçbir şeye yatırım yapılmaz hele icodan bir projeye girmeye hiç değmez zaten bütün coinler dip yapmışken sadece beklemek lazım güzel bir yerden gireceksin ama şu an hala düşüş bekliyorum
Allonee
Member
**

View Profile
November 24, 2018, 04:34:37 AM

Proje ekibi ve fikirden bile daha önemli bir şey var o da piyasaya giriş zamanı. Bunu doğru ayarlayamayan proje ne kadar değerli olursa olsun çöp oluyor.
zonefloor
Hero Member

View Profile
November 24, 2018, 10:20:14 AM

bu aralar hiç bir ico'ya yatırım yapılmaz uzak durun derim. piyasanın hali ortada btc düşüyor eth darma duman yatırım yapmak için bekleyin. ico'ya yatırım yapacağınıza btc'yi düşüşlerde yakalayın.
WhiteArmy
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 24, 2018, 01:28:03 PM

Şuanki piyasa durumda İCOlara yatırım yapmak demek çok riskli bir işlem yapmak demektir.Çünkü şuanda en sağlam projeler bile büyük düşüşler yaşadı.
thenorthblue
Member
**

View Profile
November 27, 2018, 07:19:47 PM

Yahu ne ICOsu? Bu dönemde ayakta kalan coin kalmadı. insanlar tükendi. Şu durumda yeni projelere yatırım yapmayı kimse düşünmez. Şahsi kanaatim bu yönde. Önümüzdeki altı aylık süreçte ne olur flu. Biraz berraklaşırsa belki ICO düşünülebilir.

GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
November 28, 2018, 07:21:37 AM

Sağlam düşündüğüm projeler de artık çok nadir oluyor.Kendimi üzmeyecek derecede yatırım yapıyorum fakat her zaman günlük al-sat mantıgında dusunmuyorum.Uzun vadeli bekleyiş içerisindeyim elbet bir yerde sıçrayacaktır yukarıya doğru.
cannbola
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 28, 2018, 07:31:35 AM

Eskiden ico yatırım yapanların parayı katlama sebebi adam ico yatırım yaparken yatırım yaptığı tokenin tanesi 0,0002 ethereumdu ve ethereum atıyorum 100 dolardı. İco sonuçlanıp piyasaya girdiğinde ethereum 1000 dolar oluyordu. Proje kendi değerlenmese bile ethereum değerlendiği için parasını katlamış oluyordu. Şimdi de tam tersi olduğu için ico yatırımı yaptığınız proje piyasaya girdiğinde ethereum olarak kazanç sağlasa bile dolar bazında zararda görünüyor.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
FeridunBitir
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
November 28, 2018, 08:15:46 AM

eskiden kâr ettiklerinle icolara katılırdın, ana sermayen zaten erimişken nakit para yatırıp icoya girmek saçma geliyor bana.
ico'ya nakitten gireceğine kademeli btc al riski az olsun ki  2018'de çıkan icolara bi göz gezdirseniz ne kadar riskli bir yatırım yapacağınızı görürsünüz.
mavibir
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 28, 2018, 08:35:27 AM

Icolar güzel kazandırdı zamanında.Şu son dönemde Icolar hep zarar yazdı.Kimi para toplayamadı.Kimi borsaya çıktığında 10 kat aşağı düştü.Piyasa düzelmeden icoların kazandıracağını pek düşünmüyorum.

████████████         AVXChange         ████████████
frtmr
Full Member

Merit: 108

View Profile WWW
November 28, 2018, 09:04:32 AM

2016 ve 2017 ICO yılları oldu, bu sene onların çoğundan çöp diye bahsediyoruz. Bu sene istisnalar hariç yatırımda toplayamadılar borsalara da giremediler.
ICO yatırımı bu döneme mantıklı değil.
Thyphon
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
November 28, 2018, 09:47:41 AM

Bu zamana kadar elimde sermaye olmadığı için bir ICO yatırımı yapamadım. Tam sermaye buldum bir ICO'ya yatırdım piyasa allak bullak oldu. ICO aşaması devam ediyor hala. Borsaya girince karmı zararmı ettiğimizi göreceğiz
Elysio
Full Member

View Profile
November 28, 2018, 02:33:41 PM

Yatırım şirketleri yapıyor bunlara milyonlarca dolar ve bizim normal icodan almaya çalıştığımız tokenleri onlar 10da 1i fiyatına alıyolar ilk yatırımcı oldukları için sonra fiyatlar neden ico altına düşüyor diyoruz normal düşmesi.
Ama artık SEC hepsine ceza yazacaktır yakında bakın görürsünüz.
petrichor
Member
**

View Profile
November 28, 2018, 02:41:45 PM

ICO yatırımı küçük yatırımcı için çok büyük risk. Özellikle piyasa bu haldeyken.

Bunun yerine kendini kanıtlamış fakat fiyat olarak düşük kripto paralara yatırım yapmak çok daha sağlıklı görünüyor. Sonuçta sıfırdan risk almak yerine, piyasada yıllardır tutunmuş bir kripto paraya yatırım yapmak çok daha mantıklı olacaktır.
tmskcimen
Member
**

View Profile
November 28, 2018, 03:30:31 PM

ICOlara yatırım yapmayı boğa bittikten iki ay sonra yapmayı bıraktım artık neden yapıyım piyasa düşüyor adam gibi coin çıkmıyor icolardan piyasaya hepsi ico altına gidiyor hangi amaça yapıyım icolara yatırım cebime zarar.
BoozeHoundPoker
Member
**

View Profile
November 29, 2018, 07:36:05 AM

Bunların private sale diye satış yaptıkları zamanlarda kime kaç paraya sattıkları meçhul. O dönemde ico fiyatının 10x altına coini alan adam zaten borsaya girer girmez çakıyo ucuz fiyattan. Normal public saleden alan adamların da elinde patlıyor. Tabi bunu hepsi için söyleyemeyiz ama dandik projelerin çoğu böyle yapıyor.
yusufmirza
Member
**

View Profile
November 29, 2018, 08:13:30 AM

İcolara güvenip bir türlü yatırım yapmadım gerekte duymadım.Borsaya çıktığında ya ico fiyatı yada altında çıkıyor çoğu tokenler.Scam çıkma ihtimali de var.Riske girmemek için borsadan almayı tercih ediyorum.
macit800
Member
**

Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
November 29, 2018, 12:49:31 PM

Su an icin uzak durulmasi gereken olaylardan bir tanesi ICOlara yapilacak olan yatirimlardir, oncelikle piyasanin stabil bir duruma kavusmasinin ardindan guzel ve kaliteli projelere yatirim yapilabilir.

Xday123
Member
**

Merit: 16

View Profile
November 29, 2018, 04:35:09 PM

şuan hiç bir mantığı yok zaten icolarda para toplayamayıp iptal ediyorlar icoları genelde. berbat bir sene geride kaldı ne bountyden para geldi ne icodan ne al sattan leş bir sezon oldu  Angry
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 29, 2018, 05:10:25 PM

Icolar dolandırıcılığın bi parçası artık. ICO sahipleri olmayan sorunlara çözümler üreten hayal satan tipler. Bu işin yavaş yavaş cılkı çıkmaya başladı be bi süre sonra sonu gelecektir diye düşünüyorum 10x yapan icolardan 30 kat düşen icolara geldiğimize göre sonu yakındır.

Easx
Member
**

View Profile
November 29, 2018, 05:27:08 PM

İcolara güvenip bir türlü yatırım yapmadım gerekte duymadım.Borsaya çıktığında ya ico fiyatı yada altında çıkıyor çoğu tokenler.Scam çıkma ihtimali de var.Riske girmemek için borsadan almayı tercih ediyorum.

Borsaya yüksekten girse bile çoğu yatırımcı borsaya girdiği gibi sattığından fiyat düşüyor hocam. Aslında bende beğendiğim ico olursa borsaya girişini mi takip etsem.

Dontcry.
Full Member

View Profile
November 29, 2018, 05:30:24 PM

ico regülasyonları acil gelmeli bu piyasada herkes istediği gibi at koşturuyor ve insanlar iş yapmaktan çok nasıl cebe para indiririm peşinde.
freim
Member
**

Merit: 42

View Profile
November 29, 2018, 06:13:02 PM

paylaşım yapan arkadaş tam da benim icolara yatırım yapma nokrsaındaki düşüncelerim ile tamamen aynı şu dönemde tabiki kar geitecek icolar olabilir iyi araştırmak lazım faakat biz küçük yatırımcılar daha fazla düşünüyoruz zaten.
storm06
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 29, 2018, 07:12:54 PM

ICO'lara yatırım şu sıralar oldukça mantıksız; 10-12 ay önce ICO'ların çoğu çok ciddi rakamlar bırakıyordu; sıradan bir yatırımcı doğru giriş çıkış tarihleriyle rahatlıkla milyoner olabilirdi.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
saphine
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 29, 2018, 08:28:55 PM

Bounty'sine katıldığım Aenco bugün IDAX'te 10x dump oldu. Bir ara ciddi ciddi ICO'lara yatırım yapmayı düşünmüştüm fakat bu piyasa koşullarında bu mümkün gözükmüyor. Borsalar da ICO fiyatından tokenları işleme sokmuyorlar. Ya risk almak istemiyorlar ya da marketin durağan olmasından dolayı ICO fiyatından alım-satıma izin vermiyorlar.
mediation
Member
**

View Profile
November 29, 2018, 09:01:41 PM

Her seferinde insanlar bir umut ile yatırımlarını yapıyorlar ve genellikle yatırımların belirli bir kısmı büyük yatırımcılardan geldiği için paydanın büyük bir payını onlar oluşturuyor.

Lewan
Member
**

Activity: 1008

Backed.Finance

View Profile
November 29, 2018, 09:09:15 PM

icolara güvende kalmadı bence artık oakdar fazla saçma sapan icolar çıkmaya başladı ki insanlar da ne yapacağını şaşırdı iyice o yüzden icolara sıcak bakmıyorm

elcezireex
Full Member

View Profile
November 29, 2018, 09:48:06 PM

Şu piyasada kazandıracak ico olacağını sanmıyorum zaten icoya girmek yerine ethereum xrp falan alsa insanlar daha çok kazanır ne gerek var o kadar kyc yollayıp riske girmeye.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [All]
  Print  

Jump to: