Bitcoin Forum
May 27, 2024, 01:06:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bayan/Kadin Kripto Yatirimcisi Olmak  (Read 340 times)
cakmabokgot (OP)
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
May 31, 2018, 10:35:16 AM

Aslinda bence farkli veya artisi olmamasi gereken bir durumdur. Kendim bir bayan olarak bununla ilgili bir iki cumle yazmak istedim.
1 seneye yakindir bu alana ilgili duyuyorum. Ilk etapta dogal olarak cevremdeki erkeklere danistim, bir kadin oldugunda insanlar bu alana ilginize genelde saygi duyarak ve heyecanlanarak ellerinden geldigince yardimci olmaya calisiyorlar.

Uzuntum ise cevremdeki yakin kiz arkadaslarimdan bir tanesine dahi yatirim yaptiramamis olmam... Yanlarinda haril haril bunlardan bahsettigimde durumu cok iyi olan kiz arkadaslarim dahi ben anlamam diyerek instagrama bakmayi tercih ettiler (insta konusunda sozum meclisten disari). Bir tanesi esinin de yatirim yapmasina izin vermemis.
`Blockchain harikaaa kadinlar olmaliii` muhabbetine hic girmeyecegim. Olayin teknolojik kismina girilmesi bence tamamen baska bir durum. Yatirim kismina daha cok bayanin ilgi gostermesini cok isterdim.

Bir kadin olmanin eksisini dusunursem veya direkt genellemeyeyim benim eksim, en buyuk hatalardan biri olan duygusal bag kurmak. Kardesim senin eltinin oglu mu bu coin yuzde 10 kazandiysan al cik git dustu diye uzulup olsun ona bisey olmaz diyerek neden beraber duseriz kafasina giriyorsun...

Peki ben kazanabildim mi ki konusuyorum? Zamaninda kazanmistik (son bogayi yasayan cogu arkadas gibi). Ana parama kadar geri kaybettim mi? Sayilir. Bu tamamen benim piyasada olan bitene goz atmaya tembellik edip bir iki twitter fenomeninin kuklasi olmamdandi. Tum cevremdeki bay bayan arkadaslar BITKOYIN 1milyon dolar olacaaak derken annemin `kizim bu artis cok sisirilme bir artis bir ciksana sonra girersin`demesini sallamayip HODLcilik yapmamdan mi? evet. Hakkettim mi? Sonuna kadar.

Siz ne dusunuyorsunuz bay ve bayanlar?
simgesimge
Newbie
*

Activity: 101

View Profile WWW
May 31, 2018, 11:22:31 AM

Özellikle telegram gruplarında pozitif bir ayrımcılık oluyor bu da çok itici geliyor. Ben de diğerleri gibi sohbet etmek kripto hakkında konuşmak istiyorum ama gruptakilerin yarısından fazlasının amacı başka konulara kayıyor.
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 31, 2018, 01:19:44 PM

Aslinda bence farkli veya artisi olmamasi gereken bir durumdur. Kendim bir bayan olarak bununla ilgili bir iki cumle yazmak istedim.
1 seneye yakindir bu alana ilgili duyuyorum. Ilk etapta dogal olarak cevremdeki erkeklere danistim, bir kadin oldugunda insanlar bu alana ilginize genelde saygi duyarak ve heyecanlanarak ellerinden geldigince yardimci olmaya calisiyorlar.

Uzuntum ise cevremdeki yakin kiz arkadaslarimdan bir tanesine dahi yatirim yaptiramamis olmam... Yanlarinda haril haril bunlardan bahsettigimde durumu cok iyi olan kiz arkadaslarim dahi ben anlamam diyerek instagrama bakmayi tercih ettiler (insta konusunda sozum meclisten disari). Bir tanesi esinin de yatirim yapmasina izin vermemis.
`Blockchain harikaaa kadinlar olmaliii` muhabbetine hic girmeyecegim. Olayin teknolojik kismina girilmesi bence tamamen baska bir durum. Yatirim kismina daha cok bayanin ilgi gostermesini cok isterdim.

Bir kadin olmanin eksisini dusunursem veya direkt genellemeyeyim benim eksim, en buyuk hatalardan biri olan duygusal bag kurmak. Kardesim senin eltinin oglu mu bu coin yuzde 10 kazandiysan al cik git dustu diye uzulup olsun ona bisey olmaz diyerek neden beraber duseriz kafasina giriyorsun...

Peki ben kazanabildim mi ki konusuyorum? Zamaninda kazanmistik (son bogayi yasayan cogu arkadas gibi). Ana parama kadar geri kaybettim mi? Sayilir. Bu tamamen benim piyasada olan bitene goz atmaya tembellik edip bir iki twitter fenomeninin kuklasi olmamdandi. Tum cevremdeki bay bayan arkadaslar BITKOYIN 1milyon dolar olacaaak derken annemin `kizim bu artis cok sisirilme bir artis bir ciksana sonra girersin`demesini sallamayip HODLcilik yapmamdan mi? evet. Hakkettim mi? Sonuna kadar.

Siz ne dusunuyorsunuz bay ve bayanlar?

Hodl candır canandır. İyiki hodl yapmışım dediğiniz an, elinizekilerin 1 milyon dolar'dan 2 milyol dolara çıktığı an değil, FUD'a kanıp satmadığınız anlardır. Hodl her zaman kazandırır. Ama ne kadar kazandırır işte o kısmı tartışmaya açık. Kadın ve kripto ilişkisine gelecek olursak, cinsiyetin farketmeyeceğini her ne kadar savunmak istesemde ne yazık ki ilgi odakları ve beyin yapıları erkeklerden oldukça farklı olduğu için kadın yatırımcı malesef az. Sizin de verdiğiniz örnek gibi kripto dünyasıyla ilgili birşey okumaktansa instagramda dolaşmak daha ilgi çekici geliyor kadınlara.
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 31, 2018, 01:22:58 PM

Özellikle telegram gruplarında pozitif bir ayrımcılık oluyor bu da çok itici geliyor. Ben de diğerleri gibi sohbet etmek kripto hakkında konuşmak istiyorum ama gruptakilerin yarısından fazlasının amacı başka konulara kayıyor.

Simgesimge çok merak ediyorum bountyhive telegram kanalında bir pozitif ayrımcılık gördünüz mü? Görmediyseniz oradan gerekli muhabbetleri neden sürdürmüyorsunuz?

Gördüğünüzü hiç sanmıyorum açıkçası çünkü ben 7/24 kanalda aktifim. Benim dikkat ettiğim şey insanların ön yargılı davranıp bir kadın yazdığı zaman hemen cevap vermemesi ya da kelimelerini çok dikkatli seçmesi. Bu da yanlış anlaşılmaktan korktukları içindir.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 31, 2018, 01:38:48 PM

Açıkçası bu kadar sarkıntılığın üst düzeyde olduğu internet ortamında bir kadının kadın olduğunu itiraf etmesi cesaret ister ve bence çok mantıklı değil. Ben kadın olsam erkek resmini profil fotosu yapıp rengimi hiç belli etmezdim.

Tabii birde her piyasada olduğu gibi kadınlığını kullanarak menfaat eldeetmek isteyecekler olacaktır. Onlarıda suçlamıyorum. Sonuçta böyle durumların yaşanması kandırılanların kendi suçu bana göre.
badjoke
Jr. Member
*

Activity: 206
Merit: 2

View Profile
May 31, 2018, 04:38:41 PM

gördüğüm kadarıyla projelerin telegram grup adminleri hep kadınlar ama bırakın kadın yatırımcıyı bitcoinden haberdar olan kadın sayısı bile çok az veya ben görmüyorum.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
May 31, 2018, 04:42:08 PM

Pozitif dahil tüm ayrımcılıklara karşı çıkıyorum. O nedenle de kadın erkek ayrımını doğru bulmuyorum. Olay son boğadan çıkış konusu ise FOMO herkesi maalesef aynı duruma soktu. O büyük para sahiplerine bir miktarda biz kazandırmış olduk. Ama benim bir önceki döneme göre kaybım daha az oldu. Bunlara tecrübe olarak bakmakta fayda var.
cakmabokgot (OP)
Newbie
*

View Profile
May 31, 2018, 05:41:38 PM

Açıkçası bu kadar sarkıntılığın üst düzeyde olduğu internet ortamında bir kadının kadın olduğunu itiraf etmesi cesaret ister ve bence çok mantıklı değil. Ben kadın olsam erkek resmini profil fotosu yapıp rengimi hiç belli etmezdim.

Tabii birde her piyasada olduğu gibi kadınlığını kullanarak menfaat eldeetmek isteyecekler olacaktır. Onlarıda suçlamıyorum. Sonuçta böyle durumların yaşanması kandırılanların kendi suçu bana göre.

Bana aylar once bir adamin  trading view uzerinden sarmasindan sonra tam da o sekilde yapmaya basladim. Telegramim hatta twitterim bile kedi kopek ve erkek isimleri oldu.
Trading view uzerinden yurumek de enteresan. Trading view bile tinder olmus valla.
cakmabokgot (OP)
Newbie
*

View Profile
May 31, 2018, 05:42:17 PM

size önerim siz siz olun kendinize bayan olarak tarzında cümleler kullanmayın.

Düşünsenize erkek olan biri,

Ben bir bayım, diye cümleye başlıyor, çok saçma oluyor.   ben bir bay olarak böyle düşünüyorum

ozellikle bayani da kullanma nedenim toplumdaki kadin bayan kelimelerine insanimizin cok takiltili olmasindandi. Yoksa oyle bir konusma tarzim aslinda yok...
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 31, 2018, 05:48:53 PM

@cakmabokgot

B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
May 31, 2018, 05:58:26 PM

Ne pozitif ne negatif ayrımcılık olmaması lazım. Proje takımlarınına bakında neredeyse %50 si bayanlardan olusuyor zaten . Bayan arkadaşların bilgisayara ilgisi daha az olduğu için bu işlerlede uğrasan çok az .
cakmabokgot (OP)
Newbie
*

View Profile
May 31, 2018, 06:41:18 PM

hehehe evet nickim biraz sacma Smiley ergenlikte aldigim bir mail hesabinin username i idi yillarca. Gordugunuz her platformda bu nick varsa o benimdir efenim
dutturu
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile
May 31, 2018, 07:20:49 PM

Hahaha annelerin bitcoin hakkında yorum yapması çok güzelmiş . Piyasada bayan yatırımcı az çünkü biz erkekler olarak riski seviyoruz. Bayanlar daha garantici .
ikra38
Newbie
*

Activity: 29

View Profile WWW
May 31, 2018, 08:27:35 PM

Bizim Whatsapp gruplarında da vardı ama çıktı galiba onca erkekle ayı ortamda olmak sosyal mecrada olsa bile sıkıcı olmuştur. Bide sohbet tonu erkeksi oluyor onlar için zira hep kripto konuşulmuyor. Ama twitterdan bayağı kadın takipçi gördüm güzel aslında.
nedemek
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
June 01, 2018, 06:26:00 AM

O dikkatini çekemediğin bayan arkadaşların dikkatini şu şekilde çekebilirsin. Kızlar xxx kozmetikte %80 indirim var ama btc ile ödersen Grin
fikifink
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
June 01, 2018, 07:01:28 AM

Çevremden gözlemlediğim kadarıyla bitcoin ve altcoin piyasasında yatırım veya al-sat yapmak, bayanlar tarafından bir oyun olarak nitelendiriyor. Ciddi ve kazançlı bir iş olduğuna, yoğun bilgi gereksinimi istediğine inanmıyorlar. Duyduğum genel kanı ise erkeklerin oynadığı bir çeşit iddia gibi birşey  Smiley
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
June 01, 2018, 07:06:57 AM

bitcoinle uğraşan çevrem de hiç bir kadın görmedim çoğunun haberi yok. telegram gruplarında ise tektük karşılaşıyorum. Ama bunun kadını erkeği olmaz herkese açık bir olay çünkü

Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
June 01, 2018, 08:26:55 AM

Bana aylar once bir adamin  trading view uzerinden sarmasindan sonra tam da o sekilde yapmaya basladim. Telegramim hatta twitterim bile kedi kopek ve erkek isimleri oldu.
Trading view uzerinden yurumek de enteresan. Trading view bile tinder olmus valla.
Ya Allah aşkına bi’ siktirin gidin.Hoşunuza gidiyor bu ilgi,hatta sırf bu ilgiyi görebilmek için profiline bile özellikle erkek olmadığını belirten şeyler yazıyor,konu açıyorsun.Hepiniz ilgi orospusu kezbanlarsınız ve öyle değilmiş gibi davranmaya bayılıyorsunuz.Ulan o kadar cryptoyla ilgilenen yabancı kız arkadaşlarım,Twitter fenomeni var hiç biri sizin gibi davranmıyor,uzuuuun bir süre kadın olduklarını bile açıklamamışlardı.Ayrıca şu üfff hrkss bna yürüyo allam çok güzelim .sss kafasından vazgeçin,seviyeli ve saygılı olduğu sürece kadın erkek ilişkilerinin,flörtün,karşı cinse ilgi duyup tanışma teklif etmenin tiksinilecek bir şey olmadığını anlayın artık.Şu ülkeden sırf sizin gibiler yüzünden siktir olup gitmek istiyorum artık.
coskunc
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
June 01, 2018, 02:35:00 PM
Last edit: June 01, 2018, 02:49:17 PM by coskunc

a

Bana aylar once bir adamin  trading view uzerinden sarmasindan sonra tam da o sekilde yapmaya basladim. Telegramim hatta twitterim bile kedi kopek ve erkek isimleri oldu.
Ya Allah aşkına bi’ siktirin gidin.Hoşunuza gidiyor bu ilgi,hatta sırf bu ilgiyi görebilmek için profiline bile özellikle erkek olmadığını belirten şeyler yazıyor,konu açıyorsun.Hepiniz ilgi orospusu kezbanlarsınız ve öyle değilmiş gibi davranmaya bayılıyorsunuz.Ulan o kadar cryptoyla ilgilenen yabancı kız arkadaşlarım,Twitter fenomeni var hiç biri sizin gibi davranmıyor,uzuuuun bir süre kadın olduklarını bile açıklamamışlardı.Ayrıca şu üfff hrkss bna yürüyo allam çok güzelim .sss kafasından vazgeçin,seviyeli ve saygılı olduğu sürece kadın erkek ilişkilerinin,flörtün,karşı cinse ilgi duyup tanışma teklif etmenin tiksinilecek bir şey olmadığını anlayın artık.Şu ülkeden sırf sizin gibiler yüzünden siktir olup gitmek istiyorum artık.

bu kadar kizacak birsey yoktu bence ama sizin fikrinizdir saygi duyuyorum. bitcointalkta modern bir ortam oldugunu dusunuyorum ve profilime yazarak cryptoyla kadinlarin da ilgilendigini belirtmemde bir sakinca yok, ozellikle belirttim bunu profilimde, kimse kadin oldugunuz icin bu ortamda size bir ayrimcilik yapmiyor. ya da ben boyle birsey deneyimlemedim. burada dogal bir ortam var. tradingview olayini da ego sisirmek adina yazmadim. yanlis anladiniz boyle bir izlenim olusturdugum icin de sizden ozur dilerim, bu kadar sert bir dille yazmaniz da gercekten bu anlamda caninizin sikilmis olmasindan dolayidir ki bu da beni uzdu. ama boyle bir durum yok.

forumun turk kisminda neredeyse hic yazi yazmamistim. yabanci kisimlarda yazdigim hicbirseyden tepki almamistim su ana kadar. Maalesef ilk defa boyle bir tepki aldim, cogu erkek arkadasimiz gibi bu konunun geyik oldugunu dusunmemeniz ve kufretmeniz acikcasi beni kotu hissettirdi. Turk alaninda bir daha yazmayacagim merak etmeyin bir kezban hayatinizdan eksilmis olacak.

ulkedeki insanlardan memnun degilseniz kapi aciktir gidebilirsiniz kimse sizi zorla tutmuyor. Iyi gunler dilerim.
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
June 01, 2018, 02:47:10 PM

a

bu kadar kizacak birsey yoktu bence ama sizin fikrinizdir saygi duyuyorum. bitcointalkta modern bir ortam oldugunu dusunuyorum ve profilime yazarak cryptoyla kadinlarin da ilgilendigini belirtmemde bir sakinca yok, ozellikle belirttim bunu profilimde, kimse kadin oldugunuz icin bu ortamda size bir ayrimcilik yapmiyor. ya da ben boyle birsey deneyimlemedim. burada dogal bir ortam var. tradingview olayini da ego sisirmek adina yazmadim. yanlis anladiniz boyle bir izlenim olusturdugum icin de sizden ozur dilerim, bu kadar sert bir dille yazmaniz da gercekten bu anlamda caninizin sikilmis olmasindan dolayidir ki bu da beni uzdu. ama boyle bir durum yok.

ulkedeki insanlardan memnun degilseniz kapi aciktir gidebilirsiniz kimse sizi zorla tutmuyor.
Yanlış hesapla yazmışsın,fail.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: