Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:37:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Amazix  (Read 129 times)
ridertiger (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 110

View Profile
May 31, 2018, 11:07:54 AM
Last edit: May 31, 2018, 11:50:28 AM by ridertiger

Telegramda yazisiyorduk ama buraya yazdiklarimi kopyalamak istedim, belki insanlara faydasi olur.
Malum Amazix diye bir bounty manager grubu var, bir suredir kampanyalar duzenliyorlardi. Surada yazdiklarina gore:
https://medium.com/amazix/introducing-amazix-community-rewards-41313bd4c896
Artik makale yazarlarini kendileri davet edecek, bounty post etmeyeceklermis. Yani elitist bir yaklasim benimsemisler, tamamen kriptonun ruhuna aykiri.
En kisa zamanda amazix kaybolur gider, insanlar diger manager lara yonelir. ICO lar birkac yazi yazdirarak google da ilk siralara yerlesemezler. Insanlar sponsorluk oldugu belli olan yazilara itimat etmiyorlar, normal senin benim gibi insanlarin yazdigi kisisel tecrubeler daha iyi. O yuzden amazix kaybedecektir.
Yazdiklarina bak:
Essentially, this means that participants can no longer be rewarded based on or dependent on the monies raised during a crowdfund
Bounty isinden cikiyorlar iyice, artik tanidik kim varsa yazdirsinlar yazilarini.

Ayrica bounty yazari tutup da bunlara KYC verecek oyle mi? Amazix kim ki ona KYC versin insanlar, daha kendilerinin kim oldugu belli degil, in midir cin midir, KYC yi alip satacak midir, ki ihtimal dahilinde.
Fikirlerinizi bekliyorum.

1714927022
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714927022
Reply with quote  #2

1714927022
Report to moderator
1714927022
Hero Member
*

Ignore
1714927022
Reply with quote  #2

1714927022
Report to moderator
1714927022
Hero Member
*

Ignore
1714927022
Reply with quote  #2

1714927022
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714927022
Hero Member
*

Ignore
1714927022
Reply with quote  #2

1714927022
Report to moderator
1714927022
Hero Member
*

Ignore
1714927022
Reply with quote  #2

1714927022
Report to moderator
1714927022
Hero Member
*

Ignore
1714927022
Reply with quote  #2

1714927022
Report to moderator
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 31, 2018, 01:35:04 PM

Açıkçası katılmıyorum bu yazdıklarına. Düzenledikleri bountylere kaç bin saçma sapan insan makale yazıyor bir bilsen. Ve hepsi en az 2-3 katılımla giriyor. Bunların hepsini orda okumak zorunda kalıyorlar ve %70den fazlası zaten 0 stake alıp gidiyor. Yani bu demek oluyor ki adamlar Medya kontrolünü yaptıkları sürenin %70'ini boşa harcıyorlar. Ben olsam bende davetle yapar zamandan tasarruf ederim. Ben genellikle bountyhive platformunda yazılan makaleleri okuyorum ve inan bana hayatlarında 3 kitap okumamış adamlar oturmuş makale yazmaya çalışıyorlar. Yani kısacası bilip bilmeyen makale yazıyor video yapıyor. Adamlarda böyle bir çözüm getirmişler.

İnsanların yazdığı kişisel tecrübeler daha iyi demişsin lakin hangi tecrübelerden bahsediyoruz burada? Proje yeni çıkmış, ico dönemi yeni başlamış yazan adamın ne tecrübesi olacak?

Amazixin muhtamalen davet edeceğiz dediği sistem şu şekilde olacaktir. Yönettikleri bountylerdeki en fazla stake almış olan 100 ya da 1000 kişiye teklifte bulunurlar ve yazdırırlar. Bunun bir önceki sistemden hiç bir farkı yok. Sadece hiç stake alamayacak olan saçma sapan yazıları kontrol edip zaman kaybetmeyecekler.

KYC konusunda da emin ol hepside verir KYC. Niye bu kadar büyütüyorsunuzki KYC kavramını? Adam belki bir makaleden 10 15k dolar para kazanacak. Sen olsan vermez misin? Vermem deme pek inandırıcı olmaz.

Neyse uzun lafın kısası adamlar en mantıklı yolu seçmişler.
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
May 31, 2018, 02:00:58 PM

Telegramda yazisiyorduk ama buraya yazdiklarimi kopyalamak istedim, belki insanlara faydasi olur.
Malum Amazix diye bir bounty manager grubu var, bir suredir kampanyalar duzenliyorlardi. Surada yazdiklarina gore:
https://medium.com/amazix/introducing-amazix-community-rewards-41313bd4c896
Artik makale yazarlarini kendileri davet edecek, bounty post etmeyeceklermis. Yani elitist bir yaklasim benimsemisler, tamamen kriptonun ruhuna aykiri.
En kisa zamanda amazix kaybolur gider, insanlar diger manager lara yonelir. ICO lar birkac yazi yazdirarak google da ilk siralara yerlesemezler. Insanlar sponsorluk oldugu belli olan yazilara itimat etmiyorlar, normal senin benim gibi insanlarin yazdigi kisisel tecrubeler daha iyi. O yuzden amazix kaybedecektir.
Yazdiklarina bak:
Essentially, this means that participants can no longer be rewarded based on or dependent on the monies raised during a crowdfund
Bounty isinden cikiyorlar iyice, artik tanidik kim varsa yazdirsinlar yazilarini.

Ayrica bounty yazari tutup da bunlara KYC verecek oyle mi? Amazix kim ki ona KYC versin insanlar, daha kendilerinin kim oldugu belli degil, in midir cin midir, KYC yi alip satacak midir, ki ihtimal dahilinde.
Fikirlerinizi bekliyorum.

Bu yapılacak düzenleme şimdiki bountyler içinde geçerlimi yoksa belirli bir tarih veriyorlar mı ?
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
May 31, 2018, 08:17:06 PM

The following points sum up the changes and implications of the new Community Rewards, with immediate effect:
Demisler, yani bundan sonraki tum campaign lerinde bunu kullanacaklar. Halihazirda devam eden kampanyalarda eski duzen devam edecek.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
May 31, 2018, 08:43:20 PM

Market te kalite artıyor. Forum da merit ile kalite artmaya başladı. Bounty de niye yapılmasın ki ? Bazen haber diye türk coin sitelerine giriyorum. 2 paragraf ile açıkmalaya çalışmış adam. Hepsi de bildiğim şeyler. Bir çoğun da yanlışlar da var. Ben yazıya dökülmüş kaynaklar dan daha fazla bilgi bekliyorum, onlar benden daha az bilgili. Bence iyi olmuş.
ridertiger (OP)
Full Member

View Profile
May 31, 2018, 08:43:29 PM

Kendileri bu konuyu uzun uzun dusunup yaptiklarini yazmislar, sonucta kendi platformlari, kendileri bilir. Kalitesi asiri dusuk yazilar varsa, hilekarlar varsa, onlar gri listeye veya kara listeye alinir, bir daha kampanyaya kabul edilmez. Multi onlemek icin de bitcointalk hesabi dikkate alinabilirdi, minimum member rank olur vs ki dakika basi hesap uretip tekrar yazmasin. Ama yazi yazmak bu sekilde de olsa herkese acik olmali idi. Davet usulu denilen sey, maalesef insanlari ise almaya benziyor ve kriptonun ruhuna aykiri. Meritokrasi degil, resource ekonomisi.
Insanlar sponsorluk oldugu belli olan yazilara itimat etmiyorlar, normal senin benim gibi insanlarin yazdigi kisisel tecrubeler daha iyi.  demistim. ICO yeni cikabilir, fakat genelde insan hayatina yonelik seyler oluyor. Ornegin egitim ise herkes kendi egitiminden ornek verebilir, yoksa herkesin yazisi birbirine benzer, platformun kendi yazdigi yazidan farki kalmaz.
Normal insanlarin yazdigi yazilar "shilling" yazilarindan farkli oluyor ve kesinlikle daha etkili. Mesela bir satranc sitesi ile ilgili siradan bir kullanicinin yazdigi bir yazi, taninan bir yazarin destek yazisindan daha etkili olabilir, kalitesi daha dusuk de olsa, daha az kisi de olsa boyle, hele yuzlerce kisi yazdiysa. Burada belli bir critical mass olusmasi onemli. 10 kisinin yazdigi yazidan super bir yazi cikmasa da, 100, veya 1000 kisinin yazdigi yazi icinden, cok muthis etkili bir yazi cikabilir. Critical mass olusmasi gerekiyorki faydasi buyuk olsun, bir ekosistem olussun.
ICO eger blockchain yenileme projesi ise pek tecrube edilecek bir durum olmaz, ama diger tum platformlar son kullaniciya yonelik ve herkes hayatinda karsilastigi gucluklerden, ve bu platformun isini nasil kolaylastiracagindan bahsedebilir, soyle soyle olsa daha da iyi olabilirdi diye de yazabilir.
KYC icin de 10 15 bin dolar versin canim kurban, ama cogu ICO 100 150 token veriyor, ve kabul olacagi kesin degil. Ne olursa olsun, bu grubun kim oldugu belli degil, in midir cin midir, once kendileri gecsin, tum takim kimdir gorelim, bilgimizi caldirirsa kimi sorumlu tutacagimizi bilelim.
Blok zinciri ve bitcoin demokrasiyi arttiriyor, birbirine katilmayan insanlar biraraya gelip is yapabiliyor, guzelligi de DECENTRALIZATION, yani gayri merkezi olmasi. Insanlar kim olursa olsun, tanidigi kim olursa olsun, neci olursa olsun, tamamen merit ustune kurulu, yazilarinin kalitesi ile one cikiyorlar. Yazar isimlerinin de gercek olmamasi ayri bir guzellik katiyor. Obur turlu inanin ki millete gore, sosyal duruma gore, herseye gore bilinc alti da olsa bir bias oluyor. Proje degerlendirenleri profesyonel olarak degerlendiren ve duzeltmeye yardimci olan biri olarak surekli bunu gordugumu belirtmek isterim. Amazix, yeni sistemi ile degerlendirmeyi tamamen central yapiyor, kendileri de zaten yaptiklari isin ismini degistiriyorlar. Benim fikrim, ICO yapip decentralization yapiyoruz diye iddia eden firmalarin bu tur gucu merkezde toplayan sistemlere destek vermemesi. Yoksa kendileri ne yapmak isterlerse serbestler, siz de bana katilmamakta tabii ki serbestsiniz.
Bu kadar uzun yazdigim icin kusura bakmayin, insanlarin fikirlerini almak istemistim, siz de yazdiginiz icin tesekkur ederim.
Fikirlerin serbestce ucusabilmesi icin bundan sonra yazanlara cevap yazmayacagima soz veriyorum Smiley
Aksin fikirler!!!

Açıkçası katılmıyorum bu yazdıklarına. Düzenledikleri bountylere kaç bin saçma sapan insan makale yazıyor bir bilsen. Ve hepsi en az 2-3 katılımla giriyor. Bunların hepsini orda okumak zorunda kalıyorlar ve %70den fazlası zaten 0 stake alıp gidiyor. Yani bu demek oluyor ki adamlar Medya kontrolünü yaptıkları sürenin %70'ini boşa harcıyorlar. Ben olsam bende davetle yapar zamandan tasarruf ederim. Ben genellikle bountyhive platformunda yazılan makaleleri okuyorum ve inan bana hayatlarında 3 kitap okumamış adamlar oturmuş makale yazmaya çalışıyorlar. Yani kısacası bilip bilmeyen makale yazıyor video yapıyor. Adamlarda böyle bir çözüm getirmişler.

İnsanların yazdığı kişisel tecrübeler daha iyi demişsin lakin hangi tecrübelerden bahsediyoruz burada? Proje yeni çıkmış, ico dönemi yeni başlamış yazan adamın ne tecrübesi olacak?

Amazixin muhtamalen davet edeceğiz dediği sistem şu şekilde olacaktir. Yönettikleri bountylerdeki en fazla stake almış olan 100 ya da 1000 kişiye teklifte bulunurlar ve yazdırırlar. Bunun bir önceki sistemden hiç bir farkı yok. Sadece hiç stake alamayacak olan saçma sapan yazıları kontrol edip zaman kaybetmeyecekler.

KYC konusunda da emin ol hepside verir KYC. Niye bu kadar büyütüyorsunuzki KYC kavramını? Adam belki bir makaleden 10 15k dolar para kazanacak. Sen olsan vermez misin? Vermem deme pek inandırıcı olmaz.

Neyse uzun lafın kısası adamlar en mantıklı yolu seçmişler.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
May 31, 2018, 09:24:40 PM

AmaZix 3. parti bir KYC şirketi mi kullanacak yoksa kendileri mi bunu yapacak? Kendileri yapacaksa AmaZix kim ki ben onlara passport vereyim ama Onfido gibi şirketler istiyorsa duruma göre veririz.
adamin1i
Member
**

Activity: 539
Merit: 20

View Profile
May 31, 2018, 09:29:11 PM

KYC'ye karşıyım zaten alınan ödül dişe dokunmuyor birde ne idüğü belirsiz insanlara üç kuruş için KYC verecek değilim.
kokhasan
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile WWW
June 01, 2018, 04:38:19 AM

Amazix nedir nasıl katılınır araştırığ geliyorum. SAdece makale campaign mi yapıyorlar, Twitter, Facebook gibi paylaşımlar yapılabiliyor mu?

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 01, 2018, 07:26:31 AM

Ödül kampanyalarının amacına hizmet etmesi noktasında sıkıntılar olduğu bariz belli ama bunun çözümü adına çok yanlış girişimlerde bulunuyor ödül yöneticileri.
Hatayı ne zaman kendilerinde arayıp hak edene hak ettiğini vereceklerini merak ediyorum.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: