Bitcoin Forum
June 17, 2024, 01:24:13 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bayan/Kadin Kripto Yatirimcisi Olmak  (Read 346 times)
coskunc
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile WWW
June 01, 2018, 02:50:06 PM

a
Açıkçası bu kadar sarkıntılığın üst düzeyde olduğu internet ortamında bir kadının kadın olduğunu itiraf etmesi cesaret ister ve bence çok mantıklı değil. Ben kadın olsam erkek resmini profil fotosu yapıp rengimi hiç belli etmezdim.

Tabii birde her piyasada olduğu gibi kadınlığını kullanarak menfaat eldeetmek isteyecekler olacaktır. Onlarıda suçlamıyorum. Sonuçta böyle durumların yaşanması kandırılanların kendi suçu bana göre.

Bana aylar once bir adamin  trading view uzerinden sarmasindan sonra tam da o sekilde yapmaya basladim. Telegramim hatta twitterim bile kedi kopek ve erkek isimleri oldu.
Trading view uzerinden yurumek de enteresan. Trading view bile tinder olmus valla.
Ya Allah aşkına bi’ siktirin gidin.Hoşunuza gidiyor bu ilgi,hatta sırf bu ilgiyi görebilmek için profiline bile özellikle erkek olmadığını belirten şeyler yazıyor,konu açıyorsun.Hepiniz ilgi orospusu kezbanlarsınız ve öyle değilmiş gibi davranmaya bayılıyorsunuz.Ulan o kadar cryptoyla ilgilenen yabancı kız arkadaşlarım,Twitter fenomeni var hiç biri sizin gibi davranmıyor,uzuuuun bir süre kadın olduklarını bile açıklamamışlardı.Ayrıca şu üfff hrkss bna yürüyo allam çok güzelim .sss kafasından vazgeçin,seviyeli ve saygılı olduğu sürece kadın erkek ilişkilerinin,flörtün,karşı cinse ilgi duyup tanışma teklif etmenin tiksinilecek bir şey olmadığını anlayın artık.Şu ülkeden sırf sizin gibiler yüzünden siktir olup gitmek istiyorum artık.

bu kadar kizacak birsey yoktu bence ama sizin fikrinizdir saygi duyuyorum. bitcointalkta modern bir ortam oldugunu dusunuyorum ve profilime yazarak cryptoyla kadinlarin da ilgilendigini belirtmemde bir sakinca yok, ozellikle belirttim bunu profilimde, kimse kadin oldugunuz icin bu ortamda size bir ayrimcilik yapmiyor. ya da ben boyle birsey deneyimlemedim. burada dogal bir ortam var. tradingview olayini da ego sisirmek adina yazmadim. yanlis anladiniz boyle bir izlenim olusturdugum icin de sizden ozur dilerim, bu kadar sert bir dille yazmaniz da gercekten bu anlamda caninizin sikilmis olmasindan dolayidir ki bu da beni uzdu. ama boyle bir durum yok.

ulkedeki insanlardan memnun degilseniz kapi aciktir gidebilirsiniz kimse sizi zorla tutmuyor.
Yanlış hesapla yazmışsın,fail.

dogrudur cunku ayni bilgisayari kardesimle beraber kullanmaktayiz.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
June 01, 2018, 08:26:08 PM
Last edit: June 02, 2018, 04:56:07 PM by trhomeagent

O dikkatini çekemediğin bayan arkadaşların dikkatini şu şekilde çekebilirsin. Kızlar xxx kozmetikte %80 indirim var ama btc ile ödersen Grin

Hocam valla sesli güldüm. Ne yapsak, bir site mi açsak  Wink Gerçi hızlı alışveriş yaptıkları için yanlış hesaba gönderme ihtimalleri de var. Paralarını da geri alamazlar. O zaman da adımız dolandırıcıya çıkar. Boşverin onlar bildikleri gibi devam etsin...
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
June 01, 2018, 11:27:08 PM

Ayrımcılığın her türlüsü insanlara zarar veriyor. Pozitif bile olsa kadınları erkeklerden ayrımcılıkla ayırmak konunun teknoloji ya da para olduğu durumlarda gereksiz bir davranış.
Komorhan
Member
**

Activity: 336
Merit: 12

View Profile
June 01, 2018, 11:46:09 PM

Kadınlar genetik olarak sağlamcidir, örnek vereyim evlenecebilecegi kişilerle çıkar, maddi durumu olan erkeklerle takılır vs. Hele kripto para dünyasına girmeleri zor. Çünkü risk vardır ve ne oldugunu anlayamaz. Onlar için yatırım en fazla çeyrek altındır. Ama şimdiki nesil onuda yapmıyor. Parayı aypone, ayakkabı vs gösteriş işlerine parayı gomuyorlar.
huzurdangolgeler
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

View Profile
June 02, 2018, 02:04:56 AM

a
Açıkçası bu kadar sarkıntılığın üst düzeyde olduğu internet ortamında bir kadının kadın olduğunu itiraf etmesi cesaret ister ve bence çok mantıklı değil. Ben kadın olsam erkek resmini profil fotosu yapıp rengimi hiç belli etmezdim.

Tabii birde her piyasada olduğu gibi kadınlığını kullanarak menfaat eldeetmek isteyecekler olacaktır. Onlarıda suçlamıyorum. Sonuçta böyle durumların yaşanması kandırılanların kendi suçu bana göre.

Bana aylar once bir adamin  trading view uzerinden sarmasindan sonra tam da o sekilde yapmaya basladim. Telegramim hatta twitterim bile kedi kopek ve erkek isimleri oldu.
Trading view uzerinden yurumek de enteresan. Trading view bile tinder olmus valla.
Ya Allah aşkına bi’ siktirin gidin.Hoşunuza gidiyor bu ilgi,hatta sırf bu ilgiyi görebilmek için profiline bile özellikle erkek olmadığını belirten şeyler yazıyor,konu açıyorsun.Hepiniz ilgi orospusu kezbanlarsınız ve öyle değilmiş gibi davranmaya bayılıyorsunuz.Ulan o kadar cryptoyla ilgilenen yabancı kız arkadaşlarım,Twitter fenomeni var hiç biri sizin gibi davranmıyor,uzuuuun bir süre kadın olduklarını bile açıklamamışlardı.Ayrıca şu üfff hrkss bna yürüyo allam çok güzelim .sss kafasından vazgeçin,seviyeli ve saygılı olduğu sürece kadın erkek ilişkilerinin,flörtün,karşı cinse ilgi duyup tanışma teklif etmenin tiksinilecek bir şey olmadığını anlayın artık.Şu ülkeden sırf sizin gibiler yüzünden siktir olup gitmek istiyorum artık.

bu kadar kizacak birsey yoktu bence ama sizin fikrinizdir saygi duyuyorum. bitcointalkta modern bir ortam oldugunu dusunuyorum ve profilime yazarak cryptoyla kadinlarin da ilgilendigini belirtmemde bir sakinca yok, ozellikle belirttim bunu profilimde, kimse kadin oldugunuz icin bu ortamda size bir ayrimcilik yapmiyor. ya da ben boyle birsey deneyimlemedim. burada dogal bir ortam var. tradingview olayini da ego sisirmek adina yazmadim. yanlis anladiniz boyle bir izlenim olusturdugum icin de sizden ozur dilerim, bu kadar sert bir dille yazmaniz da gercekten bu anlamda caninizin sikilmis olmasindan dolayidir ki bu da beni uzdu. ama boyle bir durum yok.

ulkedeki insanlardan memnun degilseniz kapi aciktir gidebilirsiniz kimse sizi zorla tutmuyor.
Yanlış hesapla yazmışsın,fail.

dogrudur cunku ayni bilgisayari kardesimle beraber kullanmaktayiz.

şu kardeşim yazmış, kuzenim yazmış ayakları da bir bitmedi ha, 
complexity7
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
June 03, 2018, 10:07:04 PM

aslında bu işin kadını erkeği yok erkekler para kazanmak adına daha çok uğrastıkları için arayış içindeler ama nadirende olsa girişimci arastırmacı teknolojiye ilgi duyan kadınlar görmek güzel

dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
June 04, 2018, 01:43:05 PM

Türkiye ataerkil bir toplum ve kadınlar sosyal hayattan uzaklaştırılmış. Hatta şu da bir gerçek yıllar geçmesine rağmen bu dönemde daha fazla baskı kuruluyor kadınlar üzerine.
sadece kriptopara yatırımcısı değil. Borsa veya başka bir yatırım, girişim alanında kaç tane kadın görebiliriz.
Kaç tane kadın kredi çekerek bir işletme açmaya cesaret edebiliyor? bu sadece kadınların suçu mu? yoksa o kadınların yetiştirilme tarzından mı kaynaklanıyor?
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
June 04, 2018, 02:32:35 PM

Bence ozellikle bu platforma kadın-erkek ayrımı yapmak çok saçma. Ben bu alanda gayet bilgili ve tecrubeli kadın yatırımcılar tanıyorum bence birçok erkekten daha iyiler bu konuda.
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
June 04, 2018, 06:42:31 PM

Erkek olmaktan hiçbir farkı yok. Kadınların anlamadığı bir şey var o da şu, internette kadın-erkek yoktur yani cinsiyet yoktur herkes fikirleri ile yargılanır. Bunu anlamayan bazı kadınlar sürekli dişi olduğunu belirterek ilgiyi kendi üzerinde toplamaya çalışıp kolay yolu seçerler. Senin burada yaptığın tamamen ilgi çekmek çünkü kimse senin kadın/erkek olmanla ilgilenmiyor. Kripto yardımcılığı ile alakalı da yazdıklarında bir şey göremedim. Kısaca kadınsan kadınsın bunun senin için internette bir ayrımcılık yaratacağını sanıyorsan yanılıyorsun bunu yapacağın yer sadece erkeklerin ilgisini çekebileceğin instagram, facebook gibi platformlar. Kadın olduğunu belirtip ilgi görmek istiyorsan yanlış yerdesin. Burada fikirlerin kadar varsın yani o dışarıda cinsiyetinin getirdiği ilgiyi buraya taşıma. Senin gibi insanlara ihtiyacımız yok burada. Bilgi paylaşacaksan buyur paylaş herkes memnun olur ama cinsiyet üstüne bu konuları indirgemek interneti idrak edemeyen insanların işidir.

tasadar
Full Member

Activity: 284
Merit: 100

View Profile
June 04, 2018, 11:11:16 PM

kadınların bir kısmı bırakın kripto parayı normal birikim bile yapmıyorlar zaten. bazılarının doğasında zaten risk almak yok iken birçoğuda toplumsal kalıplarla yetişmiş insanlar ve toplumun biçtiği rolde böyle girişimcilik ya da yatırım gibi şeyler kadınlara pek uğramıyor. bu kalıpları kıran gerçek anlamda birey olabilen kadınlar illaki bu konulara bulaşacaktır, aklın yolu budur.

sosyal medyada cinsiyeti nedeniyle farklı muamele görmekten sıkıntı yaşıyorlarsa anonim kalsınlar yoksa bu konuda şikayetçi olmanın bir anlamı yok. bu memleketin erkekleri çoğunlukla gene toplumsal yapı nedeniyle kadın düşkünüdür ve kadınlarda bunu iyi biliyorlar zaten, o vakit sen cinsiyetini dakka bir ortaya koyarsan gelecek olandan da şikayet etmenin anlamı yok...
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 05, 2018, 07:04:01 AM

Çevrendeki insanlara kripto paraları anlatmaktan ve burada yaşadıklarını dışarıyla paylaşmaktan bence vazgeçmelisin.
Şimdi senle dalga geçerler ama ileride es kaza milyoner olursan dost bildiklerinin başına sarmadıkları iş kalmaz  Smiley

Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 05, 2018, 12:57:46 PM

Sakın kimse şimdi kalkıpta kadın Kripto takipçisi olmak çok zor şöyle böyle demesin kadın şoför muhabbetine çevirmeyin bence. Neden mi çünkü zaten çoğu platformda (KYC) istenmediği sürece anonim olarak kalıyor herkes. Bir kaç kişi telegram vs de profil fotosundan bayan olduğunu görünce insanların sohbetlerinin farklı yerlere kaydığından bahsetmiş ; koyma arkadaşım sende profil fotosu isminin baş harfi gözüksün orada istersen adını da değiştir nick kullan kripto camiası zaten anonim kalmasıyla ünlüdür sen göstere göstere ben buradayım dersen tabi ki bazı sığ kafalılar tarafından rahatsız edilirsin. Bu sığ kafalılar hep vardı hep olacak bunları yok edemeyiz...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 05, 2018, 09:42:09 PM

bayan ya da erkek olmak hiç bir şey değiştirmez ki.okuma yazma bilen herkes araştırarak bu işi öğrenebilir.kimi dinleyeceğiniz konusunda da şans faktörünü unutmayın.
nudgeorgah
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 03:25:42 AM

kriptoparada kadınlar biraz geri planda kaldı neden bilmiyorum
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: